טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 6. איים בתאילנד » קו לאנטה » קו לאנטה – שנורקלינג וצלילות בלונים (Scuba)

קו לאנטה – שנורקלינג וצלילות בלונים (Scuba)

האי קו לאנטה עצמו הוא אי המיועד לנופש שקט ורגוע אך מוקף באיים שהם חלק משמורת טבע, הנחשבים מבין האתרים הטובים בעולם והמהווים גן-עדן לחובבי הצלילות והשנורקלינג – על כך בכתבה זו.

בסוף הכתבה תוכלו למצוא סרטון שצילמתי על כל נושאי הכתבה …תהנו !!

שנורקלינג: 

שנורקלינג איכותי דורש מספר תנאים ובראשם ריף אלמוגים
שנמצא קרוב לפני המים וכן מי ים צלולים וראות טובה. תנאים אלה תלויים בגאות ושפל וכן במזג האוויר.

אם האתר שנבחר לשנורקלינג הוא טוב והתנאים הם טובים – זו יכולה להיות חווייה נהדרת ומרשימה ביותר. אין צורך בכישורי צלילה ו/או שחיה – ניתן פשוט ללבוש חגורת הצלה, לצוף על המים ורק להכניס את הראש עם מסיכת הצלילה מעט למים ולהרגיש כאילו אתם נמצאים באקווריום – בהחלט חוויה מקסימה לבני כל הגילאים, כולל לילדים צעירים.

באזור  קו לאנטה תמצאו איים ואתרים רבים לשנורקלינג
מהטובים ביותר שניתן למצוא בתאילנד – Ko Rok, Ko Haa, Ko Chueak, Ko Waen ונוספים – רובם מהווים חלק משמורת הטבע הימית – Mu Ko Lanta National Park.

בחלק מאיים אלה, כגון Ko Rok ו Ko Kradan הנחשבים מבין היפים ביותר באיי אנדאמאן, ישנם חופים מרהיבים בהם תוכלו גם לשהות על החוף, להנות משחיה במי הבדולח הצלולים ולאכול ארוחת צהריים. חלק אחר של האיים הם צוקים הבולטים מהים והמשמשים לשנורקלינג בלבד.

אין ספק ש Ko Rok הוא אחד האיים היפים ביותר בים
אנדאמאן ובתאילנד כולה – פשוט גן-עדן !!  תמצאו בו חוף ים עם חול לבן ובוהק, מי ים צלולים כבדולח בכל גווני הטורקיז וריף אלמוגים מצויין וקרוב לפני המים – עובדה שגורמת לכך שהאי Ko Rok לאחד לאחד מאתרי השנורקלינג הטובים ביותר בתאילנד.

גם האיים האחרים, כגון Ko Kradan לא טומנים את ידם בצלחת ובשנת 2016 בחרו קוראי העיתון Guardian הבריטי את החוף באי במקום התשיעי מבין החופים היפים ביותר בעולם !!

לעומת איי סימילאן המוצפים בתיירים רבים, דבר הפוגם מאד בחוויית הביקור בהם – האיים בסביבות קו לאנטה מתוייר הרבה פחות כך שחוויית הביקור בו והשנורקלינג בסביבתו נעימה יותר.

אתרי השנורקלינג המצויינים שבסביבות קו לאנטה כלולים בטיולי השייט השונים שיוצאים מקו לאנטה. לקראת כתבה מפורטת יותר שכתבתי בנושא לחץ לקישור

הערה חשובה למטיילים שלנו: מטיילים שלנו שירצו לסיים את הטיול בנופש בקו לאנטה – אנחנו נסייע לכם בהגעה לקו לאנטה וחזרה לשדה התעופה בקראבי, בבחירת החוף המתאים והריזורט המתאים (כולל אפשרות לקבל במחירים מיוחדים) וכן אפשרות לקבל את טיולי היום במחיר מוזל.

 

צלילות בלונים (Scuba diving):

נופש בקו לאנטה הוא אידיאלי גם לצוללנים מנוסים ובעלי תעודות, גם לכאלה המעוניינים לקחת קורס צלילה וגם לכאלה שרק רוצים להתנסות יום אחד בחוויית הצלילה (ללא קבלת תעודה), כולל ילדים מגיל 8 !!

באזור קו לאנטה נמצאים כמה מאתרי הצלילה הטובים
ביותר בתאילנד ובעולם – Hin Daeng , Hin Munag, Ko Haa ועוד.

אתרים אלה עומדים בשורה אחת יחד עם אחד האתרים המפורסמים הנחשב הטוב בעולם – ה Richelieu Rock שבאזור איי סימילאן.

 

אסקור עבורכם כמה מהם:

Hin Daeng (הסלע האדום) ו Hin Muang (הסלע הסגול): מדובר
ב 2 אתרים הסמוכים אחד לשני הנמצאים בשולי שמורת Mu Ko Lanta Natural Park. שני אתרים אלה כלולים בתוך 10 אתרי הצלילה הטובים בעולם.

ב 2 האתרים – מדובר בריף אלמגים המשתפל לעומק של כ 70 מטר וובו אלמוגים רכים בצבעים אדום וסגול – ומכאן בא להם שמם. במקום קיים מגוון רב עצום של דגים ויצורים ימיים וכאן המקום גם לפגוש מאנטה ריי ענקיים ו Whale sharks.

Ko Haa:  קבוצה של 5 איונים קטנים (המילה Haa”" היא
5 בתאילנדית) השייכים גם הם לשמורת הטבע הימית של קו לאנטה. חלקם מ 5 אייים אלה יוצר מעין צורת מעגל שבחלקו הפנימי יש לגונה קסומה עם חוף ים קטנטן. לכאן מגיעים רק כדי לצלול והמקום מתאים הן לשנורקלינג והן לצלילת בלונים (Scuba) ברמות שונים – החל למתחילים וכלה בצוללנים מנוסים.

קבוצת האיים הקטנה הזו נחשבת אף היא לאחד מאתרי הצלילה הטובים בתאילנד ומגיעים אליו שיוטים מכל האזור, כולל מפוקט. אחת האטרקציות כאן המושכת צוללנים רבים נקראת The Cathedral”" – שלוש מערות תת-מיימיות המחוברות ביניהן ומהוות יעד מרהיב לצלילה וכן אתר נוסף הנקרא The Chimney.

אפשרות נוספות לצלילת בלונים באזור הם Ko Rok, Ko Bida ואתרים נוספים בים אנדאמאן

שיוטי צלילה ולימוד צלילה: בקו לאנטה ישנם מרכזי צלילה
רבים, הן בכפר Saladan והן לאורך החופים המערביים שם נמצאים בתי המלון והריזורטים בקו לאנטה.

לאלה שכבר יש להם ניסיון בצלילה עם תעודות PADI – כאן תוכלו לצאת ליום צלילה עם אחת מהחברות הרבות שיש בקו לאנטה ובדרך-כלל מדובר בקבוצות קטנות עם מדריך מנוסה לכל 2 אנשים ותוכלו לבחור את האתר המתאים לרמת ויכולת הצלילה שלכם.

גם לאלה שאינם מעוניינים בקורס עם תעודה אך מעוניינים
לחוות את חוויית הצלילה – יש בקו לאנטה מספר מרכזים אשר יספקו לכם את החווייה, כולל לילדים צעירים, על פי אחת התוכניות של PADI – וכדאי לדעת שישנן תוכניות כאלה:

PADI Bubblemaker – תוכנית המיועדת לילדים בגילאים 8-10 ומאפשרת להם לחוות את חוויית צלילת הבלונים בבריכה.

PADI Discover Scuba Diving (DSD) – זו תוכנית המיועדת לאלה אשר מעוניינים רק לחוות את החוויה אך בשלב זה ללא קורס ותעודה – מדובר בתוכנית בת יום אחד בו משולבות 2 צלילות בים ובליווי צמוד של מדריך מנוסה. בתוכנית זו יכולים להשתתף ילדים מגיל 10 ומעלה.

Scuba Skills Refresh – תוכנית המיועדת לכאלה שיש להם תעודה אך לא צללו מזה זמן וזקוקים לרענון. כאן יקחו אותכם לצלילה ראשונה באתר צלילה קל (כגון הלאגונה ב Ko Haa) ולאחר מכן תוכלו להתנסות בצלילה נועזת יותר.

לסיכום: האי קו לאנטה יחד עם האיים שבסביבתו מהווים גן-עדן לאלה המחפשים נופש רגוע בריזורט טוב ועל חוף ים יפה המשולב בטיולי שיייט, שנורקלינג וצלילות.

האפשרויות לצלילה באזור קו לאנטה הן רבות ומגוונות – החל משנורקלינג וצלילה למתחילים באתרים רדודים יחסית וכלה בצלילות עמוקות לצוללנים מנוסים הכוללים גם מערות. בקו לאנטה תמצאו מגוון רחב של מרכזי צלילה ובתי ספר לצלילה עם תוכניות מגוונות לכולם – כולל לילדים החל מגיל 8.

הערה חשובה למטיילים שלנו: מטיילים שלנו שירצו לסיים את הטיול בנופש בקו לאנטה – אנחנו נסייע לכם בהגעה לקו לאנטה וחזרה לשדה התעופה בקראבי, בבחירת החוף המתאים והריזורט המתאים (כולל אפשרות לקבלם במחירים מיוחדים) וכן אפשרות לקבל את טיולי היום במחיר מוזל.

לכתבות נוספות על קו לאנטה:
לכתבת היכרות כללית עם קו לאנטה לחץ לקישור
לכתבה על דרכי ההגעה וההתניידות בקו לאנטהלחץ לקישור
לסקירה על כל חופי קו לאנטהלחץ לקישור
לכתבה על טיולי שייט בקו לאנטהלחץ לקישור

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו לאנטה ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

הכנתי עבורכם סרטון שצילמתי על כל נושאי הכתבה …תהנו !!

שלח קישור למאמר "קו לאנטה – שנורקלינג וצלילות בלונים (Scuba)"


איים מיוחדים בתאילנד  |   פוקט  |   קו טאו  |   קו יאו נוי  |   קו לאנטה  |   קו ליפה  |   קו סאמוי  |   קו פאנגאן  |   קו פיאם  |   קו צ'אנג  |   קו קוד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider