טיולי איכות בתאילנד

קוד קוד – חופים

האי קו קוד, למרות שהוא הרביעי בגודלו בין איי תאילנד, הינו אחד האיים הבודדים הבתוליים שנותרו בתאילנד –  גן-עדן טרופי, אי קסום עם טבע שאיש לא נגע בו, חופים עם חול רך ומי-ים צלולים כבדולח ואווירה שלווה ורגועה שקשה כבר למצוא באיים אחרים.
בכתבה זו אסקור את החופים העיקריים של קו קוד.
בסוף הכתבה תמצאו סרטון שצילמתי על חופי קו קוד השונים

האם קו קוד הוא היפה מבין איי תאילנד ? את המסקנה שלי תקראו בסיכום וחוות דעתי על קו קוד (וגם אביא דעתם של אחרים)

כפי שציינתי מספר פעמים – האי קו קוד, למרות שהוא הרביעי בגודלו בין איי תאילנד, הינו אחד האיים הבודדים הבתוליים שנותרו בתאילנד, אי שתעשיית התיירות עדיין לא הפכה להמוני ולממוסחר, כפי שקרה לאיים רבים אחרים.

מדובר על גן-עדן טרופי – אי קסום עם טבע שאיש לא נגע בו,
חופים עם חול רך ומי-ים צלולים כבדולח ואווירה שלווה ורגועה שקשה כבר למצוא באיים אחרים.

חווית הנופש בקו קוד מתמצת בעיקר בחופים הנהדרים שלו, מי הים הצלולים, השקיעות המרהיבות, האווירה המיוחדת ושפע ומגוון הריזורטים המפוזרים בחופים השונים.

כל החופים בקו קוד נמצאים בצד המערבי של האי, החל מצפונה של האי ועד לדרומו. רובם ככולם עם חול רך ונעים, מי-ים צלולים ואווירה רגועה ופסטורלית. ישנם חופים המאכלסים מספר ריזורטים וכאלה שמאכלסים ריזורט אחד או שניים, יש חופים שבמרחק הליכה מהריזורט תוכלו למצוא מבחר כלשהו של מסעדות, בתי קפה,  בארים, חנויות פשוטות, מכשיר כספומט (יש רק 2 בכל האי) .. ויש חופים שבהם אין דבר מלבד ריזורט.

ישנם, בעיקר בצפונה של החלק מהערבי של האי, חופים קטנים
שהגישה אליהם הם בשייט בלבד או שהגישה רק לאורחי הריזורט שבמקום – אך למזלנו החופים הטובים ביותר הם אלה גם הנגישים – אסקור אותם בכתבה.

מכיוון שהמהות העיקרית של הנופש בקו קוד היא השהייה בריזורט על החוף – בכתבה זו, כולל תמונות וסרטון וידיאו, אסייע לכם לבחור את החוף והאווירה שיתאימו לכם.

להלן אתאר את החופים העיקריים והטובים ביותר של האי קו קוד – החל מהצפוני שביניהם ובכיוון דרומה.

חוף Klong Mad – חוף מאד קטן אבל ציורי – בו נמצא מפרצון קטן עם כפר דייגים קטן, מעגן לספידבואט, מזח ציורי, מסעדות מקומיות וזולות (בעיקר מאכלי ים), בית קפה ומינימרקט מקומי.

במקום יש מספר ריזורטים ו homestay והאורחים במקום
הם בעיקר תאילנדים בסופי שבוע וחגים – כך שבהרבה אתרים באנגלית לא מצויין החוף הזה.

וגם אם לא לנים במקום, בהחלט שווה לעצור ולבקר במקום, להנות מהאווירה הפסטורלית, מהמראה היפהפה של המפרצון והמזח, לבקר באחת המסעדות או בית הקפה ולספוג בתמצית את התחושה של קו קוד.

 

חוף Ao Tapao: דרומית לחוף Klong Mad משתרעת רצועת החוף הארוכה ביותר בקו קוד, כ 1 קילומטר אורכה – חוף Ao Tapao.

חוף Ao Tapao הוא ללא ספק אחד החופים המשובחים
בקו קוד – רצועה ארוכה ורחבה של חוף עם חול רך ונעים ומי ים צלולים בשלל גווני טורקיז. החוף הרחב מעוטר לכל אורכו בצמחיה עשירה – דקלים שונים, קוקוסים ועצים אחרים אשר נותנים צל ויופי רב.

לאורך החוף הארוך הזה מפוזרים 5 ריזורטים –   2 ריזורטים וותיקים ואליהם התווספו  בשנים האחרונות 3 ריזורטים חדשים. על ממש החוף, לא תמצאו ריזורטים ברמת לוקסוס
אלא ברמה ה mid-range. בגבו של החוף (לא ממש על החוף), תוכלו למצוא מספר ריזורטים פשוטים ו homestay.

לאורך הכביש הנמתח בגבו של החוף נמצאים מספר
מסעדות (כולל פיצה, פנקייק ועוד), בתי קפה, חנויות פשוטות וכמו כן מצרך נדיר למדי בקו קוד – בנק קטן אליו צמוד אחד הכספומט הבודדים באי.

בנוסף, נמצאים לאורכו של הכביש  באזור נמצא בית החולים של האי, תחנת משטרה, בית ספר וכן משרדי האדמיניסטרציה של האי (town hall). בנסיעה קצרה ניתן להגיע לחוף הבא הדרומי יותר – חוף  Klong Chao שהוא נחשב לחוף המרכזי והיותר מפותח שמבין חופי קו קוד.

 

חוף Klong Chao:  חוף זה מהווה את החוף המרכזי של
קו קוד אך כמובן בסטייל ובאווירה המיוחדים של האי. זהו החוף הפופולרי והמאוכלס ביותר מבין יתר החופים של קו קוד – כאן תמצאו מסעדות, בתי קפה, חנויות ואפילו כספומט (ATM) – אך לא תמצאו חנויות מזכרות, קיעקועים, חייטים וכיוצא בזה, כפי שתמצאו בכל החופים המתויירים באיים אחרים.

חוף Klong Chao  הוא מעולה – משתרע לאורך כ 600 מטר, חול לבן ורך מאד הנושק למי ים צלולים כבדולח ובגוונים טורקיז – פשוט פיסה קטנה של גן העדן, ולא פלא שהפך במשך השנים לחוף מאד מבוקש.

בחוף Klong Chao יש מגוון רב של ריזורטים – בנוסף ריזורטים
מהמשובחים שבאי הממוקמים ממש על החוף, תמצאו אכסניות ו homestay הממוקמים בעורף החוף ולאורך גדות הנהר הנשפך לחוף בצידו הצפוני.

חשוב לציין שגם בשיא העונה, כולל חגים וסופי שבוע ארוכים בהם רבים תאילנדים מגיעים לאי, לא תרגישו שום עומס בחוף ותמשיכו להרגיש כאילו מדובר בחוף פרטי משלכם.

 

חוף Bang Bao : בנסיעתנו דרומה מחוף Klong Chao,
נחלוף על 2 חופים קטנטנים ומבודדים המאכלסים אכסניות בודדות המיועדות בעיקר לתרמילאים (חוף Ngamkho וחוף Sai Daeng) –  נגיע למפרץ מקסים בצורת פרסה – מפרץ Bang Bao.

החוף Bang Bao הוא מהפופולריים שבחופי קו קוד וכאן יש
אפשרות לשנורקלינג טוב ממש בקירבה לחוף. כאן תמצאו מספר של ריזורטים ברמת ה mid-range (לא לוקסוס אך גם לא בסיסיים בלבד)

חיסרון קטן של חוף Bang Bao  הוא שבשעת הגיאות
, בחלק מהמפרץ נשארת רצועת חוף צרה בלבד – אך הריזורטים באזור הכינו בעוד מועד משטחים נרחבים לישיבה בסמוך לקו המים בעת הגיאות וכך הבעיה נפתרה.

גם אם אתם לא מתאכסנים באחד הריזורטים שבחוף Bang Bao – אני בהחלט ממליץ לקפוץ לביקור של שעה-שעתיים, להנות מאוכל או משקה על החוף יחד עם האווירה הנעימה והנוף המרהיב של המפרץ.

 

חוף Klong Phrao: ככל שנמשיך דרומה ממפרץ Bang Bao,
החופים ילכו ומבודדים יותר ובהם מעט ריזורטים. נדלג על 3 חופים (חוף Takian, חוף Klong Hin וחוף Ao Jak) ונגיע לחוף הדרומי ביותר של האי קו קוד – חוף Klong Phrao.

אמנם החוף מעט מרוחק אך מדובר בחוף ארוך (כ 1 קילומטר) וחוף עם חול לבן ודק – אחד מהטובים של חופי קו קוד.

כאן תמצאו 4 ריזורטים (ברובם מיועדים לתיירים רוסים), כמה גסטהואסים בסמוך וכפר דייגים קטנטן הממוקם על שפך הנחל הנשפך לים בחלק הצפוני של החוף.

סיכום חופי האי קו קוד

כאשר איי תאילנד עולים במחשבה של רבים, מצטיירת בדימיוננו חופים עם חול רך ולבן, מי ים צלולים בעלי גווני טורקיז המוקפים עצי קוקוס בצבעים ירוק-עז – כפי שניתן לראות בתמונות ופרסומים שונים.

במציאות – לא כל החופים באיים נראים כך אלא רק בחלק קטן באיים בלבד – ויש לא מעט תמונות מרהיבות של איים קסומים וחופים מרהיבים אך אלה איים שניתן לבקר רק במסגרת טיול שייט וללא אפשרות לשהות בהם ללינה (כמו Ko Hong ונוספים)

במשך שנים שאלתי את עצמי שאלה – באיזה אי מאיי תאילנד (עם אפשרות לינה) נמצאים החופים הכי דומים לתיאור הנ"ל  ?  ובקיצור – באיזה אי מאיי תאילנד נמצאים החופים היפים ביותר (לדעתי האישית, כמובן) ??  …. תשובה בהמשך

קחו בחשבון שבקו קוד אין מכוניות פרטיות, אין תחבורה ציבורית והכביש היחיד כמעט באי, (חוץ מאשר ליד חוף Klong Chao), אינו צמוד וקרוב לחוף (בניגוד לקו צ'אנג שם הוא צמוד לכל החופים). כמו כן, האי גדול מאד כך שגם לא ניתן לעבור מחוף לחוף בהליכה.

המשמעות של הדברים הללו הם – ברוב רובם של חופי קו
קוד אתם תשהו את חופשתכם בחוף ובריזורט שבחרתם – לכן יש חשיבות רבה גם לבחירה של החוף וגם הריזורט כדי שיתאים לרצונות ולציפיות שלכם. אני מקווה שכתבה זו על החופים ובהמשך גם על הריזורטים, התניידות באי ועוד – תסייעו לכם לבחור את המתאים לכם ביותר.

מכל מקום – בכל חוף בקו קוד בו תבחרו, תקבלו את היופי והאווירה המיוחדת של קו קוד –ותקבלו בתאילנד את הכי קרוב למה שמתארים את המאלדיביים (בתמונות בתיאורים – אני אישית עדיין לא ביקרתי במאלדביים).

לתשומת ליבכם:  הריזורטים בקו קוד, ובמיוחד המשובחים שבחוף Klong Chao, הם בעלי מספר קטן של חדרים – כך שבמידה ואתם מעוניינים בחוף ספציפי ובריזורט ספציפי – אני מאד ממליץ להקדים ולבצע את ההזמנה לאותו ריזורט מכיון שאם תתמהמהו, במיוחד בעונת השיא, אתם למצוא את עצמכם במצב שהריזורט בו בחרתם, כבר מלא !!

הערה: למטיילים שלנו במגוןן טיולי האיכות הפרטיים שלנו – אני כמובן אסייע אישית לבחור את החוף והריזורט על פי טעמכם וציפיותכם וזו במטרה לבלות נופש מושלם. 

חוות דעתי ותובנות על חופי קו קוד

אני יכול להעיד על עצמי שכבר ביקרתי במרבית איי תאילנד והנה הם
לחיצה על קישור של שם אי תביא אותכם לכתבה שלי על האי
קו פאייםקו סוריןקו טאצ'איקו סימילאןקו יאו נויפוקטקו לאנטה , קו רוק , קו קארדן , קו ליפה (איי אנדאמאן)
קו סאמוי , קו פאנגן , קו טאו , קו טאלו (איי מפרץ סיאם)
קו לארן , קו סאמט (מזרח)
קו צ'אנג , קו מאק , קו קוד (איי טראט)

במחשבתי, היתה תחרות עזה בין 2 איים בנושא יופי החופים – קו קוד וקו ליפה – 2 איים שלדעתי עם בעלי החופים היפים ביותר מבין איי תאילנד (עם אפשרות לינה) – ובחרתי בקו קוד מכיוון שהוא יותר בתולי, פחות מתוייר, פחות עמוס, יותר רגוע ויותר טבעי מאשר קו ליפה.

בקיצור אם אתם מחפשים אי בתאילנד עם החופים היפים ביותר שיש לתאילנד להציע, מי-ים צלולים כבדולח בגווני טורקיז, לאכול ממטעמי המטבח התאילנדי, אווירה רגועה ושקטה, שקיעות מרהיבות, ריזורטים מכל המגוון ולכל כיס – קו קוד הוא הבחירה האידיאלית לנופש קסום.

אני ממליץ שלא להחמיץ את האי הזה מכיוון שבעתיד, גם הוא עלול לעבור את התהליך של המסחור ותעשיית התיירות כפי שקרה בעבר לאיים אחרים.

מסתבר שגם אחרים חושבים כמוני:

כתבה בעיתון גארדיאן
https://www.theguardian.com/travel/2010/mar/13/thailand-traditional-unspoilt-island

מטייל שביקר גם במאלדיביים
https://jonistravelling.com/koh-kood-most-beautiful-island-thailand/

 

 לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה וצ'נטבורי ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג או בקו קוד (או משולב) לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים, העברות וכל השאר.

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית הטיול "בנגקוק – קו צ'אנג" (כולל את פאטאיה, צ'אנטבורי ועוד) ⇐ לחץ לקישור (יעלה בקרוב)

לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו קוד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
♦ צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור
​​

מצורף סרטון שצילמתי וערכתי בחופי קו קוד השונים …תהנו    (יעלה בקרוב)

שלח קישור למאמר "קוד קוד – חופים"


1. קו צ'אנג (Ko Chang)  |   2. קו קוד (Ko Kood)  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider