טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 3. דרום תאילנד » קו לאנטה – סקירה כללית והיכרות עם קו לאנטה

1. בנגקוק וסביבתה  |   2. מרכז תאילנד  |   3. דרום תאילנד  |   4. צפון תאילנד  |   5. מזרח תאילנד  |   6. איים בתאילנד  |   7. הדרום הרחוק  |   8. מחוז איסאן  |   אורי – יומן מסע  

קו לאנטה – סקירה כללית והיכרות עם קו לאנטה

קו לאנטה הוא אחד מהאיים היפים של תאילנד ושעדיין לא חווה את תנופת הפיתוח והמסחור הגדולה של איים כגון פוקט, קו פיפי וקו סאמוי. נמצא באזור קראבי, לא רחוק מהיבשה, ההגעה אליו קלה ונוחה ולכן מהווה יעד אידיאלי לנופש עבור אלה שסיימו טיול באזור הדרום. לדעתי קו לאנטה הולך להיות אחד הטרנדים הבאים של תאילנד.

קו לאנטה מורכב ממספר איים ובעיקר שניים שהם הגדולים
באזור – Ko Lanta Noi  ("קו לאנטה הקטן") ו Ko Lanta Yai ("קו לאנטה הגדול"). קו לאנטה "הגדול" (Ko Lanta Yai) הוא האי שבו נמצאים החופים, בתי המלון, הריזורטים, המסעדות ושאר האטרקציות והפעילויות לתיירים כך שזה האי אליו מתייחסת הכתבה ואכנה אותו בפשטות – קו לאנטה.

מדובר על אי לא קטן – כ 30 ק"מ אורכו ורוחבו כ 6 ק"מ. בצד המזרחי של האי תמצאו בעיקר כפרים קטנים של אנשי המקום, כולל "צועני הים" וכן את ה Old Town של קראבי – אטרקציה תיירותית נחמדה בהחלט עליה אפרט בהמשך ובכתבה נפרדת.

חופי קו לאנטה: רוב רובם של החופים מרוכזים לכל אורכו של
הצד המערבי של האי (Sunset side) – דבר שאומר שמכל חופי האי תוכלו להנות מהשקיעות המרהיבות.

החופים מתחילים בצידו הצפוני של האי  שם נמצא הכפר המרכזי של האי – Ban Saladan ומזח הספינות ונמשכים לאורך כל החוף המערבי עד לשמורת הטבע Ko Lanta National Park בצידו הדרומי ביותר של האי.

 

החופים בקו לאנטה ברובם יפים ונעימים, בעלי חול לבן ורך ומי ים
צלולים ונקיים. חלקם ארוכים ומשתרעים לאורך של מספר קילומטרים וחלקם נמצאים במפרצים קטנים יותר, בעיקר בחלק הדרומי של האי. האורך המצטבר של החופים ורוחבם הוא גדול – כך שגם בעונות שיא התיירות לא תרגישו בשום צפיפות על החוף וכל מי שירצה יוכל למצוא לו פינה שקטה ומבודדת בכל חוף שבו יהיה.

 

לאורכם של כל החופים תמצאו שפע של בתי מלון וריזורטים בכל
הרמות – החל ממלון Pimalai היוקרתי, ריזורטים קטנים אך מתוקתקים וכלה בבונגלוס פשוטים על החוף. וכן שלל מסעדות, פאבים, חנויות, מסג'ים, שווקים ועוד.

 סקירה מפורטת יותר על חופי קו לאנטה תוכלו למצוא בכתבה הזו שלי לחץ לקישור

 

בתי מלון וריזורטים: בקו לאנטה יש מגוון גדול מאד של בתי
מלון וריזורטים מכל הסוגים והרמות – החל מריזורטים פשוטים עם בונגלוס בסיסיים וכלה בבתי מלון גדולים ויוקרתיים.

רוב רובם של בתי המלון והריזורטים ממוקמים על החופים השונים, בין הכביש היורד דרומה ובין החוף וכמובן עם גישה ישירה לחוף. ישנם גם ריזורטים הממוקמים מצידו השני הכביש וללא גישה ישירה לחוף – לכן ממליץ לוודא זאת בטרם אתם עושים את ההזמנה.

רוב בתי המלון/ריזורטים ממוקמים לאורכם של חופי הים
בחלק הצפוני והמרכזי של האי – חוף Khlong Dao, חוף Long Beach, חוף Khlong Khong וחוף Khlong Nin – וככל שיורדים דרומה, כמות הריזורטים הולכת ומצטמצמת ויחד איתה גם כמות החנויות, מסעדות, מסג'ים וכדומה.

לפיכך – מי שמחפש יותר "אקשן" (יחסית לקו לאנטה, כמובן), רצוי שיבחר ריזורט באחד החופים הצפוניים יותר ומי שמחפש יותר ריחוק, שקט ושלווה  – יבחר לו ריזורט בחלק הדרומי יותר.

הערה: ההתניידות בקו לאנטה קלה יחסית (קטנוע, טוקטוק או רכב) – כך שמכל ריזורט תוכלו להגיע בקלות יחסית לשאר חלקי האי.

 

מסעדות, פאבים, חנויות, מסג'ים ועוד: בקו לאנטה אין עיר
ואפילו לא עיירה. בצפון האי יש אזור הנקרא Ban Saladan (Saladan Village) הקרוב למזח והמהווה את ה"כפר" המרכזי של האי. כאן תמצאו סניפי בנקים, שלל חנויות מסוגים שונים, מסג'ים, גסטהאוסים, שווקים, פאבים והרבה מאד מסעדות.
כמו כן, לאורך הכביש היורד דרומה בצידו המערבי של האי ולאורך כל החופים, תמצאו מקבצים רבים של חנויות, מסעדות, מסג'ים, מועדונים ופאבים, מועדוני צלילה ועוד – מקבצים אלה צמודים לחופים השונים והם שונים באופיים ובאווירה השוררת בהם.

אופי ואווירה: קו לאנטה הוא אי שקט, נינוח ואווירה מאד
תאילנדית מקומית ועם חופים יפים ושקיעות מרהיבות. רוב התיירים הם אנגלוסקסיים עם נוכחות בולטת של מטיילים מסקנדינביה.

האי מתאים מאד לאלה המחפשים נופש רגוע באי נינוח עם חופים מצויינים משולב בצלילות איכותיות  ושנורקלינג, טיולים בטבע ובילויי ערב באחד הפאבים על החוף או באחת המסעדות המצויינות של האי. למי שמחפש דיסקוטקים רעשניים, מועדוני זנות וכדומה – לא ימצא את מבוקשו בקו לאנטה.

האי מתאים לכל הגילאים ולכל ההרכבים – החל מקהל צעיר מאד, משפחות עם ילדים וכלה במטיילים מבוגרים יותר – כל אחד יכול למצוא באי את הדברים המתאימים לטעמו.

פעילויות ואטרקציות:  כפי שציינתי – עיקר הפעילויות
בקו לאנטה הוא בילוי באחד החופים המצויינים או בבריכת המלון, טיולים בטבע (יש בקו לאנטה שמורת טבע), צלילות בלונים ושנורקלינג במגוון גדול של איים קטנים הנמצאים לא הרחק, ביקור ב Old Town וכדומה.

בשעות הערב ישנן אופציות רבות של שווקים, פאבים כייפיים, מופעי אש על החופים ומסעדות רבות.

 

כאן המקום לציין כי בסביבות קו לאנטה נמצאים אחדים מאתרי
הצלילות (Scuba diving) הנחשבים מבין הטובים בעולם – Hin Daeng, Hin Muang וכן Ko Ha ועוד.

התמונה משמאל צולמה ע"י אחד מהטיילים שלנו שבילה, בהמלצתי,  חופשה עם משפחתו בקו לאנטה לאחר סיום ה"טיול מחוף וחוף" והקרדיט הוא כולו שלו.

בזמן שכתבה זו נכתבת (דצמבר 2018) –  אין בקו לאנטה פעילויות אקטיביות כגון אומגות, פארקי מים, אופנועי ים וכדומה – אך האמת היא שאת הדברים הללו לא תמצאו ברוב חופי ואיי תאילנד אלא רק במקומות הגדולים והמתויירים כגון פוקט, קו סאמוי והואה הין.
 כתבה שלי על פעילויות ואטרקציות בקו לאנטה וסביבתו תוכלו למצוא בקישור הזה ⇐ לחץ לקישור

 

העונה בקו לאנטה:  עונת התיירות בקו לאנטה, כמו במקומות
רבים בצד המערבי של תאילנד (ים אנדאמאן), מתחילה בסוף חודש אוקטובר ומסתיימת בערך באמצע חודש מאי. ניתן להגיע לקו לאנטה גם מחוץ לעונה אך צפו לאי שקט יותר עם פחות מסעדות, פאבים ועסקים פתוחים.

 

 

 

סיכום:  קו לאנטה הוא אי נחמד מאד, רגוע ועם חופים
מצויינים ושקיעות מרהיבות הנמצא באזור קראבי עם אפשרות הגעה קלה ונוחה מהיבשה ומאיים אחרים בסביבה.

מדובר על אי שעדיין לא סבל מפיתוח מואץ ומיסחור כגון פוקט, קו סאמוי, קו פיפי ודומה ברמת הפיתוח שלו לקו צ'אנג אך עם חופים טובים יותר, מגוון בתי מלון רחב יותר ואפשרויות של שנורקלינג וצלילה טובים בהרבה.

קו לאנטה מתאים מאד כיעד לנופש עבור משפחות וזוגות מכל הגילאים. ההגעה הנוחה אליו הופכת אותו ליעד חופשה אידיאלי עבור אלה שטיילו באזור הדרום ומעוניינים לסיים בנופש רגוע ואיכותי.

לכתבות נוספות על קו לאנטה:
לכתבה על דרכי ההגעה וההתניידות בקו לאנטה לחץ לקישור
לסקירה על כל חופי קו לאנטה לחץ לקישור
לכתבה על אטרקציות ופעילויות בקו לאנטה לחץ לקישור
לכתבה על טיולי שייט מקו לאנטהלחץ לקישור
לכתבה על צלילות ושנורקלינג בקו לאנטהלחץ לקישור

 

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו לאנטה ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

שלח קישור למאמר "קו לאנטה – סקירה כללית והיכרות עם קו לאנטה"


1. בנגקוק וסביבתה  |   2. מרכז תאילנד  |   3. דרום תאילנד  |   4. צפון תאילנד  |   5. מזרח תאילנד  |   6. איים בתאילנד  |   7. הדרום הרחוק  |   8. מחוז איסאן  |   אורי – יומן מסע  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider