טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » מידע על תאילנד » רשימת "עוקצים" מהם כדאי להזהר בזמן ביקור בתאילנד

רשימת "עוקצים" מהם כדאי להזהר בזמן ביקור בתאילנד

 

רבים וטובים מבין הישראלים (כמובן גם תיירים אחרים) כבר נפלו במלכודות תיירים ("עוקצים") שונים בזמן הביקור בתאילנד. מוגשת לכם כאן רשימה של ה"עוקצים" הפופולריים כדי שתוכלו להיזהר ולהישמר מפניהם. הרשימה מבוססת על האתר הזהאני רק תרגמתי, עדכנתי והוספתי פה ושם כך שעיקר הקרדיט מגיע לאתר הנ"ל. 

♦ עוקץ ארמון המלך ו Wat Po – יתכן שקיים בעוד מקומות אך 2 אלה הם הפופולריים ביותר. מהות העוקץ – כאשר אתם עושים את דרככם רגלית לפתח ארמון המלך או Wat Po, ייגש אליכם תאילנדי ויסביר לכם שהיום ארמון המלך ו/או Wat Po סגורים לרגל אירוע כלשהו. באותה הזדמנות, הוא יצביע על טוקטוק החונה בסמוך ויציע לכם אלטרנטיבה. הפתרון: להתעלם לגמרי ולהמשיך בדרככם.

♦ עוקץ ה"אוכל ליונים" – גם שייך לאזור הנ"ל. באזור הכיכר שליד ארמון המלך (Sanam Luang) יש יונים רבות. תאילנדי חביב ייגש אליכם ובידו שקית עם אוכל לציפורים ויציע לכם להאכיל את היונים. לאחר שתיקחו את השקית מידיו ותאכילו את היונים – יתברר לכם שהמחיר האוכל לציפורים הוא 300 באט (שוויו האמיתי אולי 10 באט). הפתרון: לא להתפתות ולקחת את השקית מידיו ואם אתם מרגישים שממש מוכרחים להאכיל את היונים – תבררו היטב לפני כן מה יהיה המחיר.

♦ עוקץ הטוקטוק בחינם או מאד בזול – נהג הטוקטוק ייקח אותכם למקום בו הוא מקבל עמלה יפה עבור הבאת לקוח ובדרך כלל זו תהיה חנות תכשיטים או אבנים יקרות כלשהי – מה שמקשר אותנו לעוקץ הבא. פתרון: אל תתפתו לעסקאות נסיעה זולות.

עוקץ חנויות התכשיטים והאבנים הטובות – אם אתם לא מומחים לנושא, אל תתפתו לקנות תוך מחשבה שתוכלו למכור אחר-כך ו"לעשות מכה" – בדרך כלל אתם אלה שתאכלו אותה.

עוקץ הנסיעות המוזלות לאתרים מסויימים – יש אתרים ידועים כגון ה Dream World וה Siam Park המשלמים סכומים יפים לנהג מונית אשר יביא אותכם לשם ולכן הוא מוכן להסיע אותכם במחיר מאד זול. כמובן שהדבר מותנה בכך שבבואכם למקום תרכשו כרטיסי כניסה במחיר מלא !!  אם אתם כבר מצויידים בכרטיסים אותם רכשתם בסוכנות כלשהי, הנהג כמובן לא יקבל דבר מהמקום ולכן הוא יברר זאת היטב תוך כדי נסיעה. אם יסתבר לו שאתם כבר מצויידים בכרטיסים – הוא יחזיר אותכם למלון (במקרה הטוב) או פשוט יעיף אותכם מהמונית.
פתרון: אל תבנו על זה שהנהג לא שאל לפני שנכנסתם למונית מכיוון שהוא ישאל ואז יקרה כפי שציינתי לעיל. אם תעבדו עליו ולא תספרו לו שבידיכם כבר כרטיסים והוא יגלה זאת רק לכשתגיעו למקום – זה עלול להיגמר בצורה מאד לא נעימה !!  הפתרון: אם כבר יש בידיכם כרטיסים, אימרו זאת לנהג מיד עוד בטרם נכנסתם למונית ואז תסעו במחיר רגיל (מונה + כבישי אגרה במידה ויש). 

♦ עוקץ העודף המוטעה – כאן אני חייב להקדים ולומר שלא שמעתי על העוקץ הזה אך מצטט את האתר הנ"ל כמות שהוא: בחנויות 7/11 וב Family Mart באזורים המתויירים מאד קורה שתתנו שטר של 1,000 באט אך תקבלו עודף כאילו נתתם רק 500 באט. פתרון: שימו לב איזה שטר נתתם ובידקו בקפדנות את העודף שקיבלתם. 

♦ עוקץ הג'ט סקי (אופנוע-ים) – המקומות המיועדים לפורענות של סוג עוקץ זה הם פאטאיה, פוקט וקו סאמוי. מהות העוקץ: השכרתם אופנוע-ים וכאשר תחזרו, המוכר יצביע על שריטה/נזק כלשהו שגרמתם לאופנוע ים וידרוש סכומים גבוהים עבור התיקון. במידה ולא תשלמו – זה עלול להגמר באלימות קשה. אין בכוונתי לומר שבכל מקרה ומקרה של שכירת אופנוע-ים ממתין לכם עוקץ בסוף אבל במקומות הידועים לשמצה – הסיכון שזה יקרה הוא לא קטן. * דרך-אגב: זה יכול לקרות גם בהשכרת אופנועים/רכבים מכל מיני חאפרים למיניהם. פתרון: הפתרון הטוב ביותר הוא פשוט להימנע מלהשכיר באותם אזורים ידועים לשמצה. * במקומות כמו הואה הין אין חשש מכיוון ששם אין דריסת רגל למאפיה. פתרון חלקי למדי הוא לתעד ולצלם את המושכר מכל הכיוונים והזוויות. 

♦ עוקץ פאטפונג סקס שואו – אל תאמינו לאדם בעומד בכניסה ומזמין אותכם למופע חינם בו תשלמו רק 100 באט על משקה – בסופו של הבילוי אתם עלולים להידרש לשלם אלפי באטים עבור הבילוי וסירוב לשלם עלול להביא לאלימות קשה. פתרון: לא להתקרב לפאטפונג. כפי שכתבתי בכתבה על פאטפונג – לפני שנים רבות היה מקום נחמד לבילויים אך הפך למאורת פשע אחת גדולה. המצב בסוי קאובוי הרבה יותר טוב בשלב זה אז פשוט תיגשו לשם.

♦ עוקץ תחנת הרכבת Hualampong – גם כאן אני חייב להקדים ולומר שלא שמעתי על העוקץ הזה אך מצטט את האתר הנ"ל כמות שהוא: מחוץ לתחנת הרכבת תיתקלו באנשים הלבושים במדים היציעו לכם את עזרתם בהזמנת מושבים ברכבת. הם יקחו אותכם למשרד נסיעות הסמוך למקום ושם יעמידו פנים כאילו הם מתקשרים לתחנת הרכבת להזמנת מקומות עבורכם. הם כמובן ידווחו לכם שכל מושבי הרכבת כבר תפוסים ויציעו לכם לנסוע באוטובוס מטעמם. פתרון: קנו כרטיסי נסיעה לרכבת בתחנת הרכבת או מסוכן עליו אתם סומכים. באופן כללי – היזהרו ואל תבטחו ואל תאמינו לאנשים הניגשים אליכם ביוזמתם ומציעים לכם הצעות כלשהן !!

♦ עוקץ המוניות בשדה התעופה – מיד בצאתכם יקדמו את פניכם חאפרים רבים, חלקם לבושים במדים, אשר יציעו לכם הצעות נסיעה לתוך בנגקוק ו/או למקומות אחרים כולל לימוזינות וכדומה. אם ברצונכם מונית למלון בבנגקוק – עקבו אחרי השלטים Public Taxi  – ורק שם תיקחו מונית. זוהי תחנת מוניות מסודרת – יעד המסיעה שלכם יירשם, המחיר על-פי מונה + 50 באט + עלות כבישי האגרה.

♦ עוקץ הבלאק ג'ק – גם כאן אני חייב להקדים ולומר שלא שמעתי על העוקץ הזה אך מצטט את האתר הנ"ל כמות שהוא: זה מתחיל בכך שמישהו שואל מאין אתה ולאחר שאתה עונה, הוא מספר שאחותו מתכננת ללמוד/לעבוד באותו מקום ממנו באת ושיש לה כמה שאלות. הוא ייקח אותך לביתו ושם תוזמן להצטרף למשחק בלאק ג'ק בתואנה שרוצים שתעזור להם לסדר מישהו. התוצאה היא שזה אתה שתהיה האדם שסידרו אותו. הפתרון: העיצה היא כללית – תאילנדים הם עם ביישן שלא נוטה לפתוח בשיחה עם זרים. אם ניגש אליך תאילנדי עם הצעה כלשהי – ברוב המקרים ממתין לך עוקץ כלשהו והדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לסרב.

♦ עוקץ הבופאלו החולה – אולי אינו עוקץ במשמעותו הרגילה אבל סיפור ותיק וידוע. סיפור זה בא בדרך-כלל אחרי שסיפור האבא/אמא חולים כבר מוצה והוא משמש בעיקר ב 2 מקרים:
1. לקבלת כספים עבור טיפול רפואי מסור בבופאלו החולה
2. במקרה שיש לך "חברה תאילנדית" (ז"א – מישהי שהוצאת מהבר לבילוי של יום-יומיים) והיא שומרת איתך על קשר אינטרנט (ועם עוד 10 אחרים). קורה ואתה מגיע לתאילנד כאשר "חבר" אחר שלה גם הוא מגיע – ואז נשלף מהמגירה סיפור "הבופאלו החולה" והיא פשוט חייבת לנסוע לכפר לטפל בו ולא יכולה לפגוש אותך.

♦ עוקץ הליידיבוי מתחת למיטה – טרנד חדש באזור פאטאיה – לקחת לך בחורה/ליידיבוי מהבר לבילוי רומנטי בחדר של מלון המיועד לכך ובעוד שאתה מבלה על המיטה, מתחת למיטה מסתתרת ליידיבוי אשר מרוקנת בינתיים את מכנסיך וארנקך. פתרון: בדוק גם מתחת למיטה.

♦ עוקץ ההריון המדומה – גם כאן אני חייב להקדים ולומר שלא שמעתי על העוקץ הזה אך מצטט את האתר הנ"ל כמות שהוא: "חברתך" התאילנדית מספרת לך שהיא בהריון ממך ומבקשת כסף לשם הפלה או טיפול בילדך העומד להיוולד. מה שהיא לא מספרת לך הוא שהיא כבר כתבה ל 5 אחרים (במקרה הטוב) כדי להודיע להם בדיוק את אותו הדבר. באתר מסופר שכיום יש גימיק נפוץ בקרב בנות איסאן – תרופה הגורמת לבטן להתנפח ולדמות הריון במקרה והחלטת לקפוץ לתאילנד כדי לראות את התפתחות ההריון במו עיניך. פתרון: פתרון לגימיק הבטן הנפוחה הוא בדיקת אולטראסאונד. 

הערה חשובה: אם מישהו ניתקל ב"עוקץ" שאיננו מופיע ברשימה – מוזמן בהחלט לעדכן אותי דרך האתר ואשמח להוסיף לרשימה.

 

 לקריאת כל תוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

 ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ==> צור קשר

שלח קישור למאמר "רשימת "עוקצים" מהם כדאי להזהר בזמן ביקור בתאילנד"

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider