טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 6. איים בתאילנד » קו לאנטה » קו לאנטה – סקירת חופים

קו לאנטה – סקירת חופים

קו לאנטה הוא אחד מהאיים היפים של תאילנד ושעדיין לא
חווה את תנופת הפיתוח והמסחור הגדולה של איים כגון פוקט, קו פיפי וקו סאמוי. נמצא באזור קראבי, לא רחוק מהיבשה, ההגעה אליו קלה ונוחה ולכן מהווה יעד אידיאלי לנופש עבור אלה שסיימו טיול באזור הדרום. לדעתי קו לאנטה הולך להיות אחד הטרנדים הבאים של תאילנד.

רוב רובם של החופים מרוכזים לכל אורכו של הצד המערבי של האי (Sunset side) – החל בצידו הצפוני של האי  שם נמצא הכפר המרכזי של האי – Ban  Saladan ומזח הספינות ועוד לשמורת הטבע Ko Lanta National Park בצידו הדרומי ביותר של האי.

החופים בקו לאנטה ברובם יפים ונעימים, בעלי חול לבן ורך
ומי ים צלולים ונקיים. חלקם ארוכים ומשתרעים לאורך של מספר קילומטרים וחלקם נמצאים במפרצים קטנים יותר, בעיקר בחלק הדרומי של האי.

האורך המצטבר של החופים ורוחבם הוא גדול – כך שגם בעונות שיא התיירות לא תרגישו בשום צפיפות על החוף וכל מי שירצה יוכל למצוא לו פינה שקטה ומבודדת בכל חוף שבו יהיה.

לאורכם של כל החופים תמצאו שפע של בתי מלון וריזורטים
בכל הרמות – החל ממלון Pimalai היוקרתי וכלה בבונגלוס פשוטים על החוף. וכן שלל מסעדות, פאבים, חנויות, מסג'ים, שווקים ועוד.

החופים הגדולים והפופולריים יותר נמצאים בצידו הצפוני של האי וככל שיורדים דרומה – מתחילים מפרצים קטנים ומבודדים יחסית ופחות ריזורטים, חנויות, מסעדות וכדומה.

 

בכתבת ההקדמה על קו לאנטה – "קו לאנטה – כללי והגעה"
– ציינתי שמבחינת אופי, אווירה ורמת פיתוח, קו לאנטה מזכיר ודומה לקו צ'אנג – אך לדעתי החופים בקו לאנטה טובים הרבה יותר וכמובן שהמיקום השונה של קו לאנטה (ים אנדאמאן) מאפשר פעילויות של שנורקלינג וצלילת בלונים  – באיכות של ים אנדאמן שגבוהה בהרבה מאשר איזורים אחרים.

הערה:  בסוף הכתבה מצורף סרטון שצילמתי ובו תוכלו לראות בעיניכם את מייטב חופי קו לאנטה

 

 

סקירת חופי קו לאנטה (מהצפון לדרום):

בביקורי בקו לאנטה – יצא לי אישית ללון ב 4 ריזורטים שונים הממוקמים ב 4 חופים שונים – ב Khlong Dao, ב Long Beach  , ב Khlong Nin וב Kantiang Bay – כל אחד היה שונה מעט באופי ובאווירה, אך את כולם אהבתי ובכולם מאד נהניתי.

חוף Khlong Dao:  יחד עם חוף Kaw Kwang
חוף Khlong Dao הוא החוף הצפוני ביותר של קו לאנטה. מדובר על אחד החופים היפים ביותר של קו לאנטה – רצועת חוף רחבה ועם חול חול לבן ורך שמשתרעת לאורך של כ 3 ק"מ.

שיפוע הים הוא מאד מתון, ללא גלים וללא סלעים כך שמאד מתאים למשפחות עם ילדים – ואכן מדובר על אחד החופים הפופולריים ביותר בקו לאנטה עבור משפחות.

חוף Khlong Dao הוא החוף הראשון שהתפתח בקו לאנטה
והוא גם זה שמציע את מגוון הריזורטים, חנויות, מסעדות וכדומה, הגדול ביותר בקו לאנטה.

עובדה זו, יחד עם קירבתו ל Ban Saladan (הכפר המרכזי של האי) שם נמצא מזח הספינות וכן שלל המסעדות, בתי קפה, מסג'ים, חנויות, בנקים, בתי מרקחת ועוד המצויים בו – הופך את החוף ליעד נוח להגעה וגם ליציאה לבילויי ערב.

 

חוף Long Beach: נקרא גם Phra Ae beach – המשכו
של חוף Khlong Dao מצד דרום – חוף מצויין המשתרע לאורך של כמעט 4 ק"מ – חוף רחב עם חול לבן, נעים ורך ומפאת גודלו – גם בעונות העמוסות ביותר לא תראו שום צפיפות על החוף.

כמו Khlong Dao – גםLong Beach   מהווה את אחד מהחופים הפופולריים ביותר של קו לאנטה.

 

לכל אורך תמצאו ריזורטים ברמות שונות, חלקם מצויינים
ויוקרתיים וחלקם עממיים יותר וכן מסעדות, פאבים וכדומה.

בקצהו הדרומי ביותר החוף נהיה צר ועם סלעים, דבר היוצר
מפרצונים קטנים – אך רוב רובם של באי החוף הגדול והמצויין הזה מתרכזים בחלקים המרכזי והצפוני שלו.

 

הן החוף והן הים ב Long Beach הם מצויינים. אין סלעים
והשיפוע פחות מתון מאשר ב Khlong Dao – דבר המאפשר שחיה מהנה גם למבוגרים. כאן הריזורטים פחות צפופים ויותר מרווחים מאשר ב Khlong Dao מה שנותן לחוף אווירה מאד רגועה ונינוחה גם בעונות העמוסות ביותר.

כפי שציינתי – רוב רובם של הריזורטים ב Long Beach
ממוקמים לאורך החוף ועם הפנים לים כאשר בצד האחורי שלהם עובר הכביש הראשי המוביל דרומה לאורך כל החופים. גם כאן תמצאו מסעדות, חנויות, פאבים, בתי ספר לצלילה ועוד.

אי אפשר לסיים את התיאור של Long Beach מבלי לציין את
השקיעות הנפלאות הנשקפות ממנו.

יצא לי כבר לבקר ברוב רובם של איי וחופי תאילנד השונים וגם יצא לי לראות שקיעות מרהיבות במקומות רבים ושונים – אך אין לי ספק שמראה השקיעות מחוף Long Beach הוא אחד ממראות השקיעה היפים ביותר שיצא לי לראות בתאילנד.

 

 

חוף Khlong Khong:  חוף זה נמצא בערך במרכזו של הצד
המערבי של קו לאנטה ודרומית לחוף Long Beach.

חוף זה פחות מוכר וידוע משאר החופים ויתכן שהסיבה לכך היא שיש בו סלעים רבים – עובדה המקשה על הרחצה והשחיה בו ומשווה לו מראה שונה מאשר שאר החופים.

 

מצד שני – מדובר על חוף עם אווירה שונה שמושכת אליה
תרמילאים ומטיילים עם תקציבים נמוכים יותר – המחפשים אווירה שלווה ומעט מנומנמת.

כאן תמצאו בעיקר ריזורטים בסיסיים, בונגלוס פשוטים ופאבים על החוף ואווירה מאד שקטה ורגועה. גם כאן השקיעות הן מרהיבות.

 

 

חוף Khlong Nin:  במרכזו של הצד המערבי של קו לאנטה,
מעט דרומית ל Khlong Khong נמצא חוף Khlong Nin שהוא אחד החופים עם ווייב אחר ושונה באופיו ובאווירה שבו מיתר חופי קו לאנטה.

מודבר כאן על רצועת חוף ארוכה למדי עם חול לבן ורך שלאורכה ריזורטים רבים ומגוונים – בחל מיוקרתיים ביותר וכלה בבונגלוס בסיסיים למדי וכן הרבה מאד מסעדות ופאבים ממש על החוף עצמו.

 

בניגוד לשאר חופי קו לאנטה בהם הכביש עובר במקביל לחוף
אך במרחק לא קטן ממנו – בחוף Khlong Nin הכביש נמצא במרחק כמה עשרות מטרים מהחוף ובינו לבין החוף ממוקמים שפע של מסעדות ופאבים שקל להתנייד ביניהם והמושכים קהל מטיילים, בעיקר צעירים, להסתלבט על החוף במשך היום והערב, לאכול ארוחה טובה  ו/או להנות ממשקה לעת שקיעה מרהיבה.

 

כפי שציינתי – החוף כאן עם חול רק ונעים ולמרות שבחלק
מהחוף ישנם סלעים במים – ישנם אזורים בחוף, בעיקר במרכזו, הנקיים מסלעים ומאפשרים רחצה ושחיה מהנים. בגלל המרחק הקטן מהכביש לחוף – גם מי שלקח ריזורט זול יותר מצידו השני של הכביש ולא צמוד לחוף, יוכל בהליכה קצרצרה להנות מכל מה שחוף מציע.

לקראת השקיעה, רבים מגיעים לחוף זה מכל חלקי האי, מתיישבים באחד המסעדות/פאבים ממש על החול ונהנים מהפסטורליות והיופי השוררים במקום – בקיצור, מקום מצויין לסיומו של יום גם אם אתם מתגוררים במקום אחר באי.

Kantiang Bay: כפי שציינתי בתחילת הכתבה – ככל שיורדים
דרומה לאורך הצד המערבי של קו לאנטה, מתחילים החופים והמפרצים הקטנים והמבודדים יותר כגון  Khlong  Jark beach, ה Bamboo Bay וכן המפורסם ביניהם – ה Kantiang Bay.

אין ספק ש Kantiang Bay הוא אחד מהחופים היפים ביותר של קו לאנטה – מדובר על מפרץ לא קטן במיוחד, חוף יפה ורחב, אווירה נעימה ושקטה מאד וכמובן שקיעות מרהיבות.

כאן תמצאו את מלון Pimalai היוקרתי והענק המשתרע
במרכז במפרץ, החל מהחוף ומעבר לכביש היורד דרומה, כמה ריזורטים קטנים אך נעימים מאד (באחד מהן יצא לי לשהות), מספר מסעדות וכן מספר פאבים נחמדים כולל אחד עם שם מיוחד ומעניין – Same Same But Different

 

 

בצידו הצפוני של Kantiang Bay תמצאו מספר ריזורטים
קטנים וחביבים וכן אזור קטן עם מספר חנויות, מסעדות, מסג'ים ופאב נחמד בשם

מכל החופים הידועים של קו לאנטה – זה החוף המרוחק
ביותר ממזח הספינות ומ Saladan Village (כ 45 דקות נסיעה) ומיועד יותר לאלה שמעוניינים להתרחק מהאזורים הפעילים יותר של קו לאנטה ולבלות את עיקר זמנם בריזורט שבחרו באזור.

 

 

חוף שמורת Ko Lanta בקו לאנטה יש שמורת טבע
הנקראת Mu Ko Lanta National Park – מדובר על שמורת טבע המשתרעת על חלק מהאי וכוללת גם איים סמוכים כגיון Ko Rok ו Ko Ngai – ועל כך ארחיב יותר בכתבה על "אטרקציות בקו לאנטה".

אותו חלק של השמורה הנמצא על האי כולל שבילי הליכה, מערות וגם חוף יפהפה.

 

חוף השמורה הוא שקט מאד, ללא מסעדות, כסאות נוח
וכדומה – אך יפהפה עם חול רך ולבן, מי טורקיז וכל האזור עצמו מטופח ונעים ביותר.

אם אתם מתכוונים לבקר בשמורה במסגרת הנופש בקו לאנטה – מומלץ להביא בגד ים ולהנות מהחוף המבודד והיפה הזה.

 

לסיכום: כפי שציינתי בתחילת הכתבה – קו לאנטה הוא אחד מהאיים היפים של תאילנד ושעדיין לא חווה את תנופת הפיתוח והמסחור הגדולה של איים כגון פוקט, קו פיפי וקו סאמוי.

שילוב של אווירה תאילנדית נעימה וללא עדרי תיירים, חופים מצויינים, מגוון גדול של בתי מלון וריזורטים מכל הרמות והסוגים, אפשרויות שנורקלינג וצלילה מהטובים בעולם יחד עם אפשרות קלה להגעה לאי מכל מקום בדרום תאילנד – הופכת את קו לאנטה לאחד האיים האטרקטיביים לבילוי חופשה בדרום תאילנד.

בכתבת ההקדמה על קו לאנטה – "קו לאנטה – כללי והגעה" – ציינתי שמבחינת אופי, אווירה ורמת פיתוח, קו לאנטה מזכיר ודומה לקו צ'אנג – אך לדעתי החופים בקו לאנטה טובים יותר וכמובן שהמיקום השונה של קו לאנטה (ים אנדאמאן) מאפשר פעילויות איכותיות של שנורקלינג וצלילת בלונים (כולל בתי ספר לצלילה).

בביקורי בקו לאנטה במשך השנים (פעם אחרונה בנובמבר 2018) אני מתחיל לראות את תנופת הפיתוח שאמנם נמצאת עדיין בחיתוליה – נבנה גשר בין Lanta Noi ל Lanta Yai, דחפורים מרחיבים וסוללים כבישים, ריזורטים חדשים נבנים והישנים עושים שיפוצים ומתיחות פנים, מסעדות וחנויות חדשות ועוד.

יש לי תחושה שב 5-10 השנים הבאות, קו לאנטה עתיד להשתנות ולהפוך לאחד האיים המבוקשים ביותר בדרום תאילנד – כך שמי שמעוניין לחוות את השלווה והאווירה הנעימה המאפיינת את האי  – רצוי שיעשה זאת בשנים הקרובות.

לכתבות נוספות על קו לאנטה:
לכתבת היכרות כללית עם קו לאנטה לחץ לקישור
לכתבה על דרכי ההגעה וההתניידות בקו לאנטהלחץ לקישור
לכתבה על טיולי שייט בקו לאנטהלחץ לקישור
לכתבה על צלילות ושנורקלינג בקו לאנטהלחץ לקישור

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו לאנטה ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

 מצורף סרטון על חופי קו לאנטה שצילמתי וערכתי …תהנו !!

שלח קישור למאמר "קו לאנטה – סקירת חופים"


איים מיוחדים בתאילנד  |   פוקט  |   קו טאו  |   קו יאו נוי  |   קו לאנטה  |   קו ליפה  |   קו סאמוי  |   קו פאנגאן  |   קו פיאם  |   קו צ'אנג  |   קו קוד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider