טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » מידע על תאילנד » כמה כסף צריך לתאילנד ??

כמה כסף צריך לתאילנד ??

בעבר, במשך שנים רבות, הייתי משתתף פעיל מאד בפורומים שונים על תאילנד והשאלה "כמה כסף צריך לתאילנד ?" צפה ועלתה פעמים רבות מאד. אקדים ואומר שלשאלה הזו אין תשובה מוחלטת בסגנון "כזה ראה וקדש" – וזה בערך כמו לשאול "כמה עולה מכונית ?" – אך השאלה הזו חשובה בבואכם לתקצב את נסיעתכם לתאילנד.

מומלץ לקרוא גם ==> מתי לנסוע לתאילנד ?

ככלל, המושגים של "זול" ויקר" הינם מושגים יחסיים השונים מאדם לאדם – מה שנראה זול או סביר בעיני אדם אחד יכול להיראות יקר להחריד בעיני אדם אחר – ולהיפך. יחסית לישראל – תאילנד זולה מאד אבל כבר ניתקלתי לא מעט בישראלים, גם מנוסים בטיולים בעולם, שלוקחים את המושג "זול" בתאילנד כמה צעדים רחוק מידי. 

פעמים רבות אני שומע ישראלים מחפשים "מלון מפנק ברמה גבוהה" וכאשר הם נשאלים מה התקציב – מגיעה תשובה בסגנון: "לא יותר מ 1,500 באט ללילה ואם אפשר אז גם 5 אנשים בחדר" ..  🙄 
כאשר צימר בינוני או חדר פשוט במלון באילת עולים כ 8,000-9,000 באט ללילה – קצת מוגזם לחשוב שבמחיר כזה (1,500 באט) תוכלו לקבל משהו שהוא יותר מבינוני ומטה – אפילו בתאילנד.

זו אחת הסיבות שהחלטתי לכתוב כתבה זו – תקצוב נכון והתאמת הציפיות מתאילנד ליכולתכם הכלכלית חשובה ועשויה למנוע אכזבות ומפח נפש בהתקלות עם המציאות. אנסה כמיטב יכולתי להעריך ולתת קווים מסויימים שמקווה שיעזרו לכם בקבלת ההחלטות הכלכליות בבואכם לתכנן את ביקורכם בתאילנד. 

השגיאה הנפוצה ביותר של ישראלים ביחס לתאילנד היא המחשבה שתאילנד זולה בהרבה ממה שהיא במציאות. תאילנד אמנם זולה בהרבה מישראל אך איננה זולה כל-כך כפי שלא מעט ישראלים מדמיינים לעצמם. ישנן מספר סיבות לדעתי שגורמות למחשבה המוטעית הזו:

1. סטיגמות שונות – תיירים נפגשים בעיקר עם התאילנדים מהמעמדות הנמוכים ביותר, אלה שמשרתים את התיירים (נהגים, מוכרות וכדומה) כאשר בפועל, יש בתאילנד שכבה של מיליונים רבים של תאילנדים בני המעמד הבינוני והגבוה שלתיירים אין כלל מפגש איתם. אולי מה שאומר יפתיע רבים ממכם – אבל משפחה תאילנדית ממעמד בינוני חיה ברמת חיים גבוהה יותר ממשפחה מקבילה לה בארץ. 

2. עיקרון "התכווצות המחירים" – לפני שנים, פירסמתי כתבה באחד הפורומים על הנושא הזה וארחיב עליו מעט את הדיבור בסוף הכתבה עבור מי שמעוניין לחייך קצת …  😀  בגדול – בתיאורים של לא מעט ישראלים החוזרים מביקור בתאילנד יש תכונה של "התכווצות מחירים", דבר שעלול להטעות את אלה שעדיין לא היו ומתכננים ביקור.


ועכשיו לתכל'ס – אז כמה כסף צריך לתאילנד ??

אחד הדברים שאתם צריכים לשאול את עצמכם הוא – מהן הכוונות והרצונות שלכם בביקור בתאילנד. ברור הוא שככל שתעשו פחות ותטיילו פחות ותראו פחות ותחוו פחות – התקציב הדרוש יילך ויקטן. פעמים רבות אני עונה לאנשים וכמובן בחיוך – שמי שבא לתאילנד במטרה לראות איך אנשים אחרים מתפנקים, עושים מסג', מטיילים ונהנים – לזה מספיק תקציב מאד נמוך…… 🙄 …. אבל מי שרוצה לא רק להסתכל על אחרים אלא לעשות בעצמו – כאן צריך תקציב גבוה בהרבה !!

נכון שלשבת באיזה כפר קטן בחבל איסאן זה זול מאד ….. אבל אני יוצא מנקודת הנחה שזו לא המטרה של רוב רובם של המבקרים בתאילנד. ההנחה היא שתרצו לבקר ולשהות במקומות הידועים והמתויירים יותר (ומין הסתם גם היקרים יותר) ואם הגעתם למקומות אלה – תרצו גם ללון בתנאים סבירים (מלון מסודר, מיזוג אוויר וכדומה) וגם לטייל וגם להנות קצת ממנעמי הארץ הנהדרת הזו – כל הדברים הללו עולים כסף ולעיתים לא מעט.

אמנם יש הבדלים במחירים בין עונות השנה כאשר החודשים נובמבר – מרץ נחשבים כעונה הטובה והיקרה יותר בתאילנד. כמו כן, גם בחגים תאילנדים חשובים כגון ראש השנה התאילנדי (סונגקראן) – המחירים עולים עקב הביקוש הגדול.

להערכתי – תקציב לזוג המטייל ברמה בינונית בתאילנד הוא כ 150 – 200 דולר ליום ! (תלוי בעונה) סכום זה יספיק לבתי מלון סבירים אך בינוניים מאד, מעברים ממקום למקום, טיולי שגרה קבוצתיים במקומות אליהם תגיעו וגם קצת פינוקים פה ושם וקניות קטנות. אדם בודד יוציא ברמה הזו כ 100 – 125 דולר ביום ואם אתם משפחה – אני מעריך את ההוצאה הצפויה עבור כל ילד בכ 75 – 100 דולר ביום לפחות (בתלות בעונה). ** לא כולל טיסות פנימיות !!

אני חוזר ומדגיש שזו רק הערכה וכן מדובר על סכומי מינימום לטיול ברמה בינונית מאד. ניתן כמובן להסתדר בסכום נמוך יותר אך השאלה כמה נמוך ומהי מידת ה"התכלבות" שהמטייל מוכן לה. כמובן שככל שהסכום יעלה – ישתפרו בתי המלון, ישתפרו הטיולים, הפינוקים וכל מה שיש לתאילנד להציע.

הערה חשובה: בניגוד לארצות הסובבות את תאילנד – לתאילנד יש שפע עצום של דברים להציע למטייל בה – קניות, מסעדות משובחות, פעילויות, בילויים, פינוקים וכל מה שאתם יכולים לחשוב עליו. הדברים גם ברובם זולים (יחסית לארץ) – ולכן מאד קשה לעמוד בפיתוי !!
כל ההוצאות הללו שנראות קטנות יחסית כאשר מדובר בדבר אחד ובאדם בודד, מתחילות לקבל משמעות תקציבית לא קטנה כאשר מדובר במשפחה – עוד איזה שייק פירות טעים ועוד סיבוב על אופנוע ים או טרקטורון ואולי פינוק באיזה מסג' רגליים מפנק ומרגיע או איזה חולצה/שעון מזוייף מדליק – ואתם כמובן לא תסרבו לילד וגם תגידו לעצמכם "מי יודע מתי נהיה שוב בתאילנד" … ואז ההוצאות יתחילו להצטבר וכל תכנוני התקציב ירדו לטימיון …קחו את זה בחשבון !!

לסיום – אשמח לתת עצה קטנה: אמנם תאילנד פחות זולה מאשר רבים חושבים אך היא עדיין זולה בהרבה מישראל וממדינות רבות אחרות. אחד היתרונות בתאילנד (וזה יתרון שמכביד על התקציב) – בתאילנד יש הכל וניתן להנות ולהתפנק בה במידה שלא תיאמן, דבר שקשה לעשות במדינות אחרות אלא אם כן אתה מיליונר אמיתי. 

אני מודע לכך שכרטיסי הטיסה לתאילנד לא זולים – אבל אם כבר טרחתם ובאתם, תעשו לעצמכם טובה ופנקו את עצמכם. תאילנד היא אולי המדינה היחידה בעולם בה אתם יכולים להתפנק ולהרגיש לתקופה קצרה כמו מיליונרים – גם אם בפועל אתם לא כאלה. אז פשוט נצלו את הביקור בתאילנד ופנקו את עצמכם כפי שתמיד חלמתם !!

לתשומת ליבכם: יש לכם שאלות בכל נושא הקשור לתאילנד ? זקוקים לעיצה וסיוע בתכנון הטיול לתאילנד ??  – כנסו ל"מועדון אוהבי תאילנד" – קבוצה פתוחה בפייסבוק ובה מאות חברים, חלקם וותיקי תאילנד וכאלה המתגוררים בה וחלקם כאלה שעשו טיול אחד או שניים וכן כאלה שמתכננים את טיולם הראשון – כאן תרגישו שאתם כבר עם רגל אחת בתאילנד ==> ליחצו לכניסה ל"מועדון אוהבי תאילנד"

מומלץ לקרוא גם:

==> מתי לנסוע לתאילנד ?

==> תכנון טיול לתאילנד

מאחל נסיעה טובה לכולם וביקור מוצלח ומהנה בארץ הנפלאה הזו !!

ד"ר דודו

הבטחתי הסבר על "עיקרון התכווצות המחירים" ==> קישור לכתבה על "עיקרון התכווצות המחירים" 

 

 לקריאת כל תוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

 ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ==> צור קשר

 

שלח קישור למאמר "כמה כסף צריך לתאילנד ??"

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider