טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 5. מזרח תאילנד » 2. טראט (Trat) » 1. קו צ'אנג (Ko Chang) » קו צ'אנג – שייט איים ושנורקלינג

קו צ'אנג – שייט איים ושנורקלינג

האי קו צ'אנג מהווה את מרכזה של שמורה ימית –
Mu Koh Chang Marine Park – המורכבת מכ 40 איים, חלקם גדולים וחלקם קטנטנים, חלקם מיושבים ועליהם ריזורטים וחלקם בלתי מיושבים.

האיים הגדולים יותר (כגון Ko Kut ו Ko Mak) – מצויינים
לנופש ובהם ריזורטים שונים ואילו האיים הקטנים הסמוכים לקו צ'אנג (כגון Ko Rang ו Ko Wai) מתאימים במיוחד לטיולי שייט יומיים, שנורקלינג ושהייה בחופים.

בכללי – יש שיוטים לאיים שונים, שיוטים קבוצתיים
בספינות גדולות מרובות משתתפים שהן כמובן איטיות יותר וכן שיוטים פרטיים בספיבואט שבהם התוכנית היא בשליטת המטיילים והזמן מנוצל טוב יותר. בכתבה זו נעסוק בטיול שייט פרטי לאיים Ko Rang ו Ko Wai שכולל גם עצירות לשנורקלינג באיים קטנטנים שבדרך.
בסיום הכתבה תוכלו לראות סרטון שצילמתי לאורך השייט וכן בשני איים חמודים אלה.
שייט לאיים הסמוכים לקו צ'אנג בספידבואט פרטית (כולל שנורקלינג) כלול בתוכניות הטיול החדשות לקו צ'אנג (דרך פאטאיה) – תוכניות הטיול יעלו לאתר בקרוב.

נקודת היציאה לשיוטי היום הקבוצתיים בספינות הגדולות
היא מזח Bang Bao ואנחנו בחרנו דווקא לצאת מאחד המזחים שבצד המזרחי של קו צ'אנג (אזור Salak Phet) – וזה מאפשר להקדיש חלק מהיום גם לביקור באטרקציות המעניינות והבלתי מתויירות של הצד המזרחי של קו צ'אנג
לכתבה על הצד המזרחי הבלתי-מתוייר של קו צ'אנג והאטרקציות בו ⇐ לחץ לקישור (הכתבה תעלה בקרוב)

 

עזבנו את המזח הנחמד ב Salak Phet ושטנו דרומה.
לאחר שייט נינוח של כ 30 דקות הגענו לקבוצת איים הסמוכה לאי Ko Rang שם עצרנו לשנורקלינג – האזור שוקק דגים אם כי הראות איננה טובה כפי שיש באיים הסמוכים ל קו לאנטה ואתרי צלילה נוספים בדרום תאילנד – ולאחר עוד שייט קצרצר נחתנו על החוף ב Ko Rang

 

 

קו ראנג (Ko Rang) – האי קו ראנג הוא חלק מקבוצה
של 12 איים הנמצאים כ 17 ק"מ דרומית לקו צ'אנג וכ 6 ק"מ מערבית מהאי Ko mak. האי איננו מיושב אך יש בו תחנה של פקחי השמורה שממוקמת על החוף במפרץ יפה בצד הדרום-מזרחי של האי.

החוף נקרא San Jhao beach – חוף יפהפה עם חול רך ונעים ומי הים צלולים ונקיים – ואליו מגיעים מטיילי יום רבים כך שבטיול פרטי ניתן לתכנן כך שתגיעו לאי כאשר עדרי התיירים טרם הגיעו או כבר עזבו – ואז יעמוד לרשותכם חוף מקסים וכמעט פרטי לחלוטין !!

מעבר לתחנת פקחי השמורה שנמצאת על החוף,
תוכלו למצוא גם מסעדה נחמדה, שירותים ציבוריים נקיים ומסודרים וכן מקדש סיני קטן המשמש למזלם הטוב של יורדי הים באזור.

בילינו זמן כייפי על החוף ב Ko Rang ולאחר מכן, עלינו על הספידבואט הפרטי שלנו ושטנו לתחנה הבאה שלנו – האי Ko Wai\

 

האי Ko Wai – אי קטן בצורת חצי סהר נמצא מספר
קילומטרים מהאי קו צ'אנג ומהווה פנינת טבע של ממש !!  לא תמצאו בו חנויות, כפרים, כבישים …. לא 7-11, לא כספומטים (ATM) ואפילו לא חשמל מסודר (באי יש גנרטורים) !!

מה שכן תמצאו בו הם טבע שקט וקסום, מפרצים קטנים וחופים עם חול נעים ורך, מים צלולים ואפשרות לשנורקלינג כמה עשרות מטרים מהחוף – כאשר כל חופי האי נמצאים בצידו הצפוני של האי. באי ישנם שבילי הליכה המאפשרים לסייר מצד לצד באי הקטנטן הזה.

רוב המבקרים באי הם תיירים הבאים במסגרת
שיוטי היום וגם כאן, ספידבואט פרטית תאפשר לכם להנות מהקסם של האי בשעות שהשיוטים הקבוצתיים כבר הפליגו לדרכם או שעדיין לא הגיעו.

באי יש כיום (שנת 2020) 5 ריזורטים – 3 מהם פשוטים ובסיסיים ביותר ו 2 ברמה מעט גבוהה יותר ובשני אלה גם יש אספקת חשמל 24 שעות ביממה. לא תמצאו פאבים ומקומות בילוי אחרים – מי שבא ל Ko Wai, בא לתפוס שלווה בגן-עדן קטן. חשוב לציין שבעונה הגשומה הריזורטים באי סגורים בדרך כלל.

סיכום וחוות דעת: טיול שייט יומי הכולל שנורקלינג הוא חוויה כייפית ומעניינת ביותר – שנורקלינג וכן שהייה בחופים המקסימים והשלווים עם מי הטורקיז של האיים הסמוכים לקו צ'אנג
שייט לאיים הסמוכים לקו צ'אנג בספידבואט פרטית (כולל שנורקלינג) כלול בתוכניות הטיול החדשות שלנו לקו צ'אנג (דרך פאטאיה) – תוכניות הטיול יעלו לאתר בקרוב.
בקרוב יעלו לאתר מסלולי טיולי האיכות הפרטיים שלנו לקו צ'אנג

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים. 
קישור לתוכנית הטיול לקו צ'אנג (דרך פאטאיה) ⇐ לחץ לקישור (יעלה בקרוב)

באתר תמצאו מגוון כתבות שלי על כל הנושאים הקשורים לקו צ'אנג: הגעה, המזחים באי, התניידות באי ועוד ; עונות השנה ומזג האוויר ; סקירה על כל חופי האי ; בתי מלון וריזורטים ; פעילויות כייפיות לכל המשפחה ; אטרקציות ומקומות מעניינים לביקור ; הצד המזרחי והלא מתוייר של קו צ'אנג (יעלה בקרוב) ; אטרקציות בדרך לקו צ'אנג (Chantaburi) (יעלה בקרוב) ; שייט יומי לאיים הסמוכים לקו צ'אנג
לחיצה על כל אחד מהקישורים הנ"ל תפתח לכם את הכתבה בנושא

נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור 
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

סרטון שצילמתי בעת השייט הפרטי (כולל שנורקלינג) בשני האיים הללו ⇐ לחץ לקישור (יעלה בקרוב)

 

שלח קישור למאמר "קו צ'אנג – שייט איים ושנורקלינג"


1. קו צ'אנג (Ko Chang)  |   2. קו קוד (Ko Kood)  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider