טיולי איכות בתאילנד

מסג' תאילנדי אמיתי

מסג' תאילנדי נקרא בתאילנדית  Nuet Thai או Nuet Pen Boran –
שמשמעותו היא "מסג' עתיק" או Traditional Thai Massage.

מדובר על שיטת מסג' עתיקת יומין שמשלבת בתוכה אלמנטים של הרפואה הסינית ושל יוגה – שילוב של לחיצות ותנועות ריתמיות לאורך קווי האנרגיה של הגוף ונקודות לחיצה יחד עם מתיחות – במטרה להביא גם לרגיעה וגם לזרימת אנרגיה טובה יותר ותחושה כללית טובה יותר, הן גופנית והן נפשית.

 

המסג' התאילנדי נעשה על מזרון המונח על הריצפה או על במה מעט
מוגבהת כאשר המטופל לבוש בבגדים רחבים ונוחים.

הזמן הרצוי למסג' תאילנד הוא שעתיים כאשר התנוחות מתחלפות – המטופל שוכב על הגב, על הצד, על הבטן ובישיבה. המסג' בדרך כלל מסתיים במסג' ראש מאד מרגיע.

בשורה התחתונה – מה שחשוב במסג' זה לא הדקורציה מסביב, לא האקסקלוסיביות של המקום, לא המדים והתלבושות אלא דבר אחד ויחיד – האיכות של המסג' עצמו !!

 

 

כאן אני רוצה לספר אנקדוטה מניסיוני האישי במשך עשרות שנות היכרותי עם תאילנד:

 

לפני למעלה מ 25 שנה, בתחילת היכרותי עם תאילנד, התנסיתי כמו כל
תייר ממוצע במסג' תאילנדי ואני חייב לציין שהחווייה לא היתה טובה במיוחד. רוב הניסיונות היו לא ממש נעימים ולעיתים גם מכאיבים – והתוצאה היתה שלאחר זמן לא ארוך, החלטתי שלא לעשות מסג' תאילנד יותר והעדפתי מסג' שמן (Oily Massage) או מסג' רגליים.

לפני כ 10 שנים, כשהיכרתי את בת זוגתי, היינו הולכים יחד למכון מסג' מקומי (לא באזור מתוייר) כאשר היא היתה עושה מסג' תאילנד ואני הייתי בוחר סוג מסג' אחר כתוצאה מהניסיונות הלא טובים שחוויתי בעבר. יום אחד עזרתי אומץ והחלטתי לנסות שוב מסג' תאילנדי – והנה איזה פלא – חוויתי מסג' תאילנדי טוב ואמיתי שהיה מורגש שונה לחלוטין ממה שהתנסיתי בעבר. מאז, במשך 10 בשנים האחרונות, סוג המסג' שאני עושה (2-3 פעמים בשבוע) הוא מסג' תאילנדי טוב ואיכותי.

מסקנה ותובנות: כאשר פעם אחת עושים מסג' תאילנדי טוב ואיכותי
ומבינים איך הוא צריך להיות מורגש – לא מתפשרים יותר על משהו נחות יותר !!  גם אם הדקורציה של המקום נראית דומה וגם אם התנועות נראות דומות – המסג' עצמו מורגש שונה לגמרי.

במשך שנים, גם בבנגקוק וגם במסגרת הטיולים האישיים שלנו ברחבי תאילנד – ניסינו עשרות אם לא מאות מכוני מסג' – החל מהפשוטים ביותר וכלה במפוארים והמסקנה שאליה הגעתי היתה פשוטה אך ברורה – למרות שיש אין ספור מכוני מסג' וכמובן שניסינו רק חלקיק ממה שיש, מאד התקשנו למצוא מסג' תאילנדי שיהיה באמת איכותי וטוב. עם השנים נתקלנו בהרבה מקומות גרועים, בהרבה מקומות בינוניים אבל מקומות בהם ניתן למצוא מסג' תאילנדי ממש טוב ושנרצה לחזור שוב ושוב לאותו מקום – אנחנו אישית מצאנו מקומות מאד בודדים כאלה.

בסופו של דבר, מצאנו 2 מקומות כאלה אליהם אנחנו חוזרים שוב ושוב – האחד נמצא בסוי 72 של רחוב Charoen Krung (בסמטה שמובילה למקדש ולתחנת סירות הנהר שם – יש שם הרבה מכוני מסג' כולל בית-ספר) והמקום השני עליו אספרקצת יותר בהרחבה כאן בכתבה – Thanom Chai Aree Massage.

 

Thanom Chai Aree Massage  – הוא מוסד מאד וותיק שקיים כבר
שנים רבות ונמצא בצ'יינה טאון. המקום פשוט ובסיסי אך נקי, מסודר וממוזג. כאן לא תמצאו את הבחורות הצעירות שעובדות במכוני המסג' באזור סוקומוויט ושכנראה חלקן הגדול למד מסג' בהתכתבות  😯  (אם בכלל) – אלא מדובר בנשים מבוגרות, שרובן כבר עובד במקום במשך שנים רבות.

במשך השנים, הצטרפו אלינו פעמים רבות חברים ואורחים והפידבק שקיבלנו מכולם היה שזה המסג' האיכותי והטוב ביותר שיצא להם לעשות. אחד היתרונות הגדולים של המקום הוא שטכניקת המסג' שנהוגה בו זהה אצל כל המסג'יסטיות והרמה הכללית היא טובה מאד, לא משנה אצל מי מהמסג'יסטיות תעשו את המסג'.

לאור זאת – החלטנו לכלול את המסג' הזה במסגרת טיולי היום הפרטיים
והמיוחדים שלנו בבנגקוק וזאת במטרה לאפשר למטיילים שלנו לחוות מסג' תאילנדי טוב ואיכותי שלא קל למצוא במקומות אחרים.

הערה: המסג' התאילנדי האיכותי כאן מתאים לכל הגילאים, כולל ילדים מגיל 5 ומעלה.

חוות דעתי: למי שרוצה להתנסות במסג' תאילנד אמיתי ואיכותי – אני אישית לא מצאתי מקום טוב יותר מאשר המקום הזה.
המקום כלול במסגרת יום הטיול הארוך שלנו בבנגקוק ⇐ לחץ לקישור

שלח קישור למאמר "מסג' תאילנדי אמיתי"


1. בנגקוק וסביבתה  |   2. מרכז תאילנד  |   3. דרום תאילנד  |   4. צפון תאילנד  |   5. מזרח תאילנד  |   6. איים בתאילנד  |   7. הדרום הרחוק  |   8. מחוז איסאן  |   אורי – יומן מסע  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider