טיולי איכות בתאילנד

משולש הזהב – צ'אנג ראי

משולש הזהב  (The Golden Triangle) הוא אזור שנמצא באזור
הצפוני של מחוז צ'אנג ראי בו מתקיים מפגש גבולות של 3 ארצות – תאילנד, לאוס ומיאנמר (בורמה). נקרא Sop Ruak ע"י המקומיים מכיוון שכאן מתקיים גם מפגש בין 2 נהרות – נהר ה Ruak המהווה את הגבול בין תאילנד למיאנמר (בורמה) והנשפך לנהר המקונג (Mae Khong)

 

בעבר הרחוק, האזור התפרסם תעשיית גידולי האופיום , הפקתו
והפצתו בהם עסקו כפריי האזור ומכאן הוא הוברח לארצות המערב.
מדובר על הסטוריה מכיוון שמזה שנים רבות, בעקבות פעולותיה של ממשלת תאילנד ומשפחת המלוכה, כמובן שכבר אין גידולי אופיום באזור.

הקשר היחיד שיש כיום להסטוריה של האזור הם 2 מוזיאונים בנושא האופיום למי שמתעניין בנושא..

תיירים רבים נוהרים לאזור, בעיקר בטיולי יום מאורגנים, והאמת
היא שלא ברור לי בשביל מה בדיוק. לדעתי האישית – ישנם מקומות רבים בתאילנד וגם בצפון תאילנד שהם יפים יותר ומעניינים יותר – אך אעשה את חובתי ואתאר בפניכם, יחד עם תמונות וסרטון, מה יש לאזור להציע.

 

כ 15 דקות נסיעה מעיירה קטנה בשם Chiang Saen מרוכזות
מעט האטרקציות שיש למקום להציע – מקדש על הנהר ולידו שוק ופארק קטן ממנו ניתן לצפות על האזור, 2 מוזיאונים בנושא האופיום ומזח ממנו מפליגות סירות לונגטייל בשייט של כמה דקות על הנהר לביקור בשוק שנמצא על אי בנהר ושייך פורמלית ללאוס – רוב רובם של התיירים במקום (ברובם סינים) מבקרים באותם מקומות בדיוק ואפרט קצת יותר בנושא:

פסל בודהה גדול ומוזהב – על גדת הנהר נמצא פסל בודהה
גדול ומוזהב היושב על סירה ובסמוך אליו, בכניסה לאתר תמצאו 2 פסלים ענקיים של פילים. במקום יש שוק קטן, דוכני מזכרות, בתי קפה קטנים ודוכני אוכל.

סמוך אליו גם ממוקמים המזחים מהם שטים לאורך הנהר וכמובן גם לאותו שוק שוק מתוייר ב"לאוס" שעליו אפרט בהמשך.

מוזיאונים לאופיום – במקום ישנם 2 מוזיאונים לאופיום. הגדול
והמרשים יותר שנקרא Hall of Opium והשני, קטן בהרבה, נקרא House of Opium. בשני המוזיאונים תוכלו להתרשם מההיסטוריה של גידול האופיום באזור, כלים לעיבוד ועישון האופיום וכן על סכנת ההתמכרות לסמים והסבל הנגרם למכורים לסם.

 

השוק ב"לאוס" – על אי קטן בנהר המקונג שנקרא Don Sao יש
שוק קטן שבו תמצאו בעיקר שמאטעס, קרטונים של סיגריות וכן את ההיילייט של המקום – בקבוקי משקה אלכוהולי ובתוכם נחשים ו/או עקרבים ואתם אפילו מוזמנים לנסות ולטעום. האי אמנם שייך ללאוס אך אין שום צורך בויזה ו/או בדרכון כדי לבקר בו. הערה לישראלים:  מתאים מאד לחובבי טיולי העדר ולמסמני ה V על מקומות שונים בתאילנד – נכון שהשוק חסר עניין אבל תוכלו לספר לחבר'ה ש"ביקרתם גם בלאוס"

מקדש Wat Phatat Sam Mum Muang – כאן מדובר על
מקדש קטן והרבה פחות מתוייר אך אם כבר הגעתם לאזור, אני מאד ממליץ לבקר בו מכיוון שממנו יש נקודת תצפית יפה מאד על אזור משולש הזהב ומפגש הנהרות  Ruak וה  Mekong
|

 

לינה באזור: רוב התיירים המגיעים לאזור הם תיירי קבוצות
מאורגנות במסגרת טיולי יום מצ'אנג ראי. באזור יש מספר בתי מלון ברמות שונות וכמו כן תמצאו בתי מלון פשוטים יחסית וגם גסטהאוסים בעיירה Chiang Saen הסמוכה – עיירה קטנה על גדת הנהר וחסרת עניין מיוחד בה יצא לי ללון.

 

חוות דעתי: יש לדעתי מקומות מעניינים יותר בצפון וכמובן בחלקי תאילנד האחרים.
למטיילים הישראלים אומר בצורה הרבה יותר ישירה  😀 – מלכודת תיירים ואחד השעמומונים הכי גדולים שלי יצא לראות בתאילנד (אפילו VikiTravel מציין זאת)

לסיכום: "משולש הזהב" הוא כינוי לאזור בצ'אנג ראי בו נפגשים הגבולות של תאילנד, לאוס ומיאנמר (בורמה) – אזור שלפני שנים רבות מאד התפרסם בגלל תעשיית גידולי האופיום שהיתה במקום. כיום יש רק מוזיאונים לאופיום, שוק חסר עניין ומעט נוף שיש יפים ממנו בצפון. מהווה יעד לטיולי יום קבוצתיים רבים.
הערה: במתכוון לא כללתי את אזור "משולש הזהב" בתוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו בצפון תאילנד – אך מי שמעוניין כן לבקר במקום – אין שום בעייה לשלב אותו בתוכניות הטיולים שלנו באזור צ'אנג ראי.

 

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בצפון ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על אזור הצפון ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור

מצורף סרטון שצילמתי במקום …תהנו !!

שלח קישור למאמר "משולש הזהב – צ'אנג ראי"


2. מה הונג סון  |   3. צ'אנג ראי  |   4. אותאי תאני  |   5. סוקותאי  |   6. לאמפנג  |   7. קאמפנג פט  |   8. פטצ'אבון  |   אטרקציות בצ'אנג מאי  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider