טיולי איכות בתאילנד

מפרץ פנג-נה

 

מפרץ פנג-נה (Phang Nga bay) הינו אזור טבע, מרהיב ביופיו ויוצא
דופן ומיוחד מאד במראהו – משובץ באיים, צוקים, מערות ויערות מנגרובים.

שטחו של המפרץ הוא כ 400 קמ"ר והוא מאופיין במצוקי גיר (Limestone Krasts) בעלי צורות שונות ומשונות, הבולטים בחדות מתוך מי האיזמרדג הירוקים של המפרץ והמקנים למפרץ פנג-נה את מראהו הייחודי והמרשים.

בשנת 1981, חלק גדול של המפרץ הוכרז כשמורת טבע מוגנת – Ao Phang Nga National Park. יערות המנגרובים שמכסים חלקים נרחבים של אזור המפרץ מהווים משכן לבעלי חיים רבים – קופים, לוטרות, דולפינים, צבי ים ומינים רבים של ציפורים ודגים. 

 

מפרץ פנג-נה נמצא במחוז Phang Nga בו נמצאים גם Khao Lak
עיירת הקייט האיכותית בעלת החופים הנהדרים וכן שמורת הטבע הסמוכה למפרץ – שמורת Ton Pariwat עם הראפטינג על מים גועשים הפעיל כל השנה ויתר הפעילויות כגון טרקטורוני שטח, טראק פילים ועוד.

בשטחו של המפרץ ישנם עשרות איים, גדולים וקטנים, רבים מהם היו יכולים להכנס ל"ספר השיאים של גינס" או בגלל יופיים או בגלל צורתם המשונה. איים אלה זכו לשמות בתאילנדית המתארים את צורתם כגון: "הר הכלב" (Khao Mah Ju): "שדיים של אשה" (Ko Nom Sao); "אי המסמר" (Ko Tapu) – הלא הוא אי ג'יימס בונד הידוע…ועוד. אתאר כאן את האיים העיקריים המהווים יעד לרוב רובם של הטיולים במפרץ פנג-נה.

 

Ko Ping Gan ו Ko Tapu – משמעותו המילולית של Ko Ping Gan 
היא "האיים הנתמכים זה בזה" ו Ko Tapu משמעותו "אי המסמר".
אלה הם האיים המפורסמים ביותר במפרץ פנג-נה ופרסומם בא להם עקב כך שהסרט "האיש בעל אקדח הזהב" מסדרת הסרטים של ג'יימס בונד (בכיכובו של רוג'ר מור) – צולם במקום. 

הסרט צולם בשנת 1974 עם רוג'ר מור בתפקיד ג'יימס בונד וכריסטופר לי בתפקיד סאקראמאנגה הרשע. ג'יימס בונד רודף אחרי סאקראמנגה בהונג-קונג ובבנגקוק ולבסוף נערך הדו-קרב המכריע ביניהם ממש כאן. בעקבות הסרט זכה האי בשם James Bond island וכל מפרץ פנג-נה הפך מאז לאתר תיירות שוקק חיים. 

 

האי ג'יימס בונד וצורתו המיוחדת (רחב למעלה וצר למטה) לסמל של 
מפרץ פנג-נה ואין כמעט סיור מאורגן במימי המפרץ שאיננו כולל את האי בתוכנית הטיול.  משנת 1998 אסור לסירות להתקרב ל Ko Tapu וזאת בניסיון למנוע את הקורוזיה שעלולה למוטט את הסלע (רוחבו בגובה פני הים 4 מטרים ובצד העליון – 8 מטרים).

עם שפע הסיורים והתיירים הרבים המגיעים לאי – המקום הפך לצפוף ומלוכלך ועם רוכלים נודניקים אשר ינסו למכור לכם את מרכולתם. (למעוניינים לדעת – במקום יש גם שירותים !). למרות הכל – המקום בהחלט שווה ביקור אך מי שנמצא בטיול פרטי – עדיף שלא לעלות על האי עצמו (מאכזב למדי) אלא להסתפק בשייט לידו (לשם צילומים למזכרת).

 

Ko Panyee (הכפר המוסלמי) – עוד אטרקציה הנמצאת סמוך 
לאי ג'יימס בונד במפרץ פנג-נה הוא האי Ko Panyee הידוע גם בשם Muslim Viallage – הכפר המוסלמי. 

המקום החל להיות מיושב בסוף המאה ה 18 ע"י דייגים מאלאיים אשר מצאו במפרץ המוגן מקום נוח למגורים. מכיוון שלאזרחים זרים אסור להיות בעלי קרקע בתאילנד – הם בנו את בתיהם ע"ג כלונסאות. 

 

 

האי הוא בעיקרו מצוק ועל שטח היבשה הקטן שנותר ממוקמים המסגד
ובית הקברות. כל יתר המבנים בנויים על כלונסאות מעל פני המים. קשה להאמין, אך במקום יש אפילו מגרש כדורגל צף !! כיום, המקום כבר פחות אותנטי כפי שהיה בעבר ולא מעט מתושבי המקום הם כפריים עניים באזור איסאן אשר עברו להתגורר במקום.

במקום תמצאו שפע דוכנים המוכרים שלל מזכרות ודברים שונים כפי שניתן למצוא בשווקים רבים ברחבי תאילנד. 
לגבי המסעדות במקום – יש במקום מסעדות לא מעטות שבביקורים האחרונים שערכתי השתפרו מאד לעומת המצב לפני מספר שנים וניתן להנות ממבחר מנות טעימות כולל דגים טריים, פרי השלל של דייגי המקום. לקראת שעות הערב, המקום הופך לכפר שקט ואותנטי, כך שמי שרוצה לחוות זאת – ישנה אפשרות לינה במקום. 

 

 

Ko Talu Nok – משמעות המילה Talu היא "חור" או פתח שדרכו 
ניתן לראות ……. ואכן האי מקיים את השם במלואו. מדובר על אי ובו מערות וחללים רבים ("Hong") ובתוכם לגונות. חדרים אלה נוצרו בעקבות כך שגגות של מערות התמוטטו כך שנוצרו "חדרים" ללא תקרה. 

האי Talu Nok מהווה יעד מצויין לשייט קאייקים מהנה מאד. נקודת היציאה לשייט הינה ספינה גדולה החונה בסמוך (יש שירותים וקיוסק). את הקאייקים משיטים תאילנדים מנוסים העוברים בפתחים קטנים של מערות רבות המצוייות באי……..למטיילים רק נשאר להנות מהחוויה (ולא לשכוח להנמיך את הראש במעבר בפתחים הקטנים).
** זו חוויה מיוחדת ומומלצת מאד !!

 

בנוסף ל 3 האיים הללו הכלולים ברוב רובם של תכניות הסיורים
המאורגנים למפרץ פנג-נה, ניתן גם לראות את Kaho Khian  – מערה ובה ציורים עתיקים, את Khao Mah Ju ("הר כלב הפודל" – כפי שניתן לראות בתמונה משמאל), ועוד. 

הגעה – כפי שניתן לראות במפה למעלה, מפרץ פנג-נה נגיש הן מפוקט והן מקראבי אך הדרך הקלה והפשוטה ביותר היא לעשות אותו מהעיירה פנג-נה עצמה. העיירה מצוייה בערך במחצית המרחק בין פוקט לקראבי וכשעה נסיעה מעיירת הקייט קאו לאק ומשמורת קאו סוק – ובסמוך לה נמצאים מזחים רבים בהם תוכלו לשכור סירת לונג-טייל לטיול במפרץ.

 

המלצות (ומשהו לגבי סיורי המפרץ המאורגנים) – סיור מקיף במפרץ
פנג-נה מהעיירה עצמה לוקח לא יותר מ 3 שעות. הטיולים היוצאים
ממקומות כמו פוקט וקראבי הם מלכודות תיירים טיפוסיות – האיסוף מבתי  המלון והשייט עד למקום גוזלים זמן רב. 

המלצתי:  קחו שייט פרטי ישירות מאחד המזחים שבמפרץ פנג-נה עצמו מכיוון שזה חוסך זמן רב. אפשר לשקול לא לרדת לאי ג'יימס בונד אלא רק לשוט סמוך אליו. בקיצור – תהנו מהשייט במפרץ ואל תוותרו על הקאייקים באי Ko Talu Nok (כל אחד יכול לשכור שם קאייק). 

 

לתשומת ליבכם: מפרץ פנג-נה, האי ג'יימס בונד, הקאייקים למערות ועוד כלולים בתוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום תאילנד וכן בתוכנית הטיול האולטימטיבי בתאילנד – "הטיול מחוף לחוף" 

 לקריאת תוכניות הטיולים שלנו בדרום תאילנד, לחץ על הקישור ==>  טיולי האיכות שלנו בדרום

 לקריאת תוכנית "הטיול מחוף לחוף", לחץ על הקישור ==> הטיול מחוף לחוף

 לקריאת כל תוכניות הטיולים שלנו ברחבי תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

 

** חלק משלל המראות והחוויות של מפרץ פנג-נה תוכלו לראות בסרטון המצורף…תהנו !!

   

שלח קישור למאמר "מפרץ פנג-נה"


Khao Lak  |   אזור פנג-נה  |   איים מיוחדים בדרום תאילנד  |   פוקט  |   קראבי  |   קראבי – אטרקציות ביבשה  |   קראבי – איים וחופים  |   שמורת קאו סוק  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider