טיולי איכות בתאילנד

קו סאמוי / חופים

 

באופן כללי ניתן לומר שהחופים היפים ביותר בתאילנד
נמצאים בצד המערבי (ים אנדאמאן) אך גם בצד המזרחי תמצאו חופים יפים ונעימים ובכתבה זו אסקור חלק מחופי קו סאמוי – חלקם מוכרים יותר וחלקם מוכרים פחות.

רוב החופים הידועים של קו סאמוי נמצאים בצידו הצפוני והמזרחי אך ישנם חופים נוספים כגון חוף Lipa Noi ונוספים שנמצאים בצידו הדרומי והמערבי של האי.

 

נושא הגאות והשפל – תיירים רבים מתכננים חופשה מהנה על אחד החופים שבאיי מפרץ תאילנד שכוללת רביצה על החוף ורחצה בים – אך כאשר מגיעים לחוף מצפה להם הפתעה לא נעימה – או שמי הים כיסו את החוף (גאות) והשאירו רצועה צרה מאד, אם בכלל ….. או שמי הים נסוגו מאות מטרים (שפל) והשאירו רצועה רחבה של משטח בוצי ועכור שלא רק שלא נעים לעין אלא גם לא מאפשר רחצה.
הסיבה לכך היא התופעה המשונה והחריגה של גאות ושפל במפרץ תאילנד (Gulf of Thailand)

נושא הגאות והשפל המיוחדים במפרץ תאילנד הוא נושא שרוב האנשים לא מודעים אליו מספיק אך עלול להעיב מאד על חופשתכם.  להפתעתכם הרעה ולאחר שהגעתם לחוף אותו בחרתם – אתם עלולים לגלות שמי הים נסוגו למרחק רב והותירו רצועת בוץ לא נעימה לעין ושלא ניתן להתרחץ בים או מצד שני – שמי הים כיסו את החוף ולא הותירו רצועת חול כדי לשבת עליה.
בכתבה הבאה תמצאו הסבר מקיף לתופעה ומה ניתן לעשות ⇐ קישור לכתבה

 

חוף Chaweng  – זהו החוף הידוע והמוכר ביותר בקו סאמוי.
מצד אחד מדובר על אחד החופים הטובים ביותר באי ומצד שני – החוף והאזור הצמוד לחוף הם העמוסים והמתויירים ביותר.

חוף Chaweng  נמצא בצד המזרחי וצפונית לחוף Lamai ומרוחק כ 20 דקות נסיעה משדה התעופה של קו סאמוי.  החוף הוא רחב ומשתרע לאורך של 7 ק"מ ומחולק למספר אזורים (צפון, מרכז, דרום ו Chaweng Noi בחלק הדרומי ביותר). האזור המרכזי הוא התוסס והעמוס ביותר והאזורים בשוליים הדרומיים והצפוניים הם שקטים בהרבה.

לא תמצאו כאן מי טורקיז צלולים אך החול רך ולבן יחסית
והים נטול סלעים. הגלים והזרמים באזור חזקים יותר – דבר המביא לשאריות הנסחפות לחוף המשוות לחוף מראה לא הכי נקי בעונות מסויימות. לכל אורך החוף ישנם בתי מלון הממוקמים ממש על החוף והם בדרך-כלל דואגים לניקיונו של החוף.

 

באזור חוף Chaweng  נמצאים יותר בתי מלון וריזורטים
מאשר בכל אזור אחר של קו סאמוי – מדובר על מגוון רחב מאד החל מאכסניות פשוטות וכלה בבתי מלון 5 כוכבים (התרשמתי לטובה מ The Sala ו The Library). הרחוב הראשי המשתרע במקביל לחוף הוא תוסס, עמוס ורעשני למדי – תמצאו בו שפע של חנויות, מסעדות, מרכזי קניות, פאבים ומועדונים מסוגים שונים וכאן גם נמצאים חיי הלילה התוססים ביותר של קו סאמוי.

למטיילים הישראלים – כאן תמצאו את בית חב"ד וכן מסעדות
ומועדונים והמכוונים לקהל הישראלי. אזור מרכז חוף Chaweng מיועד יותר למטיילים צעירים המחפשים חיי לילה, מסיבות ומועדונים ופחות למשפחות. למי שמעוניין בנופש שקט, רגוע יותר וממוסחר פחות – עדיף לו למצוא חופים אחרים בקו סאמוי או איים אחרים.

 


חוף
Lamai:
חוף Lamai נמצא בצד המזרחי של קו סאמוי,
דרומית לחוף Chaweng. גם החוף וגם האזור הצמוד לחוף הם השניים בגודלם אחרי אזור חוף Chaweng. החוף עצמו הוא סביר ועדיין תמצאו כאן מבחר של בתי מלון, מסעדות וחיי לילה – אך במבחר קטן יותר מאשר תמצאו בחוף Chaweng.

 

האזור מתאים לאלה אשר מצד אחד מעוניינים עדיין בחיי לילה
אך קצת סולדיים ושקטים יותר מאשר בחוף Chaweng ומצד שני אינם מעוניינים בחוף מרוחק ומבודד ועם מעט אפשרויות בילוי בלילה.

בימי ראשון מתקיים באזור חוף Lamai שוק הלילה שהוא מדרחוב כייפי ותוסס מאד – כתבה על שווקי הלילה בקו סאמוי תוכלו למצוא בכתבה הזו ⇐ לחץ לקישור

 

חוף Bophut:  גם חוף Bophut הוא אחד מהחופים הידועים
והמפורסמים של קו סאמוי. נמצא בצד המזרחי של החלק הצפוני של קו סאמוי וצופה לעבר האי השכן – קו פאנגאן.

חוף Bophut שאורכו כ 3 ק"מ מתחלק ל 2 חלקים: בחלקו המערבי ממוקמים בתי מלון רבים על החוף וחלקו המזרחי הוא האזור הוותיק ביותר של קו סאמוי – ה Fisherman’s Village בו נמצא מרכז קניות קטן בשם Wharf  The וכן מרוכזות בו מסעדות רבות, בוטיקים ועוד. כתבה על ה Fisherman’s Village תוכלו למצוא באתר בקישור הזה == > לחץ לקישור

האזור של Bophut הוא רגוע ושקט יותר מאשר האזורים של
Chaweng  ו Lamai. אין כאן חיי לילה סוערים ואין מועדונים עם בחורות והאזור עצמו מתאים יותר למשפחות עם ילדים המעוניינות בנופש רגוע ופחות בחיי לילה.

החוף עצמו נחמד אך כאן החול גס יותר וצהבהב.

 

הרחוב המקביל לים ושנמצא מאחורי שורת בתי המלון שעל
החוף הוא כביש רחב  ובו ממוקמים עסקים שונים וכן מעט מסעדות, מסג'ים וכדומה ושונה לגמרי מהרחובות הצרים יותר אך התוססים של Chaweng  ו Lamai.
מצד שני – ה Fisherman’s Village שנמצא בצידו המזרחי של חוף Bophut מהווה את אזור חיי הלילה הסולדיים של אזור Bophut עם שפע המסעדות שבו.
בימי שישי – מתקיים ב Fisherman’s Village מדרחוב עם שוק לילה ואז המקום הופך לעמוס ותוסס מאד עם שפע דוכני מזון וקניות.

 

חוף Maenam:  חוף Maenam נמצא בצד המערבי של האזור
הצפוני של קו סאמוי וגם הוא צופה על האי השכן – קו פאנגאן. בין חוף Maenam לחוף Bophut נמצא אחד מבתי המלון היוקרתיים של קו סאמוי – ה W Retreat המפורסם.

חוף Maenam דומה לחוף Bophut אך מרווח יותר ושקט יותר ומזכיר את קו סאמוי בימים שטרם הפך לאחד האיים המתויירים ביותר בתאילנד. הכל כאן שקט ורגוע יותר. בשעות הערב ניתן להסתובב ב Maenam Village – קטן יותר ופחות יוקרתי ופחות מצועצע מאשר ה Fisherman’s Village אך תוכלו למצוא כאן מגוון מסעדות ופאבים וכן חנויות שונות.

בימי חמישי מתקיים באזור חוף Maenam שוק הלילה שהוא מדרחוב כייפי ותוסס מאד – כתבה על שווקי הלילה בקו סאמוי תוכלו למצוא בכתבה הזו ⇐ לחץ לקישור

 

חוף Crystal Bay: נקרא גם Silver Beach – מפרץ קטן ובו
חוף יפהפה שאורכו כמה מאות מטרים בלבד והממוקם בין חוף Chaweng לחוף Lamai. לטעמי – מדובר על החוף היפה ביותר בקו סאמוי ומזכיר חופים יפים באיים אחרים של תאילנד.

בחוף זה תוכלו למצוא 3-4 ריזורטים וכן מסעדות על החוף. לבילויים, שווקים, קניות וכדומה – נסיעה קצרה למדי תיקח אותכם לחוף Chaweng או חוף Lamai הסמוכים.

 

מעט דרומית ל Crystal Bay נמצא אחד מבתי המלון
היוקרתיים ביותר בקו סאמוי – מלון Banyan Tree

מדובר על מלון איכותי ומרהיב ביופיו הממוקם סביב מפרץ קטנטן עם חוף פרטי משלו – נמצא בין חוף Chaweng וחוף Lamai, מעט דרומית ל Crystal Bay

 

 

חוף Choeng Mon: ממוקם בפינה הצפון-מזרחית של
קו סאמוי ובו מספר מפרצים קטנים. למרות קרבתו היחסית לחופי Bophut ו Chaweng המקום מעט מבודד ואותם טנדרים ציבוריים (Songtaew) המשמשים להסעות ברחבי האי אינם פוקדים אותו בקביעות.

החוף באזור הוא נחמד אבל לא מעבר לזה. כאן תמצאו קהל מבוגר יותר, קבוצות מאורגנות של תיירים אשר רובם הם תיירים אירופאים (בעיקר מגרמניה וצרפת). כאן לא תמצאו מקומות בילוי וחנויות מחוץ לבתי המלון ואם תרצו לבלות את הערב מחוץ למלון תצטרכו לנסוע לאחד החופים הסמוכים – חוף Bophut או חוף Chaweng

 

חוף Lipa Noi: בניגוד לשאר החופים בכתבה הנמצאים
בצד המזרחי והצפוני של קו סאמוי – חוף Lipa Noi נמצא בצד המערבי של האי – מה שאומר שממנו תוכלו לצפות בשקיעות. החוף קרוב למזח שבו ניתן להעביר מכוניות כך שמתאים לאלה אשר מגיעים לקו סאמוי עם רכבם.

 

החוף ארוך ונעים וללא סלעים, פחות גלים וזרמים מאשר
בצד המזרחי ועומק המים רדוד – מה שהופך את החוף לאידיאלי עבור ילדים צעירים. כאן לא תמצאו מסיבות או חיי לילה תוססים ובעצם כלום חוץ מאשר מספר בתי מלון וריזורטים על החוף – הקהל כאן מבוגר יותר וסולידי יותר ומעוניין בנופש שקט ורגוע ללא קניות, מסיבות וכדומה.
הריזורט הבולט באזור הוא ה Nikky resort – מלון משובח ומודרני עם אווירה מצויינת אשר ממוקם ממש על החוף.

 

הודעה משמחת למבקרים בקו סאמוי, קו פאנגאן, פוקט ויתר אזורי דרום תאילנד

החל מחודש אוגוסט 2018 התווספו לטיולי האיכות הפרטיים שלנו בדרום תאילנד גם מסלולי טיול המתחילים בדרום ומסתיימים בדרום.
אנחנו נדאג לאסוף אותכם מכל נקודה בדרום  בה תהיו (ביבשה בלבד) – כולל שדות תעופה ומזחים – נביא אותכם לנקודת ההתחלה של הטיול בה תלונו את הלילה לפני התחלת הטיול (האיסוף, ההסעה והלינה בלילה טרום-הטיול כלולים בעלות הטיול)

לתוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו המתחילים ומסתיימים בדרוםלחץ לקישור

נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום (עם אפשרות יציאה/סיום מקו סאמוי) ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו סאמוי ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

 מצורף סרטון שצילמתי בעת ביקור במקום …תהנו !! (יעלה בקרוב)

שלח קישור למאמר "קו סאמוי / חופים"


איים מיוחדים בתאילנד  |   פוקט  |   קו טאו  |   קו יאו נוי  |   קו לאנטה  |   קו ליפה  |   קו סאמוי  |   קו פאנגאן  |   קו פיאם  |   קו צ'אנג  |   קו קוד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider