טיולי איכות בתאילנד

קו פאנגאן – חופים

קו פאנגאן הוא אחד מ 4 האיים הידועים של מפרץ תאילנד
(קו פאנגאן, קו סאמוי, קו טאו וקו צ'אנג) ולדעתי בו נמצאים החופים היפים ביותר מבין 4 האיים הללו – אך לדעתי, אם נשווה את חופי קו פאנגאן לחופים היפים של הצד המערבי (ים אנדאמן) – החופים בצד המערבי יפים יותר.

קו החוף של קו פאנגאן הוא מפותל יותר מאשר של שכנו, קו סאמוי – דבר היוצר מפרצונים רבים ובהם חופים קטנים ואינטימיים יותר ולכן מראה ואופי שונים מאשר חופי קו סאמוי.

חשוב מאד לקחת בחשבון את נושא תנאי הגאות והשפל החריגים והמיוחדים של מפרץ תאילנד בו מתקיים רק מחזור אחד של גאות ושפל במשך 24 שעות – חצי שנה, לאורך כל שעות היום ובכל יום יהיה שפל ובחצי האחר של השנה – לאורך כל שעות היום ובכל יום תהיה גאות. משמעות הדבר היא שבחופים הרדודים לא יהיה ניתן לרחוץ בים בזמן חודשי השפל ובחופים הצרים לא תישאר רצועת חוף בזמן חודשי הגאות.
 ניתן לקרוא יותר על תנאי הגאות והשפל המוזרים והמיוחדים של מפרץ תאילנד בכתבה שלי קישור לכתבה.

צריך לזכור שבחופים הנמצאים בצד המערבי (כגון Haad Salad)
תזכו לראות שקיעות נפלאות , דבר שלא תראו בחופים הנמצאים בצד המזרחי (כגון Thong Nai Pan). צריך גם לזכור שההתניידות בקו פאנגאן היא לא פשוטה וגם לא זולה (וגם אין ממש סיבה להתנייד חוץ מאשר למסיבות השונות) – כך בדרך-כלל אתם תשארו צמודים לאזור החוף ותהיו "שבויים" של אותו אזור מה שאומר שהמחירים בחנויות יהיו מפולפלים למדי עקב חוסר תחרות וחוסר אופציות אחרות.

 

בכתבה זו אסקור כמה מהחופים הידועים יותר וגם המוכרים פחות של קו פאנגאן עם דגש על חופים המתאימים למשפחות. אתחיל מצידו המערבי של האי ואתקדם עם כיוון השעון עד לחלקו הדרומי (המפה עם שמות החופים תהיה לכם לעזר).

Salad beach (Haad Salad): מפרץ קטן וקסום הנמצא בצידו
המערבי של קו פאנגאן, מעט צפונית לחוף Haad Yao הגדול והרחב יותר.

החוף נמצא כ 20 דקות נסיעה מהמזח ב Thong Sala וכ 40 דקות נסיעה מחוף Haad Rin (למי שרוצה להשתתף במסיבות ה Full Moon)

לכל אורכו (כ 600 מטר) ממוקמים בו ריזורטים שונים – החל מפשוטים וכלה ברמה גבוהה יותר (Green Papaya). כמו כן תמצאו האזור מספר חנויות, מסעדות ומסג'ים.

החול רך ולבן אך החוף עצמו צר למדי ומי הים רדודים יחסית מה
שלא יאפשר שחיה בעונת השפל אך מאד יתאים לילדים צעירים !!
בעונת הגאות ניתן לשחות אך חלק מהחוף יעלם מתחת למים. במרחק של כ 150 מטר מהחוף נמצא ריף אלמוגים בו ניתן לעשות שנורקלינג

 

רצוי להיות זהירים בעת כניסה למים כדי לא לדרוך בטעות על
ריפים של אלמוגים בגלל סכנת פציעה. על חסרונות אלה מפצים היופי של המפרץ, האווירה הנעימה והשקיעות הנפלאות !!

הערה: התמונות של Haad Salad  כאן ובסרטון צולמו בחודש מאי שזו התחלת עונת השפל בשעות היום.

 

Mae Haad beach: מפרץ יפה ורגוע הממוקם בפינה
הצפון-ערבית של קו פאנגאן, מעט צפונית מחוף Haad Salad.  חוף רחב, שקט ופסטורלי עם מספר ריזורטים פשוטים למדי, בונגלוס, מסעדות ואפילו מסג'ים על החוף.

אורכו של החוף הוא כ 800 מטר וזהו אחד החופים הבודדים בקו פאנגאן שתנופת הפיתוח של התיירות עדיין לא פגעה בו. הרחצה במפרץ טובה כל השנה אך עלול להיות סוער במקצת בעונת המונסונים (ספטמבר-דצמבר).

מדובר באחד החופים הרגועים והשקטים ביותר בקו פאנגאן
ובניגוד לחופים כגון Thong Nai Pan Noi העמוס בהמוני תיירים – כאן הכל שקט ומאד רגוע – אידיאלי למי שמעוניין להתרחק מההמון ולתפוס שלווה.

בסמוך לחוף יש אי קטן בשם Ko Ma ורצועה צרה של חול מחברת אותו לחוף ומאפשרת להגיע אליו בהליכה בעונת השפל. במפרץ יש ריפים של אלמוגים והאזור של האי הקטן – Ko Ma מהווה שמורה ימית והמקום נחשב לטוב ביותר בקו פאנגאן לשנורקלינג

מכיוון שהחוף נמצא בצד המערבי של של קו פאנגאן – עדיין תוכלו להנות משקיעות יפהפיות.

Chaloklum: מפרץ Chaloklum  הוא מפרץ גדול ורחב בחלקו
הצפוני של קו פאנגאן המוקף בהרים גבוהים המגנים עליו מרוחות ולכן אידיאלי לשמש כבסיס לסירות דייג – ואכן תמצאו בו כפר דייגים ומזח לסירות הדייג.

אורכו של החוף הוא כ 2.5 ק"מ ותמצאו בו  כפר דייגים ומסעדות המגישות את מיטב מאכלי הים הטריים מספינות הדייג במקום. כפר הדייגים והמזח נמצאים במרכז ומ 2 צידיו משתרעים חופים ארוכים ורחבים.

 

Bottle beach (Ao Khuat): חוף מבודד בחלק הצפוני של
קו פאנגאן. הגישה אליו בנסיעה היא קשה ומסוכנת והדרך הנוחה והמקובלת היא בשייט בסירת לונגטייל מ Chaloklum  או מ Thong Nai Pan שהם 2 האוזרים הסמוכים ביותר אליו.

קחו בחשבון שבמידה והים סוער – לא תוכלו להגיע לחוף ו/או לצאת ממנו !!

החוף הוא רחב מאד ומשתרע לאורך של כמה מאות מטר, החול
לבן ורך והמים צלולים. במקום יש מספר ריזורטים פשוטים ולהם מסעדות על החוף, כסאות ישיבה וערסלים – ומעבר לכך לא תמצאו דבר.

במקומות רבים ה Bottle beach מתואר כחוף היפה ביותר בקו פאנגאן. לדעתי התיאורים הם מעט מופרזים – החוף אכן יפה אך לא במידה כזו שתשאיר אותכם פעורי פה והוא פחות יפה מחופים רבים בצד המערבי של תאילנד (ים אנדאמן)

מפרץ Thong Nai Pan:  מפרץ אחד גדול שנמצא
בצד המזרחי/צפוני של קו פאנגאן ובו 2 מפרצונים צמודים – Thong Nai Pan Noi שהוא הצפוני מבין השניים והקטן יותר ו Thong Nai Pan Yai שהוא הדרומי מבין השניים והגדול יותר.

אין ספק שמפרץ Thong Nai Pan  הוא אחד המפרצים היפים ביותר בקו פאנגאן עם חופים יפים ונעימים ואווירה נעימה המתאימה למשפחות.

למפרץ Thong Nai Pan יש יתרון מאד חשוב נוסף – המפרץ
איננו מוקף בריף אלמוגים הגורמים שקיעת חול וחוף רדוד כפי שקורה בצד המערבי והצפוני – כך שהחופים הם רחבים ומי הים מספיק עמוקים והתוצאה היא שאלה החופים הטובים ביותר לשחיה לאורך כל השנה.

 

מפרץ Thong Nai Pan שהוא מהיפים והטובים שבמפרצי
קו פאנגאן ואחד הפופולריים והמבוקשים ביותר (גם בקרב הישראלים) – כך שהחלטתי להקדיש לו כתבה נרחבת יותר אותה תוכלו למצוא בקישור הזה ⇐ קישור לכתבה מפורטת על Thong Nai Pan

 

 

חוף Than Sadet: חוף Than Sadet נמצא במרכז החוף
המזרחי של קו פאנגאן. מדובר על מפרץ קטן עם חוף קטן אך רחב ויפה הצמוד לשפך של נחל הנושא את אותו שם והנשפך לים בצידו הדרומי של החוף.

כמו יתר החופים בצד המזרחי של קו פאנגאן – גם כאן אין חגורת ריפים של אלמוגים המקיפה את המפרץ כך והחוף לא מושפע במידה רבה מתנאי הגאות והשפל החריגים והמשונים של מפרץ תאילנד.

חוף זה מאד שקט ורגוע עם תנאי שחיה טובים לאורך כל
השנה. תמצאו כאן מספר ריזורטים פשוטים מאד , בונגלוס ומסעדות היושבות ממש על החוף.

החוף מתאים מאד למי שמעוניין להתרחק מההמונים, לתפוס ראש ולהזרק בחוף שקט ושליו מאד.

 

לחוף זה יש חשיבות הסטורית בעיני התאילנדים מכיוון
שהחל מהמאה ה-18, כמה ממלכי תאילנד – ראמה 9, ראמה 7 וראמה 5 ביקרו בו והמלך ראמה ה 5 שביקר במקום פעמים רבות, ולאור עובדה זו – האזור הוכרז לאחרונה כשמורת טבע.

 

 

חוף Haad Rin: חוף Haad Rin נמצא בפינה הדרום
מזרחית של קו פאנגאן ופרסומו הגדול בא לו ממסיבות ה Full Moon  הנערכות בו מידי חודש, כאשר הירח מלא.

מדובר כאן בעצם על 2 חופים – ה Haad Rin Nai (נקרא גם Sunset beach) ו Haad Rin Nok (נקרא גם Sunrise beach) שהוא הגדול יותר והרחב יותר ובו נערכות אותן מסיבות Full Moon  המפורסמות.

בין שני החופים יש עיירה קטנה שלל סמטאות צרות
וצפופות ובהן גסטהאוסים, אכסניות, מסעדות מכל המינים והסוגים, חנויות, פאבים, בארים, מועדונים עם מוזיקה חיה, חנויות לקעקועים, מספרות ועוד. המרחק בהליכה בין 2 החופים הוא כ 10 דקות

 כתבה מורחבת על Haad Rin ו 2 החופים שבו תוכלו למצוא בקישור הזה לחץ לקישור

 

סיכום חופי קו פאנגאן: אין ספק שמבין 4 האיים הידועים של מפרץ תאילנד (Gulf of Thailand) – קו סאמוי, קו פאנגאן, קו טאו וקו צ'אנג – בקו פאנגאן תמצאו את החופים היפים ביותר והנעימים ביותר. בכתבה זו סקרתי חלק ניכר מחופי קופנגאן ומקווה להשלים את היתר בעתיד הקרוב.

אני מזכיר שוב שהשמורות היפות, המפלים המרשימים ועוד אטרקציות ופעילויות כייפיות בטבע – נמצאים על היבשה (צפון, מרכז ודרום) ולא באיים – כך שהאיים השונים ובכללם גם קו פאנגאן מיועדים בעיקר לנופש ולא לטיולים !!

כדי להנות בצורה המקסימאלית מחופשתכם ומהנופש בקו פאנגאן – תבחרו את החוף המתאים לאופי הנופש בו אתם מעוניינים ושימו לב לבחירת העונה המתאימה (עדיף להמנע בעונת המונסונים – אוקטובר עד דצמבר). כמו כן לא לשכוח את נושא שלא רבים מודעים אליו והוא תנאי הגאות והשפל השונים והמיוחדים של מפרץ תאילנד שעלולים להשפיע לרעה על חלק מהחופים בקו פאנגאן. כתבה מקיפה בנושא הגאות והשפל תוכלו למצוא כאן לחץ לקישור

 

הודעה משמחת למבקרים בקו סאמוי, קו פאנגאן, פוקט ויתר אזורי דרום תאילנד

החל מחודש אוגוסט 2018 התווספו לטיולי האיכות הפרטיים שלנו בדרום תאילנד גם מסלולי טיול המתחילים בדרום ומסתיימים בדרום.
אנחנו נדאג לאסוף אותכם מכל נקודה בדרום  בה תהיו (ביבשה בלבד) – כולל שדות תעופה ומזחים – נביא אותכם לנקודת ההתחלה של הטיול בה תלונו את הלילה לפני התחלת הטיול (האיסוף, ההסעה והלינה בלילה טרום-הטיול כלולים בעלות הטיול)

לתוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו המתחילים ומסתיימים בדרוםלחץ לקישור

נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום (עם אפשרות יציאה/סיום מקו סאמוי) ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו פאנגאן ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

 מצורף סרטון שצילמתי בעת ביקור במקום …תהנו !!

שלח קישור למאמר "קו פאנגאן – חופים"


איים מיוחדים בתאילנד  |   פוקט  |   קו טאו  |   קו יאו נוי  |   קו לאנטה  |   קו ליפה  |   קו סאמוי  |   קו פאנגאן  |   קו פיאם  |   קו צ'אנג  |   קו קוד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider