טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 2. מרכז תאילנד » 4. פטצ'בורי (צ'ה אם) » שמורת הטבע הגדולה בתאילנד – שמורת Kaeng Krachan – (כשעתיים נסיעה מבנגקוק)

שמורת הטבע הגדולה בתאילנד – שמורת Kaeng Krachan – (כשעתיים נסיעה מבנגקוק)

 

כאשר נשאלת שאלה בפורומים בעברית בנוגע לטבע, טראקים, מפלים וכדומה
בסביבת בנגקוק, תמיד חוזרות אותן תשובות סטנדרטיות ונדושות  – שמורת קאו יאי ואזור קנצ'נבורי .

נשאלת השאלה מדוע שמורת הטבע הגדולה ביותר בתאילנד – שמורת Kaeng Krachan  – הגדולה והמרשימה הרבה יותר (וגם קרובה יותר לבנגקוק) – לא מוזכרת ואפילו ברמז ?? 

התשובה לשאלה היא מאד פשוטה – "מומחי הפורומים", שרובם בעלי ידע רדוד למדי על תאילנד בכלל ועל אזור מרכז תאילנד בפרט,  פשוט לא מודעים לקיומה של השמורה ולא יודעים עליה דבר   🙄

 

לפיכך, החלטתי להרים את הכפפה ולהביא את דבר שמורת הטבע הגדולה
והמרתקת הזו לידיעת הקוראים בעברית. 

הקירבה של השמורה לבנגקוק יחד עם שפע של אטרקציות המזומנות בדרך – שוק צף לילי אמפאווה ; הקופים השוחים; העיר העתיקה Petchburi והארמון על הגבעה (Khao Wang) ; עיירת הקייט Cha Am ; עיירת הקייט המלכותית – Hua Hin ועוד אטרקציות בסביבה – הופכות את שמורת Kaeng Krachan ליעד אידיאלי הן לחובבי הטבע והטראקים והן לאלה המעוניינים לטעום חלק ממגוון האטרקציות שבה כגון: מפלי Pala- U וכן רפטינג נינוח שמתאים גם לילדים קטנים על נהר ה Petchburi. 

 

 

שמורת הטבע Kaeng Krachan : הוכרזה כשמורה מוגנת בשנת 1981.
זו שמורת הטבע הגדולה בתאילנד ומשתרעת על שטח של כ 3,000 קמ"ר (כ 1/7 משטחה של מדינת ישראל).

שמורת Kaeng Krachan משתרעת החל מהמורדות המזרחיים של שרשרת הרי Tenasserim המהווים את הגבול עם בורמה ותופסת כמחצית משטחו של מחוז Petchburi וחלקים של תת מחוז Hua Hin (מחוז Prachuap Khiri Khan). 

מקרא: 1 – משרדי הפארק ; 3 – האגם והסכר ; 5 – הר Panoen Thung (גובה 1,207 מטר) ; 6 – מפלי Thor Thip (במעבה הגו'נגל ו 9  מדרגות) ; 7 – מחנה KU, נקודת התחלה לחובבי רפטינג אקסטרים !! 8 – נהר הפצ'בורי ; 11 – נהר הפראנבורי ; 12 – מפלי Pala-U 

 

את אזור השמורה מבתרים 2 נהרות – נהר Petchburi אשר מנוקז לסכר
הענק (Kaeng Krachan dam) , יוצר אגם גדול מיימדים ומשם ממשיך לכיוון העיר Petchburi והנהר Pranburi הזורם בצידה הדרומי של השמורה וגם הוא מנוקז לסכר שלאחריו ממשיך בזרימה לעיירה Pranburi. 

הלחות הגבוהה באזור יחד עם המשקעים הרבים היורדים בו אפשרו את התפתחותם וקיומם של יערות ירוקי-עד המכסים את אזור השמורה, על שלל חיות הבר שבהם – פילים, נמרים, קופים, צבאים ועוד וכן מינים רבים של ציפורים ופרפרים. פני השטח ההרריים ומיעוט הדרכים באזור גרמו לכך שהאזור מיושב בדלילות רבה ויערות לא נכרתו – כך שהמקום שמר על המרקם הטבעי שלו – 95% מהאזור מכוסים ביער ירוק-עד ובו הרים, נהרות, מפלים, מערות נטיפים ושפע של חיות בר – דבר ההופך את השמורה ליעד אידיאלי עבור חובבי הטראקים האמיתיים.

 

לנוחיותכם – אצרף מספר קישורים לאתרים בהם תוכלו לקבל מידע
על אפשרויות הטראקים והלינה במקום וכן אינפורמציה נוספת:

♦ קישור למפה מפורטת של השמורה => מעבר לקישור 
♦ מידע על אפשרויות הטיולים בשמורה => מעבר קישור 
♦ אתר עם מידע על מסלולי הליכה ועוד => מעבר לקישור 
♦ בלוג עם חוויותיו של תייר שביקר בשמורה =>  מעבר לקישור   
♦ שפע תמונות משמורת הטבע Kaeng Krachan => מעבר לקישור 
♦ מידע כללי על שמורת Kaeng Krachan => מעבר הקישור 
♦ מידע כללי על שמורת Kaeng Krachan => מעבר לקישור 
♦ מידע כללי על שמורת Kang Krachan => מעבר לקישור

 

לסיכום: שמורת הטבע Kaeng Krachan הינה הגדולה שבשמורות 
הטבע של תאילנד ואחת היפות והמעניינות ביותר.  היא מתאימה הן לחובבי הטראקים והטבע האתגרי יותר והן למשפחות אשר מעוניינות באטרקציות קלות ומשפחתיות יותר:

לחובבי הטבע והטראקים האתגריים – השמורה אידיאלית עבורכם. כאן תמצאו מסלולים אתגריים ומעניינים ביותר כולל קמפינגים ואפשרויות לינה בשטח. השמורה מסודרת ומאורגנת בצורה טובה וניתן לקבל שם את כל הדרוש לקמפינג וכן מדריכים מנוסים אשר יוציאו אותכם לטראקים ביערות כולל הסברים על מיני חיות הבר אשר תראו בדרככם.  

 

לחובבי האטרקציות הקלות יותר – כאן תמצאו מספר אטרקציות קלות, נעימות
וחוויתיות כגון: מפלי Pala-U היפים שאינם דורשים הליכה מרובה וכן רפטינג נינוח המתאים גם למשפחות עם ילדים – קישור לכתבה על הרפטינג

כמו כן, באזור השמורה ישנם מקומות בהם ניתן לצאת לטיולי שטח
מודרכים עם טרקטורונים ואף אופנועי שטח. בשמורה גם ממוקם אולפן סרטים ובו אטרקציות מעניינות ו"שדה קרב" בו קבוצות מתמודדות עם רובים בעלי קליעי פלסטיק.

בקיצור – שמורת Kaeng Krachan מכילה שפע של אטרקציות המתאימות למגוון רחבה של מטיילים. קירבתה לבנגקוק ושפע האטרקציות שבדרך לשמורה ובסביבתה ממקם אותה גבוה ברשימת השמורות שכדאי לבקר בהן.  

 

כדי שתנוח דעתכם שלא רק תאילנדים מטיילים בשמורת הטבע 
Kaeng Krachan, לכדתי במצלמה גם זוג תיירים נחמד  בעת שהגיע למשרדי הפארק  😯

שמחתי להציג בפניכם ועל קצה המזלג את שמורת הטבע המצויינת הזו ואני תקווה ש"מומחי הפורומים" קוראים גם הם את הכתבה הזו ובפעם הבאה שמישהו ישאל על טראקים, מפלים וטבע באזור בנגקוק – שמה של שמורת הטבע Kaeng Krachan לא ייפקד !!

מצאתי עבורכם מספר סרטונים חביבים ביוטיוב:

• סרטון על ברדלס בשמורה – לצפייה בסרטון ==> לצפייה בסרטון
• סרטון שצילמה משפחה עם תינוק בעת ביקור בשמורה ==> לצפייה בסרטון

הערה חשובה: לצערי, נתקלתי בפורומים שונים, בעובדה המצערת ש"מומחי הפורום" מטעים את השואלים ומספקים להם מידע שגוי ומטעה על השמורה – כאילו השמורה סגורה בחודשי הקיץ !!  
זה כמובן איננו נכון – בתקופת הקיץ (אוגוסט ואוקטובר) יש 2 מקומות ספציפיים בלבד שאינם בשימוש:
1. ההר Panoen Thung – ההר הגבוה בשמורה שהעליה אליו היא רק ברכבי 4X4 ומסוכן
2. מחנה הקמפינג Ban Krang – 
שנמצא ליד ההר

כל יתר חלקי השמורה – מפלי Pala-U, האגם, הנהר והרפטינג ועוד מקומות רבים פתוחים ופועלים כל השנה !!  

 ♥ עד שאתפנה להכין סרטון כללי על השמורה – צירפתי לכתבה סרטון על פרפרים בשמורה (שלא אני צילמתי) …….. תהנו !!!

  

שלח קישור למאמר "שמורת הטבע הגדולה בתאילנד – שמורת Kaeng Krachan – (כשעתיים נסיעה מבנגקוק)"


1. מחוזות במרכז תאילנד – כללי  |   2. אמפאווה (סאמוט סונגקראם)  |   3. קנצ'נבורי  |   4. פטצ'בורי (צ'ה אם)  |   5. הואה הין (פראצ'ואפ קיריקאן)  |   6. איותאיה  |   7. שמורת קאו יאי ונאקון נאיוק  |   אטרקציות לילדים – מרכז תאילנד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider