טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » פינת "הכה את המומחה" » ה"מומחה" – amalia27 (פורום למטייל) ……… הנושא – הגעה מפוקט לקראבי

ה"מומחה" – amalia27 (פורום למטייל) ……… הנושא – הגעה מפוקט לקראבי

 

הקדמה קצרה: כידוע, "מומחי הפורום" מאופיינים בדרגות שונות (זו חלוקה פנימית שלהם) – החל מדרגות "סגן תותח" ו"תותח-משנה" המיועדות ל"מומחים" מתחילים, וכלה בדרגות "תותח" וכמובן "רב-תותח" המיועדות לבכירים יותר. בדרך-כלל, אני נוהג להתעלם מה"מומחים" בדרגות הזוטרות יותר שניסיונם בתאילנד דל, הידע שטחי ורדוד והם אינם מרבים לענות ומעדיף להזמין לפינתנו הצנועה "מומחים" בכירים יותר.

הפעם עורך הפינה ואנוכי חרגנו ממנהגנו והזמנו "מומחה" (במקרה זו "מומחית" הפעם) מדרגה זוטרה יותר והסיבה היא מענה לשאלות רבות של גולשים עם שגיאות רבות. מצד שני – לקחנו בחשבון שאולי יחול שיפור בעתיד ונהגנו כבית הילל – חלק מהשגיאות ריכזנו בכתבה אחת כדי שלא להביא למצב שה"מומחה" הנ"ל יזכה תוך זמן קצר לסימול המעיד על 3 שגיאות ויותר. כדי שלא להאריך יתר על המידה – הפעם הכתבה תעסוק בנושא אחד וכתבות אחרות בנושאים נוספים הקשורים לאותו "מומחה".

ונעבור לנושא עצמו

גולש תם לב (זוג + 3 ילדים) פנה במספר שאלות לפורום למטייל ומשוםamalia27
מה גם ציפה לקבל תשובות ראויות לשאלותיו. * לחיצה על התמונה משמאל תגדיל אותה.

מכיוון שמדובר במשפחה המתכננת לעבור מפוקט לקראבי – אחת משאלותיו היתה על "דרכי ההגעה מפוקט לקראבי ומה מומלץ" * הנושא וכן השאלה מוקפות באדום.

 

ה"מומחית" שלנו, שידיעותיה בפוקט ובקראבי קלושות ביותר במקרהamalia27
הטוב, הזדרזה לענות לשואל (ואני מצטט):
"אפשר להגיע לקראבי (הכוונה מפוקט) בטיסה, זה הכי יקר והכי מהר. אפשר גם במעבורת הרבה יותר זול אבל ארוך יותר – המעבורת מגיעה לרייליי ביץ'"  * לחצו על התמונה להגדלה – המשפט המצוטט מופיע במסגרת אדומה.

 

חלף זמן קצר ביותר וה"מומחית" שלנו נזכרה לפתע, לאחר שענתהamalia27
ש"בטיסה זה הכי יקר והכי מהר", שאולי כדאי לבדוק לפני שעונים – ואכן מצאה שבעצם אותה טיסה "יקרה ומהירה" בין פוקט לקראבי קיימת בדמיונה בלבד אך לא במציאות   🙄  

לא נותרה לנ"ל אלא האפשרות של מעבורת שלגביה ה"מומחית" מציינת (ציטוט): "מעבורת …אף פעם לא השתמשתי במעבורת אז אני לא ממש יודעת להגיד" ….. אבל מסתבר שה"מומחית" כן יודעת מה להגיד ומספרת לשואל על חוויות השייט במעבורת הצפויות לו ולמשפחתו ואפילו מציינת (ראו בתמונה ובציטוט הקודם) שהמעבורת מגיעה לרייליי ביץ' !!

 

ולעובדות עצמן 

נחלוף במהירות על הזוטות כגון הטיסה הדמיונית בין פוקט לקראבי או המעבורת שמגיעה לרייליי ביץ' ונגיע לעובדה המדהימה !! – ה"מומחית" שלנו לענייני פוקט, קראבי איננה יודעת שהאי פוקט, למרות שמוגדר כ"אי" – נמצא סמוך מאד ליבשה ומחובר אליה בגשר לא ארוך במיוחד.

משמעות הדבר שאת הדרך בין פוקט לקראבי עושים פשוט בנסיעה פשוטה על כביש רחב וטוב שייקח אותנו תוך כשעתיים וחצי של נסיעה קלה ונינוחה היישר מפוקט לקראבי !!

 

סיכום ומסקנות

על איכות וטיב ה"מידע" הניתן לגולשי הפורום הנ"ל ע"י אנשים שונים המתיימרים להיות "מומחים" ו"בעלי ידע" – מיותר להרחיב את הדיבור – ואת המסקנות תוציאו בעצמכם.

מסתבר של"מומחית" שלנו אין מושג לא על פוקט, לא על קראבי (אני מעיז לשער שמעולם לא ביקרה בקראבי) ובוודאי לא על הדרך ביניהן – למרות זאת, הנ"ל מזדרזת לענות לגולשים תמימים שכל "פשעם" הוא שחשבו בטעות שכאן יקבלו תשובות רציניות ואמיתיות לשאלותיהם.

אין לי ספק של"מומחית" שלנו אין שום כוונה רעה להטעות גולשים. לנ"ל כנראה עודף של רצון טוב המזכיר את השיר הישן נושן "אדוני השופט" – והיא משיבה לגולשים גם אם אין לה צל של מושג על מה היא מדברת – העיקר שלא יצאו מהפורום מאוכזבים וללא תשובה כלשהי. השילוב של עודף רצון לענות לכל גולש ועל כל שאלה יחד עם ידע מאד קלוש ורדוד – הוא מתכון בטוח לגרימת נזק לשואל גם אם הכוונה הבסיסית טובה.

נסיעה לתאילנד, ובוודאי עם משפחה, איננה דבר של מה בכך וכרוכה בהוצאות כספיות כבדות. מתן עיצות אחיתופל ומסירת אינפורמציה שגויה ומוטעית לשואלים – עלולה לגרום לאכזבות ומפח נפש ואף לנזק כספי לא מבוטל.

לכן כדאי לבקש מ"מומחים" כדוגמת ה"מומחית" שלנו ודומיה – אנא, חוסו ורחמו על השואלים !! לא מוכרחים לענות על כל שאלה ואם אתם לא בטוחים לגמרי שאתם יודעים – עדיף פשוט לא לענות – תחשבו על זה !!

 

 

 

 

 

 

 

שלח קישור למאמר "ה"מומחה" – amalia27 (פורום למטייל) ……… הנושא – הגעה מפוקט לקראבי"

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider