טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » פינת "הכה את המומחה" » ה"מומחה" – ניסים (פורום למטייל) …. נושא: השוק הצף אמפאווה

ה"מומחה" – ניסים (פורום למטייל) …. נושא: השוק הצף אמפאווה

 

יש לנו היום את הכבוד לארח בפינה "הכה את המומחה" אורח נוסף אך הפעם
כמות דברי ההבל והלוקשים שהוא מוכר לגולשי הפורום הנ"ל הצליחה להפתיע אפילו אותי  🙄  

** הערה: לחיצה על התמונה בצד שמאל תפתח אותה ותגדיל אותה כך שתוכלו לעיין בה בעצמכם. 

ההודעה של ה"מומחה" הנ"ל מלאה פנינים שהכינוי "דברי הבל" הינו מחמאה עבורם אך לא רציתי להכביד עליכם בציטוטים כך שמתוכם דליתי את המשפט שלהלן המראה של"מומחה ניסים" יש מושג קלוש מאד בתאילנד בכלל ובשווקים צפים בפרט.

"ראשית שוק שפתוח רק בסופ"ש הוא חייב להיות שוק תיירותי" (בהערת אגב אוסיף כאן שגם ההגיון במשפט זה תמוה למדי – האם תיירים מטיילים בתאילנד רק בסופי שבוע ?? – אבל נניח להגיונו של ה"מומחה ניסים" ונתייחס לעובדות בלבד)

 

עכשיו נעבור לעובדות עצמן

יתכן שה"מומחה ניסים" קרא בילדותו אגדות עמים על תאילנד וחושב שכאשר תאילנדי רוצה לקנות בקבוק חלב, ביצים וקילו עגבניות וכדומה – הוא נכנס לסירתו ומפליג לשוק הצף הקרוב ועורך בו את קניותיו. זה נשמע יפה באגדות לילדים – אך במציאות הוא פשוט הולך לסופרמרקט הקרוב או לשווקי רחוב קטנים בשכונת מגוריו.

בניגוד גמור לדעתו של ה"מומחה" שלנו  – כל השווקים הצפים האותנטיים, ללא יוצא מהכלל, פועלים אך ורק בסופי שבוע !!  

כאן תמצאו שווקים כגון: השוק הצף Lat Mayom ; השוק הצף Bang Nampeung ; ועוד שווקים צפים רבים באזור Chanchoengsao (הסמוך לבנגקוק) ובאזורי תאילנד נוספים. גם השוק הצף באמפאווה, כמו כל יתר השווקים הצפים האותנטיים, פעיל גם הוא אך ורק בסופי שבוע.

** יש שוק צף קטן בשם Taling Chan (סמוך מאד ל Lat Mayom) שניסה להיות תיירותי אך נפל בין הכסאות והוא בדעיכה כמעט מוחלטת וחסר עניין.

הסבר כללי קצר על מהותם של השווקים הצפים (האותנטיים, כמובן) – השווקים הצפים מהווים מקום בילוי עבור תאילנדים רבים ועיקר עניינם הוא אוכל. בשווקים הללו יש שפע עצום של מאכלים (בחלקם מדובר על סוגי מאכלים שקשה למצוא במקומות אחרים). מלבד שפע המאכלים ניתן למצוא בשווקים הצפים חנויות קטנות של עבודות יד, ביגוד וכדומה, פינות משחק וציור לילדים ועוד וכן שייט בסירות באזורים הסמוכים לשוק.

מכיוון שהתאילנדים עובדים במשך ימות השבוע – הרי שהזמן היחיד שהם יכולים לבלות בשוק צף שכזה הוא בימי סוף השבוע ולכן השווקים פעילים רק באותם ימים. משפחות רבות של תאילנדים מגיעות לכל השווקים הצפים בסופי שבוע – פותחים שולחנות מלאים בכל טוב, מסתובבים בין החנויות, משייטים בסירות – ואת כל אלה תוכלו לראות בתמונות ובסרטונים בכתבות על השווקים הצפים (Lat Mayom ו Bang Nampeung) שהוזכרו.

לגבי השוק הצף באמפאווה – ככל יתר השווקים הצפים האותנטיים גם הוא פעיל בסופי שבוע בלבד אך הוא גדול יותר ופעיל גם בשעות הערב/לילה (עד 22:00) ועיקר המבקרים בו הינם תאילנדים (מדובר באזור כפרי שתאילנדים רבים מגיעים כדי לשהות באווירה הפסטורלית של המקום בסופי השבוע). בשנים האחרונות התחילו גם תיירים להגיע לשוק הצף הזה אך הם עדיין מהווים מיעוט קטן  של המבקרים בו. יש חשש שעם עליית כמות התיירים, התאילנדים ינטשו אותו וגורלו יהיה כמו השוק הצף דאמנון סאדואק שהפך להצגה לתיירים בלבד (ואכן פעיל כל השבוע). לכן מומלץ לבקר באמפאווה לפני שגורלו ייחרץ (זה ייקח עוד כמה שנים טובות).

 

 סיכום (את המסקנות אני משאיר לכם)

 יש בפורומים השונים מעט משתתפים עם ידע ורצון טוב (ואציין לטובה את "אמיר בנגקוק" מפורום למטייל) אך לצערי יש לא מעט חסרי ידע ושרלטנים המאכילים את הגולשים התמימים בלוקשים פרי דמיונם.

מטרת פינת "הכה את המומחה" היא לסייע לאותם גולשים תמימים בפורומים השונים ולתת בידם כלי אבחנה מסויים – לעיתים מדובר בסתם סיפורי אלף לילה ולילה אך לעיתים מידע שגוי שנמסר ע"י "מומחה" לשואלים עלול לגרום לאכזבות ואפילו להפסדים כספיים – כך שמאד רצוי להיות זהיר עם המידע שאתם מקבלים בפורומים השונים ולבדוק גם במקורות אחרים.

 

 

 

 

שלח קישור למאמר "ה"מומחה" – ניסים (פורום למטייל) …. נושא: השוק הצף אמפאווה"

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider