טיולי איכות בתאילנד

קו פאנגאן – כללי

קו פאנגאן הוא אחד משלושת האיים המוכרים של הצד
המזרחי של תאילנד (Gulf of Siam) – ונמצא בין קו טאו הצפוני יותר ובין קו סאמוי הדרומי יותר והקרוב אליו יותר. קו פאנגאן הוא האי ה 5 בגודלו בתאילנד – מרוחק כ 70 ק"מ מהיבשה, כ 15 ק"מ מקו סאמוי וכ 35 ק"מ מקו טאו.

קו פאנגאן התפרסם בעיקר בזכות מסיבות ה Full Moon הנערכות בו והמושכות קהל של עשרות אלפי צעירים מידי חודש וכן בזכות החופים הנעימים שבו והאווירה השלווה והרגועה השוררת במקום והשונה מאד מהאי קו סאמוי הסמוך שהוא מתוייר, ממוסחר תוסס וסואן הרבה יותר.

בעבר – כלכלת האי התבססה על מכרות, דייג וחקלאות אך המכרות נסגרו מזמן וכלכלת האי מתבססת בעיקר על תיירות – כחצי מיליון תיירים ביקרו בקו פאנגאן בשנת 2017.

את התיירים המגיעים לקו פאנגאן ניתן לחלק בגדול ל 3 קבוצות עיקריות:

תיירי המסיבות – קהל צעיר שמגיע בהמוניו לזמן קצר מאד
כדי להשתתף במסיבות ה Full Moon וה Half Moon הנערכות על חוף הים (Haad Rin) או ביערות שבתוך האי (Baan Tai)

תיירי הסתלבט – קהל מעורב של צעירים אך גם מבוגרים יותר הבאים במטרה להיזרק על האי לתקופה ממושכת. מטרתם היא לשהות באי זמן ארוך יותר ובעלות מינימאלית וזה הקהל שצורך יותר את היוגה, הטאנטרה ושאר הפעילויות מהסוג הזה הנפוצות בחלקים מסויימים של האי.

זוגות ומשפחות – כאן מדובר על זוגות ומשפחות עם ילדים
שמגיעות לקו פאנגאן למטרת נופש של מספר ימים ומעדיפות אי שקט יותר עם חופים יפים יותר ואווירה רגועה יותר מאשר קו סאמוי המתוייר לעייפה, ממוסחר ותוסס הרבה יותר. סדרת הכתבות שלי על קו פאנגאן מיועדת יותר לקהל הזה.

 

מזג האוויר – רוב האנשים מודעים לכך שבתאילנד יש 2-3
עונות ובהם העונה הגשומה (עונת המונסונים). רצוי לזכור שעונת המונסונים באיים המזרחיים (קו סאמוי, קו פאנגאן וקו טאו) מתחילה ומסתיימת במועדים שונים מאשר שאר תאילנד !!  בעוד שביתר חלקי תאילנד עונת המונסונים מתחילה בסביבות חודש יולי ומסתיימת באוקטובר – באיים המזרחיים עונת המונסונים מתחילה ומסתיימת מאוחר יותר – מתחילה בסביבות חודש אוקטובר ומסתיימת בערך בחודש דצמבר.

אין בעייה לטייל בתאילנד בכל עונות השנה וככל שמדובר בטיולים – בעונה הגשומה הטבע בשיאו וזו עונה טובה לטיולים. כאשר מדובר בנופש (זה מה שבדרך-כלל יש לעשות באיים השונים) – מזג האוויר עלול לשבש נופש ורצוי לקחת זאת בחשבון.
מידע נרחב יותר על עונות השנה בתאילנד באזורים השונים תוכלו למצוא בכתבה שלי מתי לנסוע לתאילנד

נושא הגאות והשפל – תיירים רבים מתכננים חופשה מהנה
על אחד החופים שבאיי מפרץ תאילנד שכוללת רביצה על החוף ורחצה בים – אך כאשר מגיעים לחוף מצפה להם הפתעה לא נעימה – או שמי הים כיסו את החוף (גאות) והשאירו רצועה צרה מאד, אם בכלל ….. או שמי הים נסוגו מאות מטרים (שפל) והשאירו רצועה רחבה של משטח בוצי ועכור שלא רק שלא נעים לעין אלא גם לא מאפשר רחצה.
הסיבה לכך היא התופעה המשונה והחריגה של גאות ושפל במפרץ תאילנד (Gulf of Thailand)
בכתבה הבאה תמצאו הסבר מקיף לתופעה ומה ניתן לעשות ⇐ קישור לכתבה

 

חופים בקו פאנגאן:  קו החוף של קו פאנגאן הוא מפותל יותר
מאשר של שכנו, קו סאמוי – דבר היוצר מפרצונים רבים ובהם חופים קטנים ואינטימיים יותר ולכן מראה ואופי שונים מאשר חופי קו סאמוי. מצד שני – חלק מחופי קו פאנגאן הם רדודים מאד, דבר העלול ליצור בעייה בחודשים בהם השפל הוא בכל שעות היום.
כתבה נרחבת על חופי קו פאנגאן, כולל שפע תמונות וסרטונים, תוכלו למצוא בקישור הזה ⇐ סקירת חופים בקו פאנגאן (יעלה בקרוב)

 

אטרקציות בטבע ופעילויות: שמורות הטבע היפות בתאילנד,
מפלים מרשימים, נהרות, אגמים, פעילויות מגוונות וכדומה – כל אלה נמצאים על היבשה באזורי תאילד השונים אך לא באיים !!

לתשומת ליבכם: אם אתם רוצים לטייל ולהנות מהטבע הנפלא של תאילנד – עשו זאת ביבשה ולאחר מכן תעברו לאחד האיים שבחרתם למטרת נופש.

מעבר למסיבות ה Full Moon  וה Half Moon המיועדות לקהל צעיר ולא למשפחות – אין לקו פאנגאן כמעט מה להציע מהבחינה הזו למשפחות.  יש כמה נקודות שנורקלינג לא איכותיות במיוחד, מספר נקודות תצפית יפות, שייט חופים והטיול היחיד בעל עניין הוא שייט לשמורת הימית Ang Thong (42 האיים). אין בקו פאנגאן ספורט ים כגון אופנועי ים, בננות וכדומה כפי שיש בקו סאמוי.

הגעה לקו פאנגאן: מזה שנים מדברים על בניית שדה תעופה
פרטי בקו פאנגאן אך בשלב זה (יולי 2018) אין שדה תעופה ודרך ההגעה היחידה היא בשייט מקו סאמוי או מאחד המזחים שעל היבשה – צ'ומפון, סוראט תאני או דון סאק.
כתבה מפורטת על דרכי ההגעה השונות לקו סאמוי, קו טאו וקו פאנגאן תוכלו למצוא בכתבה שלי באתר ⇐ קישור לכתבה

 

מסקנות וסיכום: בגדול – האיים והחופים היפים ביותר של
תאילנד ואתרי הצלילה והשנורקלינג המעניינים נמצאים בצד המערבי (ים אנדאמן) ופחות בצד המזרחי (מפרץ תאילנד – Gulf of Thailand). מתוך 4 האיים המפורסמים של מפרץ תאילנד – קו סאמוי, קו טאו, קו פאנגאן וקו צ'אנג – בקו פאנגאן תמצאו את החופים היפים והנעימים ביותר.

מצד שני – כאשר מדובר במשפחות – קחו בחשבון שקו פאנגאן מיועד בעיקר לנופש בטן-גב. חוץ מאשר בחוף Haad Rin  שבו מתרכז הקהל הצעיר של באי המסיבות השונות, ביתר החופים תמצאו במקרה הטוב כמה מסעדות, חנויות ומסג'ים בסביבת המלון ובמקרה הפחות טוב – גם את המעט הזה לא יהיה.

לכן, קחו בחשבון שהנופש בקו פאנגאן יהיה בעיקרו נופש בטן-גב
(ים-בריכה) וה"טיולים" היחידים שסביר שתעשו הם מהחדר לחוף/בריכה ולחדר האוכל – כך שמשפחות שמחפשות שקט יאהבו את האי אבל משפחות שמעוניינות לשלב בנופש גם פעילויות, אקשן, קניות, מסעדות וכדומה – עלולות להשתעמם ולהתאכזב מהמקום.

לא לשכוח לבחור את העונה המתאימה לביקור בקו פאנגאן וכמובן להביא בחשבון את הנושא של תנאי הגאות והשפל המיוחדים של מפרץ תאילנד בזמן בחירת המלון והחוף בו תנפשו.

 

הודעה משמחת למבקרים בקו סאמוי, קו פאנגאן, פוקט ויתר אזורי דרום תאילנד

החל מחודש אוגוסט 2018 התווספו לטיולי האיכות הפרטיים שלנו בדרום תאילנד גם מסלולי טיול המתחילים בדרום ומסתיימים בדרום.
אנחנו נדאג לאסוף אותכם מכל נקודה בדרום  בה תהיו (ביבשה בלבד) – כולל שדות תעופה ומזחים – נביא אותכם לנקודת ההתחלה של הטיול בה תלונו את הלילה לפני התחלת הטיול (האיסוף, ההסעה והלינה בלילה טרום-הטיול כלולים בעלות הטיול)

לתוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו המתחילים ומסתיימים בדרוםלחץ לקישור

נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום (עם אפשרות יציאה/סיום מקו סאמוי) ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו פאנגאן ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

שלח קישור למאמר "קו פאנגאן – כללי"


1. בנגקוק וסביבתה  |   2. מרכז תאילנד  |   3. דרום תאילנד  |   4. צפון תאילנד  |   5. מזרח תאילנד  |   6. איים בתאילנד  |   7. הדרום הרחוק  |   8. מחוז איסאן  |   אורי – יומן מסע  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider