טיולי איכות בתאילנד

קו סאמוי / Ang Thong

ב קו סאמוי (Ko Samui) יש מעט אטרקציות טבע מעניינות וקבוצת האיים Ang Thong (42 האיים) היא לדעתי אטרקציית הטבע היפה והמעניינת ביותר באזור.

שמו המלא של ארכיפלג האיים הוא Mu Ko Ang Thong
(פירוש המילים Ang Thong הוא "קערת הזהב") – נמצא מערבית לאיים קו סאמוי וקו פאנגאן (במרחק של כ 30 ק"מ מהם) ומוכר גם בשם "42 האיים". בשנת 1980 האזור הוכרז כשמורת טבע ימית – Ang Thong National Marine Park

 

מדובר על אזור מרהיב ביופיו ובו איים רבים בעלי גדלים וצורות
שונות היוצרים ביחד ארכיפלג איים יפה ביותר ואטרקציית חובה למבקרים באזור. כאן תמצאו צוקי גיר נישאים ובצורות שונות המכוסים בסוגי צמחיה שונים, חופים לבנים, מערות ואפילו לגונות ניסתרות. כל האיים הם בלתי מיושבים חוץ ל 2 איים – האי  Wua Ta Lap  (עליו ארחיב את הדיבור מאוחר יותר) וכן האי Paluay בו מתגורר שבט של צועני הים.

באזור חיים קופים מזנים שונים (כולל קופי הלאנגור
המקסימים שאותם גם יצא לי לצלום ותוכלו לראות בסרטון המצורף), ציפורים וכמובן מינים רבים של דגים בהם ניתן לצפות בעת שנורקלינג בריפי האלמוגים שבאזור.

 

 

האי Wua Ta Lap: פירוש השם הוא –  "הפרה הישנה"
(Sleeping Cow). באי זה מבקרים כמעט כל טיולי היום הקבוצתיים ב Ang Thong. כאן נמצאים משרדי השמורה, מרכז מבקרים, מסעדה, שירותים (נקיים ומסודרים) וכדומה וכאן גם תוכלו לקחת קאייק לסיור עצמאי באזור או טראק בשביל מסודר ומסומן שיביא אותכם לחוף נוסף באי. קחו בחשבון שהאי עלול להיות עמוס למדי בתיירים בעונות השיא.

סמוך למשרדי השמורה מתחיל שביל שייקח אותכם עד לפסגת
ההר ובגובה של כ 260 מטר לנקודת תצפית אשר ממנה נשקף נוף מרהיב של כל האזור – רק קחו בחשבון שהטיפוס בו הוא לא קל ומצריך כושר גופני טוב. באי זה מותרת לינה וניתן לשכור אוהל (במקום עצמו) או בונגלו פשוט ללינת לילה (מחייב הזמנה מראש).

 

האי Mae Ko:  פירושו הוא Mother island – אי נוסף שרוב
טיולי היום ל Ang Thong מבקרים בו. כאן גם נמצאת לגונה יפהפיה (Thale Nai) – אגם נסתר של מי ים בצבע איזמרגד המוקף בצוקי גיר. ניתן לטפס עם שביל ומדרגות עץ עד למרפסת המשקיפה על הלאגונה ולהנות מהנוף המרהיב (אין אפשרות לשחות בו אלא רק לצפות ולהנות

מהמראה)

אנקדוטה: הלאגונה הזו היתה מפורסמת שנים רבות בקרב
תרמילאים ואף סיפקה השראה לספר "החוף" שלאחר מכן הפך גם לסרט (The Beach) בכיכובו של ליאונרדו די-קפריו – אך החוף בסרט עצמו צולם בקראבי (באי פיפי) ואילו סצינת הקפיצה המפורסמת מהמפל לבריכה שמתחתיו צולמה בכלל בשמורת קאו יאי (מפל Haew Suwat)

 

הגעה וסיור ב Ang Thong Marine National Park

הרוב הגדול של המבקרים בשמורת האיים Ang Thong
מגיעים אליה במסגרת טיולי יום היוצאים בעיקר מקו סאמוי אך גם מקו פאנגאן ויתכן שגם מקו טאו. רק ספינות המאושרות ע"י ממשלת תאילנד מורשות להכנס לשמורה וישנן חברות שונות המבצעות שיוטי יום קבוצתיים לשמורת Ang Thong (מה שנקרא בדרך-כלל "טיול/שייט 42 האיים").

בגדול, רוב החברות מבצעות טיולי יום קבוצתיים דומים
הכוללים איסוף והחזרה מהמלון, שייט לשמורה, ביקור באיים Wua Talap   ו Mae Ko  עם עצירות לשנורקלינג, ארוחת צהריים, אפשרות לקאייקים וכדומה. מכיוון שמדובר בשמורת טבע, הכניסה אליה כרוכה בתשלום (300 באט בתאריך ביקורי) – ישנן חברות הכוללות את דמי הכניסה בעלות הטיול וישנן כאלה שלא עושות זאת – לכן רצוי לבדוק היטב מה כל חברה נותנת לכם תמורת התשלום המבוקש. ניתן כמובן גם לקחת שיוטים פרטיים שהם כמובן יקרים בהרבה אך מאפשרים לכם נוחות מרבית ושליטה על סדר היום ותוכנית הטיול.

ההבדל העיקרי בין אפשרויות סיורי השייט הקבוצתיים
לשמורה הוא סוג הסירה בה שטים – הבדל שישפיע כמובן על המחיר. יש שייט בספינות גדולות ( כ 50 איש בקבוצה) או בספידבואט (כ 25-30 איש בקבוצה). הספינות הגדולות הן זולות יותר ונוחות יותר וחלקן  אף מצויידות במגלשה ומקפצה אך יש גם חסרונות – זמן שייט גדול יותר מה שאומר פחות זמן באיים עצמם וחיסרון נוסף הוא שהספינות הגדולות לא יכולות לעגון ממש בחוף האיים אלא במרחק מסויים מהחוף מה שמצריך מעבר לחוף בעזרת סירה קטנה יותר.

העונה המתאימה לביקור ב Ang Thong: החודשים המומלצים
לביקור בשמורה הימית Ang Thong הם ממרץ ועד סוף ספטמבר. בחודשי המונסונים באיים המזרחיים – מאוקטובר ועד ינואר – לא מומלץ לבקר בשמורה עקב סערות אפשריות ומזג אוויר גרוע וישנם חודשים בעונת המונסונים ששמורת Ang Thong  סגורה לקהל. בכללי – מומלץ לבדוק את תחזית מזג האוויר באזור בטרם קובעים מועד לטיול היום לשמורה ואם יש צפי למזג אוויר סוער – עדיף לדחות את המועד.

סיכום: לדעתי, השמורה הימית Ang Thong הינה אטרקציית הטבע מס' 1 באזור של קו סאמוי וקו פאנגאן. למרות כמות התיירים הגדולה המגיעה למקום, אנשי רשות שמורות הטבע התאילנדית עושים עבודה מצויינת בשמירה וטיפוח האזור כך שגם החופים העמוסים יותר הם נקיים ומסודרים מאד.

חוות דעתי:  אטרקצית חובה למבקרים בקו סאמוי ו/או קו פאנגאן בעונה המתאימה.

 

הודעה משמחת למבקרים בקו סאמוי, קו פאנגאן, פוקט ויתר אזורי דרום תאילנד

החל מחודש אוגוסט 2018 התווספו לטיולי האיכות הפרטיים שלנו בדרום תאילנד גם מסלולי טיול המתחילים בדרום ומסתיימים בדרום.
אנחנו נדאג לאסוף אותכם מכל נקודה בדרום  בה תהיו (ביבשה בלבד) – כולל שדות תעופה ומזחים – נביא אותכם לנקודת ההתחלה של הטיול בה תלונו את הלילה לפני התחלת הטיול (האיסוף, ההסעה והלינה בלילה טרום-הטיול כלולים בעלות הטיול)

לתוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו המתחילים ומסתיימים בדרוםלחץ לקישור

נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום (עם אפשרות יציאה/סיום מקו סאמוי) ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו סאמוי ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

 מצורף סרטון שצילמתי בעת ביקור במקום …תהנו !! (יעלה בקרוב)

שלח קישור למאמר "קו סאמוי / Ang Thong"


איים מיוחדים בתאילנד  |   פוקט  |   קו טאו  |   קו יאו נוי  |   קו לאנטה  |   קו ליפה  |   קו סאמוי  |   קו פאנגאן  |   קו פיאם  |   קו צ'אנג  |   קו קוד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider