טיולי איכות בתאילנד
1. מחוזות במרכז תאילנד – כללי  |   2. אמפאווה (סאמוט סונגקראם)  |   3. קנצ'נבורי  |   4. פטצ'בורי (צ'ה אם)  |   5. הואה הין (פראצ'ואפ קיריקאן)  |   6. איותאיה  |   7. שמורת קאו יאי ונאקון נאיוק  |   8. פאטאיה  |   אטרקציות לילדים – מרכז תאילנד  

אזור נאקון נאיוק (Nakhon Nayok)

נאקון נאיוק הינו מחוז (Province) קטן יחסית אך יפה ומרשים, הנמצאNakhon Nayok
במרחק של כ 100 ק"מ בלבד מבנגקוק (כשעה וחצי נסיעה). מחוז נאקון נאיוק משתרע דרומית ל שמורת קאו יאי הידועה והמפורסמת וחלקה הדרומי של השמורה נכלל בתחומי המחוז.

ההרים של שמורת קאו יאי מזינים במים את הנהרות והמפלים שבאזור נאקון נאיוק ומאפשרים פעילויות כייפיות לכל המשפחה כגון ראפטינג, קאייאקים, אבובים ועוד. בסופי שבוע ובחגים – האזור מתמלא בתאילנדים רבים הבאים להנות מהסכר הגדול ביותר בתאילנד, מהפארקים באזור, הפעילויות במים, טרקטורונים, ושפע המסעדות והריזורטים. באמצע השבוע האזור מאד שקט ורגוע.
** את מגוון הפעילויות והאטרקציות ניתן לראות בסרטון בסוף הכתבה.

 

אטרקציות ופעילויות:

הסכר הגדול: עד להקמתו של הסכר, סבלו תושבי האזור (שהוא חקלאיKhun Dan Prakan Chon Dam
בעיקרו) מתקופות של שטפונות ויובש. מלך תאילנד הגיע בעצמו לאזור כדי לסייע בפתרון הבעיות והוחלט להקים את הסכר.

הסכר נקרא Khun Dan Prakan Chon Dam – הוא הסכר הגדול ביותר בתאילנד ונחשב לגדול מסוגו (RCC Dam) בעולם – ומהווה את אחת האטרקציות הבולטות באזור. הסכר מתנשא לגובה של 93 מטר ואורכו בחלק העליון הוא למעלה מ 2.5 ק"מ (!).

ניתן לעלות עם רכב לחלקו העליון של הסכר ולהנות מהנוף המרהיב של האזור הנשקף מצד אחד שלו וממראה האגם הגדול שנוצר מצידו השני של הסכר. בסופי שבוע ניתן לקחת סיור רכוב לכל אורכו של הסכר.

האגם: הסכר הענק יצר אגם המשתרע על שטח גדול מאד ויכול להכילThe Lake
224 מיליון מ"ק של מים. האגם משמש כמאגר מים הן להשקיית השדות
והן לאספקת מי שתיה לתושבי האזור.

בנוסף לכך, האגם מהווה אטרקציה בפני עצמו – דייג, ספורט מים וכן
שייט למקומות שאינם נגישים בשום דרך אחרת. באזור האגם יש שפע
של מפלים נסתרים אליהם ניתן להגיע בשייט בלבד.

בתום העונה הגשומה, כאשר מפלס המים באגם הוא גבוה – ניתן להגיע עם סירה ישירות למפלים ופשוט לקפוץ מהסירה ישר לתוך המפלים השונים – חווייה מהנה שקשה לתאר במילים.

ראפטינג: אחת הפעילויות הכייפיות והפופולריות באזור היא הראפטינגRafting in Nakhon Nayok
על נהר נאקון נאיוק. מקורו של נהר נאקון נאיוק הוא במי הגשמים הזורמים אליו משמורת קאו יאי והסכר הגדול שנבנה בשנת 2005 תרם רבות גם לנהר בכך שמאפשר זרימה רציפה במשך כל השנה, כולל בעונה היבשה.

הזרימה לא חזקה במיוחד ולכן הראפטינג מתאים מאד גם למשפחות עם
ילדים קטנים. לא מדובר ב White Water Rafting כמו יש בשמורת
Ton Pariwat בדרום תאילנד – אך יש בו פיתולים וכן 3 מדרגות סלעיות קטנות ההופכות את הראפטינג לכייפי ביותר.

 מכיוון שהפעילויות באזור כוללות הרבה מים (ראפטינג, אבובים, מפלים) – בטיולי האיכות שלנו לאזור (כולל בטיול יום) דאגנו לחדרים באחד הריזורטים בסביבה בו תוכלו להתקלח ולהחליף בגדים.

אבוביםאחת הפעילויות הכייפיות והפופולריות באזור נאקון נאיוק היא Wang Takhrai שייט אבובים. בסמוך לסכר הגדול נמצא פארק מקסים המהווה גן בוטאני עם שפע של צמחיה ססגונית, מדשאות רחבות ועצים רבים המספקים צל
למבקרים בפארק.

במרכז הפארק תמצאו את מפלי Wang Takhrai המהווים יובל של נהר
נאקון נאיוק והאטרקציה העיקרית במפלים אלה היא שייט אבובים. למרות שהפארק משתרע על שטח גדול, בסופי שבוע הוא מלא בנופשים תאילנדים שבאו להנות מפיקניק בפארק היפהפה הזה תוך כדי בילוי באטרקציות והפעילות במקום (אפילו יש אומגה).

מפלי Wang Takhrai אינם מקבלים מים מהסכר כך שהזרימה בהם תלויה בעונת השנה. בפארק תמצאו מסעדות, חנויות והרבה נקודות השכרה של אבובים …….. לא להחמיץ !!

מפלים: באזור נאקון נאיוק של מספר מפלים ידועים כאשר המפורסם Nang Rong Waterfall
שבהם והגדול במפלים של נאקיון נאיוק הוא מפלי Sarika  – מפל בעל
9 מדרגות כאשר בכל מדרגה יש בריכה בה ניתן לשחות. המפל
מתנשא לגובה של כ 200 מטר מעל המדרגה התשיעית.

מפל נוסף מפורסם באזור נקרא Nang Rong Waterfall – מפל שמימיו הקרירים מגיעים מראשי ההרים של שמורת קאו יאי. המפל נמצא בתוך יער, עובר מספר מדרגות וגושי סלע גדולים ויוצר גם בריכות בהם ניתן להתרחץ. המקום מטופח ומסודר.

קחו בחשבון שהמפלים באזור נאקון נאיוק שופעי מים בעונה הגשומה ובחודשים ספורים אחריה בלבד. בעונה היבשה אין טעם לבקר בהם.

סיכום:

אזור נאקון נאיוק הוא אזור מקסים בעל טבע עשיר ושופע מים עם Mooban Dogmai
אטרקציות ופעילויות רבות. למרות קירבתו הרבה לבנגקוק, האזור אינו מוכר לתיירים אך פופולרי מאד בקרב התאילנדים. קראתי באחת הכתבות באינטרנט שהמקום אפילו הוא לא מוזכר ב Lonely Planet – וזה אולי מסביר מדוע תראו שם כמות אפסית של תיירים זרים.

קירבתו לבנגקוק והעובדה שהאזור צמוד לשמורת קאו יאי הנהדרת הופך את אזור נאקון נאיוק ליעד מושלם לטיולי משפחה הכוללים גם את שמורת קאו יאי עם אפשרות לינה באחד הריזורטים היפים, המיוחדים והמקסימים ביותר בתאילנד כולה.

בטרם נסיים את הכתבה – אזכיר עוד אטרקציה קטנה הנמצאת ממש בכניסה למחוז נאקון נאיוק (כאשר באים מבנגקוק) והיא נקראת Mooban Dogmai  – אזור של משתלות המשתרע לאורך קילומטרים רבים והמהווה חגיגה לעיניים.

הודעה חשובה בקרוב מאד תעלנה לאתר תוכניות טיולי האיכות שלנו ל שמורת קאו יאי המקסימה ולאזורים המקיפים אותה – אזור נאקון נאיוק ואזור Pak Chong ("שוויצריה התאילנדית" ומערת העטלפים המפורסת)

♦ לקריאת הכתבה על שמורת Khao Yai – שמורת הטבע היפה ביותר בתאילנד ==> קישור לכתבה
♦ לקריאת הכתבה על אזור Pak Chong המכונה "שוויצריה התאילנדית" ==> קישור לכתבה

 לטיול האיכות הפרטי שלנו לשמורת קאו יאי וסביבותיה ==> לחץ לקישור
 לכל מגוון טיול האיכות הפרטיים שלנו בתאילנד ==> לחץ לקישור
 ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ==> לחץ לקישור 

** כרגיל – את שפע המראות המקסימים של אזור נאקון נאיוק תוכלו לראות בסרטון המצורף ….. תהנו

 

שלח קישור למאמר "אזור נאקון נאיוק (Nakhon Nayok)"


1. מחוזות במרכז תאילנד – כללי  |   2. אמפאווה (סאמוט סונגקראם)  |   3. קנצ'נבורי  |   4. פטצ'בורי (צ'ה אם)  |   5. הואה הין (פראצ'ואפ קיריקאן)  |   6. איותאיה  |   7. שמורת קאו יאי ונאקון נאיוק  |   8. פאטאיה  |   אטרקציות לילדים – מרכז תאילנד  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider