טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 7. הדרום הרחוק » האי קו ליפה (Ko Lipe) -המלדיבים של תאילנד – כללי, הגעה ואיים בדרך

האי קו ליפה (Ko Lipe) -המלדיבים של תאילנד – כללי, הגעה ואיים בדרך

 

האי קו ליפה (Ko Lipe) הינו אחד האיים המקסימים ביותר Ko Lipe
בתאילנד ולדעת רבים גם המקסים ביותר – ולא בכדי האי קו ליפה וסביבותיו זכו לכינוי  "המאלדיבים של תאילנד". פירוש השם Ko Lipe הוא "אי הנייר" – בשפתם של צועני הים אשר גילו את האי, התיישבו במקום ונמצאים שם עד עצם היום הזה.

האי קו ליפה הוא חלומו של כל חובב איים טרופיים – פנינת טבע נדירה עם שפע של חופים מצויינים, רחבים ועם חול רך לבן ורך ; מי טורקיז צלולים להפליא ; אפשרות לשנורקלינג במרחק קצר מהחוף ; שפע של ריזורטים, חנויות, מסעדות, מסג'ים וחיי לילה תוססים בפאבים של החוף.

כמו מקומות איכותיים נוספים בתאילנד כגון הואה הין, קאו לאק Ko Lipe
ועוד, 
גם שמו של קו ליפה אינו מוכר לרוב הישראלים, אך אל תתנו לעובדה זו להטעות אותכם – האי מוכר ופופולרי מאד בקרב תיירים רבים ובעונה הוא מפוצץ במבקרים רבים מכל העולם ומאד תתקשו למצוא חדר פנוי אם לא תדאגו להזמנה מספיק זמן מראש.

בכתבה זו אסקור את דרכי ההגעה והאיים שבדרך. בכתבה נפרדת נסקור את האי קו ליפה וסביבותיו – חופים, ריזורטים, איים בסביבה, שנורקלינג, מסעדות, פאבים, חיי לילה ועוד

לכתבה שלי על האי קו ליפה ==> קישור לכתבה

 

כללי על קו ליפה וסביבותיו: קו ליפה הוא האי הדרומי ביותר בתאילנד.Ko Lipe Area האי קו ליפה מצוי על גבולה של שמורת טבע – Tarutao National Marine Park  – אך מכיוון שאיננו מהווה חלק משמורת הטבע עצמה, מותר לבנות על האי, עובדה שהפכה את האי למרכז תיירות פעיל ותוסס של האזור כולו.

האי התגלה ואוכלס בתחילה ע"י שבטים של צועני הים (Chao Ley) אשר נדדו בין האיים באזור בחיפוש אחרי אזורי דייג טובים. ממשלת תאילנד אישרה להם להתיישב באי והם נמצאים בו עד עצם היום הזה – בכפר קטן סמוך לחוף סאנרייז.

 

הגעה לקו ליפה : כתבה מפורטת על דרכי ההגעה וביקור באיים Ferries to Ko Lipe
שבדרך תעלה בקרוב באתר אך אעשה כאן סיכום קצר של הנושא.

האי קו ליפה מצוי בים אנדאמאן ובמרחק של כ 60 ק"מ מהיבשה
ובמשך העונה (נובמבר-מאי) ניתן להגיע אליו ממקומות רבים ושונים
הן מהיבשה (Trang ו Pak Bara ) והן מהאיים הצפוניים יותר (קו
לאנטה, קו פיפי ועוד) ובמשך כל שעות היום. מחוץ לעונה ניתן להגיע
רק מהמזח ב Pak Bara ופעם אחת ביום.

בקו ליפה יש מזח צף אליו מגיעים וממנו סירות לונגטייל לוקחות את המגיעים לחוף הרצוי לו. המזח הצף ממוקם ב Pattaya Brach או ב Sunrise Beach בהתאם לעונה ולכיווני הרוחות.

המזח העיקרי ממנו מפליגים לאי נמצא ב Pak Bara וההפלגה לוקחת כשעה וחצי, כולל עצירה וסיור ב 2 איים בדרך. יש חברות שונות וכן אפשרות למעבורת או ספידבואט – מסתבר שההבדל בזמנים ביניהן קטן ועדיף לקחת את המעבורת שהיא נוחה יותר.

דרך נוספת ופשוטה להגעה היא בספינה מהירה  מקו לאנטה – כ 3 שעות הפלגה.

 

 לקריאת כל תוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

 ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ==> צור קשר

 

 

 

 

 

 

שלח קישור למאמר "האי קו ליפה (Ko Lipe) -המלדיבים של תאילנד – כללי, הגעה ואיים בדרך"


1. בנגקוק וסביבתה  |   2. מרכז תאילנד  |   3. דרום תאילנד  |   4. צפון תאילנד  |   5. מזרח תאילנד  |   6. איים בתאילנד  |   7. הדרום הרחוק  |   8. מחוז איסאן  |   אורי – יומן מסע  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider