טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 5. מזרח תאילנד » 2. טראט (Trat) » 2. קו קוד (Ko Kood) » קו קוד – הקדמה וכללי – (הגעה והתניידות, חופים, ריזורטים, מזג אוויר ועוד)

קו קוד – הקדמה וכללי – (הגעה והתניידות, חופים, ריזורטים, מזג אוויר ועוד)

בסדרת הכתבות שאעלה באתר על קו קוד, אשמח לעשות לכם היכרות עם אחד האיים אליו עדיין לא הגיעה תעשיית התיירות – אי המהווה פנינת טבע שלא התקלקלה, גן-עדן טרופי ופינה רגועה ושלווה הרחק משאון והמולת החיים המודרניים והאינטסיביים – בהחלט אוכל להגדיר אותו כ "המאלדיביים של תאילנד".
בסופה של הכתבה ממתין לכם סרטון קצר שצילמתי בקו קוד

האי קוד קוד (נכתב באנגלית Ko Kood או גם Ko Kut)
– למרות שמדובר באי שהוא הרביעי בגודלו בתאילנד, הוא אינו מוכר לרבים מהתיירים … וחבל !!

האי קו קוד נמצא במחוז טראט (Trat) והוא אחד מתוך כ 52 איים, רובם בלתי מיושבים והמפורסמים בהם הם קו צ'אנג (האי השלישי בגודלו בתאילנד), קו מאק וכמובן קו קוד – עליו אפרט בסדרת הכתבות זו.

קו קוד הוא האי הדרומי ביותר מכל קבוצת האיים הזו
ונמצא ממש על הגבול הימי המפריד בין תאילנד וקמבודיה. האי מרוחק כ 40 ק"מ מהיבשה, אורכו האי כ 25 ק"מ ורוחבו כ 12 ק"מ וטופוגרפיה המזכירה של קו צ'אנג –  רובו של שטח האי מהווה הרים וצוקים המכוסים יערות גשם, קוקוסים ומטעי עצי גומי. האוכלסיה המקומית מונה כ 2,000 איש המרוכזת ב 2 כפרים דייגים – ה Ao Salad  ו Ao Yai

 

כל חופי האי ממוקמים בצד המערבי של האי, מהחלק הצפוני
ועד לדרומי ביותר – כולם חופים בתוליים, חול רך ומי ים צלולים ובגוון טורקיז – וגם בשיא העונה ובחגים לא תיחוו עומס וצפיפות כפי שקורה בחופים לא מעטים שבאיים אחרים.

בחופי קו קוד מפוזרים שלל ריזורטים – החל מהלוקסוס המוטרף (כמו Soneva) ועד בונגלוס ו homestay הבסיסיים ביותר – מגוון רב מאד של מקומות לינה שיתאימו לכל כיסו וטעמו של כל אחד ואחד.

אולי כדאי לציין כבר עכשיו שהאי קו קוד מאד יתאים לחלק
מהאנשים אך לאחרים יתכן שיתאים פחות – ולכן רצוי שתדעו מה שמצפה מהנופש במקום.
פחות יתאים – למי שמחפש מסיבות, המולה ורעש, עדרי תיירים, רוכלים על החוף, בילויים, ג'ט סקי, רכיבה על פילים, דיסקוטקים, קניות וכדומה
מאד יתאים – למי שבעיקר מחפש אי טרופי אליו תעשיית התיירות לא הגיעה עדיין, עם חופים בתוליים בעלי חול רך ומי ים צלולים, שלווה ורוגע, להשתרע על אחד החופים המצויינים, לצפות בשקיעות המרהיבות עם משקה ביד ומטעמים מהמטבח התאילנדי – פשוט גן-עדן טרופי וקסום המהווה מקום מפלט מהמולת החיים האינטנסיביים – סוג של מקומות ההולכים ומתמעטים גם תאילנד.

בשורה משמחת: אני שוקד בימים אלה על סיום תיכנון הטיול במסלול החל מבנגקוק ועד קו צ'אנג.
מטיילים רבים כבר טעמו את החוויה המופלאה של "הטיול מחוף לחוף" –  הטיול האולטימטיבי החל מבנגקוק ועד לדרום (קראבי, פוקט וכדומה) – אני שמח לבשר משנת 2022 יתווסף לתוכניות הפרטיות המעולות שלנו תוכנית טיול חדשה – מבנגקוק דרך צ'ונבורי, פאטאיה, צ'נטאבורי, טראט וקו צ'אנג.

כפי יתר כל תוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו – גם המסלול החדש יהיה באותה הרמה הגבוהה עם שפע האטרקציות והפעילויות לאורך כל הטיול. בסיום הטיול – תוכלו להישאר לנופש בקו צ'אנג או קו קוד ואנחנו כמובן שאנחנו נסייע לכם בבחירת הריזורט המתאים, ההעברות וכל הדרוש לכם
♦ לגוון טיולי האיכות הפרטיים בכל איזורי תאילנד (צפון, מרכז ודרום) ⇐ לחץ לקישור 

עונות השנה ומזג האוויר בקו קוד

תאילנד כידוע היא ארץ טרופית וגשומה יחסית (בממוצע שנתי) – אך ימי הגשם וכמויות הגשם איננה מתחלקת בשווה בין חודשי השנה אלא מתרכזת בעיקר בחודשים מסויימים.

רוב הגשם בקו קוד (כנ"ל גם באיים הסמוכים – קו צ'אנג וקו מאק)
מתרכז בחודשים מאי – אוקטובר ופשוט מדובר על כמויות גשם גדולות בתקופה הזו. לכן, זו העונה החלשה (מאי-אוקטובר) בקו קוד ובקו צ'אנג וגם חלק מהעסקים נסגרים בעונה זו – למרות זאת, גם בעונות הפחות טובות תוכלו למצוא ימים לא מעטים שטופי שמש.  

לסיכום: העונה המתאימה לקו צ'אנג (כנ"ל האיים הסמוכים קו קוד וקו מאק) היא מתחילת נובמבר ועד תחילת מאי – וזו העונה היא מצויינת !!  החל מחודש מאי ועד אוקטובר – מתחילים ריבוי משקעים האזור ואני ממליץ להמנע ככל שניתן לנפוש באזור זה התקופה הזו.
הערה – רצוי לזכור שתאילנד היא ארץ טרופית כך שימים גשומים יכולים בכל חודש ובכל אזור בתאילנד.

עיצה לישראלים: מדובר על כמויות גשם גדולות וסערות בים ותקופה זו (מאי-אוקטובר) נופלת הן על החופש הגדול והן על חגי ראש השנה וסוכות ומאד לא מתאימה לאיים קו קוד, קו צ'אנג וקו מאק. 

הגעה לקו קוד

האי קו קוד, למרות שהוא הרביעי בגודלו בין איי תאילנד, הינו אחד האיים הבודדים הבתוליים שנותרו בתאילנד, אי שתעשיית התיירות עדיין לא הפכה להמוני ולממוסחר – אי קסום עם טבע שאיש לא נגע בו, חופים עם חול רך ומי-ים צלולים כבדולח ואווירה שלווה ורגועה שקשה כבר למצוא באיים אחרים.

האי קו קוד נמצא במחוז טראט, כ 350 ק"מ מבנגקוק.
האי מרוחק מהיבשה כ 40 ק"מ, ממש על הגבול הימי בין תאילנד וקמבודיה. כדי גם לחוות בעצמכם ולא רק לצפות בתמונות – כמובן שיש להגיע אליו פיזית. כמו ברוב איי תאילנד, אין שדה תעופה על האי עצמו אלא ביבשה (במחוז טראט)- כ 30 ק"מ ממזח Laem Sok הוא מזח העיקרי שממנו מפליגים לקו קוד.

בכללי, אלה האופציות הקיימות להגעה לקו קוד:
• טיסה (לטראט) + הסעה (למזח) + הפלגה
• נסיעה (לעיר טראט ומשם למזח או ישירות למזח) + הפלגה
• שייט מקו צ'אנג (גם מקו מאק) לקו קוד
כתבה מפורטת שלי עם הסבר מפורט על הדרכים כיצד להגיע לקו קוד ⇐ לחץ לקישור 

הערה: מטיילים שלנו שירצו לנפוש בקו קוד, נשמח לסייע לכם בכל הדרוש – מעברים, ריזורטים איכותיים וכל הדרוש לכם לנופש משובח ומהנה.

חופים בקו קוד

כפי שציינתי מספר פעמים – האי קו קוד, למרות שהוא
הרביעי בגודלו בין איי תאילנד, הינו אחד האיים הבודדים הבתוליים שנותרו בתאילנד, אי שתעשיית התיירות עדיין לא הפכה להמוני ולממוסחר, כפי שקרה לאיים רבים אחרים.
מדובר על גן-עדן טרופי – אי קסום עם טבע שאיש לא נגע בו, חופים עם חול רך ומי-ים צלולים כבדולח ואווירה שלווה ורגועה שקשה כבר למצוא באיים אחרים.

חווית הנופש בקו קוד מתמצת בעיקר בחופים הנהדרים שלו, מי הים הצלולים, השקיעות המרהיבות, האווירה המיוחדת ושפע ומגוון הריזורטים המפוזרים בחופים השונים.

כתבה מפורטת על חופי קו קוד – תוכלו למצוא בכתבה שלי באתר זה ⇐ לחץ לקישור

בתי מלון וריזורטים

בקו קוד ישנם חופים רבים ובהם ממוקמים יש לא מעט ריזורטים
מסוגים שונים ורמות שונות – כל אחד יוכל למצוא את הריזורט שיתאים לטעמו ולכיסו ועדיין יקבל את הטבע היפהפה, החופים המעולים והאווירה המיוחדת שקו קוד מציע למבקריו.
כתבה מפורטת על הריזורטים בקו קוד – תוכלו למצוא בכתבה שלי באתר זה ⇐ לחץ לקישור 

 

אטרקציות ומקומות בעלי עניין

המטרה העיקרית להגעה לקו קוד היא אמנם בעיקר לנופש
באי קסום ופנינת טבע זו – אך יש באי מספר אטרקציות ומקומות מעניינים שבהחלט שווה לבקר בהם – מפלים, כפר דייגים ועוד.
כתבה מפורטת על האטרקציות ומקומות מעניינים בקו קוד תוכלו למצוא בכתבה שלי באתר ⇐ לחץ לקישור 

 

התניידות באי

אין אפשרות לשכור רכב פרטי בקו קוד או להגיע לקו קוד עם רכב פרטי בעזרת מעבורת כפי שניתן לעשות בקו צ'אנג. כמו כן אין בקו קוד תחבורה ציבורית מסודרת לאורך החופים כפי שבקו צ'אנג.

מצד שני – האי הוא גדול (הרביעי בגודלו מבין איי תאילנד) כך
שמעבר מחוף לחוף בהליכה סבירה איננה אופציה ריאלית. אם אתם מעוניינים להתנייד ברחבי האי באופן עצמאי – הדרך ליחידה היא לעשות זאת ברכב דו-גלגלי (קטנוע) וניתן לשכור קטנוע ולהתנייד איתו.

בניגוד לקו צ'אנג שם יש לא מעט מכוניות על הכביש וכן בדרך לאורך החופים המערביים יש עליות וירידות חריפות ועיקולים המסוכנים לרוכבי קטנועים – בקו קוד קל להתנייד עם קטנוע. למרות הקלות בנהיגה ברכב דו-גלגלי בקו קוד – אני ממליץ רק לבעלי ניסיון בנסיעה ברכב דו-גלגלי וכמובן אך ורק אם יש ברשותכם רישיון נהיגה מתאים.

איים סמוכים

במחוז טראט, המחוז הדרום-מזרחי ביותר של תאילנד הגובל בקמבודיה, ישנם כ 52 איים כאשר רובם לא מיושבים. האיים המפורסמים ביותר מבין איי טראט הם 3 איים – קו צ'אנג (האי השלישי בגודלו בתאילנד), קו מאק וכמובן קו קוד (האי הרביעי בגודלו בתאילנד).

שלושת איים אלה, למרות הקירבה ביניהם, שונים למדי אחד מהשני – איכות החופים, טבע, מגוון הריזורטים, רמת פיתוח, הגעה והתניידות בתוך האי, האווירה ועוד.

קו צ'אנג – האי השלישי בגודלו מבין איי תאילנד (אחרי פוקט וקו סאמוי). מבין שלושת האיים אלה, קו צ'אנג הוא המפותח ביותר והמתוייר ביותר, כולל חיי לילה ועוד – אך ממוסחר ו"תעשייתי" פחות במידה רבה מאשר פוקט וקו סאמוי.
מבין שלושת האיים הללו – לקו צ'אנג ניתן להגיע עם רכב על מעבורת.
לקריאה כתבות רבות שלי על קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור

קו מאק – נמצא בין קו צ'אנג וקו קוד (כ 20 ק"מ דרומית לקו צ'אנג) והוא הקטן שמבין שלושת האיים. בניגוד לשני האיים האחרים – בקו מאק אין הרים, צוקים וג'ונגלים, לא נחלים, מפלים וכדומה. מבחינה פיתוח ואווירה – אין חיי לילה, בארים, מסיבות, קניות וכדומה – מאד שקט ורגוע.
לקריאה כתבות שלי על קו מאק ⇐ לחץ לקישור (בקרוב יעלה לאתר)

סיכום וחוות דעתי בנושא הזה: ביקרתי בשלושת האיים ובכל אי סיירתי וגם לנתי בחופים שונים.
החופים וגם מגוון ואיכויות הריזורטים לדעתי גם בקו צ'אנג וכמובן בקו קוד הם טובים בהרבה מאשר בקו מאק – כך שלדעתי קו מאק קצת "נופל בין הכסאות" – לא פה ולא שם.
מי שמחפש אי פעיל ותוסס – שיבחר את קו צ'אנג – ומי שמחפש אווירה שקטה, אי בתולי אך עם חופים נהדרים ומגוון ריזורטים מצויינים – שיבחר את קו קוד.
ההמלצה שליאם יש לכם מספיק זמן – תשלבו את שני האיים המצויינים הללו – קו צ'אנג (נופש פעיל) + קו קוד (נופש רגוע).


טיפים לנופש בקו קוד

• הצטיידו בכסף מזומן מראש – בקו קוד יש כרגע רק 2 מכשירים אוטומטיים למשיכת מזומנים (ATM), לכן רצוי מאד שתצטיידו מראש בכסף מזומן (באט) שיספיק לכם למשך שהייתכם באי.

• בחירת החוף לשהייה  – סביר מאד שתשהו בקו קוד באותו חוף לכל תקופת הנופש באי וזה מה שיקבע במידה רבה את האיכות ואת החוויה במקום. יש חופים שונים ותבחרו את המתאים לכם על פי מיקום והמיקום.

• בחירת הריזורט – כנ"ל, סביר שתשהו בקו קוד באותו ריזורט לכל תקופת הנופש באי. רוב הריזורטים בקו קוד, במיוחד המשובחים שבהם, הינם בעלי מספר קטן ומוגבל של חדרים – רצוי שתקדימו את הזמנתם, במיוחד עונת השיא ובמידה הנופש שלכם נופל על חג תאילנדי או סוף שבוע ארוך.

• תביאו איתכם את הדרוש לכם לנופש ובילוי בחופים – קרם הגנה, כובע, בגד-ים, משקפי שמש וכל הדרוש לכם ולילדכם למספר ימים – בקו קוד יש חנויות מעטות ופשוטות המוכרות בעיקר מוצרים בסיסיים.

• אם אתם מתכוונים לשכור קטנוע ו/או ללכת רגליות בשעות הערב – תצטיידו בפנס וקחו בחשבון שברוב החופים, מה שמקשר בין הכביש הראשי לריזורט על החוף היא דרך עפר והאזור חשוך.

• הגעה לקו קוד – הזמן הדרוש למעבר מבנגקוק לרוב איי תאילנד (ללא טוסה) הוא לפחות כ 7-8 שעות. יש לקחת בחשבון שהשייט האחרון מהיבשה (מזח Laem Sok) לקו קוד הוא בערך ב 14:30 כך מאד בספק אם תצליחו להגיע באותו יום אלא אם תצאו באמצע הלילה.

לכן העיצה הטובה שלי היא לשבץ טיול איכותי בן מספר ימים, שיתחיל בבנגקוק ויסתיים בקו צ'אנג, כך הנופש יתחיל מיד לאחר סיום הטיול – בקו צ'אנג או קו קוד (או שניהם).

החדשות טובותבניתי עבורכם תוכנית מצויינת של טיול פרטי איכותי – החל מבנגקוק וסיום בקו צ'אנג – תוכלו להנות מטיול עשיר באטרקציות, בפעילויות וחוויות לאורך כל המסלול וכמובן כמו כל יתר טיולי האיכות הפרטיים שלנו – בתי המלון הטובים ביותר, המדריכות הטובות ביותר, ואן VIP נוחים ומרווחים, מסעדות שבחרנו, וכל הדרוש שהטיול יהיה חוויה שיהיה חקוק בזיכרון למשך שנים רבות.
♦ בקרוב אפרסם את התוכנית המפורטת של מסלול בנגקוק – קו צ'אנג == > לחץ לקישור (תעלה בקרוב)

סיכום ותובנות

כאשר איי תאילנד עולים במחשבה של רבים, מצטיירת בדימיוננו חופים עם חול רך ולבן, מי ים צלולים בעלי גווני טורקיז המוקפים עצי קוקוס בצבעים ירוק-עז – כפי שניתן לראות בתמונות ופרסומים שונים.

במציאות – לא כל החופים באיים נראים כך אלא רק בחלק
קטן באיים בלבד. יש לא מעט תמונות מרהיבות של איים קסומים וחופים מרהיבים אך אלה איים שניתן לבקר רק במסגרת טיול שייט וללא אפשרות לשהות בהם ללינה (כמו למשל Ko Hong  ונוספים).

אם אתם מחפשים אי בתאילנד עם החופים היפים ביותר שיש לתאילנד להציע, מי-ים צלולים כבדולח בגווני טורקיז, לאכול ממטעמי המטבח התאילנדי, אווירה רגועה ושקטה, שקיעות מרהיבות, ריזורטים מכל המגוון ולכל כיס – קו קוד הוא הבחירה האידיאלית לנופש קסום.

מסתבר שגם אחרים חושבים כמוני:

* כתבה בעיתון גארדיאן
https://www.theguardian.com/travel/2010/mar/13/thailand-traditional-unspoilt-island

* מטייל שביקר גם במאלדיביים
https://jonistravelling.com/koh-kood-most-beautiful-island-thailand/

 חוות דעתי על קו קוד

אני אישית התאהבתי בקו קוד ממבט ראשון !!

כפי שציינתי – כאשר איי תאילנד עולים במחשבה של רבים, מצטיירת בדימיוננו חופים עם חול רך ולבן, מי ים צלולים בעלי גווני טורקיז המוקפים עצי קוקוס בצבעים ירוק-עז – כפי שניתן לראות בתמונות ופרסומים שונים.

במשך שנים שאלתי את עצמי שאלה – באיזה אי מאיי תאילנד (עם אפשרות לינה) נמצאים החופים הכי דומים לתיאור הנ"ל  ?  ובקיצור – באיזה אי מאיי תאילנד נמצאים החופים היפים ביותר (לדעתי האישית, כמובן) ??  …. והנה התשובה בהמשך

אני יכול להעיד על עצמי שכבר ביקרתי במרבית איי תאילנד והנה הם:
קו פאיים, קו סורין, קו טאצ'אי, קו סימילאן, קו יאו נוי, פוקט, קו לאנטה, קו רוק, קו קארדן, קו ליפה (איי אנדאמאן)
קו סאמוי, קו פאנגן, קו טאו, קו טאלו (איי מפרץ סיאם)
קו לארן, קו סאמט (מזרח)
קו צ'אנג, קו מאק וכמובן קו קוד שהוא נושא הכתבה (איי טראט)
לחיצה על כל שם אי תביא אותכם לכתבות על אותו האי  • על קו סאמט וקו מאק יעלו כתבות בקרוב

במחשבתי, היתה תחרות עזה בין 2 איים – קו קוד וקו ליפה – 2 איים שלדעתי עם בעלי החופים היפים ביותר מבין איי תאילנד (עם אפשרות לינה) – ובחרתי בקו קוד מכיוון שהוא יותר בתולי, פחות מתוייר, פחות עמוס, יותר רגוע ויותר טבעי מאשר קו ליפה וגם ההגעה קלה יותר.

במילים אחרות – בקו קוד תקבלו בתאילנד את הכי קרוב למה שמתארים את המאלדיביים.

אני ממליץ שלא להחמיץ את האי הזה מכיוון שבעתיד, גם הוא עלול לעבור את התהליך של המסחור ותעשיית התיירות כפי שקרה בעבר לאיים אחרים.

זו גם הזדמנות לטייל באזור שפחות מוכר לרוב התיירים – מחוזות המזרח של תאילנד המשתרעים מבנגקוק ועד לגבול את קמבודיה – יחד עם שילוב טיול/נופש פעיל בקו צ'אנג יחד עם נופש קסום ורגוע בקו קוד.

למטרה זו – בניתי עבורכם תוכנית מצויינת של טיול פרטי איכותי – החל מבנגקוק וסיום בקו צ'אנג – תוכלו להנות מטיול עשיר באטרקציות, בפעילויות וחוויות לאורך כל המסלול וכמובן כמו כל יתר טיולי האיכות הפרטיים שלנו – בתי המלון הטובים ביותר, המדריכות הטובות ביותר, ואן VIP נוחים ומרווחים, מסעדות שבחרנו, וכל הדרוש שהטיול יהיה חוויה שיהיה חקוק בזיכרון למשך שנים רבות.
♦ בקרוב אפרסם את התוכנית המפורטת של מסלול בנגקוק – קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור (יעלה בקרוב)

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה וצ'נטבורי ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג או בקו קוד (או משולב) לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים, העברות וכל השאר.

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
למסלולי הטיולים  "בנגקוק – קו צ'אנג" (כולל את פאטאיה, צ'אנטבורי ועוד) ⇐ לחץ לקישור

לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו קוד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור
​​

♣ כפי שהבטחתי – סרטון/מצגת על קו קוד    • סרטונים מפורטים יהיו בכתבות המפורטות על האי

שלח קישור למאמר "קו קוד – הקדמה וכללי – (הגעה והתניידות, חופים, ריזורטים, מזג אוויר ועוד)"


1. קו צ'אנג (Ko Chang)  |   2. קו קוד (Ko Kood)  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider