טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 3. דרום תאילנד » קראבי » מקדש Wat Bang Thong – קראבי

מקדש Wat Bang Thong – קראבי

מקדש Wat Bang Thong בקראבי הוא אחד המקדשים היפים והמרהיבים ביותר שיצא לי לראות בתאילנד אך איננו מוכר לתיירים.  כאשר ביקרתי בו לראשונה, תכננתי לבקר בו כחצי שעה, להתרשם, לצלם כמה תמונות ולהמשיך בדרכי – אך הופתעתי מהמראות אשר ניגלו לעיני ובסופו של דבר שהיתי בו למעלה משעתיים וחזרתי לביקור נוסף. מומלץ ביותר !!!
בסרטון שצילמתי במקום והמופיע בסוף הכתבה תוכלו להתרשם מיופיו של המקדש המופלא הזה

בתת-מחוז Ao Luek שבמחוז קראבי, קרוב לכביש הראשי (כביש מס' 4) המחבר בין קראבי לפנג-נה (Pang Nga) ופוקט – נמצא מקדש מדהים ביופיו ובמרכזו נמצא צ'די (Cheddy) מוזהב המתנשא לגובה של כ 70 מטר הנראה למרחקים  והנחשב לאחד הגבוהים ביותר בכל תאילנד.

שמו המלא של המקדש הוא Wat Mahathat Wachirammongkhon אך נקרא בקיצור ובפי כל – Wat Bang Thong. המקדש הוא חדש יחסית ונבנה כמעט כולו מתרומות של בני המקום אשר חשקו במקדש מיוחד ויפהפה באזור מגוריהם. עלות הבניה מוערכת בכ 100 מיליון באט.

מדובר על קומפלקס רחב ידיים, מטופח ומרשים מאד ביופיו. שביל רחב מאד ומרוצף אשר ב 2 צידיו ממוקמים עמודים מעוטרים ופסלי פילים יוביל אותכם לשערים שדרכם תוכלו להכנס למתחם הפנימי של המקדש בו נמצא הצ'די המוזהב.

אותו מתחם פנימי גם הוא רחב ידיים ומרשים ביותר – לאורך הקירות ממוקמת שורה ארוכה ויפהפיה של פסלים ובסופם תגיעו למקדש הנמצא בבסיסו של הצ'די – אותו צ'די מוזהב וגבוה המהווה את ליבת הקומפקס.

הצ'די בנוי בסגנון Putthakaya (או Buddhagaya) – דומה למקדש Mahabodhi אשר נמצא באזור Gaya שבהודו – ומזכיר במשהו גם מקדשים אצטקים.

כאשר תכנסו למקדש עצמו – תגלו מקדש מרשים ויפה ביותר. עמודים מעוטרים בשחור וזהב והקירות כולם וכן התקרה מקושטים בציורים מרהיבים ופסלים. המבקרים במקום הם בעיקר תאילנדים העורכים תפילות וטקסים יחד עם הנזירים במקום וגם אורחים ותיירים מוזמנים לקחת חלק.

בצידו הימני של הקומפלקס נמצא פסל ענק של Luang Pu Thuad יחד עם ה King Cobra. הנזיר Luang Pu Thuad הוא נזיר מפורסם וקדוש בעיני תאילנדים רבים ואסיאתים אחרים – נולד לפני כ 400 שנה, בסוף תקופת איותאיה ב Nakhon Si Tamarat (דרום תאילנד) ונודע ביכולתו לחולל ניסים, להציל אנשים רבים ולשמור מפני אסונות ועין הרע. רבים מאמינים שקמיעות עם דמותו (Amulet) יכולות להגן מפני אסונות, תאונות דרכים ופגעים אחרים  ** פסל דומה תמצאו ב Wat Huay Monkol שבאזור הואה הין

לסיכום: מקדש Wat Bang Thong  הוא מקדש מיוחד במינו ומרהיב ביופיו הנמצא במחוז קראבי לא רחוק מחוף Ao Nang , רייליי ביץ' ויתר המקומות המוכרים של קראבי. למרות זאת – מדובר בפנינת ארכיטקטורה ותרבות יפהפיה שאיננה מוכרת לרוב רובם של התיירים. גם אלה שלא אוהבים מקדשים – לא יוכלו להתעלם מהיופי המרשים הזה. מומלץ ביותר !!
ניתן לכלול את מקדש Wat Bang Thong בכל טיולי האיכות הפרטיים שלנו בדרום תאילנדלחץ לקישור

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור
נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על דרום תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
 צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

לנוחיותכם – סרטון שצילמתי במקום ובו תוכלו להתרשם מיופיו של המקדש … תהנו !!

שלח קישור למאמר "מקדש Wat Bang Thong – קראבי"


Khao Lak  |   אזור פנג-נה  |   איים מיוחדים בדרום תאילנד  |   פוקט  |   קראבי  |   קראבי – אטרקציות ביבשה  |   קראבי – איים וחופים  |   שמורת קאו סוק  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider