טיולי איכות בתאילנד
1. פאטאיה (Chonburi)  |   2. קו צ'אנג (Trat)  

פאטאיה / העיר (דאון טאון)

פאטאיה היא עיר קייט הנמצאת במרחק של כ 150 ק"מ מבנגקוק
(כשעתיים נסיעה ממרכז בנגקוק) ובכיוון דרום-מזרח. מדובר על עיר תוססת עם פעילויות יום ובעיקר בלילה. שמה של פאטאיה נקשר במשך שנים רבות עם זנות ותיירות סקס, אך בשנים האחרונות נעשים מאמצים רבים מצד השלטונות כדי לשפר את הדימוי של העיר ולהפוך אותה למושכת גם עבור משפחות ותיירות סולידית יותר.

 

המרחב המוניציפאלי של פאטאיה משתרע על שטח נרחב אך בכתבה
זו על העיר פאטאיה אתייחס בעיקר למה שמכונה "דאון טאון פאטאיה" שהוא החלק הפעיל, התוסס והמוכר ביותר ושמאוכלס ע"י תיירים רבים.

דאון טאון פאטאיה הוא אזור פעיל וצפוף ובו תמצאו שפע של דברים: מרכזי קניות, מסעדות מכל המינים והסוגים, חנויות, שווקים, מכוני מסג' ובודי-מסג', מועדוני גברים, מופעי מין, פאבים, דיסקוטקים, מופעי הליידיבויז המפורסים ועוד ועוד.

 

מדובר על אזור לא קטן אך קל להתמצאות. בכיוון מערב-מזרח הוא גובל בצד המערבי במפרץ פאטאיה וחופי פאטאיה ומצד מזרח הוא גובל ברחוב סוקומוויט שהוא עורק התנועה הראשי לתנועה החוצה את פאטאיה מצפון לדרום. האזור שנמצא מזרחית לרחוב סוקוומיט (East Pattaya) מאוכלס ברובו ע"י תושבים מקומיים, תאילנדים וזרים כאחד, ויש בו מגרשי גולף, מסעדות וכדומה אך כמעט ללא אטרקציות תיירותיות.

בכיוון דרום-צפון הוא מתחיל ב Thanon Pattaya Tai (South Pattaya Rd.) מצד דרום ומסתיים ב Thanon Pattaya Nua (North Pattaya Rd.)  והכיכר הצפונית (Dolphin Roundabout) שבצידו הצפוני. מעבר לכיכר הצפונית מתחיל אזור Na Klua.

התמצאות: כפי שכבר ציינתי, ההתמצאות וההתניידות בדאון טאון פאטאיה היא קלה ופשוטה.

ישנם 3 רחובות מרכזיים החוצים את העיר ממזרח למערב –
רחוב Pattaya Tai (South Pattaya Rd) בדרום, רחוב Pattaya Klang  (Central Pattaya Rd.) במרכז ורחוב Pattaya Nua (North Pattaya Rd.) בצפון.

ישנם 3-4 רחובות מרכזיים החוצים את העיר בכיוון צפון-דרום – המערבי ביותר ולאורך החוף נקרא Beach Rd (או First Rd.) , אחריו בכיוון מזרח נמצאים ה Second Rd. וה Third Rd. שביניהם נמצא רחוב קטן יותר אך עמוס ופעיל בשם סוי בוקאו (Soi Buakhao).

בצד צפון – ה Beach Rd, ה Second Rd. , ו North Pattaya Rd
נפגשים בכיכר הצפונית של פאטאיה עם עומסי תנועה רבים בשעות מסויימות. בצד דרום – במפגש של ה Beach Rd. עם South Pattaya Rd. נמצאת הכניסה שאחת האטרקציות המפורסמות ביותר של דאון טאון פאטאיה – ה Walking Street המאד מפורסם של פאטאיה שאקדיש לו כתבה משל עצמו.

הרחובות Beach Rd. וה Second Rd. הם רחובות חד-סטריים כאשר ב Beach Rd. התנועה זורמת בכיוון צפון לדרום וב Second Rd. התנועה זורמת בכיוון ההפוך – מדרום לצפון. הסידור הזה יוצר מעין מעגל תנועה ולאורך מעגל זה נוסעים טנדרים הנקראים סונגטאו (Songtao) ומעלים ומורידים נוסעים ובמחיר קבוע וזול.

בין הרחובות הראשיים שציינתי יש הרבה מאד רחובות קטנים וסימטאות
המחברות ביניהם. כאן אציין רק את הסמטאות המחברות בין ה Beach Rd.  ל Second Rd. – סמטאות אלה נקראות "סוי" (Soi) והן ממוספרות כאשר סוי מס' 1 הוא הצפוני ביותר. הסמטאות 1 ועד 6 נמצאות בקטע שבין ה North Pattaya Rd. ו Central Pattaya Rd. והסמטאות 7 עד 13 נמצאות בין ה Central Pattaya Ed. ל South Pattaya Rd.. בפינת כל סמטה עם הרחוב הראשי יש שלט המציין את מספר הסמטה וכל סמטה היא חד-סטרית ולסרוגין.

 

 

לסיכום: דאון טאון פאטאיה הוא אזור שלא תמצאו דומה לו בכל תאילנד (רק חוף פאטונג בפוקט דומה לו במקצת אך קטן בהרבה). החופים ומי הים זקוקים לשיפור ניכר ובשנים האחרונות השלטונות במקום עושים מאמצים רבים בכיוון הזה אך הדרך עוד רבה. אין כאן בתי מלון שיושבים ממש על החוף באשר יש כביש מפריד.

מדובר על אזור לא קטן אך עמוס מאד – מרכזי קניות, חנויות, שווקים
, מסעדות רבות מכל המינים והסוגים, מועדוני גברים, מופעים לגברים, מכוני מסג' ובודי-מסג', פאבים, דיסקוטקים וכמעט כל סוגי הבילוי שניתן להעלות על הדעת. מבין האטרקציות העיקריות באזור הזה אזכיר את ה Walking Street וה Art of Paradise וישנן כמה נוספות.

יש דעות שונות בנוגע לדאון טאון פאטאיה – יש כאלה שאוהבים מאד (בעיקר צעירים וגברים בגפם מכל הגילאים) ויש כאלה שאוהבים פחות (במיוחד משפחות עם ילדים). לאחרונים שרוצים לבקר באטרקציות שבאזור הנרחב מחוץ לעיר פאטאיה הייתי ממליץ ללון באזורים השקטים והרגועים יותר שנמצאים צפונית ודרומית לעיר פאטאיה וכאן אתם מוזמנים לקרוא את הכתבה על האזורים שמחוץ לעיר פאטאיה עצמה.

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו באזור פאטאיהבקרוב יעלו לאתר
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על אזור פאטאיה ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה
לחץ לקישור

שלח קישור למאמר "פאטאיה / העיר (דאון טאון)"


1. פאטאיה (Chonburi)  |   2. קו צ'אנג (Trat)  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider