טיולי איכות בתאילנד

קו קוד – הגעה

האי קו קוד, למרות שהוא הרביעי בגודלו בין איי תאילנד, הינו אחד האיים הבודדים הבתוליים שנותרו בתאילנד, אי שתעשיית התיירות עדיין לא הפכה להמוני ולממוסחר – אי קסום עם טבע שאיש לא נגע בו, חופים עם חול רך ומי-ים צלולים כבדולח ואווירה שלווה ורגועה שקשה כבר למצוא באיים אחרים.

למרות הבתוליות של האי, יש מבחר גדול ומגוון של ריזורטים –
לכל טעם וכיס, החל מלוקסוס ועד בונגלוס ו homestay – כך שהשילוב הזה מאפשר חופשה ונופש קסום מיוחדים במינו.

אבל …. כדי לחוות את האי הקסום הזה, יש כמובן להגיע אליו וזה הנושא של הכתבה שהכנתי עבורכם.

 

האי קו קוד נמצא במחוז טראט, כ 350 ק"מ מבנגקוק.
האי מרוחק מהיבשה כ 40 ק"מ, ממש על הגבול הימי בין תאילנד וקמבודיה. אין שדה תעופה על האי עצמו אלא ביבשה (במחוז טראט)- כ 30 ק"מ ממזח Laem Sok שהוא מזח העיקרי ממנו מפליגים לקו קוד.

בתאילנד יש כרגע רק 2 איים שבהם שדות תעופה (פוקט וקו סאמוי) – כך שהגעה לכל אי אחר תהיה תמיד שילוב של  טיסה + נסיעה למזח + הפלגה או נסיעה להגעה למזח + הפלגה  (יוצא הדופן הוא האי קו לאנטה – אליו ניתן להגיע ברכב וכנ"ל קו צ'אנג אליו ניתן להפליג עם הרכב על המעבורת).

בכללי, אלה האופציות הקיימות להגעה לקו קוד:

טיסה (לטראט) + הסעה (למזח) + הפלגה
נסיעה (לעיר טראט ומשם למזח או ישירות למזח) + הפלגה
שייט מקו צ'אנג (גם מקו מאק) לקו קוד

להלן אפרט ביתר הרחבה בנוגע לכל אופציה:

טיסה + הסעה (למזח) + הפלגה:  הטיסות מבנגקוק לטראט מבוצעים רק עלידי חברת Bangkok Air שהיא גם בעלת שדה התעופה (היא בעלת 2 שדות תעופה נוספים – ב סוקותאי ובאי סאמוי). שדה התעופה נמצא כחצי שעה (כ 30 ק"מ) מהעיר טראט וכשעה אחת נסיעה (כ 60 ק"מ) למזח Laem Sok – ממנו מפליגות הספינות לקו קוד.

יש בדרך-כלל 2 טיסות ביום ויתכן שיהיה נוספות אך הן תלויות בביקוש ובמידה ולא היה מספיק ביקוש בתאריכים מסויימים – הטיסות תתבטלנה. זמן הטיסה באוויר הוא כ 50-60 דקות אבל תמיד תזכרו שטיסה כרוכה גם בנסיעה לשדה התעופה (כ 1 שעה) , צ'ק אין (כ 1.5 שעה) , איסוף המטען ויציאה מהשדה (כ ½ שעה) – סה"כ הכללי יהיה כ 4 שעות כדי למצוא עצמכם מחוץ לשדה התעופה.

משדה התעופה בטראט, ניתן להגיע למזח Laem Sok בהסעה פרטית או בואן שירות משותף עם נוסעים נוספים. מאזור Laem Sok – ישנן מספר חברות באזור המזח המפעילות שיוטים לקו קוד ואפרט על כך בהמשך הכתבה.

נסיעה (לעיר טראט ומשם למזח או ישירות למזח) + הפלגה: הנסיעה מבנגקוק לעיר טראט לוקחת כ 5-6 שעות ומשם עוד כ 30 דקות נסיעה מהעיר טראט למזח Laem Sok.

ניתן לבצע את הנסיעה ברכב פרטי (נהיגה עצמית כפי שאנחנו) או נסיעה במונית/ואן פרטי – ואז כמובן הנסיעה תהיה עד מזח  Laem Sok ללא צורך בעצירה בעיר טראט.

כאשר מדובר בתחבורה ציבורית – ניתן לקחת ואן שירות (Minivan) או אוטובוס מבנגקוק לעיר טראט ומשם נסיעה של כ 30 ק"מ (פרטית או משותפת) למזח Laem Sok.

אופציה נוספת היא נסיעה באוטובוס של אחת ממפעילות השייט (למשל חברת Boonsiri) וכרטיס משולב הסעה + שייט, כך שהמועדים של יציאת האוטובוס ישתלב עם זמן הפלגת הספינה. יש 2 סוגים של כרטיס משולב – הסעה מבנגקוק + שייט וכן הסעה מהעיר טראט + שייט.

הודעה למטיילים: בתחילת שנת 2022 יתווסף טיול איכות פרטי חדש לסדרת טיולי האיכות הפרטיים שלנו – מבנגקוק ועד קו צ'אנג (דרך צ'נטבורי, פאטאיה, צ'נטבורי, טראט וקו צ'אנג). בסיום הטיול, תוכלו לנפוש עצמאית בקו צ'אנג או בקו קוד. במידה ותבחרו בקו קוד – ואנחנו נסייע לכל הדרוש למעבר מקו צ'אנג לקו קוד (שייט, בחירת חוף וריזורט מומלץ וכל הדרוש לכם).

שייט מקו צ'אנג (גם מקו מאק) לקו קוד: ניתן לעבור ישירות בשייט מקו צ'אנג לקו קוד (גם לקו מאק) ואין צורך לשם כך לחזור ליבשה.

חברת Boonsiri מפעילה ספינה גדולה במסלול קו צ'אנג – קו מאק – קו קוד (והפוך) ובנוסף ישנן 2 מפעילות של חברות ספידבואט קטנות – Bangbao boat ו Kai Bae Hut ובאתו מסלול (והפוך).

שייט מהיבשה לקו קוד: ישנן 4 חברות מפעילות שיוטים סדירים מהיבשה לקו קוד ובחזרה.
חברות הן:
Koh Kood Princess
Ko Kut Express
Boonsiri Ferry
SuperJet Ferry

כולן מפעילות ספינות גדולות וחלקן גם הצטיידו בספינות מודרניות, גדולות ומהירות (קאטאמארן) כולל עם Wi-Fi , מזנון לשתיה קרה/חמה ונישנושים וכדומה. כולן מפליגות ממזח Laem Sok שבטראט למזח Ao Salad שבצפונה של קו קוד – זמן ההפלגה הוא 60 – 100 דקות – תלוי בסוג הספינה.

הערה: הפלגות סדירות, מספר פעמים ביום, מתקיימות בעונה השיא (High season) – החל מחודשים אוקטובר/נובמבר ועד החודש מאי. בחודשים של המונסונים (מאי – אוקטובר) תדירות ההפלגות יורדת ולעיתים גם לא מתקיימות הפלגות בכלל.

לכל החברות הנ"ל , ברדיוס של מספר קילוטרים מהמזח,
יש משרדים (סוג של "טרמינל") בו ממתינים בנוחיות עד למועד ההפלגה ואז יקחו אותכם למזח Laem Sok – מזח בטון ארוך ושום דבר חוץ מזה – ותעלו לספינה ותפליגו.

צריך להדגיש שבניגוד לקו צ'אנג – לספינות לקו קוד מיועדים לאנשים בלבד ולא למכוניות – אין מכוניות פרטיות בקו קוד אלא רק טנדרים שמיועדים להסעות באי.

לאחר שתגיעו למזח Ao Salad שבקו קוד – ימתינו לכם טנדרים (Songtaew) ויפזרו אותכם איש איש לריזורטים שהזמנתם והעלות כבר כלולה בעלות השייט.

יש חברות שמפעילות ספידבואט בין היבשה ובין קו קוד וגם הריזורטים הלוקסוס בקו קוד דואגות לשייט עבור האורחים שלהם.

הערה: אין ספק שהשייט נוח בספינה גדולה ומרווחת הוא
נוח יותר אך היתרון של ספידבואט קטנה הוא בכך שניתן לעגון ולהוריד אתכם ישירות במזח קטן ומקומי שצמוד לריזורט ולחסוך את הנסיעה בטנדר מהמזח Ao Salad שבקצהו הצפוני של האי.
בקישור הזה תוכלו למצוא על חברות השייט לקו קוד, אינפורמציה ולוחות זמנים להפלגות ⇐ לחץ לקישור
• 
בתמונה משמאל – ספינה בינונית המיועדת לעשרות אנשים ושייכת  לדור הישן יותר של הספינות אך נוחה ועדיין בשירות.

הערה חשובה:  תקחו בחשבון ששעת ההפלגה לקו קוד האחרונה יוצאת לא מאוחר (בסביבות 14:30) – כך שאם תרצו לעשות זאת באותו היום (מבנגקוק), תצרכו לצאת לדרככם מאד השכם בבוקר.

סיכום ותובנות: יש רק 2 איים בתאילנד בהם יש שדות תעופה וניתן להגיע אליהם בטיסה ישירה (טיסות פנימיות בתאילנד או בינלאומיות ישירות מארצות אחרות) – זו גם הסיבה העיקרית לכך יש שני איים אלה עמוסים בתיירים והמוניים.

זמן ההגעה בנסיעה מהמלון מבנגקוק ועד למלון בקו צ'אנג ייקח כ 7 שעות (כולל עצירות קצרות בדרך) ומהמלון בבנגקוק עד להגעה לריזורט בקו קוד ייקח כ 8-9 שעות. במבט ראשון זה נראה זמן רב אך אם תחשבו על כך – זה הזמן שפחות או יותר ייקח לכם להגיע לרוב רובם של יתר האיים אליהם אין טיסות ישירות.

גם ל 2 האיים שניתן להגיע בטיסה ישירה (פוקט וקו סאמוי) – הזמן שייקח לכם מהמלון בבנגקוק ועד למלון שבשני האיים הללו יהיה לפחות כ 4.5-5 שעות (נסיעה לשדה התעופה בבנגקוק + המתנה בשדה + טיסה + איסוף הכבודה ונסיעה למלון באי) – לא הפרש מאד גדול בזמנים.

המסקנהההגעה לרוב רובם של איי תאילנד דורשת זמן
של כמעט יום שלם המוקדש למעברים (טיסה + נסיעה + שייט או רק נסיעה + שייט).

לפיכך – אני ממליץ לכם לתכנן את המעברים לכל האיים וכמובן גם לקו קוד בתבונה ובאיזי וללא אטרף – אתם באים להנות, להתחיל ברגל ימין, בשקט ובשלווה ולא להשתתף ב"מירוץ למליון" – זה יקרין על כל הנופש.

העיצה הטובה שלי: תקחו בחשבון ששעת ההפלגה לקו קוד האחרונה יוצאת לא מאוחר (בסביבות 14:30) – כך שאם תרצו לעשות זאת באותו היום (מבנגקוק), תצרכו לצאת לדרככם מאד השכם בבוקר.

לכן העיצה הטובה שלי היא לשבץ טיול איכותי בן מספר ימים, שיתחיל בבנגקוק ויסתיים בקו צ'אנג, כך הנופש יתחיל מיד לאחר סיום הטיול – בקו צ'אנג או קו קוד (או שניהם).

החדשות טוובותבניתי עבורכם תוכנית מצויינת של טיול פרטי איכותי – החל מבנגקוק וסיום בקו צ'אנג – תוכלו להנות מטיול עשיר באטרקציות, בפעילויות וחוויות לאורך כל המסלול וכמובן כמו כל יתר טיולי האיכות הפרטיים שלנו – בתי המלון הטובים ביותר, המדריכות הטובות ביותר, ואן VIP נוחים ומרווחים, מסעדות שבחרנו, וכל הדרוש כדי שהטיול יהיה חוויה שתשאר חקוקה בזיכרון למשך שנים רבות.
בקרוב אפרסם את התוכנית המפורטת של מסלול בנגקוק – קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור (יעלה בקרוב)

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה וצ'נטבורי ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג או בקו קוד (או משולב) לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים, העברות וכל השאר.

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית הטיול "בנגקוק – קו צ'אנג" (כולל את פאטאיה, צ'אנטבורי ועוד) ⇐ לחץ לקישור (יעלה בקרוב)

לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו קוד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור
​​

שלח קישור למאמר "קו קוד – הגעה"


1. קו צ'אנג (Ko Chang)  |   2. קו קוד (Ko Kood)  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider