טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » פינת "הכה את המומחה" » ה"מומחה" – amalia27 (פורום למטייל) …… הנושא – מבחר נושאים

ה"מומחה" – amalia27 (פורום למטייל) …… הנושא – מבחר נושאים

 

הקדמה קצרה: ל"מומחית" הנ"ל היה כבר את הכבוד והעונג להתארח בפינתנו וכפי שציינתי בהקדמה לכתבה הקודמת – קישור לכתבה הקודמת – מאחר שמדובר ב"מומחית" זוטרה יחסית (אך פעילה מאד במתן תשובות לגולשים) – החלטנו לנהוג כמנהג בית-הילל מתוך תקווה שתפיק לקחים ולכן ריכזנו מספר תשובות מוטעות ושגויות בנושאים שונים.

 

הנושא: מזג אוויר בקוסמוי בחודש אוקטובר

בשנת 2014, חלק מחגי תשרי יחולו בחודש אוקטובר (יום כיפור, סוכות) ומשפחות רבות מתכננות להגיע לתאילנד לחופשה. מכיוון שזו העונה הגשומה בתאילנד – משפחות מתלבטות לאן לנסוע ובואו נראה מה ה"מומחית" שלנו מייעצת להם. 

ה"מומחית" שלנו נוהגת להמליץ למשפחות רבות לנסוע לקוסמוי/קופנגןamalia27
בחודש אוקטובר במקום לפוקט וכדומה תוך אמירה נחרצת ששם יפגשו מזג אוויר טוב יותר ומיעוט גשמים. * לחיצה על התמונה תגדיל אותה.

מרפרוף בפורום נתקלתי במקרים רבים בהם ההמלצה הזו חזרה על עצמה ודוגמה נוספת תוכלו לראות גם בתמונה הבאה.

 

ולעובדות עצמן: חודש אוקטובר (סטטיסטית) הינו החודש השני הכי amalia27
גרוע בכל השנה מבחינת מזג אוויר וכמות הגשם בקוסמוי – ורק חודש נובמבר גרוע ממנו !! 

כמות המשקעים הממוצעת בחודש אוקטובר בקוסמוי הינה מעל 300 מ"מ (פי 3 כמעט מחורף גשום בת"א) ובחודש נובמבר כמות המשקעים מגיעה לכ 500 מ"מ (!). המשמעות היא שככל שמתקדמים לתוך חודש אוקטובר – כמות הגשמים צפויה לעלות. * ניתן לקרוא את העובדות הנ"ל באתרים רבים כדוגמת זה ==> אתר מזג אוויר

סיכום: ה"מומחית" שלנו מפנה את המטיילים בחודש אוקטובר לקוסמוי/קופנגאן תוך אשלייתם כאילו שם מצפה להם מזג אוויר טוב ומיעוט גשמים – כאשר בפועל החודשים אוקטובר-דצמבר נחשבים לחודשים הגרועים ביותר לביקור במקום.

 

הנושא: בית חב"ד בבנגקוק

גולשת נכנסה לפורום למטייל כדי לשאול מספר שאלות על בנגקוק והיכןamalia27
מומלץ להתגורר בזמן השהות בבנגקוק. כפי שניתן לראות – ה"מומחית" שלנו מספרת שאיננה אוהבת את אזור קאוסאן אך מציינת בנחרצות (ציטוט): "אם חשוב לך בית חב"ד – אז זה בקאוסאן"  * לחיצה על התמונה תגדיל אותה והציטוט מוקף באדום

ולעובדות עצמן: בבנגקוק ישנם 2 בתי-חב"ד – האחד נמצא בקאוסאן והשני נמצא ממש במרכז העיר, ברחוב סוקומוויט 22 והוא המרכזי מבין בתי חב"ד בתאילנד. כתבה באתר ==> בית אלישבע

סיכום: ה"מומחית" שלנו מציינת שאיננה אוהבת את אזור הקאוסאן אך מדגישה שאם השואלת מעוניינת בקרבה לבית חב"ד, אין לה ברירה אלא לגור באזור הקאוסאן. מסתבר שה"מומחית" שלנו לא יודעת שיש בבנגקוק 2 בתי חב"ד והיא שולחת את השואלת לאזור שאיננו מומלץ על ידה, רק בגלל שחושבת בטעות ששם מצוי בית חב"ד היחיד בבנגקוק.

כפי שעלה גם בכתבות האחרות, ל"מומחית" שלנו יש כנראה עודף רצון לעזור לגולשים אך הידע שלה על תאילנד הוא רדוד וקלוש. זה אינו מונע ממנה לענות לשאלות רבות של גולשים תוך כדי הטעייתם.

 

הנושא: מלון Sivatel בבנגקוק

 

גולשת תמימה שמשום מה מצפה לקבל תשובה רצינית ואמינה, פונהamalia27
ל"פורום למטייל" במטרה להתייעץ עם "מומחי הפורום" בנוגע לבית מלון מומלץ וכפי שניתן לראות – השואלת מתלבטת בין 2 בתי מלון שאחד מהם הוא מלון Sivatel. 
* ליחצו על התמונה להגדלה

ה"מומחית" שלנו – שאין לה צל של מושג על מלון Sivatel ומיקומו (כפי שמיד תראו) – נחפזת כהרגלה לענות ולתרום את ה"ידע" שאין לה – לשואלת.

 

ה"מומחית" שלנו מציינת שנדמה לה וש"אולי" מישהו פעם סיפר שהיה amalia27
במלון Sivatel והתאכזב …. אבל כפי שרואים – ל"מומחית" אין בכלל מושג היכן נמצא המלון ושיא הגיחוך הוא שהיא עוד שואלת את הגולשת (ציטוט): " זה המלון שנמצא ליד הפלטינום, נכון ?"

ולעובדות עצמן: מלון Sivatel לא נמצא ליד הפלטינום או בקירבתו !! מלון Sivatel נמצא על המשכו של רחוב סוקומוויט הידוע, בסמוך לתחנת רכבת עילית ובקירבה למרכזי הקניות סנטרל וורלד ואחרים וכלל לא באזור פראטונאם כפי שחושבת בטעות ה"מומחית" שלנו.

סיכום: ל"מומחית" שלנו אין מושג על מלון Sivatel ועל מיקומו אך היא נחפזת כהרגלה "לייעץ ולהדריך" את השואלים וכמובן שמטעה אותם. המגוחך בכל העניין שה"מומחית" שלנו שואלת את הגולשת היכן נמצא המלון הנ"ל !! ………. ואני שואל את ה"מומחית": אם אין לך שום מושג על המלון והיכן הוא נמצא – מדוע את בכלל טורחת לענות לשאלה ???

 

סיכום כללי

סיכום נרחב יותר נמצא בכתבה הקודמת (קישור לכתבה) ואני יכול רק להוסיף שאלמלא היה מדובר בגולשים תמימים ובאנשים שעומדים להוציא סכומים ניכרים על נסיעה לתאילנד – זה היה יכול להיות סיפור די משעשע – אבל במציאות זה עצוב למדי. על איכות וטיב ה"מידע" הניתן לגולשי הפורום הנ"ל ע"י אנשים שונים המתיימרים להיות "מומחים" ו"בעלי ידע" – מיותר להרחיב את הדיבור – ואת המסקנות תוציאו בעצמכם. * אני חייב לציין שיש בפורומים גם מספר מצומצם מאד של אנשים עם ידע ורצון לסייע אך הם די נבלעים בים השרלטנות החוגגת.

אין ספק שנסיעה לתאילנד, ובוודאי עם משפחה, איננה דבר של מה בכך וכרוכה בהוצאות כספיות כבדות. מתן עיצות אחיתופל ומסירת אינפורמציה שגויה ומוטעית לשואלים – עלולה לגרום לאכזבות ומפח נפש ואף לנזק כספי לא מבוטל.

כל מה שנותר לנו לעשות הוא לפנות בתחינה ל"מומחים" מסוג ה"מומחית" הנ"ל – אנא, חוסו ורחמו על הגולשים השואלים !! לא מוכרחים לענות על כל שאלה ואם אתם לא בטוחים לגמרי שאתם יודעים – עדיף פשוט לא לענות – תחשבו על זה !!

 

 

 

 

 

 

 

שלח קישור למאמר "ה"מומחה" – amalia27 (פורום למטייל) …… הנושא – מבחר נושאים"

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider