טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 5. מזרח תאילנד » 3. צ'אנטאבורי (Chantaburi) » מחוז צ'אנטאבורי (Chantaburi) – הקדמה

מחוז צ'אנטאבורי (Chantaburi) – הקדמה

מחוז צ'אנטאבורי (Chantaburi) מהווה אחד משבעת המחוזות של החלק המזרחי של תאילנד ומהווה מחוז מיוחד וייחודי הן בהסטוריה שלו, הן באוכלוסיה שבו והן באטרקציות המיוחדות בו שלא תמצאו במקומות אחרים בתאילנד.

כפי שניתן לראות במפה, מחוז צ'אנטאבורי משתרע בין הגבול
עם קמבודיה במזרח ובין ה Gulf of Siam במערב עם מפרצים רבים הנותנים לחוף מראה מיוחד במינו.
בדרום, מחוז צ'אנטאבורי גובל במחוז טראט (Trat) ובו נמצאים איים רבים והמפורסמים שבהם הם קו צ'אנג (Ko Chang) וקו קוד (Ko Kood)

 

 

הסטוריה: ההסטוריה של מחוז צ'אנטאבורי מעניינת מאד
– לאחר התקרית בשפך הנהר צ'אופראייה בו חדרו ספינות מלחמה צרפתיות לכיוון בנגקוק (שנת 1893), מחוז צ'אנטאבורי הועבר לשליטת צרפת ואת ההשפעה הצרפתית ניתן לראות עד היום במבנים שונים בעיר צ'אנטאבורי בירת המחוז ובמיוחד באזור ה Chantaboon Waterfront Community שהיום משמש כשוק ססגוני ומיוחד (לא לשכוח לקנות עוגיות מדלן טעימות להפליא במאפיה מקומית) והקתדרלה הגדולה והיפה בסמוך.

לאחר כ 11 שנים של שליטה צרפתית באזור, בשנת 1905 הוחזר מחוז צ'אנטאבורי לתאילנד בתמורה לשטחים בקמבודיה שהועברו לצרפתים.

תושבים: האוכלוסיה במחוז צ'אנטאבורי מורכבת מתאילנדים, סינים וכן מיעוט גדול של ויאטנאמים אשר ברחו לתאילנד ב 3 גלים: במאה ה 19 כאשר קתולים בויאטנם נירדפו ע"י המשטר, בין 1920-1940 כאשר ברחו מ French Indochina והגל השלישי היה ב 1975 כאשר הקומוניסטים ניצחו במלחמת ויאטנם.

כלכלה:  מחוז צ'אנטאבורי מפורסם בעיקר ב 2 דברים: אבני חן (ובעיקר אודם וספיר) ושפע של פירות הגדלים בחוות באזור.
אבני חן: במקום היו מכרות של אבני חן אך רובם ננטשו. כיום צ'אנטאנבורי משמשת כמרכז מסחרי לאבני חן בכל סוף שבוע יש שוק גדול ססגוני ומעניין לאבני חן אליו באים סוחרים רבים כדי לקנות אבני חן מסוגים שונים ומגוונים.
פירות: מחוז צ'אנטאבורי מפורסם בפירות הטרופיים הרבים הגדלים במקום כגון דוריאן   (נחשב ל"מלך הפירות"), מנגוסטין (נחשב ל"מלכת הפירות"), רמבוטן ו לונגון. המחוזות צ'אנטאבורי וטראט מספקים כ 50% מהדוריאן הנצרך בתאילנד וכ 25% מהתצרוכת העולמית של הדוריאן.
קטיף הפירות נעשה בחודשים יוני-יולי ואז זו חגיגה גדולה של גם סוחרים וגם של סתם תאילנדים המגיעים לאזור להנות משפע הפירות הטריים שבחוות הרבות באזור.

גיאורגפיה: הגיאוגרפיה של מחוז צ'אנטאבורי היא מגוונת – החל מחופים ומפרצים ציוריים ועד הרים גבוהים שמגיעים לגובה של קרוב ל 1,700 מטר מעל גובה פני הים, שמורות טבע, מפלים ועוד.

אטרקציות: מחוז צ'אנטאבורי הוא Unseen תאילנד ורוב
התיירים לא מכירים את האזור – אך יש בו אטרקציות רבות ומגוונות – שחייה עם דולפינים, הנצים האדומים (Red Hawks), תרבות, הסטוריה, מסחר באבני חן, חוות לפירות טרופיים והרבה טבע מיוחד כולל מפלים, שמורות טבע, כפרי דייגים, חופים ציוריים ועוד.
במחוז צ'אנטאבורי יש 2 אטרקציות שלא תמצאו במקום אחר בתאילנד – שחייה עם דולפינים ושייט לצפייה בנצים האדומים (Red Hawks) והם כלולים כמובן במסלולי הטיולים החדשים שלנו לקו צ'אנג !!
לכתבה מפורטת על האטרקציות של מחוז צ'אנטאבורי => לחץ לקישור

 

הטיול לקו צ'אנג

תקופת הקורונה עיכבה את הביצוע של המסלול הזה אבל כעת, כאשר החיים חזרו למסלולם ותאילנד נפתחה שוב לתיירות – המסלול של "הטיול לקו צ'אנג" יצא לדרך ומזומנת לכם חווית טיול שתשאר חקוקה בזכרון לשנים רבות.

למסלולים השונים של "הטיול לקו צ'אנג" => לחץ לקישור

לתשומת ליבכם: העונה הטובה באיים קו צ'אנג וקו קוד היא החל מנובמבר ועדתחילת חודש מאי – לכן גם מסלולי הטיולים לקו צ'אנג יערכו באותה עונה (נובמבר-מאי)…. ז"א – אל תפספסו אם אתם מגיעים בתקופה חופשת הפסח !!

 

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" * הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בצפון תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו במרכז תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על אזור צ'אנטאבורי לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור

 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוההלחץ לקישור

שלח קישור למאמר "מחוז צ'אנטאבורי (Chantaburi) – הקדמה"


1. צ'ונבורי (Chonburi)  |   2. טראט (Trat)  |   3. צ'אנטאבורי (Chantaburi)  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider