טיולי איכות בתאילנד

קו סאמוי – כללי

קו סאמוי הוא האי השני בגודלו בתאילנד ואחד האיים המתויירים ביותר. בסדרת הכתבות שלי על קו סאמוי תמצאו מידע רב, כולל תמונות וסרטונים, על מגוון נושאים הקשורים לקו סאמוי – דרכי הגעה, חופים, אטרקציות בטבע, שווקים מעניינים ועוד.בטרם אפרט את מגוון הנושאים בהן עוסקות הכתבות – ברצוני להפנות את תשומת ליבכם לנושא קטן אך חשוב:

מזג האוויר – רוב האנשים מודעים לכך שבתאילנד יש 2-3 עונות ובהם העונה הגשומה (עונת המונסונים). רצוי לזכור שעונת המונסונים באיים המזרחיים (קו סאמוי, קו פאנגאן וקו טאו) מתחילה ומסתיימת במועדים שונים מאשר שאר תאילנד !!  בעוד שביתר חלקי תאילנד עונת המונסונים מתחילה בסביבות חודש יולי ומסתיימת באוקטובר – באיים המזרחיים עונת המונסונים מתחילה ומסתיימת מאוחר יותר – מתחילה בסביבות חודש אוקטובר ומסתיימת בערך בחודש דצמבר.

אין בעייה לטייל בתאילנד בכל עונות השנה וככל שמדובר בטיולים – בעונה הגשומה הטבע בשיאו וזו עונה טובה לטיולים. כאשר מדובר בנופש (זה מה שבדרך-כלל יש לעשות באיים השונים) – מזג האוויר עלול לשבש נופש ורצוי לקחת זאת בחשבון.
מידע נרחב יותר על עונות השנה בתאילנד באזורים השונים תוכלו למצוא בכתבה שלי ⇐ מתי לנסוע לתאילנד

נושא הגאות והשפל – תיירים רבים מתכננים חופשה מהנה על אחד החופים שבאיי מפרץ תאילנד שכוללת רביצה על החוף ורחצה בים – אך כאשר מגיעים לחוף מצפה להם הפתעה לא נעימה – או שמי הים כיסו את החוף (גאות) והשאירו רצועה צרה מאד, אם בכלל ….. או שמי הים נסוגו מאות מטרים (שפל) והשאירו רצועה רחבה של משטח בוצי ועכור שלא רק שלא נעים לעין אלא גם לא מאפשר רחצה.
הסיבה לכך היא התופעה המשונה והחריגה של גאות ושפל במפרץ תאילנד (Gulf of Thailand)

נושא הגאות והשפל המיוחדים במפרץ תאילנד הוא נושא שרוב האנשים לא מודעים אליו מספיק אך עלול להעיב מאד על חופשתכם.  להפתעתכם הרעה ולאחר שהגעתם לחוף אותו בחרתם – אתם עלולים לגלות שמי הים נסוגו למרחק רב והותירו רצועת בוץ לא נעימה לעין ושלא ניתן להתרחץ בים או מצד שני – שמי הים כיסו את החוף ולא הותירו רצועת חול כדי לשבת עליה.
בכתבה הבאה תמצאו הסבר מקיף לתופעה ומה ניתן לעשות ⇐ קישור לכתבה

תקציר סדרת הכתבות שלי בפרק על קו סאמוי

דרכי ההגעה לקו סאמוי: לקו סאמוי ניתן להגיע בדרכים שונות ואמצעי תחבורה שונים ומגוונים – לכל דרך יש יתרונות וחסרונות מסויימים. בכתבה תמצאו פירוט רב על דרכי ההגעה השונות, יתרונותיהם וחסרונותיהם וכן מידע רב, טיפים וסרטון.
לקריאת הכתבה על "איך להגיע לקו סאמוי"לחץ לקישור

חופים בקו סאמוי: באופן כללי ניתן לומר שהחופים היפים ביותר בתאילנדנמצאים בצד המערבי (ים אנדאמאן) אך גם בצד המזרחי תמצאו חופים יפים ונעימים ובכתבה זו אסקור חלק מחופי קו סאמוי – חלקם מוכרים יותר וחלקם מוכרים פחות.
לקריאת הכתבה על "חופים בקו סאמוי" ⇐ לחץ לקישור

אטרקציות בטבע ונקודות תצפית: בכללי ניתן לומר שהאטרקציות בטבע המרשימות של תאילנד – מפלים, נהרות, אגמים, מקדשים מיוחדים וכדומה – נמצאים בעיקר ביבשה (צפון, מרכז ודרום) ואילו האיים השונים מיועדים יותר לנופש. עדיין – גם באיים השונים ישנן מספר אטרקציות בטבע המאפשרות אתנחתא מהבילוי על החוף ובבריכת המלון
כתבה זו היא תקציר של מספר אטרקציות טבע ידועות בקו סאמוי – השמורה הימים Ang Thong (42 האיים); ה Magic Garden; מפלי Na Muang ועוד –  וממנה תוכלו להגיע לכתבות מפורטות על כל אחת מהאטרקציות הללו כולל שפע תמונות וסרטונים.
לקריאת הכתבה על "אטרקציות בטבע ונקודות תצפית בקו סאמוי" ⇐ לחץ לקישור

ה Fisherman's Village: מדובר על אחת האטרקציות הידועות והאהובות בקו סאמוי – אזור שהיה בעבר הרחוק כפר דייגים אך חידש את פניו והפך לאזור בילוי נעים וסולידי עם שפע מסעדות, בוטיקים, פאבים וכדומה.
לקריאת הכתבה על ה "Fisherman's Village" ⇐ לחץ לקישור

שווקי לילה (מדרחוב) בקו סאמוי: מידי ערב, באזורים שונים של קו סאמוי, נסגרים רחובות מסויימיםוהופכים למדרחוב ובו פועל שוק תוסס ונחמד מאד – שפע של דוכני אוכל מסוגים שונים וכן דוכני ביגוד, מזכרות, שעונים, תכשיטים  ועוד ועוד. בכתבה זו תמצאו מידע על שעות הפעילות וכן המיקום של השווקים בימי השבוע השונים.
לקריאת הכתבה על "שווקי לילה בקו סאמוי" ⇐ לחץ לקישור

 

הודעה משמחת למבקרים בקו סאמוי, קו פאנגאן, פוקט ויתר אזורי דרום תאילנד

החל מחודש אוגוסט 2018 התווספו לטיולי האיכות הפרטיים שלנו בדרום תאילנד גם מסלולי טיול המתחילים בדרום ומסתיימים בדרום.
אנחנו נדאג לאסוף אותכם מכל נקודה בדרום  בה תהיו (ביבשה בלבד) – כולל שדות תעופה ומזחים – נביא אותכם לנקודת ההתחלה של הטיול בה תלונו את הלילה לפני התחלת הטיול (האיסוף, ההסעה והלינה בלילה טרום-הטיול כלולים בעלות הטיול)

לתוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו המתחילים ומסתיימים בדרוםלחץ לקישור

נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום (עם אפשרות יציאה/סיום מקו סאמוי) ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו סאמוי ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

 

 

 

 

שלח קישור למאמר "קו סאמוי – כללי"


1. בנגקוק וסביבתה  |   2. מרכז תאילנד  |   3. דרום תאילנד  |   4. צפון תאילנד  |   5. מזרח תאילנד  |   6. איים בתאילנד  |   7. הדרום הרחוק  |   8. מחוז איסאן  |   אורי – יומן מסע  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider