טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 3. דרום תאילנד » קראבי » קראבי – בריכת האמרלד והמפלים החמים

קראבי – בריכת האמרלד והמפלים החמים

 

אזור קראבי מפורסם בזכות חופי הים הנפלאים שבאזור ושפע האיים
המדהימים שבו. אין ספק שהן האיים והן החופים מהווים את עיקר האטרקציות שבאזור, אך ישנם גם מספר אתרים מעניינים על היבשה שבהחלט שווים ביקור.

בכתבה זו נסקור שני אתרים מומלצים מאד הנמצאים באזור קראבי ועל היבשה והם בגדר "חובה" ובכתבות נוספות נתאר מקומות נוספים בעלי עניין. שני האתרים המתוארים בכתבה זו ניתנים לביקור במסגרת שפע הטיולים המאורגנים היוצאים מאזור חוף Ao Nang ואזורים נוספים אך ניתן לבקר בהם בקלות באופן עצמאי.

 

 

The Emerald Pool – "בריכת הקריסטל" או בשמה התאילנדי – 
Sa Morakot  – היא פנינת טבע אמיתית ומקסימה ביותר. הבריכה נמצאת בתוך יער –  Khao Phra Bang Khram Nature Reserve  – בתת-מחוז Khlong Thom, כשעה נסיעה מחוף Ao Nang.

המדהים בבריכה הוא הצבע של המים – הגוונים משתנים מירוק בהיר וירוק טורקיז עם שינוי בטמפרטורת המים. גודלה של הבריכה הוא כ 100 מ"ר, קוטרה כ 25 מטר ועומקה כ 1.5-1.8 מטר.

מותר (ואף רצוי) לרחוץ בבריכה אך זיכרו לקחת איתכם מגבות (אין במקום תנאים להחלפת בגדים). יש להזהר מאד באזור שפת הבריכה וסביבותיה מכיוון שניתן להחליק בקלות !! כמו כן שימו לב – אסור לשתות ממי הבריכה מכיוון שמכילים ריכוז גבוה מאד של קלציום קארבונאט !!

הכניסה לאתר כרוכה בתשלום ולאחר ששילמתם ונכנסתם לאתר – יש 
2 אופציות להליכה – 1. שביל עפר רחב שמוביל ישירות לבריכה ואורכו כ 800 מטר  2. שביל ארוך יותר, כ 1400 מטר, דרך היער וכאן ניתן לעשות טראק לא ארוך במיוחד בדרככם לבריכה.

שעות פעילות: ניתן לבקר במקום כל יום בין השעות 08:30 -17:00
מומלץ להמנע בביקורים בסופי שבוע ובחגים תאילנדים וכמו כן רצוי לבוא מוקדם בבוקר או אחה"צ.

רצוי להביא: מים, מגבות, נעליים נוחות לטראק, בגדי ים

 

הגעה: ישנם טיולים יבשתיים של חברות רבות הכוללות את בריכת
הקריסטל אך ניתן להגיע גם באופן עצמאי – יש לנסוע בכביש מס' 4 (הכביש הראשי של הדרום) לתת-מחוז Khlong Thom, פנו שמאלה לדרך מס' 4038 לכיוון Lam Hap ושם תראו כבר שילוט המכוון לשמורה ול Emerald Pool.

הערה: רצוי מאד לשלב את הביקור ב Emerald Pool יחד עם ביקור במפלים החמים הנמצאים במרחק קצר זה מזה.

* קישור לכתבה מפורטת ומעניינת על המקום ניתן לקרוא כאן ==> קישור לכתבה

 

 

המפלים החמים – שמם בתאילנדית – Nam Tok Ron (המפלים החמים) 
נמצאים במעבה היער, מספר קילומטרים מה Emerald Pool. מספר מעיינות חמים הנמצאים באזור יוצרים יחדיו נחל ובו זרם של מים חמים.

עם השנים, זרימת המים יחד עם המינרלים הרבים שבמים (בעיקר נחושת) יצרו מדרגות ובריכות טבעיות במורד הזרימה והן פשוט משמשות כג'אקוזי טבעי למבקרים הרבים באזור.

 

 

כאן לא מדובר על מעיין או בריכה אלא על מפל מדורג עם שיפוע מתון למדי.
טמפרטורת  המים היא כ 35-40 מעלות וחום המים יחד עם הזרימה שלהם מקנה תחושה של ג'אקוזי טבעי אמיתי שאין חשק לצאת ממנו.

המינרל העיקרי שנמצא במי המפלים החמים הוא הנחושת – מה שמקנה לסלעים מסביב צבע ירקרק. השילוב בין הירוק של הצמחיה מסביב יחד עם  הצבע הירוק העמוק של המפלים והמים החמים הזורמים מקנה למקום אוירה רגועה ושלווה מאד. לאחר שהייה בג'אקוזי הטבעי, ניתן להשתכשך במים הקרירים יותר של הנהר העובר ממש בסמוך.

 

המפלים החמים נמצאים ביער Khao Mor Juji. לאחר ששילמתם ונכנסתם
לאתר, שביל נוח ומסומן היטב יוליך אתכם למפלים החמים הנמצאים במרחק קצר למדי מהכניסה.

שעות הפעילות: המקום פתוח למבקרים בין השעות 8:30 – 18:00 אך כפי שציינתי בנוגע ל Emerald Pool, גם למפלים החמים רצוי להמנע מלהגיע בסופי שבוע ובחגים תאילנד וכמו כן, עדיף ממש בשעות הבוקר או אחה"צ לאחר שהטיולים המאורגנים עזבו.

הגעה: גם כאן, כפי שצויין לגבי ה Emerald Pool, יש טיולים מאורגנים רבים הכוללים את 2 האתרים הנ"ל. ניתן להגיע גם בעזרת מונית או בנהיגה עצמית.

לתשומת ליבכם: בריכת האמרלד והמפלים החמים כלולים בתוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום תאילנד וכן בתוכנית הטיול האולטימטיבי בתאילנד – "הטיול מחוף לחוף" 

לתוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו בדרום תאילנד ⇐ לחץ לקישור

 לקריאת כל תוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

 ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ==> צור קשר

 

שלח קישור למאמר "קראבי – בריכת האמרלד והמפלים החמים"


Khao Lak  |   אזור פנג-נה  |   איים מיוחדים בדרום תאילנד  |   פוקט  |   קראבי  |   קראבי – אטרקציות ביבשה  |   קראבי – איים וחופים  |   שמורת קאו סוק  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider