טיולי איכות בתאילנד

קו פאנגאן – Thong Nai Pan

מפרץ Thong Nai Pan הוא מהיפים והטובים שבמפרצי
קו פאנגאן ונמצא בצד המזרחי צפוני של קו פאנגאן. המפרץ מחולק ל 2 מפרצונים – Thong Nai Pan Noi ו Thong Nai Pan Yai – שניהם יפים אך שונים מאד אחד מהשני.

כתבה זו תעסוק בשניהם.

 

מפרץ Thong Nai Pan Noi: פירושה של המילה Noi
בתאילנדית הוא "קטן" – ואכן מפרץ Thong Nai Pan Noi  הוא הקטן מבין השניים אך גם המפותח יותר והעמוס יותר מבין השניים ופופולרי בקרב הקהל הישראלי. כאן נמצאים 6 בתי מלון שחלקם הם בסקאלה הגבוהה יותר של בתי מלון בקו פאנגאן – החל מ Burirasa העממי יותר, מלון Anantara היוקרתי יותר וכן גם בתי המלון Santhiya ו Panviman.

החוף כאן צר יותר (בעיקר בצידו הדרומי של החוף)
מאשר החוף של Thong Nai Pan Yai אך הוא מספיק רחב כדי לאפשר כסאות נוח על החוף לכל אורכו, ארוחות ערב חגיגיות, משחקים וכדומה.

מי הים נקיים ונעימים וחוץ מאשר בתקופת המונסונים (אוקטובר עד דצמבר) – הים רגוע ומאפשר שחיה נוחה ושייט קאייקים. לא תמצאו כאן אופנועי ים, "בננות", פאראסייל וכדומה.

כמו בחופים אחרים בצד המזרחי של קו פאנגאן – אין
כאן ריף אלמוגים היוצר חוף רדוד כמו שקורה בחופים בצד הצפוני והמערבי וגם אין סלעים ו/או שאריות אלמוגים. החוף משתפל בניחותא לכיוון עומק הים ויוצר את המפרץ עם המים העמוקים ביותר בקו פאנגאן מה שהופך אותו לאידיאלי לשחיה לאורך כל השנה.

החופים במפרץ Thong Nai Pan, בניגוד לחופים רבים בקו פאנגאן, אינם מושפעים כמעט מתנאי הגאות והשפל המוזרים והמיוחדים של מפרץ תאילנד – וזה יתרון מאד גדול !!

אחד החסרונות הבודדים של Thong Nai Pan Noi היא
העובדה שעל שטח קטן יחסית הוקמו כמה בתי מלון מה שיוצר חוף עמוס למדי כך שמי שמחפש אינטימיות ושלווה על החוף – לא ימצא אותה כאן.

חיסרון קטן נוסף הוא שכאן לא תוכלו לחזות בשקיעות נפלאות כפי שיש בחופים בצד המערבי של קו פאנגאן.

 

צמוד לחוף של Thong Nai Pan Noi
(באזור של מלון בוריראסה) יש כפר קטן ומשני צידי הכביש תמצאו מבחר לא קטן של חנויות שונות, מסעדות, פאבים ומסג'ים. ההתרשמות שלי היתה שהחנויות יקרות וגם מסג' שניסיתי היה מאכזב למדי אבל נקודת האור היתה מסעדה נחמדה מאד בשם JipShop restaurant בה זכינו לאירוח חם ולבבי ולאוכל תאילנדי טעים ומשובח.

בשעות הערב ניתן להנות מאחת המסעדות שבכפר וגם בבתי המלון עצמם מקיימים ארוחות ערב על החוף עם מופעי אש נחמדים אך קצרים מאד.

מפרץ Thong Nai Pan Yai: פירושה של המילה Yai
בתאילנדית הוא "גדול" ואכן מפרץ זה הוא הגדול והרחב מבין 2 המפרצים.

למרות ששני המפרצים – ה"קטן" ו"הגדול" – צמודים ממש אחד לשני, הם שונים מאד באופי החוף, בריזורטים ובאווירה השוררת במקום.

 

החוף במפרץ Thong Nai Pan Yai יותר ארוך והרבה
יותר רחב מאשר אחיו הקטן והצפוני יותר. גם כאן תמצאו חול נעים ורך ומים נקיים וצלולים אך ההבדל העיקרי בין 2 המפרצונים הוא סגנון הריזורטים והאווירה השוררת בחוף.

גם כאן יש לא מעט ריזורטים אך הגודל של החוף והמרווח בין הריזורטים יוצר חוף הרבה יותר שקט ושליו ואווירה פסטורלית ושונה לגמרי. לעומת הריזורטים היוקרתיים שתוכלו למצוא ב Thong Nai Pan Noi – כאן ישנם ריזורטים פשוטים ובסיסיים למדי וכמובן זולים בהרבה.

כאן גם אין כפר צמוד עם שפע חנויות, מסעדות ומסג'ים
כפי שיש ב Thong Nai Pan Noi אך מי שבוחר בחוף זה מחפש דווקא את האווירה השקטה והפסטורלית ש Thong Nai Pan Yai מאפשר ומסתפק במסעדות הפשוטות הנמצאות על החוף בחזיתו של כל ריזורט.

סיכום: מפרץ Thong Nai Pan על 2 מפרציו, Yai  ו Noi הוא ללא ספק אחד המפרצים היפים ביותר בקו פאנגאן.  החופים ב 2 המפרצונים הם מצויינים והשפעת תנאי הגאות והשפל המשונים והמיוחדים של מפרץ תאילנד אינם משפיעים כאן במידה רבה כפי שקורה בחופים אחרים בקו פאנגאן.

מפרץ Thong Nai Pan הוא בחירה מצויינת לנופש של משפחות כאשר חוף Thong Nai Pan Noi הוא עמוס וצפוף יותר אך עם רמת בתי מלון גבוהה יותר ……… ואילו חוף Thong Nai Pan Yai הוא רחב יותר, מרווח יותר ושקט יותר אך עם רמת בתי מלון נמוכה יותר.

הודעה משמחת למבקרים בקו סאמוי, קו פאנגאן, פוקט ויתר אזורי דרום תאילנד

החל מחודש אוגוסט 2018 התווספו לטיולי האיכות הפרטיים שלנו בדרום תאילנד גם מסלולי טיול המתחילים בדרום ומסתיימים בדרום.
אנחנו נדאג לאסוף אותכם מכל נקודה בדרום  בה תהיו (ביבשה בלבד) – כולל שדות תעופה ומזחים – נביא אותכם לנקודת ההתחלה של הטיול בה תלונו את הלילה לפני התחלת הטיול (האיסוף, ההסעה והלינה בלילה טרום-הטיול כלולים בעלות הטיול)

לתוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו המתחילים ומסתיימים בדרוםלחץ לקישור

נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום (עם אפשרות יציאה/סיום מקו סאמוי) ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו פאנגאן ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

 מצורף סרטון שצילמתי בעת ביקורי במקום …תהנו !!

שלח קישור למאמר "קו פאנגאן – Thong Nai Pan"


איים מיוחדים בתאילנד  |   פוקט  |   קו טאו  |   קו יאו נוי  |   קו לאנטה  |   קו ליפה  |   קו סאמוי  |   קו פאנגאן  |   קו פיאם  |   קו צ'אנג  |   קו קוד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider