טיולי איכות בתאילנד

איותאיה – Wat Phanan Choeng

מקדש Wat Phana Choeng הוא אחד מהמקדשים ההסטוריים אך
הפעילים ביותר באיותאיה. הוא מקודש הן לתאילנדים והן לסינים ובו נמצא פסל הבודהה היושב, הגדול, הנערץ והמרשים ביותר באיותאיה – 19 מטר גובהו ו 14 מטר רוחבו – ושמו בפי התאילנדים – Luang Por To בעוד הסינים מכנים את הפסל בשם Sam Po Kong. הפסל נחשב למגינם של המלחים ויורדי הים.

המקדש ממוקם מחוץ לאי הנוצר ע"י שלושת הנהרות אך ממש מעברו של נהר ה Pasak, וסמוך לחיבור שלו עם נהר ה Chaophraya ולידו מצוי מזח כך שניתן להגיע אליו עם סירה.

המקדש והפסל שעמד תחילה מתחת לכיפת השמים נבנו בשנת 1324,
למעלה מ 20 שנה לפני יסוד ממלכת איותאה ע"י המלך U-Thong (Ramathibodi ה-1(. עם השנים, המקדש הלך והתפתח ונוספו לו בניינים שונים.

כיום יש בו מספר מבנים כאשר באחד מהם נמצא פסל הבודהה היושב הענק הגדול והמוזהב. אחד מהמבנים הוא מבנה סיני המקושט בדרקונים ובו נמצא מקדש של אלה סינית בשם Lady Soi Dok Mak ומשמש עד עצם היום הזה את הקהילה הסינית שהתיישבה במקום עוד במאה ה-13. המקדש עצמו מקושט מאד ועם מקומות לטקסים שונים ומתן מנחות ותרומות למקדש.

הערה: גם מקדש Wat Phana Choeng וגם מקדש
Wat Yai Chai Mongkol נמצאים מעבר לנהר ובצד מזרחי של איותאיה כך שניתן לשלב בקלות ביקור ב 2 אתרים אלה.

חוות דעתי: מקדש היסטורי בסגנון תאילנד-סיני ופעיל מאד גם היום. מעבר לפסל הענק והמוזהב של הבודהה שהוא המרשים ביותר באיותאיה, העובדה שהמקדש תוסס ופעיל מאד מאפשרת למבקרים התבוננות מקרוב בתרבות התאילנדית ובזמן אמת. המקדש נמצא במקום סגור כך שמתאים לביקור גם בעת מזג אוויר לא נוח.

ניתן לכלול את המקום במסגרת טיולי האיכות הפרטיים שלנו

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכניות טיולי האיכות שלנו במרכז תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על איותאיה ⇐ לחץ לקישור
לכתבות נוספות על אזור מרכז תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור

סרטון שצילמתי במקום ….תנהו !!

שלח קישור למאמר "איותאיה – Wat Phanan Choeng"


1. מחוזות במרכז תאילנד – כללי  |   2. אמפאווה (סאמוט סונגקראם)  |   3. קנצ'נבורי  |   4. פטצ'בורי (צ'ה אם)  |   5. הואה הין (פראצ'ואפ קיריקאן)  |   6. איותאיה  |   7. שמורת קאו יאי ונאקון נאיוק  |   אטרקציות לילדים – מרכז תאילנד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider