טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 1. בנגקוק וסביבתה » מסעדת Thipsamai – מסעדת הפאד תאי המפורסמת ביותר בבנגקוק

מסעדת Thipsamai – מסעדת הפאד תאי המפורסמת ביותר בבנגקוק

מנת הפאד תאי היא המנה התאילנדית המפורסמת ביותר בעולם
ובקרב זרים ותיירים היא אפילו נחשבת ל"מאכל הלאומי התאילנדי" – והמסעדה המפורסמת ביותר בבנגקוק המגישה את המנה הזו (ורק אותה) –  היא מסעדת Thipsamai הוותיקה והידועה.

אם יצא לכם לאכול פאד תאי באחד הדוכנים בקאו סאן – מיד תבינו שהקשר היחידי בין המנות הוא בשם המנה בלבד ואילו האיכות והטעם שונים לחלוטין.

 

כאן אומר משהו שאולי יפתיע רבים מכם – זו אמנם דעתי האישית אך
מבוססת על נסיון של עשרות שנים והיכרות עם תאילנדים רבים שבחברתם יצא לי לאכול פעמים רבות – הפאד תאי כלל איננו פופולרי בקרב התאילנדים עצמם והם ממעטים לאכול אותו !!

אשתי היא תאילנדית ובמשך חיינו המשותפים – לא ראיתי אותה מזמינה פאד תאי ולו פעם אחת !!  כנ"ל גם עם חברים תאילנדים שיצא לי לאכול בחברתם מאות ואם לא אלפי פעמים במשך שנות היכרותי הרבות עם תאילנד – מעולם לא יצא לי לראות תאילנדי מזמין פאד תאי. התאילנדים אכן אוהבים ואוכלים איטריות מסוגים שונים (כגון Pad Si Ew) אבל פאד תאי לא כלול לדעתי בתוך המנות הללו.

 

מכייוון שהנושא סיקרן אותי באופן אישי, לא התביישתי ושאלתי
ידידים/ות תאילנדיים האם הם נוהגים לאכול פאד תאי – התשובה שקיבלתי היה שלילית. אינני יודע מה הסיבה ויתכן שזו המתיקות של המנה או סיבה אחרת שלא ברורה לי.

סביב מנת הפאד תאי יש אפילו הסטוריה מעניינת שקראתי ואשתף אותכם: הפאד תאי במקורו זו מנה סינית-ויאטנאמית. לפני מלחמת העולם ה 2 ובתקופתה (1930 ו 1940) היתה התעוררות לאומנית בארצות רבות וגם בתאילנד. ראש הממשלה דאז, Luang Phibunsongkhram, החליט לאמץ ולנסות להפוך את הפאד תאי ל"מנה הלאומית התאילנדית".

אני חושב שהניסיון הזה לא הצליח בתאילנד ובקרב התאילנדים עצמם אך
הצליח בכל יתר העולם – והיום מנת הפאד תאי היא המפורסמת והמזוהה ביותר עם המטבח התאילנדי ברחבי העולם (חוץ מאשר בתאילנד עצמה).

דרך-אגב – אני אישית חושב שהמנה טעימה למדי וכמובן תלוי היכן אוכלים אותה – וזה מביא אותנו למסעדת Thipsamai  – מסעדת הפאד תאי המפורסמת ביותר בבנגקוק.

 

 

מסעדת Thipsamai:  מסעדת Thipsamai קיימת כבר עשרות שנים
וממתמחה במאכל אחד ויחיד – פאד תאי על כל צורותיו השונות. אם אתם רוצים להתנסות בדבר האמיתי – מסעדת Thipsamai היא המקום הטוב ביותר לכך. מי שיצא לו לאכול פאד תאי בקאו סאן וכדומה – ירגיש מיד את ההבדל הגדול באיכותיות ובטעמים.

מסעדת Thipsamai היא מסעדה פשוטה יחסית אך מסודרת ונקיה. המטבח שלה נמצא על המדרכה בחזית המסעדה, שם טורח גדוד של שפים על הכנת מנות הפאד תאי השונות (כפי שתוכלו לראות בסרטון המצורף). בתוך המסעדה עצמה יש 2 אולמות ממוזגים ומרווחים וכן שולחנות רבים הממוקמים על המדרכה בחזית.

 

מעבר לאכילה עצמה – הביקור במסעדה הוא חווייתי ביותר – זה ממש 
"מפעל לפאד תאי" והמקום תוסס כל העת ומלא בפעילות בלתי פוסקת וכמעט תמיד משתרכים תורים של אנשים הממתינים לשולחן שיתפנה עבורם. המסעדה היא לא זולה במיוחד (בהשוואה לדוכני רחוב המוכרים פאד תאי) –  מנה פשוטה תעלה כמעט 100 באט ויש גם מנות פאד תאי בעלות של 200 באט ויותר.
המלצה שלי – אל תסתפקו רק בפאד תאי אלא תזמינו גם את מיץ התפוזים שלהם – לא זול אבל משובח וטעים ביותר

 

לסיכום: אמנם פאד תאי הוא לא ה"מאכל הלאומי התאילנדי" כפי שרבים חושבים אבל עדיין מדובר במנה טובה וטעימה ואם להתנסות בדבר האמיתי – מסעדת Thipsamai תספק לכם חווייה אמיתית ומיוחדת במינה. .

מיקום: המסעדה נמצאת בצ'יינה טאון,  בכתובת  313 Mahachai Rd

שעות פעילות: מהשעה 17:00 ועד אחרי חצות.

חוות דעתי: למי שרוצה להתנסות במנה האמיתית ובחווייה – חובה לבקר כאן לפחות פעם אחת !!
המקום כלול (כולל ארוחה) בתוכנית החדשה שלנו – יום טיול ארוך בבנגקוק

מצורף סרטון שמשקף ולו במעט את האווירה במקום …. תהנו !!

שלח קישור למאמר "מסעדת Thipsamai – מסעדת הפאד תאי המפורסמת ביותר בבנגקוק"


1. בנגקוק וסביבתה  |   2. מרכז תאילנד  |   3. דרום תאילנד  |   4. צפון תאילנד  |   5. מזרח תאילנד  |   6. איים בתאילנד  |   7. הדרום הרחוק  |   8. מחוז איסאן  |   אורי – יומן מסע  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider