טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 5. מזרח תאילנד » 2. טראט (Trat) » 1. קו צ'אנג (Ko Chang) » קו צ'אנג – סקירת חופים כללית (כתבה ראשונה בסדרה)

קו צ'אנג – סקירת חופים כללית (כתבה ראשונה בסדרה)

למרות גודלו של האי, כמות החופים בו קטנה יחסית. רוב החופים מסולעים והחופים החוליים המעטים שישנם מצויים בעיקר בצידו המערבי של האי ובו כמובן מרוכזים רוב רובם של בתי המלון והתיירים – וסקירת החופים תתמקד בחופים אלה.
בסוף הכתבה תמצאו סרטון שצילמתי על חופי קו צ'אנג כך שתוכלו להתרשם ממראה עיניכם.

כל החופים הללו מחוברים בעזרת הכביש המערבי שמתחיל מהמזחים שבצידו הצפוני של האי ומסתיים בצידו הדרומי של האי (חוף Klong Kloi)
לכתבה על ההגעה לקו צאנג, המזחים באי, התניידות באי ועוד ⇐ לחץ לקישור

חופי קו צ'אנג שונים מאד אחד מהשני באיכות החוף,
באווירה, באופי הנופש וסוג התיירות במקום. בסדרת כתבות זו הכנתי עבורכם סקירה מקיפה על חופי קו צ'אנג.

כתבה זו היא הראשונה בסדרת הכתבות (מתוך 4) על חופי קו צ'אנג וכאן אביא בפניכם הסבר כללי, תקצירים על כל חוף והפניה לקישורים בהם תוכלו לקרוא כתבה מפורטת על כל חוף וחוף.

לנוחיותכם: כפי שתראו בהמשך הכתבה, חילקתי את
חופי קו צ'אנג ל 3 קבוצות:
החלק הצפוני – החופים Klong Son Beach ו White Sand Beach 
החלק האמצעי – החופים Klong Prao Beach ו Kai Bae Beach
החלק הדרומי
– החופים Lonely Beach ו Bailan Beach ו Klong Kloi beach (נקרא גם Bang Bao Beach)

בסוף כל כתבה בסדרת כתבות זו תמצאו סרטון שצילמתי בחופי קו צ'אנג השונים

לתשומת ליבכם: במילה "חופים" הכוונה היא לא רק לאותו
קטע חולי של שפת הים אלא לכל המקטע באזור שכולל גם את חוף הים ואת הכביש שעובר במקביל לחוף ובו נמצאים החנויות, שווקים, מסג'ים, מסעדות ועוד.

הערה חשובה:  תיירים רבים מתכננים חופשה מהנה על אחד החופים שבאיי מפרץ תאילנד שכוללת רביצה על החוף ורחצה בים – אך כאשר מגיעים לחוף מצפה להם הפתעה לא נעימה – או שמי הים כיסו את החוף (גאות) והשאירו רצועה צרה מאד, אם בכלל ….. או שמי הים נסוגו מאות מטרים (שפל) והשאירו רצועה רחבה של משטח בוצי ועכור שלא רק שלא נעים לעין אלא גם לא מאפשר רחצה.

הסיבה לכך היא נושא השפל והגאות השונים והמיוחדים שבמפרץ תאילנד – נושא חשוב שעלולה להיות לו משמעות גדולה על הנופש באיים הבאים: קו סאמוי, קו פאנגאן, קו טאו וקו צ'אנג –  וכדאי להיות מודעים לכך !!
♦ כתבה מפורטת שלי על התופעה הייחודית של גאות ושפל במפרץ תאילנד תוכלו למצוא בקישור הזה == > לחץ לקישור

סקירת חופי קו צ'אנג – מהצפון לדרום – כללי, תקצירים וקישורים לכתבות מפורטות

כפי שכבר ציינתי, לנוחיותכם חילקתי את חופי קו צ'אנג ל 3 קבוצות של חופים – צפוני, אמצעי ודרומי. כאן תמצאו תקציר על כל חוף וחוף וכן הפניה לקישור בו תוכלו לקרוא כתבה מפורטת על החופים בכל קבוצה.

החלק הצפוני

החופים Klong Son Beach ו White Sand Beach 

Klong Son Beach: זהו החוף הצפוני ביותר של
קו צ'אנג אך איננו מוכר לרוב רובם של התיירים. כאן תמצאו מפרץ קטן ויפה, כפר דייגים מקומי עם מספר קטן של ריזורטים ומאכלס בעיקר מקומיים.
המפרץ מבודד למדי ואין בו כמעט דבר – מתאים למי שמעוניין להתבודד בוילה על החוף ולהתנתק מעומס התיירים שבחופי קו צ'אנג האחרים.
לכתבה מפורטת על החופים בקבוצה זו ⇐ לחץ לקישור 

White Sand Beach:  ה White Sand beach הוא החוף
המפותח ביותר בקו צ'אנג וחוף הים נחשב בעיני רבים לטוב מבין חופי האי. הרחוב עם שלל החנויות, מסעדות, מסג'ים וכדומה נמצא ממש צמוד לבתי המלון ובהליכה רגלית קצרה תוכלו למצוא את כל הדרוש לכם בחופשה. כאן תמצאו בתי מלון וריזורטים בכל הרמות אך בתי מלון לוקסוס וברמה מאד גבוהה כפי שיש בהואה הין, פוקט, קו סאמוי, קאו לאק וכדומה – תתקשו למצוא כאן.

אחד החסרונות של ה White Sand beach הוא
שהמרווח בין שיפולי ההר ובין חוף הים הוא קטן, מה שמשאיר שטח מועט לבניה ופיתוח. כל פיסת אדמה באזור כבר נוצלה לבניה ואם גם בעתיד לא תותר בניה לגובה (כרגע לא ניתן לבנות יותר מ 4 קומות) – אין לאזור עתודות קרקע נוספות לפיתוח וזו מגבלה רצינית.

חוף זה מתאים הן למשפחות והן לזוגות ובודדים, רק קחו בחשבון שבעונת השיא של התיירות במקום (נובמבר-פברואר) – האזור כולו, כולל חוף הים, עלול להיות עמוס מאד. לחוף זה מגיעות בדרך כלל קבוצות התיירים המאורגנות (כולל תאילנדים).
לכתבה מפורטת על החופים בקבוצה זו ⇐ לחץ לקישור

החלק המרכזי

החופים Klong Prao beach ו  Kai Bae beach

Klong Prao Beach: אחד החופים הטובים של קו צ'אנג אך
פחות פופולרי, עמוס וצפוף הרבה פחות מאשר White Sand beach. מתאים לאלה המעוניינים ביותר שקט ושלווה אך עדיין אפשרות למצוא מגוון לא גדול של חנויות בטווח הליכה או נסיעה קצרה.
לכתבה מפורטת על החופים בקבוצה זו ⇐ לחץ לקישור

 

Kai Bae Beachחוף Kai Bae  מהווה פשרה טובה בין
העומס והתיירותיות של חוף White Sand ובין השקט והעלות היקרה של חדרים על הים ב Klong Prao beach

אם White Sand beach מפותח, עמוס ומתוייר מידי עבורכם ואם ב Klong Prao beach שקט מדי ולא תמצאו בו מגוון חנויות, מסעדות , פאבים וחיי לילה לטעמכם – Kai Bae beach יכול להיות פתרון מצויין עבורכם.
לכתבה מפורטת על החופים בקבוצה זו ⇐ לחץ לקישור

 

החלק הדרומי

החופים Lonely Beach ו Bailan Beach ו Klong Kloi Beach (נקרא גם Bang Bao Beach)

Lonely Beach: חוף Lonely Beach הוא אזור התרמילאים
וסצינת המסיבות של קו צ'אנג. קהל צעיר ברובו שמחפש מסיבות ואווירת סטלבט, אפשרויות לינה במחירים נמוכים, הרבה אלכוהול פשוט וזול והתרחקות מקהל התיירים הסטנדרטי שממלא את החופים האחרים, בעיקר את White Sand Beach ואת Klong Prao Beach. האווירה כייפית אך עלול להיות מאד רועש עד לשעות הקטנות של הלילה.

 

אזהרה !!  האווירה בחוף Lonely Beach עלולה מאד
לפתות לעישון וצריכת סמים – קחו בחשבון ששלטונות תאילנד מתייחסים בצורה קשה ביותר לנושא הסמים ומאד ממליץ לכם שלא לקחת את הסיכון הזה !!
לכתבה מפורטת על החופים בקבוצה זו ⇐ לחץ לקישור 

 

Bailan Beach: אחיו הקטן והמאד שקט של
ה Lonely Beach. מתאים פחות למשפחות ולאלה שמחפשים חוף ים טוב עם אפשרות רחצה נוחה בים מכיוון שיש סלעים רבים בים ואין חול אמיתי.

מתאים בעיקר לתרמילאים שמחפשים שלווה ושקט אך עדיין להיות קרובים לסצינת המסיבות של ה Lonely Beach הסמוך (כ 1 ק"מ בלבד) , לאלה שמעוניינים לשהות זמן ממושך באי בתקציב נמוך, ואלה שמתכננים שיוטי צלילות ודייג מחוף Bang Bao (כ 6 ק"מ דרומית ל Bailan Beach)
לכתבה מפורטת על החופים בקבוצה זו ⇐ לחץ לקישור 

Klong Kloi Beach (נקרא גם Bang Bao Beach):

חוף Klong Kloi (או בשמו האחר – Bang Bao Beach) הוא אחד החופים הלא-מוכרים של קו צ'אנג אך אחד הנעימים שבהם  ומתאים יותר לנופש ברוב עונות השנה מאשר שאר חופי קו צ'אנג. ♦ לא להתבלבל עם Bang Bao Village – כפר דייגים בעבר ללא חוף אך עם מזח גדול שכיום הפך לאטרקציה תיירותית עם חנויות שונות, מסעדות ועוד ושנמצא כקילומטר אחד לפני החוף.

האווירה בחוף Klong Kloi בוהמיינית משהו והחוף
מתאים לאלה המחפשים חוף טוב ויפה עם נוף מקסים, אווירה רגועה ורומנטית והתרחקות מלהקות התיירים הממלאים את ה White Sand Beach ואת Klong Prao Beach או מהמולת התרמילאים והמוזיקה הרעשנית של ה Lonely Beach.
לכתבה מפורטת על החופים בקבוצה זו ⇐ לחץ לקישור 

 

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים. 

באתר תמצאו מגוון כתבות שלי על כל הנושאים הקשורים לקו צ'אנג: הגעה, המזחים באי, התניידות באי ועוד ; עונות השנה ומזג האוויר ; סקירה על כל חופי האי ; בתי מלון וריזורטים ; פעילויות כייפיות לכל המשפחה ; אטרקציות ומקומות מעניינים לביקור ; הצד המזרחי והלא מתוייר של קו צ'אנג (יעלה בקרוב) ; אטרקציות בדרך לקו צ'אנג (Chantaburi) (יעלה בקרוב) ; שייט יומי לאיים הסמוכים לקו צ'אנג
לחיצה על כל אחד מהקישורים הנ"ל תפתח לכם את הכתבה בנושא

נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור 
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

לנוחיותכם – סרטון על חופי קו צ'אנג השונים 

שלח קישור למאמר "קו צ'אנג – סקירת חופים כללית (כתבה ראשונה בסדרה)"


1. קו צ'אנג (Ko Chang)  |   2. קו קוד (Ko Kood)  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider