טיולי איכות בתאילנד

הואה הין – מפרץ Ao Manao

 

במרחק של כשעת נסיעה אחת, דרומית לעיירת הקייט המלכותית Hua Hin
נמצא מפרץ מאנאו (Ao Manao) שהינו, לדעת רבים, אחד מהמפרצים היפים ביותר בתאילנד ופנינת טבע שופעת אטרקציות שנמצאת מחוץ למסלולי התיירות השיגרתיים.

הסיבה לכך היא פשוטה – מפרץ מאנאו נמצא במחצית הדרך בין בנגקוק לדרום ורוב התיירים עושים את דרכם לדרום בטיסה ולכן מדלגים על אזור זה.

כתבה על כל אזור העיר Prachuap Khiri Khan תתפרסם בקרוב באתר אך בשל יופיו של מפרץ Ao Manao והאטרקציות המצויות בו – החלטתי להקדיש למפרץ היפה הזה כתבה מפורטת יותר.

 

כפי שניתן לראות בתמונה למעלה – לשון יבשה החודרת אל הים יוצרת 
שני מפרצים יפהפיים – המפרץ הצפוני נקרא Khlongwan שם יש כפר קטן עם ריזורטים רבים ופופולרי מאד בקרב התאילנדים, והמפרץ הדרומי נקרא Ao Manao והוא נושא הכתבה הזו.

בקצה לשון היבשה נמצא הר בשם Lom Muak שמרגלותיו חי זן קופים מיוחד ומדהים בשם Langur וכמו כן קיים שביל מסודר שדרכו ניתן לטפס לפסגת ההר ולזכות בתצפית מרהיבה על כל האזור.

האזור כולו מהווה חלק מבסיס חיל האוויר התאילנדי (כנף 5) מה שאומר שהאזור כולו מבהיק מניקיון ומטופח להפליא. הכניסה לאזרחים ולתיירים מותרת ואנשי חיל האוויר התאילנדי גם מפעילים במקום לטובת המבקרים מסעדות וכן אטרקציות רבות כגון מטווח חץ מקשת, טרקטורונים וכדומה – במחירים מסובסדים וזולים בהרבה מכל אתר נופש אחר.

במפרץ הדרומי – Ao Manao – יש חוף רחב ומצויין עם מי ים צלולים, חול
זהוב ורך, כסאות ושמשיות וצמוד אליו, מעברו של הכביש, יש שלל מסעדות וכן אפשרות לפעילויות שונות כגון קאייקים, טרקטורונים, מטווח חץ וקשת, סאפארי קטן ועוד. באזור יש גם מגרש גולף, מטווח ירי ובתי הארחה המיועדים לאנשי צבא אך גם לאזרחים ותיירים.

כאן המקום לציין שלמפרץ Ao Manao יש גם משמעות היסטורית – במלחמת העולם השניה, ב 8 לדצמבר 1941, פלשו היפנים לתאילנד דרך מפרץ זה. אנשי חיל האוויר נלחמו ביפנים בעוז אך קיבלו הוראה ממשלת תאילנד להפסיק את הלחימה. לזכר החללים קיים במקום גם מוזיאון קטן.

 

מעבר למפרץ היפהפה וחוף הים המצויין – מפרץ Ao Manao מפורסם
בזכות זן מיוחד של קופים החי באזור – ה Dusky Leaf Langur. מכיוון שמדובר בזן בסכנת הכחדה – הוא זכה להגנה של ממשלת תאילנד ואנשי חיל האוויר מטפלים במסירות בקופים שבמקום.

מדובר בזן קופים השונה לא רק במראהו היפה והמיוחד אלא גם בהתנהגותו – קופי ה Langur הם ביישנים ועדינים וללא התנהגות תוקפנית המאפיינת לעיתים סוגי קופים אחרים בתאילנד. קופי ה Langur מחבבים חברת בני אדם ואין כל חשש מלהתקרב אליהם, כולל לילדים קטנים.

 

את הקופים ניתן לראות בקצה לשון היבשה, למרגלות ההר Lom Muak.
הם חיים על העצים למרגלות ההר וניזונים מעלים, פרחים ופירות. עד גיל 6 חודשים, פרוות קוף ה Langur היא ג'ינג'ית כפי שניתן לראות בתמונה משמאל.

את קופי ה Langur רצוי לבקר בשעות הבוקר כאשר הם עדיין עירניים ופעילים וניתן לפתות אותם בקלות לרדת מהעצים ע"י חתיכות פרי המנגו שניתן לרכוש במקום. בשעות הצהריים, הם מעדיפים לנמנם על ענפי העצים וספק אם תצליחו לפתות אותם לרדת ולהצטרף אליכם.
למטיילים באזור – קופי ה Langur זו חוויה מדהימה שאסור להחמיץ !!

 

אטרקציה נוספת המזומנת למבקרים באזור היא – Waghor Aquarium.
במרחק מספר דקות נסיעה מ Ao Manao נמצא פארק המדע לזכרו של המלך ראמה 4 שהיה חובב מדע ואסטרונומיה. המלך ראמה 4 (King Mongkut) חזה בדייקנות ליקוי חמה מלא שהתרחש בתאילנד ב 18 באוגוסט, 1868, והגיע לאזור כדי לצפות בו.

לזכרו הוקם באזור פארק מדעי רחב ידיים הכולל מספר דברים והבולט מביניהם הוא האקווריום הגדול שמזכיר את "עולם המים" שבבנגקוק. האקווריום גדול ומרשים ובהחלט שווה ביקור.

 

הערה חשובה: מפרץ Ao Manao, כולל צפייה בקופי ה Langur נכללים במסגרת טיולי האיכות שלנו באזור הואה הין וכן בטיול האולטימטיבי בתאילנד – הטיול מ"חוף לחוף".

 לקריאת תוכניות הטיולים לאזור הואה הין, לחץ על הקישור ==>  טיולי האיכות שלנו באזור הואה הין

 לקריאת תוכנית "הטיול מחוף לחוף", לחץ על הקישור ==> הטיול מחוף לחוף

 לקריאת כל תוכניות הטיולים שלנו ברחבי תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד


כרגיל – סרטון שצילמתי וערכתי ובו שלל תמונות מהאזור ……. תהנו !!

Thailand Expert : Ao Manao

שלח קישור למאמר "הואה הין – מפרץ Ao Manao"


1. מחוזות במרכז תאילנד – כללי  |   2. אמפאווה (סאמוט סונגקראם)  |   3. קנצ'נבורי  |   4. פטצ'בורי (צ'ה אם)  |   5. הואה הין (פראצ'ואפ קיריקאן)  |   6. איותאיה  |   7. שמורת קאו יאי ונאקון נאיוק  |   אטרקציות לילדים – מרכז תאילנד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider