טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » התמצאות בבנגקוק » תחבורה בבנגקוק » Airport Rail Link – קו הרכבת משדה התעופה לתוך העיר בנגקוק

Airport Rail Link – קו הרכבת משדה התעופה לתוך העיר בנגקוק

 

כמו בהרבה ערים גדולות בעולם, גם בבנגקוק הופעלה לאחרונה רכבת המקשרת את שדה התעופה החדש – Suvarnabhumi Airport – למרכז העיר בנגקוק. על הקו הזה מופעלות 2 רכבות:

ה City Line  – רכבת איטית יותר העוצרת במספר תחנות לאורך הדרך.
ה Epress Line – רכבת מהירה העוצרת ב 2 תחנות בלבד – תחנת Makassan ותחנת Phayathai

הרעיון היה טוב ברמה העקרונית  – כוונות טובות בוודאי היו אך דברים רבים לא נלקחו בחשבון – מחיר נסיעה במונית בהשוואה לרכבת, מבנה תחנות הרכבת העילית והחיבור לתחנת Phayathai, מיקום התחנות באזור פקוק מאד של בנגקוק, מצב המדרכות בעיר, מזג האוויר ועוד. התוצאה – ברמה המעשית, הקו הזה ככל שנוגע לתיירים, נכשל כישלון די חרוץ !!

הבעייה העיקרית של ה Airport Link היא שהיא לא תורמת כלום לאף אחד כמעט ולכן מעטים מאד משתמשים בה. היא לא חוסכת זמן, מאמץ …ואפילו לא חוסכת כסף. 

הקו הרגיל שעוצר בכל התחנות – הוא איטי מאד. הקו המהיר עוצר או במאקאסאן (שזה שולי פראטונם) או ליד תחנת Phayathai של הרכבת העילית. אין חיבור אמיתי, ז"א – אותה תחנה אלא גשר שמוליך מתחנה אחת לשניה ואח"כ עוד צריך לטפס. מחיר נסיעה – 150 באט !!  צריך גם לקחת בחשבון שתדירות הרכבת היא 30 דקות, כך שסביר שתצטרכו גם להמתין.

גם אם מלון היעד שלכם נמצא ממש למרגלות הרכבת העילית – עדיין תצטרכו לעלות ולרדת במדרגות עם המזוודות, לעבור מתחנה לתחנה ושוב לעלות ולרדת. ואם מלון היעד לא ממש למרגלות תחנה אלא מעט מרוחק יותר (כמו שבדך כלל) – את הדרך הזו כבר תעשו ברגל עם המזוודות ובמדרכות העקומות של בנגקוק ובין כל הדוכנים, בחום, בלחות ובגשם. עבור החוויה והתענוג המפוקפק הזה (עוד אחרי טיסה ארוכה) – זוג ישלם מעל 350 באט … שזה מחיר של מונית ממוזגת שתיקח אותכם הישר משדה התעופה ועד פתח המלון. אני לא מזכיר כלל את אלה שהמלון שלהם כלל לא סמוך לתחנת רכבת עילית – אלה יצטרכו לקחת מונית מאחד האזורים הפקוקים של בנגקוק. 

את כל הדברים הללו יודעים רוב רובם של הלקוחות הפוטנציאליים של ה Airport Link והם פשוט הצביעו ברגליים ולא משתמשים בקו. היחידים שמשתמשים בו הם אלה שגרים סמוך מאד, נוסעים לבד לנסיעה קצרה וללא מזוודות – וכאלה יש די מעט ולכן הקו נכשל.

לסיכום : גם אם אתם נוסעים בגפכם, פנקו את עצמכם – "תבזבזו" עוד 20 ש"ח, קחו מונית ותגיעו הישר מפתח שדה התעופה לפתח המלון – מגיע לכם אחרי טיסה ארוכה ומעייפת. אם אתם זוג ומעלה – מונית תעלה לכם יותר בזול וגם הנסיעה תיקח פחות זמן בדרך-כלל.

 

 

 

 

שלח קישור למאמר "Airport Rail Link – קו הרכבת משדה התעופה לתוך העיר בנגקוק"


בחירת מלון בבנגקוק  |   רחובות ואזורים מרכזיים בבנגקוק  |   תחבורה בבנגקוק  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider