טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 2. מרכז תאילנד » 5. הואה הין (פראצ'ואפ קיריקאן) » הואה הין – חופים ובתי מלון (כתבה שלישית בסדרה)

1. מחוזות במרכז תאילנד – כללי  |   2. אמפאווה (סאמוט סונגקראם)  |   3. קנצ'נבורי  |   4. פטצ'בורי (צ'ה אם)  |   5. הואה הין (פראצ'ואפ קיריקאן)  |   6. איותאיה  |   7. שמורת קאו יאי ונאקון נאיוק  |   8. פאטאיה  |   אטרקציות לילדים – מרכז תאילנד  

הואה הין – חופים ובתי מלון (כתבה שלישית בסדרה)

 

עיירת הקייט המלכותית הואה הין נחשבת לאחת מעיירות הקייט האיכותיות, המשובחות והמפורסמות ביותר בתאילנד בקרב תיירים מערביים ותאילנדים כאחד, אך איננה מוכרת להרבה ישראלים.

מזג האוויר הנוח בחודשי הקיץ יחד עם עשרות קילומטרים של חופים טובים עם חול רך ונעים, מי ים נקיים, שפע של בתי מלון איכותיים היושבים ממש על החוף ושפע של אטרקציות, שווקים, חנויות, מסעדות טובות וטבע מקסים מסביב (הואה הין מוקפת ב 2 שמורות טבע) – הפכו את הואה הין לעיירת הקייט המועדפת על תיירים מערביים רבים.

העובדה שמשפחות המלוכה לדורותיהם בחרו בהואה הין כעיירת הקייט המלכותית וכיעד המועדף לבילוי חופשות הקיץ ובנו שם את ארמונות הקיץ שלהם – מהווה עדות חותכת לאיכותו של המקום.

 

בשנים האחרונות, יותר ויותר מטיילים ישראלים, המתוחכמים יותר, 
גילו את המקום והוא הפך ליעד החופשה המועדף – במיוחד בחודשי הקיץ – בהם מזג האוויר בהואה הין נחשב לנוח ביותר בתאילנד.

הואה הין איננה מופיעה על מפת "מסלול הסטנדרט" הנדוש של הישראלים ולכן איננה מוכרת לישראלים רבים. יש לכך מספר סיבות ובעיקר גורמים אינטרסנטים אשר להם עסקים לאורך אותו "מסלול סטנדרט", מעוניינים שהישראלים יגיעו לשם בהמוניהם  ….וכן ידע מאד מצומצם, רדוד ושטחי על אזור הואה הין ואזורים אחרים שמחוץ לאותו מסלול, בפורומים בעברית העוסקים בתאילנד.

 

המידע בפורומים השונים בעברית הוא בדרך-כלל טוב כאשר מדובר 
במקומות הנמצאים לאורך אותו "מסלול סטנדרט" בו ביקרו ישראלים רבים. כאשר מקום נמצא מחוץ לאותו מסלול נדוש – כמות המידע ואיכותו יורדת פלאים !

מיעוט הישראלים שביקר במקום והידע הרדוד גורם לתופעות בהם
אדם אשר ביקר בהואה הין והכיר אזור מצומצם ביותר (בדרך-כלל האזור שסמוך למלון הילטון) מתוך הקילומטרים  הרבים של האזור  – עלול להצטייר בפורומים השונים כ"מומחה" וכ"בר-סמכא" לאזור כולו ובעצם מטעה (בתום לב) את השואלים.

לכן מומלץ מאד להיות זהירים מאד ביחס למידע המתקבל בפורומים השונים בעברית וע"י סוכנים בעלי אינטרסים ולהעזר גם באתרים ופורומים באנגלית (כמו ThaiVisa למשל) שם המידע הוא נכון ואמין יותר במידה רבה.

 

מכיוון שחופים ובתי מלון מהווים את המהות העיקרית של עיירת 
קייט (זאת כמובן חוץ מאטרקציות, פעילויות, שווקים ועד בסביבה
הקרובה) – החלטתי להקדיש לנושא החופים ובתי המלון בהואה הין
כתבה שתעסוק רק בנושא זה. הכתבה תעסוק רק בחופים של עיירת הקייט הואה הין עצמה המשתרעים לאורך של כ- 10 ק"מ ובתי המלון הרבים המשתרעים לאורכם.

בכתבה הבאה שאפרסם (כתבה רביעית בסדרה) – אסקור את האזורים הנמצאים מעט דרומית להואה הין (כ 20 דקות נסיעה) – אזור שמורת Sam Roy Yot וכן אזור Pranburi שם מצויים מלונות מובחרים כגון Six Senses, מלון Evason וכן מלונות בוטיק יוקרתיים ומצויינים המומלצים במיוחד לזוגות בירח דבש.

 

חופים בהואה הין (כללי): חופי עיירת הקייט הואה הין משתרעים לאורך של
כ- 10 ק"מ – החל מאזור Cha Am הנמצא צפונית לעיירה ועד אזור Khao Takiab – הצוק בדרום העיירה עליו נמצא מקדש הקופים והמהווה נקודת תצפית יפה על כל העיירה.

בגלל היותה של הואה הין עיירת הקייט המלכותית והמקום אליו נוהרים בני המעמד הבינוני והגבוה של בנגקוק בסופי שבוע ובחגים – העיירה והחופים נשמרים בצורה קפדנית – הכל נקי, פורח, מתוקתק ולאירגוני הפשע השולטים  בחופים של פאטאיה, קוסמוי ופוקט אין דריסת רגל בהואה הין – מה שאומר שתוכלו להנות מספורט ימי ללא כל חשש מעוקץ, סחיטת כספים ואף אלימות המאפיינים מקומות אחרים.

 

חופי הים הטובים של הואה הין הינם הסיבה העיקרית לבואם למקום 
של תיירים רבים וכן תאילנדים – וההנאה מהחופים משולבת עם ההנאה משלל הדברים הנוספים שהעיירה מציעה למבקריה (שמורות טבע, שלל שווקים, חנויות ומסעדות, פארק מים המשוכלל בתאילנד ועוד)

אחד היתרונות הגדולים של חופי הואה הין הוא שאין בנמצא כביש העובר לאורך החוף ומפריד בין בתי המלון ובין חוף הים (כמו בפאטאיה ומקומות אחרים) כך שבתי מלון רבים יושבים ממש על החוף – פשוט קופצים מהבריכה לחוף וחזרה – דבר בעל חשיבות רבה לחופשה איכותית בעיירת קייט היושבת על הים ובמיוחד למשפחות !! העובדה שאין כביש לאורך החופים היא גם הסיבה שמי שאיננו מכיר את הואה הין היטב לא מכיר ולא מודע לקיומם.

 

החופים ברובם רחבים ובעלי חול רך ונקי ומזכירים את החופים הטובים 
של ישראל (בניגוד למשל לפאטאיה שם אין חול אמיתי אלא חצץ דק). מי הים נקיים (שוב, בניגוד לפאטאיה שם זיהום מי הים מהווה סכנה בריאותית ממשית) וכמו כן הים אינו עמוק במיוחד והמים חמימים לאורך כל השנה – מה שמאפשר שחייה בטוחה וספורט מים לאורך כל השנה.

החופים של הואה הין משתרעים על פני קילומטרים רבים שלאורכם ישנם חופים בעלי אופי שונה – חלקם שקטים יותר וחלקם תוססים יותר עם שפע כסאות נוח, מיטות שיזוף, בתי קפה/מסעדות, מסג' על החוף וכדומה (כפי שתראו בסרטון המצורף) – כך שכל אחד יכול לבחור את החוף המתאים לו. חשוב להדגיש שבהתאם לחוק המקומי – כל החופים הינם ציבוריים ופתוחים לקהל הרחב !!

 

סקירה על חופי הואה הין: כפי שציינתי, חופי הואה הין משתרעים לאורך
קילומטרים רבים כאשר החוף הגרוע ביותר הינו החוף שליד מלון הילטון. החוף צר, צפוף מאד, לא נעים ויש בו אף סלעים. במידה ותרצו כסא נוח – תחוייבו לקנות ארוחת צהריים מלאה.
** זהו האזור הקטן והמצומצם (כ 200 מטר) שבדרך-כלל מוכר לישראלים מתוך האזור הנרחב מאד של העיירה הואה הין  – ואני מאד ממליץ להמנע מחוף הים שבאזור הזה !!

החופים הטובים של עיירת הקייט הואה הין מתחילים  מהחלק הדרומי של מלון Centara (סופיטל לשעבר) ונמשכים עד לאזור Khao Takiab שם נמצאים החופים הטובים ביותר באזור (משני צידי הצוק).

 

במידה ואינכם לנים באחד מבתי המלון המשובחים שלאורך החוף,
ובמידה ונכנסתם לחוףשליד מלון הילטון  – לכו ימינה כ 300 מטר עד שתגיעו לאזור בו מתחילים החופים הטובים.

בכל מקרה – במידה ואינכם מתגוררים במלון על החוף ואין ברשותכם רכב צמוד – עדיף לקחת טוק-טוק (או את האוטובוס הירוק) לאחד החופים הטובים בצד הדרומי של הואה הין – בערך מסביבות מרכז הקניות ה  Market Village ודרומה ממנו, עד לאזור Khao Takiab (משני עברי הצוק).

 

 

פעילויות בחופי הואה הין : בחופי הואה הין, בניגוד למה שקורה 
בחופים מפורסמים בדרום כגון Ao Nang וכן Railay ואחרים בהם
החוף נטול כסאות נוח, שימשיות וכדומה – בחופים רבים בהואה הין יש את כל אבזרי הנוחות הללו. כמו כן, לאורך החופים של הואה הין, ישנה אפשרות לרכיבה על סוסים לכל הגילאים – חוויה בהחלט נעימה ומומלצת.

לגבי ספורט ימי – בניגוד למה שקורה במקומות כמו פאטאיה, קוסמוי ופוקט שלגביהן כבר פורסמו אזהרות רבות בעבר – בהואה הין אין דריסת רגל לארגוני פשע ואתם יכולים בשקט רב לשכור אופנוע ים ללא כל חשש מ"עוקץ" וסחיטת תשלומי עתק מלווים באיומים כפי שקורה במקומות שהזכרתי. הואה הין גם ידועה בזכות ה Kite Surfing ובמקום בתי ספר לנושא (כולל של ישראלים).

 

בתי מלון בהואה הין: בהואה הין יש שפע של בתי מלון ברמות שונות 
ובמחירים שונים – החל מגסטהאוסים פשוטים במחיר של כ 600 באט וכלה בשפע של מלונות 5 כוכבים במחירים יקרים יותר, כמובן.

כל מלונות היוקרה מיוצגים בהואה הין – החל מ Dusit Thani ו Sheraton ו Anantara בחלק הצפוני, מלונות הילטון וסנטארה בחלק הצפון-מרכזי, מלון מאריוט ואינטרקונטיננטל בחלק הדרום-מרכזי ומלונות Hyatt ו Wora Bura בחלק הדרומי (Khao Takiab).

חוץ מבתי מלון אלא ישנם ריזורטים רבים היושבים על החוף או בקירבה רבה אליו. קחו בחשבון שמחירו של מלון/ריזורט היושב ממש על החוף יהיה כמובן גבוה יותר. כמו כן – הואה הין מתמלאת עד אפס מקום בסופי שבוע ובחגים כך שלמעוניינים לשהות בעיירה במועדים האלה – רצוי מאד להזמין חדרים מספיק זמן מראש.

מכיוון שביקור בתאילנד למשפחה ישראלית מהווה הוצאה נכבדה למדי (מומלץ לקרוא את הכתבה באתר  – "כמה כסף צריך לתאילנד") חשוב שלמטייל הישראלי תינתן אינפורמציה טובה ועדכנית גם על מקומות המוכרים פחות לישראלים – וזאת על מנת שיוכל לקבל החלטה מושכלת בנוגע למקומות המתאימים לציפיותיו בצורה הטובה ביותר.

לצערי, לא מעט ישראלים מבזבזים זמן וכסף רב להגעה למקומות מרוחקים ורק שם מסתבר להם שהמקום שונה מאד ממה שדמיינו לעצמם מלכתחילה – דבר המביא לאכזבות ומפח נפש. זו הסיבה שהרחבתי באתר הן על הואה הין (Hua Hin) והן על קאו לאק (Khao Lak) שהן שתיים מעיירות הנופש הטובות בתאילנד אך הפחות מוכרות לישראלים – וזאת על-מנת לתת למטיילים הישראלים מבחר רב יותר ואלטרנטיבות ראויות וטובות למספר המקומות המצומצם והנדוש המוכר לרוב הישראלים.

לסיכום: חשוב לזכור שהחופים הטובים של הואה הין נמצאים החל ממרכז הואה הין ודרומה כאשר החופים הנמצאים מול מלון הילטון וצפונה ממנו – הם הפחות טובים. 

חשוב להדגיש שאין שום מקום בתאילנד, כולל הואה הין,  שיכול להתחרות בחופים ובנופים המדהימים של ים אנדאמאן בדרומה של תאילנד – קראבי, פנג-נה והאזורים הסמוכים. חופי הואה הין מזכירים במשהו את החופים בישראל (שהם לדעתי טובים בהחלט) וטובים בהרבה מאלה שבפאטאיה, קו צ'אנג ומקומות נוספים.

מי שמחפש חופים עם חול לבן ומי טורקיז – ימצא אותם רק במקומות בודדים בדרום תאילנד (ים אנדאמאן). בסיכומו של עניין – השיקלול של החופים הטובים של הואה הין יחד עם שפע של אטרקציות, פעילויות, שווקים מיוחדים, שמורות טבע, פארקי מים, ספורט ימי ועוד יחד עם קירבה רבה למרכז ללא צורך בטיסות – הופך את הואה הין ליעד איכותי שרצוי לשקול.

למזלם של המטיילים בארץ הנפלאה הזו, תאילנד שופעת מקומות רבים ושונים היכולים להוות יעדים הן לחופשה והן לטיול. לדעתי, אין מקום שהוא "רע" או "טוב" אלא מקום שמתאים יותר או מתאים פחות לציפיותיו של המטייל.

 

הערה חשובה : ישראלים רבים באים לתאילנד בחודשי הקיץ יולי – ספטמבר וכדאי לדעת שבחודשים אלה, כמות הגשמים בעיירת הקייט המלכותית – הואה הין (Prachuap Khirikhan) – נמוכה יותר מאשר במקומות כמו קו סאמואי וקו פאנגן. מבט קצר במפת מזג האוויר האינטראקטיבית יראה לכם זאת. קישור למפת מזג אוויר של תאילנד ==>  מפת מזג אוויר

כרגיל – מצגת/סרטון על חלק מחופי הואה הין ובתי המלון שבהם

 

שלח קישור למאמר "הואה הין – חופים ובתי מלון (כתבה שלישית בסדרה)"


1. מחוזות במרכז תאילנד – כללי  |   2. אמפאווה (סאמוט סונגקראם)  |   3. קנצ'נבורי  |   4. פטצ'בורי (צ'ה אם)  |   5. הואה הין (פראצ'ואפ קיריקאן)  |   6. איותאיה  |   7. שמורת קאו יאי ונאקון נאיוק  |   8. פאטאיה  |   אטרקציות לילדים – מרכז תאילנד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider