טיולי איכות בתאילנד

Wat Huay Mongkol

 

מקדש Wat Huay Mongkol הוא קומפלקס של מקדשים המהווים את 
ביתו של פסל הנזיר הגדול בעולם – פסלו של הנזיר Luang Phor Tuad.

גובהו של הפסל הוא 12 מטר ורוחבו בבסיס הוא כ 10 מטרים. הפסל ממוקם על משטח מוגבה אשר אליו מוביל גרם מדרגות וניתן לראות את הפסל ממרחק רב.

המקום נמצא כ 18 קילומטר מערבית להואה הין והדרך למקום עוברת בכפרים שקטים, שדות אננס רבים ועוד. כל הקומפלקס הזה נמצא במעין פארק בו תמצאו אגם ומפל והסביבה משדרת הרבה יופי ורוגע.

 

הנזיר Luang Phor Tuad נולד לפני כ 400 שנה, בסוף תקופת איותאיה,
ב Nakhon Si Tamarat (דרום תאילנד) ונודע ביכולתו לחולל ניסים
ולשמור מפני אסונות ועין הרע.

הנזיר Luang Phor Tuad הינו דמות נערצת ומקודשת בקרב כל התאילנדים הבאים למקום מכל רחבי תאילנד כדי לחלוק לו כבוד  ובמקום אפשר למצוא גם תיירים לא מעטים. בסופי השבוע, כמות המבקרים במקום גדולה מאד.

 

 

התאילנדים מגיעים למקום בהמוניהם, מגישים מנחות לבודהה, עושים
סיבוב מסביב לפסל ומתחת לבטנו של אחד מהפסלים הענקיים של פילים הנמצאים במקום כערובה למזל טוב – וגם התיירים המגיעים למקום נהנים להשתתף בטקסים חביבים אלה

התאילנדים גם מאמינים שנשיאת קמיע ובו פסלו של הנזיר Luang Phor Tuad שומרת בפני עין הרע ומביאה מזל טוב. במקום מספר חנויות קטנות המוכרות את הקמיע המבוקש וכן מזכרות נוספות.

מחוץ לפסל הנזיר, במקום גם מקדש ופסל של המלך Taksin וכל הקומפלקס הזה מצוי במעיין פארק והאווירה במקום מאד רגועה ונעימה ושונה מאד ממקדשים אחרים.

 

הגעה: הקומפלקס נמצא כ 18 ק"מ מערבית להואה הין (כ 20 דקות נסיעה).
ממרכז הוא הין יש לפנות מערבה, לחצות את פסי הרכבת, ושם לקחת את דרך מספר 3218 שתוביל אתכם עד למקום.

כל האזור כולו הוא אזור כפרי של גבעות מוריקות ושדות אננס כאשר ברקע ניתן לראות את רכס ההרים של שמורת Kaeng Krachan  – שמורת הטבע הגדולה בתאילנד.

מומלץ לשלב את הביקור ב Wat Huay Mongkol עם 2 אטרקציות נוספות הנמצאות באזור – יקביי Hua Hin Hills ומסעדת The Sala וכן מפלי Pala-U הנמצאים כ 30 דקות נסיעה מערבית יותר.

לתשומת ליבכם: אטרקציה כלולה בתוכניות טיולי האכות שלנו באזור הואה הין וניתן לשלב אותה גם בתוכנית הטיול האולטימטיבי בתאילנד – "הטיול מחוף לחוף" 

 לקריאת תוכניות הטיולים לאזור הואה הין, לחץ על הקישור ==>  טיולי האיכות שלנו באזור הואה הין

 לקריאת תוכנית "הטיול מחוף לחוף", לחץ על הקישור ==> הטיול מחוף לחוף

 לקריאת כל תוכניות הטיולים שלנו ברחבי תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

סרטון שצילמתי במקום …תהנו !!

שלח קישור למאמר "Wat Huay Mongkol"


1. מחוזות במרכז תאילנד – כללי  |   2. אמפאווה (סאמוט סונגקראם)  |   3. קנצ'נבורי  |   4. פטצ'בורי (צ'ה אם)  |   5. הואה הין (פראצ'ואפ קיריקאן)  |   6. איותאיה  |   7. שמורת קאו יאי ונאקון נאיוק  |   אטרקציות לילדים – מרכז תאילנד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider