טיולי איכות בתאילנד

קו צ'אנג – מזח Bang Bao

כפר דייגים אותנטי לשעבר שהפך למקום מושך תיירים והומה – מזח Bang Bao מהווה את אחת האטרקציות המפורסמות והפופולריות ביותר של קו צ'אנג וכמעט אין אף מבקר בקו צ'אנג שלא מזדמן למקום, בין אם לקניות של מזכרות וכדומה, יציאה לשייט איים קבוצתי או בילוי באחת המסעדות הרבות במקום.
בסוף הכתבה תוכלו לראות סרטון שצילמתי במזח Bang Bao

מזח Bang Bao נמצא במפרץ Bang Bao – בקצה הדרומי
ביותר של האי קו צ'אנג. בעבר שכן במקום כפר דייגים ועיקר פרנסת תושבי המקום היתה מדייג. במקום היה מזח (שקיים גם היום) ומשני צידיו היו מבנים מעץ על כלונסאות ששימשו למגורים.

ביקור במזח Bang Bao כלול במסגרת תוכניות הטיולים החדשות שלנו בקו צ'אנג

 

זה היה המצב בביקורים הראשונים שלי בקו צ'אנג לפני
למעלה מ 15 שנה – המקום היה אותנטי ופתוח (ללא קרוי) והיה ניתן לחוות במשהו את חיי התושבים במקום – המבנים בהם התגוררו, הסירה החונה ממש ליד פתח הבית וכדומה, הספינות הפשוטות שיוצאות/חוזרות מדייג ועוד.
את התמונה משמאל צילמתי בשנת 2008 , ז"א לפני כ 12 שנה – זה המזח הפתוח שנשאר ללא שינוי ממשי גם היום.

אמנם כבר אז היו במקום גם קצת חנויות ומסעדות – אבל המראה, התחושה והאווירה היו שונים לגמרי מאשר בביקורים האחרונים שלי (האחרון לפני כתיבת הכתבה היה בפברואר 2020).

עם התפתחותו של האי קו צ'אנג – תיירים התחילו לפקוד
את המקום בכמויות הולכות וגדלות, בתי התושבים הפכו לגסטהאוסים או לחנויות של מזכרות וחולצות טי-שרט לתיירים – המזח הפתוח עם האווירה המיוחדת עבר פיתוח מואץ וחלקו הגדול כוסה בגג.

אמנם בעבר, מי שביקר במקום היה חשוף לשמש וגשם, אך בניית הגג מעל חלק גדול של המזח שינתה לגמרי את האווירה במקום .

היום תמצאו במקום שוק מקורה וצר שכמותו תוכלו למצוא
במקומות רבים בתאילנד עם מגוון גדול מאד של חנויות –חנויות למזכרות , ביגוד והנעלה, בתי מרקחת, ועוד. במקום תמצאו סוכנויות נסיעות, משרדים של בתי ספר לצלילה, בתי קפה ומסעדות.

חלק ממבני העץ הפשוטים הפכו ל Home Stay ולגסטהאוסים פשוטים – אך קחו בחשבון שבמקום אין חוף והחופים הקרובים ביותר הם Bailan beach ו Klong Kloi beach

חלק מהמזח נשאר עדיין פתוח ושם עוגנות ספינות העץ
הגדולות הלוקחות את התיירים לטיולי שייט באיים הסמוכים לקו צ'אנג כגון Ko Wai ו Ko Rang – וכימים ימימה, בקצהו של המזח נמצא מגדלור המהווה את הסמל המוכר כל כך של מזח Bang Bao.

אמנם עוד קיימות במקום ספינות דייג אך פעילות הדייג של מזח Bang Bao  מהווה חלק קטן של הפעילות במקום וכפי שקרה במקומות נוספים בתאילנד – התושבים במקום מתפרנסים בעיקר מתיירות.

הערה חשובה: תשתדלו להמנע מביקור במקום בשעות 9 בבוקר ו 4 אחה"צ – אלה השעות בהם יוצאים וחוזרים טיולי השייט הקבוצתיים לאיים השמוכים לקו צ'אנג.

סיכום: מזח Bang Bao נחשב עדיין לאחת האטרקציות הידועות והמפורסמות ביותר של קו צ'אנג וכמעט אין תייר שמפספס את המקום. כמו שקרה במקומות רבים בתאילנד – תנופת התיירות לא פסחה את המקום הזה והוא שינה את פניו והפך למתוייר ביותר וממוסחר. יש כאלה שיאהבו את השינוי וישנם כאלה שיאהבו פחות – עדיין בהחלט שווה ביקור קצר במיוחד כדי להנות מהמזח הפתוח ממנו ניתן להשקיף על כל המפרץ.

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים.
קישור לתוכנית הטיול לקו צ'אנג (דרך פאטאיה) ⇐ לחץ לקישור (יעלה בקרוב)

באתר תמצאו מגוון כתבות שלי על כל הנושאים הקשורים לקו צ'אנג: הגעה, המזחים באי, התניידות באי ועוד ; עונות השנה ומזג האוויר ; סקירה על כל חופי האי ; בתי מלון וריזורטים ; פעילויות כייפיות לכל המשפחה ; אטרקציות ומקומות מעניינים לביקור (יעלה בקרוב) ; הצד המזרחי והלא מתוייר של קו צ'אנג (יעלה בקרוב) ; אטרקציות בדרך לקו צ'אנג (Chantaburi) (יעלה בקרוב) ; שייט יומי לאיים הסמוכים לקו צ'אנג
לחיצה על כל אחד מהקישורים הנ"ל תפתח לכם את הכתבה בנושא

נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור 
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

סרטון שצילמתי במזח Bang Bao (יעלה בקרוב)

 

 

שלח קישור למאמר "קו צ'אנג – מזח Bang Bao"


1. קו צ'אנג (Ko Chang)  |   2. קו קוד (Ko Kood)  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider