טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 4. צפון תאילנד » 5. סוקותאי » סוקותאי – הקדמה וסקירה כללית

סוקותאי – הקדמה וסקירה כללית

 

סוקותאי (Sukhothai) הוא שמו של מחוז בחלק הדרומי של   אזור צפון תאילנד וגם שמה של עיר הבירה הראשונה של ממלכת תאילנד.

שרידיה של בירת תאילנד הראשונה נמצאים עכשיו ב"פארק ההיסטורי של סוקותאי" המפורסם והמרהיב ביופיו – אך יש באזור אטרקציות נוספות ומעניינות ביותר – ביקור בכפר תאילנדי מיוחד ואותנטי, תופעת העטלפים המיוחדת במערת Chao Ram ועוד – ועל כל אלה בסדרת הכתבות על אזור סוקותאי.

פירוש השם סוקותאי הוא “Dawn of Happiness”
("שחר של שמחה"). המחוז נמצא בחלק הדרומי יותר של אזור צפון תאילנד – כ 400 ק"מ צפונית לבנגקוק וכ 300 ק"מ דרומית לצ'אנג מאי.

בירת המחוז היא העיר סוקותאי החדשה – עיר תאילנדית טיפוסית ותוססת למדי הממוקמת מ 2 צידי נהר Yom החוצה את המחוז. במרחק של כ 12 ק"מ מהעיר החדשה נמצאים שרידיה המרשימים ביותר של סוקותאי העתיקה – בירת ממלכת תאילנד הראשונה שנוסדה לפני כ 800 שנה – והיום המקום נקרא Sukhothai Historical Park  -מקום מפורסם מאד ומרהיב ביופיו.

מחוז סוקותאי גובל במספר מחוזות וביניהם אציין את מחוז
Kamphaeng Phet , מחוז Lampang ומחוז Phitsanulok – ועל אזורים אלה ואטרקציות הטבע המצוניינות שלהם (מעניינות חמים מהיפים בתאילנד, מפלים גדולים ויפים, כרכרות סוסים מקושטות, גנים מיוחדים, חווה טיפולית לפילים ועוד) – תוכלו לקרוא בכתבות נוספות באתר.

 

קצת על ההסטוריה של סוקותאיאין לי כוונה להלאות אותכם ומי שמעוניין להתעמק בנושא ימצא חומר רב בנושא באינטרנט – אך אציין מספר עובדות חשובות להשכלה הכללית.

העיר סוקותאי הוקמה בסביבות שנת 1230 ושימשה כעיר הבירה
של ממלכת סיאם (Kingdom of Siam)  העצמאית הראשונה ושלטה על חלק ניכר משטחה של מדינת תאילנד הנוכחית.

אמנם ההיסטוריה התאילנדית החלה עוד קודם לכן, אבל ניתן לומר שממלכת סוקותאי היוותה את ערש התרבות התאילנדית – ובה נוצרו האומנות התאילנדית, הארכיטקטורה התאילנד והשפה התאילנדית ובה הונחו היסודות הפוליטיים, האדמיניסטרטיביים והדתיים לעתיד לבוא.

אחד המלכים הבולטים בתקופה זו והטביע את חותמו היה
המלך ראמקאמהנג (Ramkhamhaeng) – והוא זה יצר את האלף-בית התאילנדי המשמש עד עצם היום הזה והניח את היסודות של הפוליטיקה, הדת והמלוכה.

ממלכת סיאם הראשונה עם בירתה סוקותאי החזיקה מעמד כ 200 שנה והעיר סוקותאי היתה בעצם עיר הבירה הראשונה של ממלכת סיאם. בשנת 1430 השליטה עברה לממלכת איותאיה ועיר הבירה נדדה לאיותאיה. בהמשך – עיר הבירה נדדה ל Tonburi ולאחר מכן ל Ratanakosin שהיא בנגקוק העכשווית.

שרידים הסטוריים נוספים של ממלכת סוקותאי ניתן למצוא ב
Historical Park Si Satchanalai (בעבר העיר השניה בחשיבותה בממלכת סוקותאי והיום תת-מחוז של מחוז סוקותאי) וכן ב Kamphaeng Phet National Park

 

 

אטרקציות באזור סוקותאי: אזור סוקותאי ידוע ומפורסם בעולם בזכות אתריו ההסטוריים – אך יש באזור אטרקציות מצויינות נוספות שאינן קשורות כלל בהסטוריה אלא באותה תאילנד אותנטית, יפה ונעימה שקשה כבר למצוא באזורי תאילנד המתויירים לעייפה.

באזור סוקותאי תמצאו כפר תאילנדי אותנטי הממוקם בין שדות
פרחים, בוסתני פירות ושדות אורז מוריקים אשר פתח את שעריו למבקרים.

בכפר זה ניתן לחוות את אותה תאילנד האותנטית, היפה והשקטה עם אנשיה המקסימים ומסבירי הפנים – אותה תאילנד שלא ניתן לראות במרכזים הומי קבוצות התיירים כמו צ'אנג מאי וצ'אנג ראי ולא ב"הצגות לתיירים" כפי שקיים במקומות שונים.

כמו כן תווכלו לצפות בתופעת עטלפים המיוחדת במינה והקיימת
רק במקומות בודדים בתאילנד ; כפרים העוסקים באומנות הקרמיקה והאריגה המיוחדים לאזור אשר מוצגים במוזיאונים ברחבי העולם ועוד.
את האטרקציות באזור סוקותאי, כולל תמונות וסרטונים, ריכזתי עבורכם בכתבה זו ⇐ לחץ לקישור

 

לסיכום: אזור סוקותאי מפורסם מאד בגלל האתרים ההסטוריים המרהיבים הנמצאים בו – אך מעבר ובנוסף לפן ההסטורי, כדאי לדעת שמדובר בחבל ארץ מקסים ואותנטי שבו עיירות קטנות וכפרים רבים בהם נשמרה המסורת התאילנדית במשך דורות רבים.

ביקור במחוז סוקותאי מאפשר לתייר לחוש את אותה תאילנד השלווה והאותנטית שלצערי כבר איננה קיימת במקומות המאד מתויירים – ולכן החלטתי לכלול את מחוז סוקתאי במסגרת טיולי האיכות הפרטיים שלנו.
מחוז סוקותאי על שפע האטרקציות המיוחדות בו – כלול בתוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו

לכתבות נוספות על סוקותאי:
לכתבה על האטרקציות של סוקותאי לחץ לקישור
לכתבה על הפארק ההסטורי של סוקותאי לחץ לקישור
לכתבה על כפר תאילנדי אותנטי באזור לחץ לקישור
לכתבה על טקס מתן מנחות לנזיריםלחץ לקישור
לכתבה על מערת העטלפים Chao Ramלחץ לקישור
לכתבה על אומנויות הקרמיקה והאריגה המיוחדות של האזורלחץ לקישור
לכתבה על אזור Si Satchanalaiלחץ לקישור

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית הטיול "מעיר להר" – הטיול האולטימטיבי לצפון תאילנד ⇐ לחץ לקישור (יעלה בקרוב)
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בצפון ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על סוקותאי ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על צפון תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

שלח קישור למאמר "סוקותאי – הקדמה וסקירה כללית"


2. מה הונג סון  |   3. צ'אנג ראי  |   4. אותאי תאני  |   5. סוקותאי  |   6. לאמפנג  |   7. קאמפנג פט  |   8. פטצ'אבון  |   אטרקציות בצ'אנג מאי  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider