טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » פינת "הכה את המומחה" » ה"מומחה" – יוסי ל (פורום למטייל) …. הנושא – שמורת קאו סוק

ה"מומחה" – יוסי ל (פורום למטייל) …. הנושא – שמורת קאו סוק

 

מספר מילים כהקדמה: בדרך-כלל "מומחי" הפורומים זוכים בכבוד להופיע בפינה שלנו עקב מתן אינפורמציה שגויה ומטעה (במתכוון או שלא במתכוון) לגולשים ובעיקר דברי הבל מסמרי שיער כגון שליחת זוג צעיר לבלות ירח דבש על אי שסגור בכלל ואין עליו שום ריזורט …או הכרזה על שמורה כסגורה כאשר היא פתוחה לרווחה וכיוצ"ב.

גם ה"מומחה" הנ"ל לא טמן את ידו בצלחת וכבר היה לו הכבוד לבקר בפינה שלנו פעמיים !!  אך הפעם הוא הוזמן בעיקר בגלל תופעה נוספת שמידי פעם אני נתקל בה בפורומים שונים – תופעת השוויץ והטפיחה העצמית על השכם – במקום לענות לשאלת הגולש, אותו "מומחה" עוסק בדברי רהב עצמיים תוך סיפורי צ'יזבאטים בסגנון הימים הטובים של הפלמ"ח, במטרה לפאר את עצמו.
 

ניגש לעצם העניין: אחד מגולשי הפורום הנ"ל שאל שאלה
בנוגע לאפשרות/כדאיות השכרת רכב עצמית כדי לבקר ולטייל בשמורת קאו סוק המצויינת. * לחיצה על התמונה משמאל תגדיל אותה

הגולש קיבל תשובות ממספר אנשים וכאן אני חייב לציין לטובה את תשובתו של גולן שרמן (תשובה מס' 2 בשירשור) ואצטט חלק ממנה: " … הבעיה היא שבכל הזמן שתהיו בקאוסוק הרכב יעמוד ללא שימוש ….. מסקנה: הרבה יותר הגיוני להגיע לקאוסוק וחזרה במוניות מאשר לשכור רכב. גם יותר זול וגם הרבה יותר בטוח למי שמעולם לא החזיק הגה בצד ימין" תשובה טובה ונכונה !

 

בשלב זה התחיל לענות לגולש ה"מומחה יוסי ל" ולפתע מסתבר
שקם מרקו פולו חדש !!  לא מדובר בתייר רגיל כמובן כי ה"מומחה" שלנו מתאר שנסע עם הרכב השכור בשבילי עפר ומקומות שלפי דבריו (אני מצטט): "להגיע למקומות שתיירים לא מסתובבים שם"
….. והרי ה"מומחה" שלנו איננו תייר אלא מרקו פולו מגלה העולמות ומקומות ש"כף רגלו של אדם לבן לא דרכה בהם מעולם"   🙄

* לחיצה על התמונה משמאל תגדיל אותה 

 

מכאן והלאה החל ה"מומחה" שלנו להתלהב מעצמו ותיאר בפרוטרוט 
את הדרך שעשה –  הוא טיפס על הרים וגבעות בדרך לא דרך, חצה בעוז נחלים ואפילו מערות קרסטיות !!  

* לחיצה על התמונה משמאל תגדיל אותה

 

 

 

המשכתי לקרוא בעניין רב את תיאורי המעללים של ה"מומחה"
והוא אף טרח והעלה תמונות להוכחת דברים כגון תמונות של קופים ועצי גומי (נמצאים לאורך הדרכים הראשיות בדרום) וגם את התמונה הזו אשר הגדיר כ:
ריזורט חבוי מהעיןכנראה אחרי שחצה בגבורה הרים וגיאיות, צלח נחלים ומערות, נגלה לו לפתע ריזורט החבוי מעין אדם – פשוט מדהים !! (אתייחס לכך בהמשך) * לחיצה על התמונה משמאל תגדיל אותה 

 

ולעובדות עצמן

ה"מומחה" שלנו לא נסע ברכב בשמורת קאו סוק ואפילו לא בקורקינט מהסיבה הפשוטה שבשמורת קאו סוק אין לא כביש ולא דרך עפר ואפילו לא שביל עיזים !!  לשמורת קאו סוק ישנן 2 כניסות בלבד – כניסה אחת בה מצויים משרדי השמורה וכניסה נוספת לאגם Cheow Lan  – ב 2 כניסות אלה האפשרות היחידה שקיימת היא להחנות את הרכב ממש בכניסה ולטייל בשמורה ברגל (או בסירה באגם Cheow Lan).

באופן כללי (אתייחס לך ביתר פירוט בסוף הכתבה) – תיירים לא יורדים ברכבם מהכבישים הראשיים מכיוון שכל ירידה כזו, גם באזורים מרכזיים כמו אמפאווה, תהיה כרוכה בהתברברות מיידית !! ידידנו "מרקו פולו" נסע בכביש היחיד באזור (כביש Surat Thani – Takua Pa – כביש מס' 401) וממילא כל מי שמגיע לשמורה ברכב ציבורי עובר באותו הכביש.

אבל כאן בטח תעצרו ותשאלו – הכיצד הגיע ה"מומחה" שלנו לאותו ריזורט ה"חבוי מהעין" לדבריו ושאותו גילה במסעותיו חוצי הרים, נחלים ומערות קרסטיות ??

התשובה היא פשוטה ביותר: לא חבוי ולא נעליים, לא מרקו ולא פולו   🙄  מדובר על ריזורט וותיק וידוע בשם The Cliff & River jungle Resort – הנמצא סמוך מאד לכביש הראשי ולא רק שהוא לא נסתר אלא שלט ענק מכריז על קיומו כפי שניתן לראות בדברי ההסבר של אתר הריזורט עצמו על דרכי ההגעה אליו (ציטוט מאתר הבית):

Keep driving on highway 401 and drive west for 97 km. through the towns of Takun and Panom until you arrive at  Km.97 “The cliff and  river jungle  resort ” is on the  left  hand  side and  you can  notice the big  billl board  at the entrance. We are   located before the entrance of Khao Sok National Park.

♦ לחיצה על המשפט באנגלית תפתח את הקישור לאתר הריזורט ולדף שממנו נלקח המשפט

תרגום המשפט: "סעו בכביש ראשי מס' 401 עד לק"מ 97. הריזורט The Cliff & River Resort הוא בצד שמאל ותוכלו לראות שלט גדול בכניסה. אנחנו נמצאים לפני הכניסה לשמורה"

בקיצור: לא חבוי מהעין …… לא שבילי עפר …. לא חציית נהרות ומערות קרסטיות – הרבה צ'יזבאטים וסיפורי עלי באבא כאשר בפועל סתם נסיעה על כביש ראשי.

** דרך אגב: מהתמונות שהעלה ה"מומחה" עולה הרושם כי צפה בריזורט מרחוק. מכיוון שיצא לי לשהות וללון באותו ריזורט "נסתר וחבוי מהעין", אשמח להראות מספר תמונות ל"מומחה" ולכם של הריזורט מקרוב (בסוף הכתבה).
 

סיכום ומסקנות

הסיבה שה"מומחה" יוסי ל. הוזמן שוב לפינתנו היא לא רק בגלל הטעיית השואל שלדעתי היא לא המרכזית פה אלא בגלל הנושא החשוב של נהיגה עצמית בתאילנד והצ'יזבאטים ש"מומחים" שונים מאכילים בהם את הגולשים למען לפאר ולרומם את עצמם. 

נושא הנהיגה העצמית בתאילנד הוא נושא חשוב למדי ששווה דיון רציני אך אנצל את ההזדמנות ואקדיש לנושא מספר מילים:

נהיגה עצמית בתאילנד: לנהיגה עצמית בתאילנד יש מספר יתרונות כגון ניידות ונוחות אך יש לה גם חסרונות לא מעטים – מעבר לנושא הנהיגה בצד ההפוך ובאזורים לא מוכרים שעלולה להיות מסוכנת לעיתים, אף תייר שלא דובר או קורא את השפה התאילנדית לא יצליח לרדת מכביש ראשי מבלי להתברבר ולהסתבך !!  ברגע שיורדים מכביש ראשי נגמר השילוט באנגלית ואם יש בכלל שילוט כלשהו – הוא בתאילנדית בלבד. 

גם באזורים מרכזיים וצפופי אוכלוסין יחסית עמו אמפאווה למשל – אין סיכוי לתייר בנהיגה עצמית להתמצא והוא יתברבר מיידית ברגע שירד מהכביש הראשי וגם GPS לא יעזור – על אחת כמה וכמה באזורים מבודדים ומרוחקים יותר. חיסרון גדול נוסף הוא הקושי למצוא את האטרקציות השונות ולתקשר עם המקומיים לשם עריכת סיורים במקום, למשל – סיור למערות שבאגם Cheow Lan וכדומה. 

לסיכום הנושא בקצרה: אני לא שולל או פוסל נהיגה עצמית ויש לה כמובן יתרונות אך חייבים לקחת בחשבון גם את החסרונות – קל להגיע מנקודה אחת לשניה וגם לאטרקציות מרכזיות הנמצאות על צירים ראשיים אך לטייל ממש מחוץ לכבישים הראשיים זה מעל לכוחותיו של תייר שאיננו דובר את השפה. לכן – רצוי מאד לשקול את היתרונות והחסרונות ובעיקר לא ללכת שולל אחרי עלילות גבורה וצ'יזבאטים של "מומחים" שונים. 

** כפי שהבטחתי – כמה תמונות של הריזורט "הנסתר"  🙄 (ליחצו על התמונות להגדלה)

 

 

 

 

 

למעוניינים לקרוא קצת חומר על שמורת קאו סוק ואגם Cheow Lan:

 כתבה שלי על שמורת קאו סוק
כתבה שלי על אגם Cheow Lan (האטרקציה המרכזית של השמורה) 

הערה חשובה: בדברי ההסבר שלי לפינת "הכה את המומחה" ציינתי כי בביקור השלישי בפינה, זכאי ה"מומחה" לקבל את הסימול הנ"ל (בצד שמאל). מכיוון ש"מומחי הפורומים" מוזמנים להתארח בפינה עקב שגיאה גסה (בעניין עובדתי) ומכיוון שכאן הנושא העיקרי קשור יותר לנושא ההתרברבות והצ'יזבאטים – החלטתי שלא להעניק לו בשלב זה את הסמל הנכסף.

 

 

שלח קישור למאמר "ה"מומחה" – יוסי ל (פורום למטייל) …. הנושא – שמורת קאו סוק"

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider