טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 1. בנגקוק וסביבתה » עיר הילדים החדשה בבנגקוק – KidZania

עיר הילדים החדשה בבנגקוק – KidZania

 

מי מאיתנו שלא חלם בילדותו להיות שוטר או כבאי, רופא או אחות
רחמניה, ואולי שף של מסעדה, עיתונאי, מפיק בטלביזיה, שחקן תיאטרון או אולי קוסם רב פעלולים, דיילת אוויר ואפילו טייס – שיקום !!

כדאי שתדעו שמעתה ניתן לא רק לחלום אלא להגשים את הדברים במציאות ואני שמח להיות הראשון שמביא תיאור מפורט וסרטון מקיף על האטרקציה החדשה שהוקמה ונפתחה לקהל לאחרונה במרכז בנגקוק.

בתחילת חודש אפריל 2013, התחילה לפעול בבנגקוק "עיר הילדים" – KidZania שמה – עיר המיועדת כל כולה לילדים, "עיר" מדהימה ומתוחכמת ביותר בה יוכלו ילדיכם להגשים במציאות ובצורה הריאליסטית ביותר האפשרית, את כל חלומותיהם…………אסור להחמיץ !!

 

"עיר הילדים" – KidZania  – מתפרסת על שטח של כ- 8,000 מ"ר
והמקימים, בשיתוף עם מיטב החברות הגדולות בתאילנד ובעולם, הצליחו לייצר העתק מדוייק ורייאליסטי ביותר של כל מגוון הפעילויות בחיים המודרניים.

מהרגע שבו נכנסתם למקום, תמצאו את עצמכם בעולם קסום המיועד כולו לילדים ולחלומותיהם – ולא מדובר בצפייה בלבד !! העיקרון עליו בנויה "עיר הילדים" – KidZania  – הוא שהילדים נוטלים חלק פעיל בכל הפעילויות הרבות והמגוונות שהעיר מציעה.

ב KidZania יש אפילו "לשכת תעסוקה" בו הילד יכול לקבל הכוונה ואינפורמציה וכן אוניברסיטה בה הוא יכול ללמוד לקראת "תואר" (כאן, כמו בחיים הרגילים, צריך לשלם) ולשפר את שכרו בעבודות השונות שיבצע.

 

הילדים לא רק ש"עובדים" אלא גם מקבלים שכר עבור עמלם – 
ל"עיר הילדים" יש מטבע משל עצמה הנקרא Kedzo וליד כל תחנה יש שלט ובו טבלה בה מצויין זמן הפעילות והתגמול הכספי עבור אותה פעילות.

בכסף שהילדים מרוויחים מעבודתם במגוון העבודות בעיר, הם
יכולים לרכוש פריטים בחנויות ודוכני העיר. במקום יש אפילו סניף בנק בו הילדים יכולים לפתוח חשבון על שמם, להפקיד את משכורותיהם ואפילו לקבל כרטיס ATM (כספומט) למשיכת כסף בביקורים הבאים ב KidZania.

בדוגמה משמאל – באתר הבנייה בו הילד בנה קירות, הפעיל מנוף ועוד – תמורת עבודה בת 15 דקות הוא זכאי לשכר של 8 Kedzos טבין ותקילין אותם יוכל לבזבז כרצונו או להפקיד בחשבונו בבנק.

 

ב KidZania יש כ 65 תחנות ומגוון של כ 80 פעילויות שונות בהן
הילדים מוזמנים לקחת חלק – מגוון הפעילויות הוא רב כל כך שתקצר היריעה מלפרט כאן את כולן. בסרטון המצורף תוכלו לראות את עיקר הפעילויות אך אפילו בסרטון לא הצלחתי להכניס את כולן – חששתי שמא יצא ארוך מידי.

בתמונה משמאל – הילדים בשעת טסט לקבלת רישיון נהיגה. כמובן שכמו בחיים, יש צורך בבדיקת עיניים לפני כן – לצורך זה יש ב KidZania את ה Eye Care Center  – בשיתוף עם חברת Hoya היפנית (אחת החברות הגדולות והידועות בעולם לעדשות) – שם ייבדק וגם יוכל להיות אופטומטריסט בעצמו.

 

 

כפי שציינתי – בסרטון המצורף תוכלו לצפות במארג חיי העיר ובמגוון
הרב ש KidZania מציעה לילדים המבקרים בה. בתקופה הקרובה תתווספנה פעילויות נוספות כגון – הכנת פיצה, ייצור חלב, מדריך טיולים ועוד.

אציג את העיקריות שבהן (רשימה חלקית) – כבאי, פרמדיק,
רופא/אחות בנאי, לימוד והוצאת רישיון נהיגה, החלפת גלגל במוסך, לימוד קסמים והופעה בפני קהל, שחקן תיאטרון, עיתונאי, איש רדיו, מפיק בטלביזיה, שף במסעדה, הכנת המבורגר במקדונלדס, הכנת סושי יפני, עיצוב פנים דירה, עיצוב מכוניות, צלם, רופא שיניים, וטרינר, מרקידן ו DJ, קוסמטיקה, שליח, קריין חדשות, סוכן ביטוח, דייל/ת אוויר, טייס/ת …. ועוד !!

 

הגילאים להם מיועדת KidZania: עיר הילדים – KidZania – מיועדת
לילדים מגיל 4 ועד 14. כל ילד מקבל צמיד ועליו שעליו נמצאים כל הפרטים – שם, גיל, מין, מספר הטלפון של המלווה וכדומה.

מגיל 4 ועד 8 – יש חובת נוכחות במקום של מבוגר. מגיל 8 ועד 14 – הילד יכול לשהות בעיר לבדו אך הקוד על הצמיד לא יאפשר לילד
לעזוב את העיר בעצמו ללא ליווי המבוגר שהביא אותו.

בעת הכניסה, כל ילד מקבל מפה מפורטת של המקום וכן סך של
50 KedZos ואת היתר עליו להרוויח מעמל כפיו בכל מקצוע בו יחשוק. המדריכים במקום דוברי תאילנדית ואנגלית כך שאם הילד לא שולט באנגלית מספיק טוב – רצוי שתתלוו אליו בכל מקרה.

 

KidZania למבוגרים ופעוטות: ההורים אינם מורשים להכנס לתוך
אזורי הפעילות אך יכולים לעמוד בסמוך מאד ולצפות. באזור הככר
המרכזית של העיר יש מסעדות ובתי קפה בהם ההורים יכולים
לבלות את זמנם. לרשות ההורים גם חדר המתנה מרווח שבו מחשבים ו WiFi ללא תשלום.

מסתבר שב KidZania חשבו על כל פרט – במידה ובמשפחה ישנם ילדים קטנים/תינוקות (מתחת לגיל 4) – הוקם עבורם אזור מיוחד לפעוטות ובו משחקים רבים, ארגז חול וגם חדר להחלפת חיתולים. מכיוון שעיר הילדים – KidZania – ממוקמת במרכז הקניות הידוע פאראגון, הורים לילדים מעל גיל 8 יכולים לבלות את זמנם בקניון וצוות KidZania ייצור איתם קשר טלפוני ברגע שהילד סיים את פעילותו בעיר הילדים.

 

זמני פעילות: עיר הילדים KidZania פעילה יום יום בין השעות 
10:00 – 17:00. בסופי שבוע ובחגים, העיר פועלת ב 2 משמרות:
בוקר: משעה 10:00 ועד 15:00
אחה"צ/ערב:  משעה 16:00 ועד 21:00

הערה חשובה: שתי משפחות של חברים ישראלים המתגוררים בבנגקוק וביקרו כבר במקום דיווחו לי ששהו במקום לא פחות מ 6 שעות (!) – אז קחו נתון זה בחשבון בתכנון הזמן שלכם !!

 

 

מחירים ועלויות: המחירים של KidZania מפורטים בטבלה שלהלן 

עד גיל שנתיים – חינם
גיל 2-3: 300 באט
גיל 4-14: 650 באט
גיל 15+ : 400 באט
גיל 60+ : 350 באט

הערה חשובה: כמו באטרקציות אחרות, אנחנו עומדים לנצל את קשרינו הטובים ולהשיג מחירים מיוחדים ומוזלים עבור המטיילים שלנו. הודעה על כך תתפרסם באתר ותופיע בפרק ה"מבצעים".

 

הגעה למקום: אחד היתרונות הגדולים של עיר הילדים KidZania היא
מיקומה המרכזי – מרכז הקניות הידוע והמפורסם – Siam Paragon.

ניתן להגיע בקלות רבה בעזרת הרכבת העילית (BTS) – יש לרדת
בתחנת Siam ומשם להכנס לפאראגון בכניסה שליד הרחבה.
משם, תשאלו היכן נמצא המגדל הצפוני (North Tower) וקחו
את המעלית לקומה 5 שם ממוקמת הכניסה לעיר הילדים.

** קשה בכתבה קצרה להקיף את כל מגוון הפעילויות הקסום של עיר הילדים KidZania. צילמתי וערכתי סרטון מביקור במקום כדי לנסות ולהעביר לכם ולו שמץ של החוויה המזומנת במקום.

מאחל לכם ולידיכם ביקור מלא חוויות במקום ……ד"ר דודו.

 לקריאת כל תוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

 ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ==> צור קשר

 

שלח קישור למאמר "עיר הילדים החדשה בבנגקוק – KidZania"


1. בנגקוק וסביבתה  |   2. מרכז תאילנד  |   3. דרום תאילנד  |   4. צפון תאילנד  |   5. מזרח תאילנד  |   6. איים בתאילנד  |   7. הדרום הרחוק  |   8. מחוז איסאן  |   אורי – יומן מסע  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider