טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 5. מזרח תאילנד » 1. צ'ונבורי (Chonburi) » פאטאיה / מקדש האמת (Sanctuary of Truth)

פאטאיה / מקדש האמת (Sanctuary of Truth)

"מקדש האמת" באזור נאקלואה (החלק הצפוני של פאטאיה) מהווה את
אחת האטרקציות האיכותיות והבולטות של האזור. מדובר על מבנה ענק ומיוחד ביופיו העשוי כולו מעץ שכולו מגולף בעבודת יד וללא שימוש במסמרים. אטרקצית חובה למי שמבקר באזור.

 

 

שמו של המקום הוא Sanctuary of Truth ורבים מתרגמים את השם
ל "מקדש האמת" אך לדעתי התרגום הנכון צריך להיות "משכן האמת" או "היכל האמת" מכיוון שלא מדובר במקדש אליו באים תאילנדים ובודהיסטים להתפלל אלא מבנה שהוקם במטרה לשקף ולהציג פילוסופיות ואמונות של האזור המבוססות על התרבות התאילנדית, הינדית, קמבודית וסינית. שמו של המקום בתאילנדית הוא Prasat Sat-Cha-Tham

 

מדובר במבנה מדהים ביופיו העשוי כולו מעץ מגולף בעבודת יד וללא
שימוש במסמרי מתכת. המבנה מתנשא לגובה של מעל 100 מטר ומשתרע על שטח של כ 4,000 מ"ר ונמצא על צוק המשקיף על הים באזור נקלואה (Nakluea) בחלק הצפוני של פאטאיה.

 

 

העבודה החלה לפני כ 20 שנה ולמרות שלמבקרים מוצג מבנה שלם –
העבודות עדיין בעיצומן ועשרות רבות של אומני גילוף בעץ עובדים במקום יום יום וניתן גם לחזות בהם בשעת עבודתם – דבר שהוא מיוחד ומעניין בפני עצמו. אין תאריך יעד לסיום העבודות במקום והן מוערכות בעוד שנים רבות ולא פלא – כל חתיכת עץ המוספת למבנה מגולפת ביד ומחוברת למבנה בהתאמה מושלמת ובעזרת חיבורים מעץ.

 

"היכל האמת" הוא פרי רוחו ויוזמתו הפרטית של מולטי-מיליונר תאילנדי
בשם Lek Viriyaphant אשר יזם, הקים ובנה גם את "מקדש הפיל-בעל-3-הראשים" (Erawan Museum) ואת ה"עיר העתיקה" (Muang Boran) בסמוך לבנגקוק.

 

 

במבנה 4 פינות שבכל אחת מהן יש מגדל (Gopura) המהווה את שער
הכניסה כאשר כל אחד מהם מעוטר בפסלים וגילופי עץ מהמיתולגיה והתרבות התאילנדית, הינדית, קמבודית וסינית. על פי אתר הבית של "היכל האמת" – מטרת המבנה המדהים הזה היא להציג בעזרת תרבות ואומנות את הידע והפילוסופיה המזרח-אסיאתית וזו במטרה לתת למבקרים להתרשם ולהבין את החיים בעבר, את האחריות האנושית, את מעגל החיים ואת הקשר בין החיים ליקום וזאת במטרה להגיע לאוטופיה.

 

מחוץ למבנה הענק, המרשים והמדהים הזה – תמצאו במקום בית
מלאכה בו עוסקים אומני עץ (נשים וגברים) בגילוף בולי העץ אשר ימוקמו לאחר מכן במבנה עצמו – בהחלט מומלץ לבקר בבית המלאכה הצמוד למבנה ולחזות באומנים בעת עבודתם.

בשעות 11:30 ו 15:30 מתקיים ברחבה שליד המבנה מופע נחמד מאד של ריקודים ופולקלור תאילנדי. יש גם מסעדה ודוכני אוכל ושתיה העומדים לרשות המבקרים.

הכניסה לאזור המבנה היא בקבוצות המורשות להכנס כל 30 דקות.
מהכניסה לאתר יש ללכת כברת דרך כולל ירידה במדרגות עד למבנה עצמו. לעצלנים ולמתפנקים – ניתן לקחת (בתשלום) כרכרה מקושטת הרתומה לסוס אשר תיקח אותכם מאזור הכניסה ועד למבנה (וכן בחזרה).

עלות הכניסה איננה זולה – כ 500 באט למבוגר ו 250 באט לילד. אני מסכים עם הדיעה שהמחירים הלא זולים הללו נועדו כדי שלא להפוך את המקום להמוני, לא להפריע לעובדים במלאכתם ולשמור על האווירה הנעימה והמיוחדת המאפיינת את המקום.

שעות הפעילות: יום יום בין השעות 08:00 ו 17:00

סיכום: מקום מיוחד ומרהיב ביופיו אשר בניגוד לאטרקציות אחרות באזור – עדיין לא התמלא בגדודי תיירים סיניים ולכן האווירה במקום נעימה ומתאימה מאד לאופי המקום.

חוות דעתי: אתר חובה למבקרים באזור. לא להחמיץ !!

המקום כלול במסגרת טיולי האיכות הפרטיים שלנו באזור פאטאיה.

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה וצ'נטבורי ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג או באחד האיים הסמוכים (קו קוד או קו מאק) לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים. 

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו לקו צ'אנג דרך פאטאיהבקרוב יעלו לאתר
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על אזור פאטאיה ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה
לחץ לקישור

מצורף סרטון שצילמתי במקום …תהנו !!

שלח קישור למאמר "פאטאיה / מקדש האמת (Sanctuary of Truth)"


1. צ'ונבורי (Chonburi)  |   2. טראט (Trat)  |   3. צ'אנטאבורי (Chantaburi)  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider