טיולי איכות בתאילנד

פטצ'אבון (Petchabun) – כללי

מחוז פטצ'אבון (Petchabun) הוא אחד ממחוזותיו של
אזור צפון תאילנד. המחוז נמצא בחלק הדרומי יותר של אזור הצפון, ומהווה נקודת מפגש של 3 מאזורי תאילנד – אזור הצפון, אזור המרכז ואזור צפון-מזרח תאילנד (אזור איסאן)
.

מקורו של השם הוא בשפת הסנקסריט (Sanskrit) – שפה הינדית קדומה – ופירושו הוא "היהלום המושלם".

בכתבה זו אשמח לעשות לכם היכרות עם אזור הררי ויפה זה המהווה חלק מאותה תאילנד היפה והאותנטית שeeתיירים רבים מעוניינים לבקר ולחוות.

כפי שציינתי – מחוז פטצ'אבון נמצא בשיפוליו הדרומיים
של אזור הצפון, באזור שבין צפון תאילנד למרכזה – כ 400 ק"מ צפונית לבנגקוק והרחק ממסלולי התיירות הרגילים כך שבעת ביקורכם באזור ספק אם תיתקלו כלל בתיירים – האזור פופולרי מאד בקרב התיירות הפנים-תאילנדית אך איננו מוכר כלל לתיירים.

את המחוז חוצה נהר  (Pa Sak river) היוצר עמק פורה ביותר
המוקף בשרשרות הרים – ואכן, מחוז פטצ'אבון מפורסם בין השאר בזכות החקלאות העשירה שבו ובמיוחד התאמארינד (Sweet Tamarind) , אך גם גידולי קפה, סטביה ועוד.

האטרקציה המרשימה ביותר במחוז פטצ'אבון היא ללא ספק
מקדש Wat Pha Sorn Kaew – עבודת אומנות מופלאה ונדירה ביופיה שמזכירה את עבודותיו של גאודי בברצלונה ונחשב בעיני רבים למקדש המרשים והיפה ביותר בתאילנד.

לכתבה מפורטת (כולל סרטון כמובן) על מקדש Wat Pha Sorn Kaew ⇐ לחץ לקישור

 

לדעתי האישית, המקדש המופלא הזה –
מקדש Wat Pha Sorn Kaew – מהווה סיבה מספקת כשלעצמה לביקור בפטצ'אבון אך יש במחוז עוד מספר אטרקציות מעניינות שעליהן אפרט מעט יותר בכתבות נוספות:
שוק בוקר מקסים – לכתבה ולסרטון ⇐ לחץ לקישור (יעלה בהמשך)
מפלי Sridit – לכתבה ולסרטון ⇐ לחץ לקישור (יעלה בהמשך)
Pino Latte – לכתבה ולסרטון ⇐ לחץ לקישור (יעלה בהמשך)

 

סיכום: מחוז פטצ'אבון הוא אחד ממחוזותיה
הבלתי-מתויירים לחלוטין של אזור הצפון של תאילנד.

למי שמעוניין לחוות את תאילנד הקסומה והאותנטית שכבר לא קיימת באזורים רבים ובמיוחד בצפון הסטנדרטי והמתוייר לעייפה – זה המקום לבקר בו יחד עם המחוזות הסמוכים אליו – סוקותאי ו לאמפנג – שאליהם כבר התחילו להגיע תיירים לא מעטים.


אני אישית ציפיתי לראות מקום ריק למדי ולהפתעתי הרבה
גיליתי מקום שוקק חיים עם שפע של תיירות פנים-תאילנדית כפי שתוכלו לראות בעצמכם בסרטונים המצורפים לכתבות השונות על פטצ'אבון ואפילו ריזורטים לא זולים שקשה היה למצוא חדר פנוי.
לדעתי, בעתיד הלא רחוק – מחוז פטצ'אבון על נופיו המקסימים, מזג האוויר הנוח, חוויית תאילנד האותנטית והאטרקציות שבו – יהפוך לאחת האטרקציות הפופולריות של צפון תאילנד וימשוך תיירים רבים.

 

לידיעת המטיילים שלנו ויתר הגולשים: אני עובד עכשיו במרץ על תכנון הטיול "מעיר להר" – טיול אשר ייקח אותכם בנסיעה מבנגקוק ועד לצפון. טיול זה יתחיל באזורים מוכרים כגון אמפאווה, קנצ'נבורי או איותאיה וימשיך צפונה דרך מחוזות שגדודי תיירים עדיין לא חרשו אותם ושזר מתקבל שם עדיין בסקרנות רבה – כגון אותאי תאני, נאקון סאוואן, סוקותאי ולאמפנג – ובהם תוכלו לחוות את תאילנד האותנטית והנעימה כמוה לא ניתן כבר למצוא באזורים המתויירים בצפון. ♥ למעוניינים – נוכל לכלול בטיול גם את אזור פטצ'אבון

 

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית הטיול "מעיר להר" – הטיול האולטימטיבי לצפון תאילנד ⇐ לחץ לקישור (יעלה בקרוב)
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בצפון ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על צפון תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

 

 

 

 

 

 

שלח קישור למאמר "פטצ'אבון (Petchabun) – כללי"


2. מה הונג סון  |   3. צ'אנג ראי  |   4. אותאי תאני  |   5. סוקותאי  |   6. לאמפנג  |   7. קאמפנג פט  |   8. פטצ'אבון  |   אטרקציות בצ'אנג מאי  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider