טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 2. מרכז תאילנד » 2. אמפאווה (סאמוט סונגקראם) » אמפאווה – הקופים השוחים, שליית צדפות, "סקי" הבוץ ועוד ….

אמפאווה – הקופים השוחים, שליית צדפות, "סקי" הבוץ ועוד ….

 

אזור Samut Songkhram כולו מהווה יעד פופולרי לתיירות פנים תאילנדית מזה שנים רבות אך בשנים האחרונות גילו תיירים מערביים את יופיו של האזור ושפע האטרקציות הנמצאות בו.

Klong Khon הוא שמו של תת-מחוז ב Samut Songkhram Province. הוא נמצא סמוך לים ושפך הנהר ומאופיין ביערות מנגרובים בהם חיים קופים רבים וחיות אחרות. בתת-מחוז Klong Khon נמצאים מספר כפרים שתושביהם עוסקים בעיקר בדיג, גידול צדפות ובשנים האחרונות גם התפתח במקום נושא התיירות. במשך שנים נלחמו תושבי המקום על שמירת וטיפוח הטבע במקום ועל כך תוכלו לקרוא בכתבה הזו.

מלבד שפע האטרקציות לכל המשפחה שהאזור מציע, יתרונו הוא בכך שעדיין לא נכבש ע"י מאסות של תיירים ותייר המגיע לאזור יהנה מהאותנטיות והחמימות התאילנדית האופיינית לאזורים הכפריים וזאת במרחק נסיעה קצרה מאד מבנגקוק.

כפי שציינתי, באזור Klong Khon מצויים מספר כפרים וכן הוקמו
במקום ריזורטים המציעים למבקרים מלבד אירוח מלא בצימר גם
מבחר פעילויות כגון: שייט לצפיה בקופים, שליית צדפות, "סקי" בוץ,
קאייקים ועוד.

 

אחד הדברים המיוחדים מאד במקום הוא האפשרות לשכור "צימר"
הממוקם בתוך הים ולרשותם גם "חדר אוכל" הממוקם אף הוא
בתוך הים ובו המטיילים באזור יכולים לאכול את ארוחת הצהריים שלהם. ישנם כמובן גם צימרים הממוקמים על החוף עם שירותי אירוח מלאים.

ניתן לבקר באופן עצמאי באזור Klong Khon אך אני חייב לציין שזה דבר לא פשוט – האזור לא קטן (לא מדובר באיזה כפר אחד) ותושביו אינם שולטים באנגלית. תיירות מערבית החלה להגיע לאזור רק בשנים האחרונות.

 כמו כן, חלק מהפעילויות תלוי בעונות השנה וזמני שפל וגאות כך שחייבים מישהו המכיר היטב את האזור ואת הטבע בו כדי למצות את שפע האטרקציות במקום.

אמנם יש במקום מספר ריזורטים המציעים שירותים לתיירים מערביים אך יש הבדלים בטיב השירותים והאטרקציות שהם מציעים לתיירים. לאחר מספר פעמים שביקרנו באזור ובסיוע ידידה תאילנדית תושבת המקום, הצלחנו לאתר את המקומות האיכותיים יותר.

 

במסגרת חיפושים אלה, מצאנו משפחה שלה ריזורט קטן וחמוד על החוף שעד עתה שירת אורחים תאילנדים בלבד. מלבד זאת, הבעל הוא דייג וברשותם חוות צדפות וכן צימרים על הים. משפחה תאילנדית כפרית חביבה ביותר, נוצר קליק מיידי, התיידדנו ואף אירחנו אותם בבנגקוק. הבעל מכיר את האזור כמו את כף ידו ולטייל איתו היתה חוויה מיוחדת במינה.

 

 

יצא לי כבר מספר פעמים לקחת שייט לצפיה בקופים השוחים ואני חייב להודות שבדרך כלל כמות הקופים שראינו לא היתה גדולה. כשסיפרתי לו את זה הוא אמר שהקופים מכירים את קולו ובאים כאשר הוא קורא להם ושרק אומר כמה קופים אני רוצה שיגיעו לסירה.

חשבתי שהוא צוחק עלי – אבל המציאות הוכיחה שהוא צדק לגמרי – כאשר הגענו למקום לא היו קופים כלל אך הוא התחיל לקרוא להם ולא עברו מספר דקות שכל השטח התמלא בקופים שוחים, הבננות שהבאנו לחלק להם נגמרו תוך זמן קצר ואז עזבנו את המקום – את התוצאה
אתם יכולים לראות כאן – בסרטון על הקופים השוחים.

 

לסיכום – אזור Klong Khon שב Samut Songkhram מהווה חוויה
מרתקת ומלאת פעילות והפתעות לילדים ולכל המשפחה. לאזור הזה צריך להקדיש כ 3 שעות וניתן לשלב אותו עם ארוחת צהריים במקום. ניתן גם לבלות ערב ולילה בריזורט שיכלול ארוחת BBQ ושייט ליילי לצפייה בגחליליות ושאר חיות הלילה באזור.

המרחק מבנגקוק הוא כ 70 ק"מ בסך הכל מה שאומר שניתן לבצע
אותו כטיול יום מבנגקוק או לשלב אותו בטיולים אחרים שבאזור כמו
אמפאווה, קנצ'נבורי, הואה הין, פצ'בורי ועוד.

 

הערה חשובה: הקופים השוחים כלולים בתוכנית טיולי האיכות שלנו באזור 

 לקריאת תוכניות הטיולים לאזור זה, נא ללחוץ על הקישור ==>  טיולי האיכות הפרטיים שלנו במרכז תאילנד

 לקריאת כל תוכניות הטיולים שלנו ברחבי תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור

סרטון קצר מהקופים השוחים של אמפאווה

 

שלח קישור למאמר "אמפאווה – הקופים השוחים, שליית צדפות, "סקי" הבוץ ועוד …."


1. מחוזות במרכז תאילנד – כללי  |   2. אמפאווה (סאמוט סונגקראם)  |   3. קנצ'נבורי  |   4. פטצ'בורי (צ'ה אם)  |   5. הואה הין (פראצ'ואפ קיריקאן)  |   6. איותאיה  |   7. שמורת קאו יאי ונאקון נאיוק  |   אטרקציות לילדים – מרכז תאילנד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider