טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » מידע על תאילנד » תכנון טיול לתאילנד

תכנון טיול לתאילנד

 

ההוצאה הכספית על טיול משפחתי בתאילנד איננה דבר של מה בכך ועשויה להגיע לסכומים לא מבוטלים. טיול טוב ומוצלח בתאילנד תלוי בראש וראשונה בתכנון נכון המתבסס על אינפורמציה נכונה ועדכנית והלוקח בחשבון את רצונות המשפחה המטיילת ומתאים אותם למציאות בשטח.

בעבר הרחוק יותר היו נפוצים מאד ספרים –  "מדריכי טיולים" שונים – חלקם הגיע אפילו למעמד של "תנ"ך למטייל" אך עם התפתחות האינטרנט והעובדה שהפך נגיש ליותר ויותר אנשים – מדריכים אלה הפכו לדי מיותרים באשר הכילו אינפורמציה לא רבה במיוחד (יחסית לאינטרנט) ועיקר בעייתם היא שהם בקושי נכונים ועדכניים ליום הוצאת הספר (תהליך הוצאת ספר לאור והפצתו גם הוא לוקח זמן ממושך)  והרבה פחות מכך בחלוף השנים מיום ההדפסה. כיום, מדריכים אלה טובים בעיקר עבור ידע כללי בלבד ומומלץ שלא להסתמך עליהם יותר מידי.

בלא מעט השנים האחרונות, אתרים ופורומים שונים בנושאי תיירות, הפכו להיות מקור האינפורמציה העיקרי לתכנון טיול בחו"ל בכלל ובתאילנד בפרט. יחד עם זאת, עולם האינטרנט רחוק מלהיות מושלם וגם בו יש טעויות רבות, מידע בלתי אמין ולא מעט קישקושים ודברי הבל. לרשות המטיילים יש אתרים רבים ופורומים, רובם באנגלית (ובשפות אחרות). אך קיימים כמובן גם מספר מצומצם יחסית של פורומים ואתרים בעברית שהם חיוניים בעיקר לאלה אשר אינם שולטים היטב בשפה האנגלית.

צריך לזכור שכמות דוברי האנגלית החיים בתאילנד ומכירים אותה היטב גבוהה בהרבה מכמות הישראלים החיים כאן שלא לדבר על אלה שכותבים מכאן – אם אני לא טועה, האתר הזה הוא היחידי שנכתב ומעודכן תמידית ע"י ישראלי הדובר עברית (זה עבדכם הנאמן) שמתגורר כאן באופן קבוע, מכיר את תאילנד לאורכה, לרוחבה ולעומקה, את שפתה ותרבותה ומרבה לטייל במדינה הנפלאה הזו – ולכן איכות המידע הן באתרים באנגלית (לא בכולם) והן בפורומים באנגלית (למשל פורום ThaiVisa המעולה) – עולה בהרבה על זה שבאתרים ובפורומים בעברית.

מטרת ההחלטה להקים אתר שייתן מידע איכותי, אמין ועדכני בעברית היתה לתת למטיילים הישראלים אפשרות לקבל מידע בעברית ברמה ובאיכות שלא נופלות ממה שניתן למצוא במיטב האתרים בשפה האנגלית – ובקרוב יעלה לאוויר גם אתר מקביל באנגלית (יש בקשות לתרגם אותו גם לשפות אחרות).

לפני שהפשלתי שרוולים (ותאמינו לי – מלאכה לא קלה) והקמתי את האתר, השתתפתי דרך קבע ולאורך זמן בפורומים שבאתרים שונים בעברית ולצערי למדתי גם על חסרונותיהם הרבים ומגרעותיהם ורצוי להיות מאד מודעים לדברים אלה כדי שלא ליפול בפח ולמנוע אכזבות ומפח נפש (ולעיתים גם הפסדים כספיים לא קטנים). לטובם הגולשים – אסקור בקצרה את המגרעות הללו כדי שתוכלו להיות מודעים להן ולשקול את החלטותיכם בתבונה !!

להלן הנקודות שרצוי מאד שתשימו לב אליהן ותקחו בחשבון:

♦ אנונימיות מוסר המידע – ברוב הגדול של המקרים אין לכם שום מידע על האדם שמסר לכם מידע בפורום או כתב בו טיפ כלשהו. אתם לא יודעים מה גילו, מינו, טעמיו וכדומה – ובעיקר אינכם יודעים מי הוא ומה נסיונו !!  האם ביקר במקום פעם אחת או 5 פעמים ? האם שהה שם יום או שבוע ? האם היה בעוד מקומות כך שיש לו איזה קנה-מידה ויכול להשוות או ביקר רק במקום זה ?  – לעיתים יסתבר לכם שאותו "מומחה" דגול לענייני בנגקוק והסביבה ביקר שם בדיוק פעם אחת ולמשך יומיים.
בקיצור – בדרך-כלל אתם לא יודעים כלום על מוסר המידע ועל ניסיונו האמיתי ורצוי לקחת עובדה זאת לתשומת הלב !!

♦ סובייקטיביות המידע – מתקשר לנושא הראשון – מלון בינוני ומטה יכול להראות כארמון לבחור צעיר ותפרן שזו היא נסיעתו הראשונה ……. ואותו מלון עצמו יכול להראות כעלוב מאד בעיני אדם מנוסה יותר ועם אמצעים כספיים רבים יותר. אינכם יודעים גם מה היתה מטרת נסיעתו – האם חיפש "חיי לילה סוערים" או דווקא חופים שקטים, טבע יפה וכדומה ?  אם מטרתו היתה "חיי לילה סוערים" בחברת זונות למיניהן – הרי שיגלה התלהבות רבה ממקומות כמו פאטאיה ופאטונג בעוד שמקומות אחרים ייראו בעיניו כ"משעממים וחסרי עניין" – גם לנקודה זו רצוי לשים לב.

♦ נסיבות ותחושות אישיות – במקרים רבים מאד קשה לנו לבודד ולהצביע במדוייק על הדברים שגרמו לכך שמקום מסויים אהבנו יותר ומקום אחר אהבנו פחות. במקרים רבים מאד, מידת ההנאה שלנו ממקום מסויים לא תלויה במקום עצמו אלא מתחושות אישיות ואחרות שכלל לא קשורות למקום כגון: מצב הרוח שלנו באותו היום, האנשים שהיינו בחברתם באותו יום, מזג האוויר באותו מקום בזמן שביקרנו ועוד גורמים רבים שבינם לבין המקום אין שום קשר.

אם במקום מסויים פרחה אהבתנו או שלמרבית הצער רבנו עם אדם אהוב – הרי שהמקום יתקבע בצורה שונה בזכרוננו. כנ"ל גם אם באותו יום סבלנו מכאבי בטן, הפקידה במלון עיצבנה אותנו או שהחותנת הודיעה שמצטרפת מחר לטיול. גם למזג האוויר יש השפעה רבה – האם היה יום שמש אביבי בזמן שהיינו במקום מסויים וטעמו של שייק הפירות על שפת הים היה נהדר ….. או שהשמים היו קודרים ושחורים מעננים וגשם שוטף ירד במשך שעות – שפע רב של גורמים ונסיבות שכלל לא תלויים במקום עצמו משפיעים על התחושה שלנו ממקום מסויים, לטוב ולרע.

כאן בדיוק באה לידי ביטוי חשיבותו הגדולה של הניסיון – כאשר אדם היה פעמים רבות במקום מסויים, בעונות שונים, בזמנים שונים, במצב רוח שונה, עם חברה אחרת וכדומה – לתחושות האישיות ולנסיבות  המקריות אין כמעט השפעה על התחושה מהמקום עצמו.

♦ נושא הסוכנים ובעיקר הסוכנים המוסווים (סמויים) – התופעה הזו היתה קיימת תמיד אך החמירה בשנים האחרונות והפכה ל"רעה החולה" של פורומים לא מעטים !! בפורומים השונים בוחשים בעלי אינטרסים למיניהם המשתמשים בפורומים כמקום אידיאלי לקידום עסקיהם הפרטיים – במקרים רבים תוך מתן מידע לא מדוייק ומגמתי.

כיום מרבית הפורומים מלאים בסוכני נסיעות המנסים לפרסם עצמם ולמכור בעקיפין את מרכולתם. צריך לזכור שהבעייה איננה הסוכנים הגלויים אליהם מודעים הגולשים אלא דווקא שלוחיהם – הסוכנים הסמויים !!  אותו "סוכן סמוי" יתחזה כגולש תמים שמטרתו לחלוק מידע ולסייע לגולשים ע"י מתן "המלצות" ו"טיפים" שונים, אך כמובן שכל מטרתו היא לסייע בעיקר לזה ששלח אותו.

תופעה זו אינה מיוחדת דווקא לפורומים – עולם האינטרנט מלא היום ב"כותבים מטעם" המתחזים לגולשים תמימים וזאת במטרה לקדם את האינטרסים של אלה ששלחו אותם – ולעיתים מדובר אף באנשי מקצוע (בתחום ההתחזות, כמובן) היודעים לעשות את מלאכתם בצורה מתוחכמת ביותר.

הערה חשובה: הבעיות שציינתי אינן ספציפיות לפורום מסויים וקיימות במספר רב של פורומים ולא רק בנושא תאילנד. אני חייב להעיר שאינני פוסל באופן גורף אף פורום או את משתתפיו – אני מכיר רבים מהם באופן אישי וחלקם אנשים טובים וראויים שמנסים לסייע באמת ובתמים – אך לצערי, התופעות הללו שציינתי הולכות ומתרבות והולכות ומחמירות עם השנים ופוגעות במידה רבה באמינות המידע בפורומים השונים.

תחשבו לרגע – האם הייתם מוכנים להפקיד סכום של נניח 5,000 דולר בידי אדם שמספר לכם סיפורים ומעשיות אך בפועל אינכם יודעים כלל מיהו, מה ניסיונו, מה טעמו ואפילו לא את שמו !!
קחו בחשבון שהנסיעה לתאילנד עולה יותר מהסכום הזה. 

הערה חשובה: לצערי, לחלק ניכר מ"מומחי הפורומים" השונים אין הרבה מושג וכמות דברי ההבל והתשובות הלקויות והמטעות הינה גדולה. לגולש התמים גם אין דרך לדעת מהי התשובה הנכונה וממי קיבל עצת אחיתופל. לפיכך, ובמטרה לסייע לגולשים – החלטתי להקים פינה באתר שתיקרא "הכה את המומחה"   🙄

בפינה זו ירוכזו מידי פעם דוגמאות של שטויות ודברי ההבל שנאמרים ע"י "מומחי הפורום" השונים תוך ציון הכינוי שלהם, הנושא המדובר, והתשובה הנכונה (הכוונה היא כמובן לעובדות) – כך יוכלו הגולשים לתהות על קנקנו של ה"מומחה" ולדעת כיצד להתייחס לתשובותיו.

** הרעיון היפה של פורום אינטרנטי בו גולשים מחליפים מידע וחוויות הפך עם השנים לממוסחר מאד, רווי באינטריגות ואינטרסים עסקיים שונים וכתוצאה מכך אמינותם נפגעה.

לפיכך – מומלץ להיות זהירים מאד עם המידע שאתם מקבלים בפורומים שונים (זה כולל גם את "מדורי הטיפים" למיניהם) – אל תקבלו שום טיפ או עצה כ"תורה מסיני" ותמיד תשוו את האינפורמציה שקיבלתם בפורום זה או אחר לאינפורמציה ממקורות אחרים !! בגדול – רצוי להסתמך יותר על מקורות שאינם אנונימיים לגמרי ויש לכם מושג כלשהו מיהו האדם שעומד מאחורי האינפורמציה או הטיפ שקיבלתם, ניסיונו וכדומה. למי שיכול – רצוי מאד להצליב עם מידע המתקבל מאתרים/פורומים באנגלית.

מומלץ לעיין בפינה "הכה את המומחה" ==> קישור לפינת "הכה את המומחה"

לסיכום: נסיעה לתאילנד הינה הוצאה כספית לא קטנה ולכן רצוי לשקול היטב לאן בתאילנד נוסעים ומתי !! אל תקשיבו לסוכני נסיעות גלויים/מוסווים אשר ינסו לכוון אותכם לאן שמתאים להם ולאו דווקא לכם – חפשו וקיראו חומר באינטרנט באתרים טובים וראויים ושימו לב גם ל 2 ההערות הבאות:

1. לא כל מקום מתאים לכל עונה !! למשל בצפון תאילנד בכלל ובצ'אנג מאי בפרט – החודשים מרץ/אפריל ידועים כחודשים הגרועים ביותר בגלל יובש, שריפות רבות (מתוכננות ולא מתוכננות) ואיכות אוויר וריאות ירודים. מומלץ מאד לקרוא את הכתבה הזו (באנגלית) ==> מזג אוויר בצ'אנג מאי ובצפון בחודש מרץ

2. עיירות הקייט, החופים והאיים של הצד המערבי (ים אנדאמאן עם קאו לאק, קראבי, קו לאנטה, קו ליפה ועוד) טובים בהרבה מאלה של הצד המזרחי (קוסמוי, קו פאנגן וכדומה). בחודשי הקיץ, מזג האוויר באיים המזרחיים טוב יותר ובחירתם לנופש בעונת הקיץ היא סבירה. אבל – אם אתם מגיעים לתאילנד בחודשים אוקטובר-ינואר – הצד המערבי עדיף בהרבה.

 לקריאת כל תוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

 ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ==> צור קשר

 

 

 

 

 

 

 

שלח קישור למאמר "תכנון טיול לתאילנד"

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider