טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 5. מזרח תאילנד » 1. צ'ונבורי (Chonburi) » פאטאיה / פאטאיה והאזורים סביבה

פאטאיה / פאטאיה והאזורים סביבה

אזור פאטאיה הוא אזור נרחב למדי שכולל את העיר פאטאיה עצמה
וכן את האזורים הסמוכים לה – נאקלואה (Na Klua), ג'ומטיין (Jomtien), סאטאהיפ (Sattahip) ועוד. בכתבה זו תמצאו סקירה קצרה על האזור כולו.

העיר פאטאיה והאזורים המקיפים אותה נמצאים במחוז צ'ונבורי (Chonburi) ובמחוז זה נמצא הנמל הימי הגדול ביותר של תאילנד (Laem Chabang), האומגות Flight of the Gibbons (כשעת נסיעה מהעיר פאטאיה), תת-מחוז Sattahip שבו ממוקמות אטרקציות רבות ועוד.

העיר פאטאיה: העיר פאטאיה נמצאת בתת-מחוז באנג לאמונג (Bang Lamung) אך היא בעלת מעמד מוניציפאלי משל עצמה.  כאשר אני מתייחס לעיר פאטאיה עצמה, הכוונה היא לאזור בין נאקלואה בצפון ובין ג'ומטיין בדרום ורחוב סוקומוויט במזרח – ניתן לקרוא לאזור הזה "דאון טאון פאטאיה" והוא הלב התוסס והפעיל ביותר של העיר.

פאטאיה היא עיר קייט הנמצאת במרחק של כ 150 ק"מ מבנגקוק ובכיוון
דרום-מזרח. מדובר על עיר תוססת עם פעילויות יום ובעיקר בלילה. שמה של פאטאיה נקשר במשך שנים רבות עם זנות ותיירות סקס, אך בשנים האחרונות נעשים מאמצים רבים מצד השלטונות כדי לשפר את הדימוי של העיר ולהפוך אותה למושכת גם עבור משפחות ותיירות סולידית יותר. כתבה מפורטת יותר על העיר פאטאיה ניתן למצוא בקישור הזה == > לחץ לקישור

 

אזור נאקלואה  (Naklua): אזור נאקלואה משתרע צפונית לעיר פאטאיה (מהכיכר הצפונית וצפונה). מדובר באזור שקט ורגוע יותר ואיכות מי הים טובה יותר מאשר בעיר פאטאיה עצמה.

כאן מתגוררים זרים רבים ובעיקר דוברי גרמנית ובאזור יש מגדלי מגורים
רבים, בתי מלון, מסעדות ופאבים – באזור זה נמצא גם מלון Centara Mirage הידוע. האטרקציה העיקרית באזור היא "מקדש האמת" (Sanctuary of Truth) וכן Baan Sukhawadee (על 2 אטרקציות אלה ישנן כתבות מפורטות באתר עם תמונות וסרטונים).

 

 

 

אזור ג'ומטיין (Jomtien): אזור הנמצא דרומית לעיר פאטאיה. כאן יש חוף המשתרע לאורך של מספר קילומטרים וחלקו הדרומי כבר נקרא Na Jomtien ונמצא בתת-מחוז סאטאהיפ. בדומה לחוף של העיר פאטאיה – גם כאן, לאורכו של החוף יש כביש המפריד בין החוף לבתי המלון ומגדלי המגורים באזור.

האיכות של החוף היא בינונית למדי ומול החוף ומעבר לכביש תמצאו מסעדות רבות, בתי מלון, חנויות וכדומה – מה שמזכיר את ה Beach Rd. בעיר פאטאיה אך שקט ורגוע הרבה יותר. גם באזור זה מתגוררים זרים רבים. דרומית לחוף ג'ומטיין נמצא אזור Na Jomtien  השייך לתת-מחוז סאטאהיפ. כאן תמצאו שפע של בתי מלון טובים ומסעדות מצויינות כגון Rimpa Lapin ואחרות.

 

אזור סאטאהיפ:  סאטאהיפ (Sattahip)הוא שמו של תת-מחוז הדרומי ביותר של מחוז Chonburi. נמצא דרומית לעיר פאטאיה וגובל במחוז ראיונג (Rayong). כאן נמצא בסיס גדול של חיל הים התאילנדי וגם שדה התעופה U-Tapao

תת-מחוז סאטאהיפ כפול בשטחו מתת-מחוז Bang Lamung בו נמצאת
העיר פאטאיה אך הוא בעל אוכלוסיה דלילה בהרבה ושטחים פתוחים רבים – ולכן לא פלא שאטרקציות רבות הוקמו בו. רוב האטרקציות הקרויות "האטרקציות של פאטאיה" נמצאות בתת-מחוז סאטאהיפ וכלל לא בפאטאיה.

בין האטרקציות הנמצאות בתת-מחוז סאטאהיפ נוכל למצוא את גני נונג נוץ' (Nong Nooch gardens),  את Silverlake Vineyard, את "הר הבודהה" (Khao Chi Chan), פארק המים Cartoon Network, ה "בית ההפוך" ועוד

הערה: למרות שהאטרקציות הללו אינן נמצאות כלל בפאטאיה הן קרויות "האטרקציות של פאטאיה" ולכן החלטתי לכלול אותן תחת הקטגוריה של "פאטאיה"     ** באתר תוכלו כתבות על מירב האטרקציות הללו

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה וצ'נטבורי ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג או באחד האיים הסמוכים (קו קוד או קו מאק) לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים. 

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו לקו צאנג דרך פאטאיהבקרוב יעלו לאתר
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על אזור פאטאיה ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה
לחץ לקישור

שלח קישור למאמר "פאטאיה / פאטאיה והאזורים סביבה"


1. צ'ונבורי (Chonburi)  |   2. טראט (Trat)  |   3. צ'אנטאבורי (Chantaburi)  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider