תאילנד https://mythailand.co.il האתר של ד"ר דודו - מגוון טיולי איכות פרטיים ברמה גבוהה בהתאמה אישית וכן מידע אישי רב ומעודכן על נושאים ואזורים שונים בתאילנד - חלקם לא מוכר לישראלים Tue, 02 Mar 2021 15:56:30 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.6.2 קו צ'אנג – Rasta view ונקודות תצפית נוספות https://mythailand.co.il/%d7%a7%d7%95-%d7%a6%d7%90%d7%a0%d7%92-rasta-view-%d7%95%d7%a0%d7%a7%d7%95%d7%93%d7%95%d7%aa-%d7%aa%d7%a6%d7%a4%d7%99%d7%aa-%d7%a0%d7%95%d7%a1%d7%a4%d7%95%d7%aa Sat, 16 May 2020 21:28:57 +0000 https://mythailand.co.il/?p=11475 בקו צ'אנג יש מספר נקודות תצפית יפות שאינן מחייבות טיפוס רגלי על הר אלא נמצאות על אם הדרך וניתן לעצור ולהנות מהנוף - כתבה זו תעסוק בהן. להמשיך לקרוא

הפוסט קו צ'אנג – Rasta view ונקודות תצפית נוספות הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
בקו צ'אנג יש מספר נקודות תצפית יפות שאינן מחייבות טיפוס רגלי על הר אלא נמצאות על אם הדרך וניתן לעצור ולהנות מהנוף – כתבה זו תעסוק בהן.
♣ בסוף הכתבה יש סרטון קצר שצילמתי ב Rasta View

ישנם מקומות עם מראות יפים כגון שבילי ההליכה ביערות המנגרובים, מזח Bang Bao ועוד – אך כוונתי בנקודת תצפית (View point) היא מקומות מהם ניתן להשקיף מלמעלה על הנוף.

White Sand beach View Point: מספר דקות
נסיעה ממזח Sapparot אליו מגיעות המעבורת מטראט וממש בפיתול הלפני אחרון בטרם הדרך היורדת והמתפתלת מביאה אותכם לחלקו הצפוני של ה White Sand beach , נמצאת נקודת התצפית הראשונה.

זו לא נקודת תצפית ממש מסודרת אבל הרחיבו את שולי הכביש במקום כך שניתן בביטחה לעצור מעבר לשוליים ולרדת מהרכב לתצפית.

בנקודת תצפית זו ניתן להשקיף על חוף White Sand, החוף הידוע והעמוס ביותר של קו צ'אנג. ביום עם ראות טובה, הנוף מכאן בהחלט מרשים.

Kai Bae View Point:  זו לדעתי נקודת התצפית המפורסמת
ביותר בקו צ'אנג. נמצאת בצידו הדרומי של חוף Kai Bae כאשר הדרך עושה את דרכה לחוף Lonely Beach.

כאן כבר מדובר בנקודת תצפית מסודרת עם חניה נוחה וסלולה ורבים מהמבקרים בקו צ'אנג מגיעים הנה לפני השקיעה כדי להצטלם על רקע השמש השוקעת והאיים הקטנים שנמצאים מערבית לקו צ'אנג.

 

Rasta View: מדובר בעצם בבית-קפה/מסעדה הממוקמת
על צוק בצידו הדרומי של קו צ'אנג וממש צמוד ל Tranquility Bay Residence וליד חוף מצויין אך פחות מוכר של קו צ'אנג – Klong Kloi Beach.

האמת היא שנתקלתי במקום די במקרה כאשר שהינו ב חוף Klong Kloi וכשחלפנו בכביש ליד ה Rasta View, משך את עיני המבנה הפשוט אך הצבעוני של המקום – עצרנו כדי להעיף מבט ולתהות על קנקנו של המקום ומיד התאהבנו בו.

כפי שציינתי, מדובר בבית-קפה/מסעדה עם ווייב נהדר
ועם נוף מרהיב שלדעתי מהווה את נקודת התצפית היפה ביותר בקו צ'אנג. המקום פשוט ובסיסי למדי אבל משרה אווירה נעימה ביותר.

כל זאת יחד עם הנוף המקסים הופך את המקום בעיני למקום מיוחד במינו שאסור לפספס בעת הביקור בקו צ'אנג.

 

יצא לי להציץ בתפריט של המקום והתרשמתי לטובה
מהמבחר אך לצערי היינו קצת לחוצים בזמן כך שממש לשבת ולאכול במקום לא יצא לנו. אין ספק שבביקור הבא בקו צ'אנג אפנה זמן לטובת ארוחת צהריים ב Rasta View ואז כמובן אעדכן כאן.
♣ בסוף הכתבה יש סרטון קצר שצילמתי ב Rasta View
♥ המקום כמובן כלול יחד עם שאר נקודות התצפית בתוכניות הטיולים החדשות שלנו לקו צ'אנג.

 

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים. 

באתר תמצאו מגוון כתבות שלי על כל הנושאים הקשורים לקו צ'אנג: הגעה, המזחים באי, התניידות באי ועוד ; עונות השנה ומזג האוויר ; סקירה על כל חופי האי ; בתי מלון וריזורטים ; פעילויות כייפיות לכל המשפחה ; אטרקציות ומקומות מעניינים לביקור (יעלה בקרוב) ; הצד המזרחי והלא מתוייר של קו צ'אנג (יעלה בקרוב) ; אטרקציות בדרך לקו צ'אנג (Chantaburi) (יעלה בקרוב) ; שייט יומי לאיים הסמוכים לקו צ'אנג
♦
לחיצה על כל אחד מהקישורים הנ"ל תפתח לכם את הכתבה בנושא

♥ נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור 
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
♦ צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור 

♣ מצורף סרטון קצר שצילמתי במקום (יעלה בקרוב)

 

הפוסט קו צ'אנג – Rasta view ונקודות תצפית נוספות הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
פטצ'אבון (Petchabun) – כללי https://mythailand.co.il/%d7%a4%d7%98%d7%a6%d7%90%d7%91%d7%95%d7%9f-petchabun-%d7%9b%d7%9c%d7%9c%d7%99 Tue, 21 Apr 2020 20:05:37 +0000 https://mythailand.co.il/?p=11067 מחוז פטצ'אבון (Petchabun) הוא אחד ממחוזותיו של אזור צפון תאילנד. המחוז נמצא בחלק הדרומי יותר של אזור הצפון, פופולרי מאד בקרב התיירות הפנים-תאילנדית אך איננו מוכר כלל לתיירים. אשמח לעשות לכם היכרות עם אזור הררי ויפה זה המהווה חלק מאותה תאילנד היפה והאותנטית שתיירים רבים מעוניינים לבקר ולחוות. להמשיך לקרוא

הפוסט פטצ'אבון (Petchabun) – כללי הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
מחוז פטצ'אבון (Petchabun) הוא אחד ממחוזותיו של
אזור צפון תאילנד. המחוז נמצא בחלק הדרומי יותר של אזור הצפון, ומהווה נקודת מפגש של 3 מאזורי תאילנד – אזור הצפון, אזור המרכז ואזור צפון-מזרח תאילנד (אזור איסאן)
.

מקורו של השם הוא בשפת הסנקסריט (Sanskrit) – שפה הינדית קדומה – ופירושו הוא "היהלום המושלם".

בכתבה זו אשמח לעשות לכם היכרות עם אזור הררי ויפה זה המהווה חלק מאותה תאילנד היפה והאותנטית שeeתיירים רבים מעוניינים לבקר ולחוות.

כפי שציינתי – מחוז פטצ'אבון נמצא בשיפוליו הדרומיים
של אזור הצפון, באזור שבין צפון תאילנד למרכזה – כ 400 ק"מ צפונית לבנגקוק והרחק ממסלולי התיירות הרגילים כך שבעת ביקורכם באזור ספק אם תיתקלו כלל בתיירים – האזור פופולרי מאד בקרב התיירות הפנים-תאילנדית אך איננו מוכר כלל לתיירים.

את המחוז חוצה נהר  (Pa Sak river) היוצר עמק פורה ביותר
המוקף בשרשרות הרים – ואכן, מחוז פטצ'אבון מפורסם בין katt leya השאר בזכות החקלאות העשירה שבו ובמיוחד התאמארינד (Sweet Tamarind) , אך גם גידולי קפה, סטביה ועוד.

האטרקציה המרשימה ביותר במחוז פטצ'אבון היא ללא ספק
מקדש Wat Pha Sorn Kaew – עבודת אומנות מופלאה ונדירה ביופיה שמזכירה את עבודותיו של גאודי בברצלונה ונחשב בעיני רבים למקדש המרשים והיפה ביותר בתאילנד.

♦ לכתבה מפורטת (כולל סרטון כמובן) על מקדש Wat Pha Sorn Kaew ⇐ לחץ לקישור

 

לדעתי האישית, המקדש המופלא הזה –
מקדש Wat Pha Sorn Kaew – מהווה סיבה מספקת כשלעצמה לביקור בפטצ'אבון אך יש במחוז עוד מספר אטרקציות מעניינות שעליהן אפרט מעט יותר בכתבות נוספות:
♦ שוק בוקר מקסים – לכתבה ולסרטון ⇐ לחץ לקישור (יעלה בהמשך)
♦ מפלי Sridit – לכתבה ולסרטון ⇐ לחץ לקישור (יעלה בהמשך)
♦ Pino Latte – לכתבה ולסרטון ⇐ לחץ לקישור (יעלה בהמשך)

 

סיכום: מחוז פטצ'אבון הוא אחד ממחוזותיה
הבלתי-מתויירים לחלוטין של אזור הצפון של תאילנד.

למי שמעוניין לחוות את תאילנד הקסומה והאותנטית שכבר לא קיימת באזורים רבים ובמיוחד בצפון הסטנדרטי והמתוייר לעייפה – זה המקום לבקר בו יחד עם המחוזות הסמוכים אליו – סוקותאי ו לאמפנג – שאליהם כבר התחילו להגיע תיירים לא מעטים.


אני אישית ציפיתי לראות מקום ריק למדי ולהפתעתי הרבה
גיליתי מקום שוקק חיים עם שפע של תיירות פנים-תאילנדית כפי שתוכלו לראות בעצמכם בסרטונים המצורפים לכתבות השונות על פטצ'אבון ואפילו ריזורטים לא זולים שקשה היה למצוא חדר פנוי.
לדעתי, בעתיד הלא רחוק – מחוז פטצ'אבון על נופיו המקסימים, מזג האוויר הנוח, חוויית תאילנד האותנטית והאטרקציות שבו – יהפוך לאחת האטרקציות הפופולריות של צפון תאילנד וימשוך תיירים רבים.

 

לידיעת המטיילים שלנו ויתר הגולשים: אני עובד עכשיו במרץ על תכנון הטיול "מעיר להר" – טיול אשר ייקח אותכם בנסיעה מבנגקוק ועד לצפון. טיול זה יתחיל באזורים מוכרים כגון אמפאווה, קנצ'נבורי או איותאיה וימשיך צפונה דרך מחוזות שגדודי תיירים עדיין לא חרשו אותם ושזר מתקבל שם עדיין בסקרנות רבה – כגון אותאי תאני, נאקון סאוואן, סוקותאי ולאמפנג – ובהם תוכלו לחוות את תאילנד האותנטית והנעימה כמוה לא ניתן כבר למצוא באזורים המתויירים בצפון. ♥ למעוניינים – נוכל לכלול בטיול גם את אזור פטצ'אבון

 

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית הטיול "מעיר להר" – הטיול האולטימטיבי לצפון תאילנד ⇐ לחץ לקישור (יעלה בקרוב)
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בצפון ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על צפון תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
♦ צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

 

 

 

 

 

 

הפוסט פטצ'אבון (Petchabun) – כללי הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
פטצ'אבון – מקדש Wat Pha Sorn Kaew https://mythailand.co.il/%d7%a4%d7%98%d7%a6%d7%90%d7%91%d7%95%d7%9f-%d7%9e%d7%a7%d7%93%d7%a9-wat-pha-sorn-kaew Thu, 23 Apr 2020 09:06:46 +0000 https://mythailand.co.il/?p=11102 האטרקציה המרשימה ביותר במחוז פטצ'אבון היא ללא ספק מקדש Wat Pha Sorn Kaew – עבודת אומנות מופלאה ונדירה ביופיה שמזכירה את עבודותיו של גאודי בברצלונה, ונחשב בעיני רבים למקדש המרשים והיפה ביותר בתאילנד להמשיך לקרוא

הפוסט פטצ'אבון – מקדש Wat Pha Sorn Kaew הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
האטרקציה המרשימה ביותר במחוז פטצ'אבון
היא ללא ספק מקדש Wat Pha Sorn Kaew – עבודת אומנות מופלאה ונדירה ביופיה שמזכירה את עבודותיו של גאודי בברצלונה. המקדש
נחשב בעיני רבים (וגם בעיני) למקדש המרשים והיפה ביותר בתאילנד.
♣ בסוף הכתבה – סרטון שצילמתי במקום

 

מחוז פטצ'אבון נמצא בחלק הדרומי של צפון תאילנד,
כ 400 ק"מ מבנגקוק והרחק ממסלולי התיירות הרגילים כך שבעת ביקורכם באזור ספק אם תיתקלו כלל בתיירים.

מדובר על מחוז הררי, ירוק ויפה עם קרקע פוריה מאד לגידולים שונים כגון תאמארינד, תות-שדה ועוד.

 

האטרקציה המרשימה ביותר במחוז פטצ'אבון היא
ללא ספק מקדש Wat Pha Sorn Kaew – מקדש מדהים ביופיו ששונה מכל המקדשים שתראו בתאילנד ונחשב בעיני רבים למקדש המרשים והיפה ביותר בתאילנד.

המקדש ממוקם על פסגת הר בגובה של למעלה מ 800 מטר וממנו נשקף נוף מקסים של ההרים והעמקים באזור. מדובר על מקדש חדש שבנייתו הסתיימה בשנת 2004 ומשמש כמרכז ללימודי בודהיזם ומדיטציה – דבר שמשתלב היטב בנוף המקסים והפסטורלי של האזור.

ברחבה הסמוכה  לפאגודה ישנו פסל ענק, מרהיב ביופיו
ובו 5 דמויות של בודהה בתנוחת מדיטציה, כאשר כל דמות קטנה יותר מהשניה (מזכיר בבושקה) וכולן צופות בשלווה על העמק וההרים norske המקיפים אותו היוצרים יחד את הנוף היפהפה של האזור.
porno incesti italiani free-sex
בסיס הפסל מעוטר כולו בפרחי לוטוס לבנים. הפסל מסמל את 5 הבודהה שירדו ארצה.

גם הפגודה העיקרית נבנתה בסגנון מיוחד וייחודי –
מבנה המורכב מצורות דמויות פרחי לוטוס ובגובה של 5 קומות כאשר כולו מצופה ב 5 מיליון אבני פסיפס צבעוניות ומשולבים בהם עבודות קדרות שונותhttps://mythailand.co.il/%d7%a4%d7%98%d7%a6%d7%90%d7%91%d7%95%d7%9f-%d7%9e%d7%a7%d7%93%d7%a9-wat-pha-sorn-kaew – והכל יחד יוצר עבודת אומנות מופלאה ונדירה ביופיה שמזכירה במשהו את עבודותיו של גאודי בברצלונה.

 

 

לסיכום: מקדש מודרני בסגנון ייחודי ביותר – שונה לחלוטין
מכל מקדשי תאילנד האחרים והמהווה יצירת אומנות מהממת שתשאיר אותכם פעורי פה ומוקסמים. כיום מבקרים במקדש המופלא הזה כמעט רק תאילנדים אך אין לי ספק שבעתיד, המקום המופלא הזה יהפוך למוקד משיכה לתיירים רבים
.

חוות דעתי: מקדש מהמם ביופיו והמלצתי היא לעשות כל מאמץ כדי לבקר בו.

לידיעת המטיילים שלנו ויתר הגולשים: אני עובד עכשיו במרץ על תכנון הטיול "מעיר להר" – טיול אשר ייקח אותכם בנסיעה מבנגקוק ועד לצפון. טיול זה יתחיל באזורים מוכרים כגון אמפאווה, קנצ'נבורי או איותאיה וימשיך צפונה דרך מחוזות שגדודי תיירים עדיין לא חרשו אותם ושזר מתקבל שם עדיין בסקרנות רבה – כגון אותאי תאני, נאקון סאוואן, סוקותאי ולאמפנג – ובהם תוכלו לחוות את תאילנד האותנטית והנעימה כמוה לא ניתן כבר למצוא באזורים המתויירים בצפון. ♥ למעוניינים – נוכל לכלול בטיול גם את אזור פטצ'אבון

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית הטיול "מעיר להר" – הטיול האולטימטיבי לצפון תאילנד ⇐ לחץ לקישור (יעלה בקרוב)
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בצפון ⇐ לחץ לקישור
לתוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על צפון תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
♦ צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

♣ לנוחיותכם – סרטון שצילמתי במקום ומקווה שמצליח להעביר במקצת את החווייה של המקום המופלא הזה

הפוסט פטצ'אבון – מקדש Wat Pha Sorn Kaew הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
קו צ'אנג – הקדמה (כללי, הגעה והתניידות, חופים, מזג אוויר ועוד) https://mythailand.co.il/%d7%a7%d7%95-%d7%a6%d7%90%d7%a0%d7%92-%d7%94%d7%a7%d7%93%d7%9e%d7%94 Thu, 23 Jan 2020 21:15:29 +0000 https://mythailand.co.il/?p=10670 האי Ko Chang ("אי הפיל") הינו האי השלישי בגודלו בתאילנד (אחרי פוקט וקו סאמוי). האי נמצא במחוז Trat, כ 6-7 שעות נסיעה מבנגקוק. האי התחיל להתפתח בצורה מואצת רק ב 10 השנים האחרונות אך יחסית עדיין בבתוליו. להמשיך לקרוא

הפוסט קו צ'אנג – הקדמה (כללי, הגעה והתניידות, חופים, מזג אוויר ועוד) הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
האי Ko Chang ("אי הפיל") הינו האי השלישי בגודלו בתאילנד (אחרי פוקט וקו סאמוי). האי נמצא במחוז Trat, כ 6-7 שעות נסיעה מבנגקוק. האי התחיל להתפתח בצורה מואצת רק ב 10 השנים האחרונות אך יחסית עדיין בבתוליו. למרות גודלו של האי, אין בו חופים רבים ואלה שיש שונים מאד אחד מהשני באיכות החוף, באווירה, באופי הנופש וכן בסוג התיירות השוהה בחוף.

האי, שהחל את דרכו לא מזמן כיעד לתרמילאים ובקתות
פשוטות, משנה את פניו במהירות ובתי מלון חדשים הוקמו ומוקמים בחופים השונים המצויים בעיקר בצידו המערבי של האי
♦ סקירה מפורטת של חופי האי קו צ'אנג תוכלו למצוא בכתבה שלי ⇐ סקירת חופי קו צ'אנג 

♥ בסוף הכתבה תוכלו לצפות בסרטון בו תיעדתי את המעבר במעבורת לקו צ'אנג

מבנה האי

האי קו צ'אנג הוא רובו ככולו הרים, צוקים ויערות גשם
המכסים את רוב שטחו.

באי יש 2 כבישים המתחילים במזח Sapparot שבצידו הצפוני של האי – האחד מתפתל לאורך החופים המערביים והשני לאורך החופים המזרחיים – ושניהם מסתיימים בצידו הדרומי של האי אך בשלב זה (ינואר 2020) לא מחוברים  בצד הדרומי כך שלא נוצר כביש אחד מעגלי.

למרות גודלו של האי, כמות החופים בו קטנה יחסית. רוב
החופים מסולעים והחופים החוליים המעטים שישנם מצויים בעיקר בצידו המערבי של האי ובו כמובן מרוכזים רוב רובם של בתי המלון והתיירים.

האוכלוסיה הקבועה התאילנדית של האי היא קטנה ומוערכת בכ 5,000-10,000 נפשות. אין בקו צ'אנג עיר או עיירה מרכזית אלא בכל חוף ישנן משני צידי הכביש חנויות שונות, מסעדות , שווקים, פאבים וכדומה.


חופים

כפי שכבר ציינתי, רוב רובם של החופים נמצאים
לאורך צידו המערבי של קו צ'אנג. הם מרוחקים יחסית אחד מהשני, שונים מאד באופיים, מופרדים ע"י מצוקים ולאורכם יש כביש המחבר בין כל החופים. החופים שונים באיכותם, באופיים וברמת בתי המלון והריזורטים שבהם.
בכל חוף, בכביש המערבי המחבר בין כל החופים, תוכלו למצוא חנויות שונות, מסעדות, שווקים קטנים, מסג'ים וכדומה
♦ כתבה מפורטת על חופי קו צ'אנג תוכלו למצוא בכתבה שלי באתר זה ⇐ לחץ לקישור 

בתי מלון וריזורטים

בקו צ'אנג יש מגוון רחב מאד של אפשרויות לינה –
החל מבתי מלון טובים ואיכותיים דרך ריזורטים בינוניים למדי וכלה בריזורטים פשוטים ובסיסיים וגם לינה משפחתית (Home Stay).
הערה חשובה למטיילים שלנו: חרשתי את האי בצורה יסודית כולל בתי מלון וריזורטים ומצאנו את בתי המלון הטובים והאיכותיים ביותר שיש כיום באי כדי שישמשו את המטיילים שלנו בטיולי האיכות החדשים שלנו מבנגקוק לקו צ'אנג (site) שיתפרסמו בקרוב באתר.
♦ לכתבה מעט מפורטת יותר על אפשרויות הלינה בקו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור 

אוכל ומסעדות

בקו צ'אנג יש מבחר עצום של מסעדות מסוגים שונים
(תאילנדיות ומערביות) המתאימות לכל טעם ולכל כיס – כולל כמובן גם דוכני רחוב.

למרות ביקורי הרבים לאורך השנים בקו צ'אנג – אינני מתיימר להכיר אפילו מקצתsexrura מהשפע הגדול הזה אך אשמח לפרט יותר על כמה מסעדות שביקרתי ונהניתי במשך השנים ואמשיך לעדכן בביקורים הבאים שלי בקו צ'אנג.
♦ לכתבה מעט מפורטת יותר על האפשרויות הקולינריות בקו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור (הכתבה תעלה בקרוב)

הצד המזרחי של קו צ'אנג

הצד המזרחי של קו צ'אנג הוא הצד הבלתי מתוייר
של האי אך נמצאות שם כמה אטרקציות טובות ומעיינות

♦ כתבה מפורטת על הצד המזרחי של קו צ'אנג ועל הדברים
המעניינים שבצד זה תוכלו למצוא בכתבה שלי באתר זה ⇐ לחץ לקישור  (תעלה בקרוב)

 

פעילויות

בקו צ'אנג יש מגווון לא קטן של פעילויות מסוגים שונים –
רחצה בים עם פילים (מדהים !!), טרקטורוני שטח (לא לפספס), שבילי הליכה ביערות המנגרובים, אומגות, שייט איים ושנורקלינג, ועוד ועוד – על הפעילויות השונות אפרט בכתבה נפרדת.

♦ כתבה מפורטת על מגוון הפעילויות בקו צ'אנג תוכלו למצוא בכתבה שלי באתר זה ⇐ לחץ לקישור  (תעלה בקרוב)

 

מקומות ואטרקציות

יש בקו צ'אנג מספר מקומות ואטרקציות מעניינות לביקור – ,
מזח Bang Bao המפורסם, נקודות תצפית, מקדש סיני ועוד – על האטרקציות והפעילויות השונות אפרט בכתבה ניפרדת.

♦ כתבה מפורטת על מקומות ואטרקציות בקו צ'אנג תוכלו למצוא בכתבה שלי באתר זה ⇐ לחץ לקישור  (תעלה בקרוב)

 

התניידות באי

החופים השונים בצידו המערבי של האי מרוחקים אחד מהשני כך שהאופציה למעבר רגלי ביניהם איננה קיימת וניתן לעשות זאת בנסיעה בלבד – וכאן ישנן 2 אופציות מקובלות:
מוניות/טנדר (Songtaew) – מדובר על טנדרים עם
2 שורות מושבים (זה פירוש השם "סונגטאו" בתאילנדית) הממתינים לבאים ליד המזח וכן נעים בקביעות לאורך הכביש המערבי של קו צ'אנג – החל מהמזח שבצידו הצפוני ועד לחלקו הדרומי של האי. פשוט מסמנים לו לעצור, אומרים את יעד הנסיעה, עולים לטנדר בו מצויים גם נוסעים אחרים ומשלמים בהתאם (בין 50 ל 150 באט בערך בתלות במרחק הנסיעה). בשעות הערב המחירים עלולים לקפוץ מכיוון שהנסיעה תוגדר כ"פרטית".

קטנועים – אחת האופציות המקובלות אך גם המסוכנת ביותר !!
הכביש בצידו המערבי של האי הוא לא קל לנהיגה בקטנוע מכיוון שבמעברים בין חוף לחוף הכביש תלול מאד ומתפתל בצורה חדה ויצא לי לראות כבר לא מעט קטנועים שפשוט לא הצליחו לקחת את העליה התלולה והסיבוב החד ופשוט נפלו ……….. אז קחו זאת בחשבון !!
אם בכל אופן החלטתם לשכור קטנוע באי – ההמלצה שלי היא לקחת קטנוע עם מנוע מספיק חזק שיוכל להעביר אותכם בשלום את הסיבובים החדים והתלולים וזאת כמובן אם יש ברשותכם רישיון נהיגה על רכב דו-גלגלי, ניסיון מעשי בנהיגה וחבישת קסדה חובה !!  קו צ'אנג זה לא המקום המתאים להתנסות בנהיגה ברכב דו-גלגלי למי שאיננו מנוסה וגם לא המקום שבו כדאי להפצע מכיוון שאין באי בית חולים רציני אם חס וחלילה תזדקקו …….. אז ראו, הוזהרתם !!

עונות השנה ומזג האוויר בקו צ'אנג

חשוב לזכור שמחוז Trat (יחד עם מחוז Ranong)
הם 2 המחוזות הגשומים ביותר בתאילנד וכמות הגשמים השנתית בקו צ'אנג היא קרוב ל 4,000 מ"מ גשם בשנה – הרבה יותר (פי 2-3) ממוצע הגשמים השנתי באזורי תאילנד האחרים.

רוב הגשם בקו צ'אנג מתרכז בחודשים מאי – אוקטובר ופשוט מדובר על כמויות גשם עצומות. זו העונה החלשה בקו צ'אנג וגם חלק מהעסקים נסגרים בעונה זו – למרות זאת, גם בעונות הפחות טובות תוכלו למצוא ימים לא מעטים שטופי שמש  

הערה לישראלים: מדובר על כמויות גשם בלתי נתפסות וסערות בים ותקופה זו (מאי-אוקטובר) נופלת הן על החופש הגדול והן על חגי ראש השנה וסוכות ומאד לא מתאימה לאי קו צ'אנג. העונה הטובה בקו צ'אנג (נובמבר-פברואר) מתאימה לאיים המצויינים של הצד המערבי של דרום תאילנד שבהם החופים טובים בהרבה מאשר קו צ'אנג.
♦ כתבה מפורטת שלי על עונות השנה ומזג האוויר בקו צ'אנג תוכלו למצוא באתר ⇐ לחץ לקישור 

הגעה לקו צ'אנג

באי קו צ'אנג אין שדה תעופה כך שניתן להגיע אליו רק באמצעות מעבורת מהיבשה (מחוז Trat) – וכאן ישנם 2 מזחים עליהם ארחיב בהמשך.

אל מחוז Trat והמזחים למעבורות לקו צ'אנג ניתן להגיע
בכל סוגי התחבורה הציבורית – אוטובוסים, ואנים, מוניות וכמובן שגם ברכב פרטי. המרחק מבנגקוק הוא כ 300 ק"מ מכאן שמדובר על כ 5-6 שעות נסיעה רצופה עד למזח + כשעה (עליה למעבורת והפלגה) + נסיעה בתוך האי עצמו – כך שמדובר בכ 7 שעות לפחות מרגע היציאה מבנגקוק ועד שתגיעו למלונכם בקו צ'אנג.

כמו כן – במחוז Trat יש שדה תעופה אליו ניתן להגיע בטיסה מבנגקוק ומשם הסעה למזח ומעבר לאי, אך מכיוון שהטיסה עם כל המתלווה אליה לא חוסכת הרבה זמן – רוב רובם של המבקרים בקו צ'אנג מגיעים למזחים ברכב (ציבורי או פרטי).

מזחים ומעבורות: במחוז Trat ישנם 2 מזחים ו 2 חברות המפעילות שירות מעבורות של אנשים ורכבים בין היבשה ובין קו צאנג. שני המזחים נמצאים במרחק של כ 10 ק"מ אחד מהשני.

1. מזח Ao Tammachat – החברה המפעילה את המעבורות
ממזח זה נקראת Ferry Ko Chang והמזח בקו צ'אנג אליו תגיעו נקרא Sapparot Pier נקרא גם Dan Mai Pier) ממזח זה – זמן ההפלגה לאי הוא הקצר ביותר (כ 30 דקות) והוא גם הקרוב יותר לדרך המובילה מבנגקוק כך שרוב ההסעות בואנים, מוניות ורכבים פרטיים מגיעות למזח זה.

 

על הקו בין Ao Tammachat ביבשה ומזח Sapparot
בקו צ'אנג פועלות כל הזמן 2 מעבורות – אחת בכל כיוון ותדירות ההפלגות היא בערך כל 45 דקות. המעבורות כאן פעילות כל השנה בין השעות 06:30 ועד ההפלגה האחרונה בשעה 18:30. המעבורות הן גדולות ונוחות עם סיפון ובו אזור לא ממוזג וספסלים לישיבת הנוסעים וכן שירותים ומזנון.
מחירים (נכון לינואר 2020) – 80 באט לאדם ; 120 באט לרכב נוסעים.

2. מזח Center Point – כאן החברה המפעילה נקראת
Centerpoint Ferry או Cenferry והמזח בקו צ'אנג אליו תגיעו נקרא Centerpoint Pier (נקרא גם Dan Khao Pier) ונמצא כ 3 ק"מ מזרחית למזח Sapparot.
זמן ההפלגה כאן הוא ארוך יותר – כ 45 דקות – כאשר תדירות ההפלגה היא אחת לשעה כאשר מהיבשה לאי ההפלגה היא בכל שעה עגולה (08:00, 09:00 וכן הלאה) ומהאי ליבשה ההפלגה היא בכל אמצע שעה (08:30, 09:30 וכן הלאה).
השירות מתחיל בשעה 06:00 ומסתיים בשעה 19:30
גם כאן – המעבורות הן גדולות ונוחות עם סיפון ובו אזור לא ממוזג וספסלים לישיבת הנוסעים וכן שירותים ומזנון
המחירים דומים

מהמזח למלון – אם הגעתם ברכב פרטי או בהסעה
בואן עד לאי עצמו – לאחר הירידה מהמעבורת פשוט תמשיכו בנסיעה האי עצמו לחוף ולמלון שהזמנתם.
אם הגעתם בהסעה רק עד אחד המזחים ביבשה – כאשר תרדו מהמעבורת ימתינו לכם אותן מוניות/טנדר (Songtaew) ותוכלו לנסוע יחד עם נוסעים נוספים בעלות של כמה עשרות באטים לאדם או לשכור הסעה פרטית בעלות של כמה מאות באטים.

 

אטרקציות בדרך לקו צ'אנג (נסיעה ברכב)

הדרך מבנגקוק
לקו צ'אנג עוברת במחוז Chantaburi והעיר Chantaburi שהיא בירת המחוז.

בעיר Chantaburi ובסביבתה ישנן מספר אטרקציות כגון קתדרלה
מעניינת, שוק אבני חן מיוחד במינו, מפל ועוד.
♦ כתבה מפורטת שלי על האטרקציות באזור Chantaburi תוכלי למצוא בקישור הזה ⇐ לחץ לקישור (הכתבה תעלה בקרוב)  

איים בסביבות קו צ'אנג

האי קו צ'אנג מהווה את מרכזה
של שמורה ימית – Mu Koh Chang Marine Park – המורכבת מכ 40 איים, חלקם גדולים וחלקם קטנטנים, חלקם מיושבים ועליהם ריזורטים וחלקם בלתי מיושבים.

האיים הגדולים יותר (כגון Ko Kut ו Ko Mak) – מצויינים לנופש ובהם ריזורטים שונים ואילו האיים הקטנים הסמוכים לקו צ'אנג (כגון Ko Rang ו Ko Wai) מתאימים במיוחד לטיולי שייט יומיים, שנורקלינג ושהייה בחופים.
♦ כתבה מפורטת שלי על שייט יומי לאיים הסמוכים לקו צ'אנג תוכלו למצוא בקישור הזה ⇐ לחץ לקישור (הכתבה תעלה בקרוב) 

 

סיכום קצר וחוות דעתי

קו צ'אנג הוא אי נחמד עם אווירה נעימה ורגועה
שעדיין לא חווה את תנופת המיסחור האדירה של איים כגון פוקט וקו סאמוי ומכיוון שאין בו שדה תעופה, הוא איננו מהווה יעד לעדרי התיירים המגיעים ישירות מסין, הודו ומקומות נוספים.

לדעתי, אלה שבוחרים להגיע אליו מחפשים את אותה אווירה שקטה ורגועה המצטיירת גם כיותר אותנטית. מצד שני, יש לאי גם מספר חסרונות – זמן הגעה ארוך (כ 7 שעות בכל כיוון), חופים יפים פחות מאשר חופי הדרום ומזג אוויר גשום ובעייתי בין החודשים מאי–אוקטובר.

מכיוון שהעונה הטובה באי (חודשים נובמבר-פברואר)
היא גם העונה המצויינת לנופש בחופי ואיי הצד המערבי של דרום תאילנד (קראבי, קו לאנטה, קו פיפי, קו ליפה, קאו לאק, קו פיאם, פוקט ועוד) ומכיוון שזמן ההגעה הוא לקו צ'אנג הוא זהה או גדול יותר – רצוי לשקול היטב מה מחפשים בנופש.

למי שכבר טייל איתנו וספג את חוויות הדרום הנהדר של תאילנד, טיול לקו צ'אנג ובסיומו נופש באזור יכול בהחלט להיות אופציה מעניינת.

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים. 

באתר תמצאו מגוון כתבות שלי על כל הנושאים הקשורים לקו צ'אנג: הגעה, המזחים באי, התניידות באי ועוד ; עונות השנה ומזג האוויר ; סקירה על כל חופי האי ; בתי מלון וריזורטים ; פעילויות כייפיות לכל המשפחה ; אטרקציות ומקומות מעניינים לביקור (יעלה בקרוב) ; הצד המזרחי והלא מתוייר של קו צ'אנג (יעלה בקרוב) ; אטרקציות בדרך לקו צ'אנג (Chantaburi) (יעלה בקרוב) ; שייט יומי לאיים הסמוכים לקו צ'אנג
♦
לחיצה על כל אחד מהקישורים הנ"ל תפתח לכם את הכתבה בנושא

♥ נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור (יעלה בקרוב)
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
♦ צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

♣ לנוחיותכם – סרטון בו צילמתי את המעבר במעבורת לקו צ'אנג

הפוסט קו צ'אנג – הקדמה (כללי, הגעה והתניידות, חופים, מזג אוויר ועוד) הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
קו צ'אנג – מזג האוויר ועונות השנה https://mythailand.co.il/%d7%a7%d7%95-%d7%a6%d7%90%d7%a0%d7%92-%d7%9e%d7%96%d7%92-%d7%94%d7%90%d7%95%d7%95%d7%99%d7%a8-%d7%95%d7%a2%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%a9%d7%a0%d7%94 Sun, 26 Jan 2020 06:57:52 +0000 https://mythailand.co.il/?p=10741 מחוז Trat בו נמצא האי קו צ'אנג הוא אחד מהמחוזות הגשומים ביותר בתאילנד וכמות הגשמים השנתית בקו צ'אנג היא קרוב ל 4,000 מ"מ גשם בשנה. כמות עצומה זו של גשם איננה מתחלקת בשווה בין חודשי השנה אלא מתרכזת בעיקר בחודשים מסויימים – ואני מקווה שהמידע בכתבה זו יסייע לכם לתכנן את ביקורכם בקו צ'אנג. להמשיך לקרוא

הפוסט קו צ'אנג – מזג האוויר ועונות השנה הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
חשוב לדעת שמחוז Trat בו נמצא האי קו צ'אנג הוא אחד מהמחוזות הגשומים ביותר בתאילנד וכמות הגשמים השנתית בקו צ'אנג היא קרוב ל 4,000 מ"מ גשם בשנה – הרבה יותר מאשר ממוצע הגשמים השנתי באזורי תאילנד האחרים. כמות עצומה זו של גשם איננה מתחלקת בשווה בין חודשי השנה אלא מתרכזת בעיקר בחודשים מסויימים – ואני מקווה שהמידע בכתבה זו יסייע לכם לתכנן את ביקורכם בקו צ'אנג.

פני השטח של קו צ'אנג – הרים תלולים המכוסים בצמחיה
– תורמים אף הם לריבוי משקעים מקומי וקו צ'אנג נחשב לאחד האיים הגשומים ביותר בתאילנד והגשום ביותר מבין האיים המתויירים.

כמות עצומה זו של ימי גשם וכמויות הגשם איננה מתחלקת בשווה בין חודשי השנה אלא מתרכזת בעיקר בחודשים מסויימים.

 

מבחינת הטמפרטורות לאורך השנה – מזג האוויר בקו צ'אנג
הוא טרופי מה שאומר טמפרטורות מעל 30 מעלות כמעט בכל ימות השנה כאשר בחודשים מסויימים (העונה החמה), הטמפרטורות ינועו לכיוון ה 35 מעלות ו אפילו למעלה מזה וגם הלחות באותם חודשים תהיה גבוהה.
♦ בתמונה משמאל תוכלו לראות את כמויות הגשם הממוצעות במ"מ בקו צ'אנג בכל אחד מחודשי השנה (ליחצו על התמונה להגדלה)

בהמשך הכתבה אביא פירוט רב יותר של המצב בעונות השונות כולל גרפים – ואני מקווה שהמידע בכתבה זו יסייע לכם לתכנן את ביקורכם בקו צ'אנג.

עונות השנה בקו צ'אנג

בקו צ'אנג ישנן 3 עונות:

העונה הקרירהמנובמבר ועד סוף פברואר – הטמפרטורות 
נוחות, הלחות נמוכה יחסית ואתם יכולים לצפות לימים שטופי שמש, שמים כחולים וללא עננים, ים שקט ורגוע ותנאים אופטימאליים לכל הפעילויות כולל שייט ושנורקלינג.

מספר ימי הגשם בחודש וכן כמות הגשם בחודשים אלה היא מועטה. החודש הקריר ביותר בשנה הוא חודש ינואר.

 

בחודשים ספטמבר- נובמבר עלולות לפקוד את האזור סופות
טרופיות (טייפונים) כך שחודש נובמבר, למרות מיעוט הגשמים בו, עלול עדיין להיות בעייתי מבחינת מזג האוויר. לפיכך – התקופה הטובה ביותר לבקר בקו צ'אנג היא בין החודשים דצמבר ופברואר.
זו נחשבת כעונת השיא באי וכמובן שתצפו למחירי בתי מלון וריזורטים גבוהים web יותר בעונה זו, כמות מבקרים גדולה באי וחופים עמוסים יותר בנופשים.

 

העונה החמה ממרץ ועד סוף מאי – בשלושת החודשים
הללו הטמפרטורות צפויות להיות מעל 30 מעלות לאורך היום וגם בלילות עלול להיות חם. הלחות בחודשים אלה היא גבוהה מאד מה שאומר שתזיעו גם אם לא תעשו שום פעילות ולא קל לשבת בחוף למשך זמן ממושך עקב השמש היוקדת שמעליכם.

החודש החם ביותר בשנה בקו צ'אנג הוא חודש אפריל.

 

למרות החום והלחות – זו עדיין נחשבת לעונה עמוסה
במבקרים – באשר ראש השנה התאילנדי (Songkran) חל באפריל וישנם חגים נוספים גם בחודש מאי.

אתם עדיין יכולים לצפות לים שקט ושמים כחולים ללא עננים אך עומס החום הוא כבד למדי בחודשים אלה.

 

 

העונה הגשומהמיוני ועד סוף אוקטובר – כמויות הגשם
היורדות בקו צ'אנג בחודשים אלה הן עצומות (בין 500 מ"מ ל 700 מ"מ גשם בחודש). יש אמנם מספר ימים שטופי שמש אך רוב הימים הם גשומים וצפו גם לשמים מעוננים וקודרים וכן סערות בים.
♦ בתמונה משמאל תוכלו לראות את מספר ימי הגשם בקו צ'אנג בכל אחד מחודשי השנה (ליחצו על התמונה להגדלה)

 

גם בעונה גשומה זו ישנם ימים וחלקי ימים שטופי שמש
ונעימים, אך מזג האוויר הוא בלתי צפוי וקחו גם בחשבון שבתקופה זו לא מתקיימים שיוטים לחלק מהאיים הסמוכים לקו צ'אנג עקב הסערות בים – כך שרצוי לבדוק זאת מראש אם החלטתם להגיע בעונה זו.
החודש הגשום ביותר בקו צ'אנג הוא חודש אוגוסט.

חשוב לציין שגם בימים גשומים, הגשם לא יורד ללא הפסקה במשך כל היום אלא בדרך-כלל יש ממטרים חזקים מאד שנמשכים כשעה או שעתיים וביניהם השמש זורחת ומזג האוויר נאה – כך שגם עונה זו לא פסולה לגמרי למי שמעוניין באי רגוע מאד וחופי ים כמעט ריקים מאנשים.

זו נחשבת לעונה החלשה בתיירות במקום – מחירי בתי
המלון והריזורטים בשפל, הרבה פחות מבקרים באי בתקופה זו וגם חלק מהעסקים (ריזורטים, מסעדות, חנויות וכדומה) סגורים – אך יש כאלה שרואים זאת כהזדמנות לנצל את המחירים הזולים בעונה זו ולהנות מאיporno carioca כמעט "פרטי" – יעשה כל אדם את שיקוליו הוא.

 

 

סיכום: מזג האוויר ועונות השנה הם מרכיבים חשובים
בהחלטה באיזה אזור של תאילנד לנפוש בכפוף לעונה בה החלטתם לבקר בתאילנד.

לכל עונה ישנם יתרונות מסויימים וחסרונות מסויימים ורצוי לקחת הכל בחשבון בטרם מקבלים החלטה כזו או אחרת. אני מקווה שכתבה זו תסייע לכם לקבל את ההחלטות שיתאימו לכם.

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנובקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים

באתר תמצאו מגוון כתבות שלי על כל הנושאים הקשורים לקו צ'אנג: הגעה, המזחים באי, התניידות באי ועוד ; עונות השנה ומזג האוויר ; סקירה על כל חופי האי ; בתי מלון וריזורטים ; פעילויות כייפיות לכל המשפחה ; אטרקציות ומקומות מעניינים לביקור (יעלה בקרוב) ; הצד המזרחי והלא מתוייר של קו צ'אנג (יעלה בקרוב) ; אטרקציות בדרך לקו צ'אנג (Chantaburi) (יעלה בקרוב) ; שייט יומי לאיים הסמוכים לקו צ'אנג
♦
לחיצה על כל אחד מהקישורים הנ"ל תפתח לכם את הכתבה בנושא

♥ נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור (יעלה בקרוב)
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
♦ צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

 

הפוסט קו צ'אנג – מזג האוויר ועונות השנה הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
קו צ'אנג – סקירת חופים כללית (כתבה ראשונה בסדרה) https://mythailand.co.il/%d7%a7%d7%95-%d7%a6%d7%90%d7%a0%d7%92-%d7%a1%d7%a7%d7%99%d7%a8%d7%aa-%d7%97%d7%95%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%9b%d7%9c%d7%9c%d7%99%d7%aa Thu, 13 Feb 2020 12:42:57 +0000 https://mythailand.co.il/?p=10788 חופי קו צ'אנג שונים מאד אחד מהשני באיכות החוף, באווירה, באופי הנופש וסוג התיירות במקום. בסדרת כתבות זו הכנתי עבורכם סקירה מקיפה על כל חופי קו צ'אנג. כתבה זו היא הראשונה בסירת הכתבות על חופי קו צ'אנג (מתוך 4) וכאן אביא בפניכם הסבר כללי, תקצירים על כל חוף והפניה לקישורים בהם תוכלו לקרוא כתבה מפורטת על כל חוף וחוף. להמשיך לקרוא

הפוסט קו צ'אנג – סקירת חופים כללית (כתבה ראשונה בסדרה) הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
למרות גודלו של האי, כמות החופים בו קטנה יחסית. רוב החופים מסולעים והחופים החוליים המעטים שישנם מצויים בעיקר בצידו המערבי של האי ובו כמובן מרוכזים רוב רובם של בתי המלון והתיירים – וסקירת החופים תתמקד בחופים אלה.
♥ בסוף הכתבה תמצאו סרטון שצילמתי על חופי קו צ'אנג כך שתוכלו להתרשם ממראה עיניכם.

כל החופים הללו מחוברים בעזרת הכביש המערבי שמתחיל מהמזחים שבצידו הצפוני של האי ומסתיים בצידו הדרומי של האי (חוף Klong Kloi)
♦ לכתבה על ההגעה לקו צאנג, המזחים באי, התניידות באי ועוד ⇐ לחץ לקישור

חופי קו צ'אנג שונים מאד אחד מהשני באיכות החוף,
באווירה, באופי הנופש וסוג התיירות במקום. בסדרת כתבות זו הכנתי עבורכם סקירה מקיפה על חופי קו צ'אנג.

כתבה זו היא הראשונה בסדרת הכתבות (מתוך 4) על חופי קו צ'אנג וכאן אביא בפניכם הסבר כללי, תקצירים על כל חוף והפניה לקישורים בהם תוכלו לקרוא כתבה מפורטת על כל חוף וחוף.

לנוחיותכם: כפי שתראו בהמשך הכתבה, חילקתי את
חופי קו צ'אנג ל 3 קבוצות:
החלק הצפוני – החופים Klong Son Beach ו White Sand Beach 
החלק האמצעי – החופים Klong Prao Beach ו Kai Bae Beach
החלק הדרומי
– החופים Lonely Beach ו Bailan Beach ו Klong Kloi beach (נקרא גם Bang Bao Beach)

♥ בסוף כל כתבה בסדרת כתבות זו תמצאו סרטון שצילמתי בחופי קו צ'אנג השונים

לתשומת ליבכם: במילה "חופים" הכוונה היא לא רק לאותו
קטע חולי של שפת הים אלא לכל המקטע באזור שכולל גם את חוף הים ואת הכביש שעובר במקביל לחוף ובו נמצאים החנויות, שווקים, מסג'ים, מסעדות ועוד.

הערה חשובה:  תיירים רבים מתכננים חופשה מהנה על אחד החופים שבאיי מפרץ תאילנד שכוללת רביצה על החוף ורחצה בים – אך כאשר מגיעים לחוף מצפה להם הפתעה לא נעימה – או שמי הים כיסו את החוף (גאות) והשאירו רצועה צרה מאד, אם בכלל ….. או שמי הים נסוגו מאות מטרים (שפל) והשאירו רצועה רחבה של משטח בוצי ועכור שלא רק שלא נעים לעין אלא גם לא מאפשר רחצה.

הסיבה לכך היא נושא השפל והגאות השונים והמיוחדים שבמפרץ תאילנד – נושא חשוב שעלולה להיות לו משמעות גדולה על הנופש באיים הבאים: קו סאמוי, קו פאנגאן, קו טאו וקו צ'אנג –  וכדאי להיות מודעים לכך !!
♦ כתבה מפורטת שלי על התופעה הייחודית של גאות ושפל במפרץ תאילנד תוכלו למצוא בקישור הזה == > לחץ לקישור

סקירת חופי קו צ'אנג – מהצפון לדרום – כללי, תקצירים וקישורים לכתבות מפורטות

כפי שכבר ציינתי, לנוחיותכם חילקתי את חופי קו צ'אנג ל 3 קבוצות של חופים – צפוני, אמצעי ודרומי. כאן תמצאו תקציר על כל חוף וחוף וכן הפניה לקישור בו תוכלו לקרוא כתבה מפורטת על החופים בכל קבוצה.

החלק הצפוני

החופים Klong Son Beach ו White Sand Beach 

Klong Son Beach: זהו החוף הצפוני ביותר של
קו צ'אנג אך איננו מוכר לרוב רובם של התיירים. כאן תמצאו מפרץ קטן ויפה, כפר דייגים מקומי עם מספר קטן של ריזורטים ומאכלס בעיקר מקומיים.
המפרץ מבודד למדי ואין בו כמעט דבר – מתאים למי שמעוניין להתבודד בוילה על החוף ולהתנתק מעומס התיירים שבחופי קו צ'אנג האחרים.
♦ לכתבה מפורטת על החופים בקבוצה זו ⇐ לחץ לקישור 

White Sand Beach:  ה White Sand beach הוא החוף
המפותח ביותר בקו צ'אנג וחוף הים נחשב בעיני רבים לטוב מבין חופי האי. הרחוב עם שלל החנויות, מסעדות, מסג'ים וכדומה נמצא ממש צמוד לבתי המלון ובהליכה רגלית קצרה תוכלו למצוא את כל הדרוש לכם בחופשה. כאן תמצאו בתי מלון וריזורטים בכל הרמות אך בתי מלון לוקסוס וברמה מאד גבוהה כפי שיש בהואה הין, פוקט, קו סאמוי, קאו לאק וכדומה – תתקשו למצוא כאן.

אחד החסרונות של ה White Sand beach הוא
שהמרווח בין שיפולי ההר ובין חוף הים הוא קטן, מה שמשאיר שטח מועט לבניה ופיתוח. כל פיסת אדמה באזור כבר נוצלה לבניה ואם גם בעתיד לא תותר בניה לגובה (כרגע לא ניתן לבנות יותר מ 4 קומות) – אין לאזור עתודות קרקע נוספות לפיתוח וזו מגבלה רצינית.

חוף זה מתאים הן למשפחות והן לזוגות ובודדים, רק קחו בחשבון שבעונת השיא של התיירות במקום (נובמבר-פברואר) – האזור כולו, כולל חוף הים, עלול להיות עמוס מאד. לחוף זה מגיעות בדרך כלל קבוצות התיירים המאורגנות (כולל תאילנדים).
♦ לכתבה מפורטת על החופים בקבוצה זו ⇐ לחץ לקישור

החלק המרכזי

החופים Klong Prao beach ו  Kai Bae beach

Klong Prao Beach: אחד החופים הטובים של קו צ'אנג אך
פחות פופולרי, עמוס וצפוף הרבה פחות מאשר White Sand beach. מתאים לאלה המעוניינים ביותר שקט ושלווה אך עדיין אפשרות למצוא מגוון לא גדול של חנויות בטווח הליכה או נסיעה קצרה.
♦ לכתבה מפורטת על החופים בקבוצה זו ⇐ לחץ לקישור

 

Kai Bae Beachחוף Kai Bae  מהווה פשרה טובה בין
העומס והתיירותיות של חוף White Sand ובין השקט והעלות היקרה של חדרים על הים ב Klong Prao beach

אם White Sand beach מפותח, עמוס ומתוייר מידי עבורכם ואם ב Klong Prao beach שקט מדי ולא תמצאו בו מגוון חנויות, מסעדות , פאבים וחיי לילה לטעמכם – Kai Bae beach יכול להיות פתרון מצויין עבורכם.
♦ לכתבה מפורטת על החופים בקבוצה זו ⇐ לחץ לקישור

 

החלק הדרומי

החופים Lonely Beach ו Bailan Beach ו Klong Kloi Beach (נקרא גם Bang Bao Beach)

Lonely Beach: חוף Lonely Beach הוא אזור התרמילאים
וסצינת המסיבות של קו צ'אנג. קהל צעיר ברובו שמחפש מסיבות ואווירת סטלבט, אפשרויות לינה במחירים נמוכים, הרבה אלכוהול פשוט וזול והתרחקות מקהל התיירים הסטנדרטי שממלא את החופים האחרים, בעיקר את White Sand Beach ואת Klong Prao Beach. האווירה כייפית אך עלול להיות מאד רועש עד לשעות הקטנות של הלילה.

 

אזהרה !!  האווירה בחוף Lonely Beach עלולה מאד
לפתות לעישון וצריכת סמים – קחו בחשבון ששלטונות תאילנד מתייחסים בצורה קשה ביותר לנושא הסמים ומאד ממליץ לכם שלא לקחת את הסיכון הזה !!
♦ לכתבה מפורטת על החופים בקבוצה זו ⇐ לחץ לקישור 

 

Bailan Beach: אחיו הקטן והמאד שקט של
ה Lonely Beach. מתאים פחות למשפחות ולאלה שמחפשים חוף ים טוב עם אפשרות רחצה נוחה בים מכיוון שיש סלעים רבים בים ואין חול אמיתי.

מתאים בעיקר לתרמילאים שמחפשים שלווה ושקט אך עדיין להיות קרובים לסצינת המסיבות של ה Lonely Beach הסמוך (כ 1 ק"מ בלבד) , לאלה שמעוניינים לשהות זמן ממושך באי בתקציב נמוך, ואלה שמתכננים שיוטי צלילות ודייג מחוף Bang Bao (כ 6 ק"מ דרומית ל Bailan Beach)
♦ לכתבה מפורטת על החופים בקבוצה זו ⇐ לחץ לקישור 

Klong Kloi Beach (נקרא גם Bang Bao Beach):

חוף Klong Kloi (או בשמו האחר – Bang Bao Beach) הוא אחד החופים הלא-מוכרים של קו צ'אנג אך אחד הנעימים שבהם  ומתאים יותר לנופש ברוב עונות השנה מאשר שאר חופי קו צ'אנג. ♦ לא להתבלבל עם Bang Bao Village – כפר דייגים בעבר ללא חוף אך עם מזח גדול שכיום הפך לאטרקציה תיירותית עם חנויות שונות, מסעדות ועוד ושנמצא כקילומטר אחד לפני החוף.

האווירה בחוף Klong Kloi בוהמיינית משהו והחוף
מתאים לאלה המחפשים חוף טוב ויפה עם נוף מקסים, אווירה רגועה ורומנטית והתרחקות מלהקות התיירים הממלאים את ה White Sand Beach ואת Klong Prao Beach או מהמולת התרמילאים והמוזיקה הרעשנית של ה Lonely Beach.
♦ לכתבה מפורטת על החופים בקבוצה זו ⇐ לחץ לקישור 

 

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים. 

באתר תמצאו מגוון כתבות שלי על כל הנושאים הקשורים לקו צ'אנג: הגעה, המזחים באי, התניידות באי ועוד ; עונות השנה ומזג האוויר ; סקירה על כל חופי האי ; בתי מלון וריזורטים ; פעילויות כייפיות לכל המשפחה ; אטרקציות ומקומות מעניינים לביקור (יעלה בקרוב) ; הצד המזרחי והלא מתוייר של קו צ'אנג (יעלה בקרוב) ; אטרקציות בדרך לקו צ'אנג (Chantaburi) (יעלה בקרוב) ; שייט יומי לאיים הסמוכים לקו צ'אנג
♦
לחיצה על כל אחד מהקישורים הנ"ל תפתח לכם את הכתבה בנושא

♥ נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור 
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
♦ צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

♣ לנוחיותכם – סרטון על חופי קו צ'אנג השונים 

הפוסט קו צ'אנג – סקירת חופים כללית (כתבה ראשונה בסדרה) הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
קו צ'אנג – סקירת חופים – White Sand ו Klong Son (כתבה שניה בסדרה) https://mythailand.co.il/%d7%a7%d7%95-%d7%a6%d7%90%d7%a0%d7%92-%d7%a1%d7%a7%d7%99%d7%a8%d7%aa-%d7%97%d7%95%d7%a4%d7%99%d7%9d-2 Fri, 14 Feb 2020 16:20:27 +0000 https://mythailand.co.il/?p=10843 כתבה זו עוסקת בחופים הנמצאים בחלק היותר צפוני של קו צ'אנג - ה White Sand Beach הידוע והמפורסם שבחופי קו צ'אנג וה Klong Son Beach שאיננו מוכר לרוב התיירים. להמשיך לקרוא

הפוסט קו צ'אנג – סקירת חופים – White Sand ו Klong Son (כתבה שניה בסדרה) הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
כתבה זו עוסקת בחופים הנמצאים בחלק היותר צפוני של
קו צ'אנג – ה White Sand Beach הידוע והמפורסם שבחופי קו צ'אנג וה Klong Son Beach שאיננו מוכר לרוב התיירים.

♦ הכתבה הראשונה בסידרת הכתבות על חופי קו צ'אנג סוקרת בקצרה את כל החופים עם סיכום על כל חוף והפנייה לכתבה מפורטת על אותו חוף ⇐ לחץ לקישור

♥ בסוף הכתבה תמצאו סרטון שצילמתי על חופי קו צ'אנג כך שתוכלו להתרשם ממראה עיניכם.

 

Klong Son Beach

כאשר תעשו את דרככם מהמזח לאחד החופים המוכרים של
קו צ'אנג, לאחר מספר דקות נסיעה תחצו את Klong Son Village אך יש סיכוי רב שאפילו לא תרגישו בכך מכיוון שאין בו סממני תיירות על הכביש החוצה.

זהו החוף הצפוני ביותר של קו צ'אנג אך איננו מוכר לרוב רובם של התיירים. כאן תמצאו מפרץ קטן ויפה, כפר דייגים מקומי עם מספר קטן של ריזורטים ומאכלס בעיקר מקומיים. this post

כדי לבקר במפרץ ובחוף, יש לרדת מהכביש הראשי ולפנות
מערבה לתוך אזור המפרץ. אזור החוף מאכלס בעיקר פרוייקט בניה של וילות על החוף לקניה או השכרה (Siam Royal View) וכן מספר מאד מצומצם של ריזורטים.

המפרץ הוא יפה והחוף נחמד אך צר למדי ועטור עצי קוקוס. בחלקו הדרומי יש סלעים כך שאם בחרתם בחוף זה – תנו עדיפות לחלקו המרכזי והצפוני. המפרץ רדוד כך שמתאים מאד לילדים צעירים אך קחו בחשבון שבעונת השפל, מי הים מתרחקים מרחק רב מהחוף.

סיכום: המפרץ מבודד למדי ואין בו כמעט דבר – מתאים למי שמעוניין להתבודד בוילה על החוף ולהתנתק מעומס התיירים שבחופי קו צ'אנג האחרים.

White Sand Beach

לאחר שתחצו את Klong Son Village ממתינה לכם נסיעה
קצרה במורד הצוק וכביש מתפתל שיביא אותכם לחוף White Sand – כאשר באחד מהעיקולים ישנה נקודת תצפית יפה ממנה תוכלו לצפות דרומה.

כאשר הכביש המתפתל והתלול יגיע לגובה פני הים, את פניכם יקבלו  ריזורט בשם KC Grande Resort וחנות 7/11 ואז תדעו שהגעתם לקצהו הצפוני של חוף White Sand – החוף המפותח ביותר, העמוס ביותר ויש כאלה שאומרים שהוא גם הטוב ביותר מבין חופי קו צ'אנג.

מה שפעם היה חוף עם כמה ביקתות פשוטות עבר תנופת
פיתוח גדולה מאד ואת פניכם יקבל רחוב סואן עם שפע חנויות מסוגים שונים, מסעדות, מרכולים, מסג'ים, שווקים, פאבים, בנקים, בתי מרקחת ועוד – הממוקמים בשני צידי הרחוב – הן בחלק הפונה לחוף והן בחלק הפונה לאי.

אמנם מדובר באזור שעבר תנופת פיתוח מואצת והוא עמוס ותוסס למדי – אך אותה תנופת פיתוח עדיין לא הגיעה לרמת המסחור הבלתי-נעימה של חופים מסויימים באיים עמוסי תיירים כמו פוקט וקו סאמוי – וזה לדעתי הדבר שמושך תיירים לעשות את חופשתם בקו צ'אנג.

בחלק הדרומי והפעיל יותר של החוף – הרחוב עובר במקביל
לחוף הים ובמרחק מועט ממנו, מה שלא משאיר הרבה מקום לריזורטים עצמם. עקב כך, יש ריזורטים המפוצלים ל 2 חלקים – חלק מהריזורט ממוקם על החוף וחלקו האחר מנותק מהחוף ונמצא מעבר לרחוב – כדאי להיות מודעים לעובדה זו כאשר מבצעים הזמנה למלון !!

 


חוף הים
: חוף הים עצמו אמנם נחשב לאחד הטובים ביותר
שבקו צ'אנג, אך לדעתי איננו משתוותה לחופים היפים שניתן למצוא בדרום תאילנד.

מדובר על רצועת חוף ארוכה ורחבה מספיק במיוחד בשעות השפל, אך קחו בחשבון שהצד הדרומי הוא מסולע ופחות טוב מאשר החלק המרכזי והצפוני של החוף.

בחוף יש עצים רבים (קזוארינות ודקלים) המספקים צל
כך שניתן לבלות שעות ארוכות על החוף מבלי להצלות בשמש, וכן כסאות נוח השייכים לבתי המלון והריזורטים. כמו כן, לכל בתי המלון והריזורטים ישנן מסעדות ופאבים הממוקמים על החוף ובשעות הערב המוקדמות החוף הופך למסעדה אחת גדולה עם שפע מאכלים המוגשים במסעדות השונות הממוקמות על החוף.

אזור קו צ'אנג מוגדר כשמורה ולכן לא תמצאו בו ספורט ימי כגון אופנועי ים, "בננות", מצנחים וכדומה כפי שניתן למצוא בהואה הין, פאטאיה, פוקט וכדומה – אבל תוכלו להתפנק במסג' במקומות שונים לאורך החוף.

סיכום: ה White Sand beach הוא החוף המפותח ביותר
בקו צ'אנג וחוף הים נחשב בעיני רבים לטוב מבין חופי האי. הרחוב עם שלל החנויות, מסעדות, מסג'ים וכדומה נמצא ממש צמוד לבתי המלון ובהליכה רגלית קצרה תוכלו למצוא את כל הדרוש לכם בחופשה. כאן תמצאו בתי מלון וריזורטים בכל הרמות אך בתי מלון לוקסוס וברמה מאד גבוהה כפי שיש בהואה הין, פוקט, קו סאמוי, קאו לאק וכדומה – תתקשו למצוא כאן.

אחד החסרונות של ה White Sand beach הוא שהמרווח
בין שיפולי ההר ובין חוף הים הוא קטן, מה שמשאיר שטח מועט לבניה ופיתוח. כל פיסת אדמה באזור כבר נוצלה לבניה ואם גם בעתיד לא תותר בניה לגובה (כרגע לא ניתן לבנות יותר מ 4 קומות) – אין לאזור עתודות קרקע נוספות לפיתוח וזו מגבלה רצינית.

חוף זה מתאים הן למשפחות והן לזוגות ובודדים, רק קחו בחשבון שלחוף זה מגיעות רוב קבוצות המטיילים המאורגנות (הן זרים והן תאילנדים) כך שבעונת השיא של התיירות במקום (נובמבר-פברואר) – האזור כולו, כולל חוף הים, עלול להיות עמוס מאד.

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים. 

באתר תמצאו מגוון כתבות שלי על כל הנושאים הקשורים לקו צ'אנג: הגעה, המזחים באי, התניידות באי ועוד ; עונות השנה ומזג האוויר ; סקירה על כל חופי האי ; בתי מלון וריזורטים ; פעילויות כייפיות לכל המשפחה ; אטרקציות ומקומות מעניינים לביקור (יעלה בקרוב) ; הצד המזרחי והלא מתוייר של קו צ'אנג (יעלה בקרוב) ; אטרקציות בדרך לקו צ'אנג (Chantaburi) (יעלה בקרוב) ; שייט יומי לאיים הסמוכים לקו צ'אנג
♦
לחיצה על כל אחד מהקישורים הנ"ל תפתח לכם את הכתבה בנושא

♥ נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור 
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
♦ צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

♣ לנוחיותכם – סרטון על חופי קו צ'אנג השונים 

הפוסט קו צ'אנג – סקירת חופים – White Sand ו Klong Son (כתבה שניה בסדרה) הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
קו צ'אנג – סקירת חופים – Klong Prao ו Kai Bae (כתבה שלישית בסדרה) https://mythailand.co.il/%d7%a7%d7%95-%d7%a6%d7%90%d7%a0%d7%92-%d7%a1%d7%a7%d7%99%d7%a8%d7%aa-%d7%97%d7%95%d7%a4%d7%99%d7%9d-3 Sat, 15 Feb 2020 14:05:34 +0000 https://mythailand.co.il/?p=10873 כתבה זו (שלישית בסדרת הכתבות על חופי קו צ'אנג) עוסקת בחופים הנמצאים בחלק המרכזי של קו צ'אנג - ה Klong Prao Beach הידוע למדי וה Kai Bae Beach המוכר פחות.  להמשיך לקרוא

הפוסט קו צ'אנג – סקירת חופים – Klong Prao ו Kai Bae (כתבה שלישית בסדרה) הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
כתבה זו עוסקת בחופים הנמצאים בחלק המרכזי
של 
קו צ'אנג – ה Klong Prao Beach הידוע למדי וה Kai Bae Beach המוכר פחות. 
♦ הכתבה הראשונה בסידרת הכתבות על חופי קו צ'אנג סוקרת בקצרה את כל החופים עם סיכום על כל חוף והפנייה לכתבה מפורטת על אותו חוף ⇐ לחץ לקישור

♥ בסוף הכתבה תמצאו סרטון שצילמתי על חופי קו צ'אנג כך שתוכלו להתרשם ממראה עיניכם. 

Klong Prao beach

החוף הבא בדרכנו דרומה הוא חוף Klong Prao – מפרץ
רחב ופתוח וחוף המשתרע לאורך של כ 3 ק"מ ויותר – נמצא במרכז הצד המערבי של קו צ'אנג והוא החוף הארוך ביותר באי.

החוף מחולק ל 2 חלקים – צפוני ודרומי – ע"י תעלה/נחל (Klong) המזרים לים את מי מפל Klong Plu.  לאורך גדת התעלה/נחל תמצאו מספר מסעדות טובות ועל כך אפרט יותר בכתבה נוספת.

קצהו הצפוני של החוף מתחיל ב  Laem Chaichet  – צוק
המפריד בין ה White Sand beach ובין Klong Prao beach.

לאחר Klong Prao resort – הכביש מתרחק מקו החוף ומתפתל לאורך מספר קילומטרים עד ל Klong Prao village  שם הוא מתקרב שוב לקו החוף ומקביל אליו בחלק הדרומי ביותר של החוף. בכביש זה תמצאו מגוון חנויות שונות, מסעדות, מסג'ים ועוד אך הם מפוזרים לאורכו של הכביש ללא הצפיפות אותה תמצאו ב White Sand beach וגם לא במרחק הליכה מרוב הריזורטים באזור.

המרחק בין שיפולי ההרים ובין החוף הוא הגדול
ביותר בקו צ'אנג – דבר שמשאיר עתודות קרקע רבות לפיתוח עתידי והצפי הוא ש Klong Prao יהפוך בעתיד להיות החוף המרכזי של קו צ'אנג בדומה לחוף פאטונג בפוקט ולחוף צ'אוונג בקו סאמוי.

עקב העובדה שעתודות הקרקע באזור זה הן הגדולות ביותר בקו צ'אנג, האווירה כאן שונה לגמרי מאשר ב White Sand beach – הכל רגוע יותר ושקט יותר.

בחוף Klong Prao תמצאו מגוון רחב של ריזורטים – החל
מהוסטלים וגסטאוסים וכלה בריזורטים ברמה טובה.

כאן תוכלו למצוא ריזורטים רחבי ידיים המפוזרים לאורך החוף וללא הצפיפות המאפיינת את ה White Sand beach ולכן גם בשיא העונה החוף איננו עמוס ותוכלו להנות מאווירה שקטה ורגועה גם בשיא העונה.

 

אזור Klong Prao מתאים הן למשפחות והן לזוגות
ובודדים המחפשים נופש באווירה רגועה והתרחקות מההמון. מי משחפש חיי לילה – זה לא החוף המתאים עבורו. חוף הים עצמו הוא רחב (במיוחד בזמן השפל) ושיפוע הים הוא מתון מאד מה שהופך אותו אידיאלי לילדים צעירים.

בעונת הגשמים עלולות להיות בחוף Klong Prao 2 בעיות:
1. הרבה פסולת הנפלטת מהים לחוף
2. מדוזות הבאות להתרבות ליד שפך של מים מתוקים והדבר קורה בעיקר בתחילתה של עונת הגשמים ובסופה.

סיכום: אחד החופים הטובים של קו צ'אנג אך פחות פופולרי,
ופחות עמוס וצפוף מאשר White Sand beach. מתאים לאלה המעוניינים ביותר שקט ושלווה אך עדיין אפשרות למצוא מגוון לא גדול של חנויות בטווח הליכה או נסיעה קצרה.
♥ בסוף הכתבה תמצאו סרטון שצילמתי כך שתוכלו להתרשם במו עיניכם מהחוף

 

 

Kai Bae beach

כמה מאות מטרים אחרי חוף Klong Prao נמצא את
עצמנו בחוף הבא – הלא הוא Kai Bae beach – רצועת חוף טובה למדי באורך של כקילומטר וחצי.

לאורך חוף הים ישנם דקלים רבים ומאפשרים צל ומפלט מהשמש היוקדת של שעות הצהריים וכמו ברוב החופים של קו צ'אנג – גם כאן תמצאו כסאות נוח, ערסלים, שפע של מסעדות ובתי קפה וכן מסג'ים על החוף.

 

אמנם חוף הים הוא ברמה פחותה מזה של החלק
הצפוני של White Sand beach  או Klong Prao beach – אבל האווירה היא נעימה וטובה ומהווה פשרה טובה בין המסחור והתיירותיות של ה White Sand beach ובין הפשטות היתרה ואווירת מסיבות התרמילאים של ה Lonely beach שנמצא מספר קילומטרים דרומית לכאן.

 

רוב הריזורטים בחוף שייכים לבני אותה משפחה וגם כאן
תמצאו מגוון של ריזורטים ברמות שונות – החל מהוסטלים וגסטהאוסים וכלה בריזורטים ברמה טובה. כאן גם המקום לספר סיפור מעניין – לפני שהאי התחיל למשוך תיירים, בעלי הקרקעות היו בעיקר דייגים שראו את הפרנסה בעתיד בגידולי חקלאות שונים באי. אבות המשפחה, שרצו לדאוג לפרנסת הבנים בעתיד, הורישו לבנים את הקרקעות שבתוך האי עצמו ואילו את החופים שנראו אז כחסרי ערך כי לא ניתן לגדל עליהם דבר – הורישו לבנות המשפחה 😀

הכביש כאן עובר קרוב מאד לחוף הים מה שאומר שכל
מגוון החנויות, מסג'ים, מסעדות, פאבים וכדומה שלאורך הכביש נמצאים במרחק הליכה קצרה מכל הריזורטים באזור.

האזור בערב מאד מגוון ועם אווירה נעימה – מסעדות, פאבים, חנויות, בתי קפה, מוזיקה, מסג'ים ועוד ועוד – מאד נעים להסתובב רגלית ולהנות ממגוון הדברים שיש.

 

לעומת ה Lonely Beach שנמצא לא רחוק ומיועד לתרמילאים
וקהל צעיר מאד של שוחרי המסיבות – חוף Kai Bae מיועד יותר לזוגות רגועים, משפחות והרושם שלי הוא שעיקר הגילאים שהחוף חביב עליהם הוא בטווח הגילאים של 30-50.

כאן גם רציתי לציין לטובה מסעדה איטלקית בשם Mordi & Fuggi – מסעדה איטלקית קטנה וחביבה עם אוכל בייתי וטעים.

♥ בסוף הכתבה תמצאו סרטון שצילמתי כך שתוכלו להתרשם במו עיניכם הן מהחוף והן ממה שיש לאזור להציע בערב.

 

מעבר לחוף Kai Bae הדרך מטפסת על הר ויורדת
מצידו השני ל Lonely beach ולחלק הדרומי של האי – מזח Bang Bao ועוד. בדרך ישנה נקודת תצפית מרשימה (Kai Bae View Point ) – משקיפה על מספר איים קטנים הסמוכים לקו צ'אנג – Ko Yuak, Ko Pli, Ko Man Nok וכן Ko Man Nai אליו ניתן להגיע ברגל בעת השפל. מומלץ מאד לעצור לתצפית כאן, המראה בהחלט יפה ולא מעט באים הנה כדי להצטלם בעת השקיעה.

סיכום: חוף Kai Bae  מהווה פשרה טובה בין העומס והתיירותיות של חוף White Sand ובין השקט והעלות היקרה של חדרים על הים ב Klong Prao beach

אם White Sand beach מפותח, עמוס ומתוייר מידי עבורכם ואם ב Klong Proa beach שקט מדי ולא תמצאו מגוון חנויות, מסעדות , פאבים וחיי לילה לטעמכם – Kai Bae beach יכול להיות פתרון מצויין עבורכם.

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים. 

באתר תמצאו מגוון כתבות שלי על כל הנושאים הקשורים לקו צ'אנג: הגעה, המזחים באי, התניידות באי ועוד ; עונות השנה ומזג האוויר ; סקירה על כל חופי האי ; בתי מלון וריזורטים ; פעילויות כייפיות לכל המשפחה ; אטרקציות ומקומות מעניינים לביקור (יעלה בקרוב) ; הצד המזרחי והלא מתוייר של קו צ'אנג (יעלה בקרוב) ; אטרקציות בדרך לקו צ'אנג (Chantaburi) (יעלה בקרוב) ; שייט יומי לאיים הסמוכים לקו צ'אנג
♦
לחיצה על כל אחד מהקישורים הנ"ל תפתח לכם את הכתבה בנושא

♥ נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור 
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
♦ צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

♣ לנוחיותכם – סרטון על חופי קו צ'אנג השונים 

הפוסט קו צ'אנג – סקירת חופים – Klong Prao ו Kai Bae (כתבה שלישית בסדרה) הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
קו צ'אנג – סקירת חופים – Lonely Beach ו Beach Bailan ו Klong Kloi Beach (כתבה רביעית בסדרה) https://mythailand.co.il/%d7%a7%d7%95-%d7%a6%d7%90%d7%a0%d7%92-%d7%a1%d7%a7%d7%99%d7%a8%d7%aa-%d7%97%d7%95%d7%a4%d7%99%d7%9d-4 Sat, 15 Feb 2020 18:46:34 +0000 https://mythailand.co.il/?p=10912 כתבה זו עוסקת בחופים הנמצאים בחלק הדרומי של קו צ'אנג - ה Lonely Beach הידוע והמפורסם בקרב התרמילאים ושוחרי המסיבות, ה Bailan Beach הסמוך אליו וה Klong Kloi Beach - חוף כייפי שאיננו מוכר כלל לתיירים. להמשיך לקרוא

הפוסט קו צ'אנג – סקירת חופים – Lonely Beach ו Beach Bailan ו Klong Kloi Beach (כתבה רביעית בסדרה) הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
כתבה זו עוסקת בחופי קו צ'אנג הנמצאים בחלקו
הדרומי של האי – ה Lonely Beach הידוע והמפורסם בקרב התרמילאים ושוחרי המסיבות, Bailan Beach הסמוך אליו וכן  Klong Kloi Beach שרוב רובם של התיירים לא מודעים לקיומו.

♦ הכתבה הראשונה בסידרת הכתבות על חופי קו צ'אנג סוקרת בקצרה את כל החופים עם סיכום על כל חוף והפנייה לכתבה מפורטת על אותו חוף ⇐ לחץ לקישור

♥ בסוף הכתבה תמצאו סרטון שצילמתי על חופי קו צ'אנג כך שתוכלו להתרשם ממראה עיניכם. 

Lonely beach

מוכר בפי התאילנדים בשם Had Tha Nam ("חוף המזח")
– חוף באורך כקילומטר אחד הנמצא דרומית לחוף Kai Bae – בעבר פיסת חוף מבודדת אשר זכתה לכינוי "Lonely Beach" אשר דבק בה עד היום – והיום מרכז תוסס של תרמילאים ואחרים וכן מרכז המסיבות של האי קו צ'אנג.

חוף Lonely beach  משנה את פניו וכאלה שביקרו בו לפני שנים, עלולים להיות מאד מופתעים מהשינוי – הבקתות הפשוטות עם המזרונים הקשים והנורה הבודדת בחדר מפנים את מקומם לחדרים מודרנים יותר ואפילו עם מיזוג אוויר !!

הכינוי Lonely beach נשאר אך היום החוף כבר
בכלל לא "Lonely" – מציע מבחר של אכסניות לבעלי התקציב הנמוך ואפשרות להתרחק מהחופים עם התיירות הסטנדרטית. חוף Lonely beach הוא גם התחנה האחרונה של הסונגטאו המשותפים.

החוף מתחלק ל 2 חלקים: החלק הצפוני בו יש חוף חולי לא גדול  אבל נחמד ועטור עצים ודקלים. החוף מתאים לרחצה וכאן ממוקמים 4 ריזורטים בלבד –  Siam Beach Resort,    ,Nature Beach Resort Bhumiyama Beach Resort , ו Siam Hut Resort שהוא הדרומי ביותר הממוקם על חוף ים ממש.

מ Siam Hut Resort ודרומה החוף הופך סלעי
ולא מתאים לרחצה – זהו החלק הדרומי של Lonely Beach וכאן נמצא הכפר עם שלל הפאבים, מסעדות, חנויות לכתובות קעקע ועוד וכמובן גם גסטהאוסים, אכסניות וריזורטים פשוטים.

ניתן לעבור מהחלק הדרומי לחלק הצפוני בשביל שנמצא סמוך לחוף והליכה של כ 10 דקות.

בחלק הדרומי של ה Lonely Beach  ישנן
2 סמטאות (Soi) המחברות בין הכביש הראשי ובין החוף הסלעי ולאורכן של 2 סמטאות אלה וכן משני צידי הכביש הראשי מפוזרים שפע של חנויות, פאבים, מסעדות, גסטהאוסים ועוד.

האזור כולו תוסס ומלא חיים – מסיבות ומוזיקה עד השעות הקטנות של הלילה, הן בכפר והן בחלק הצפוני שם מתקיימות מסיבות חוף המזכירות במשהו את המסיבות של Ko Phangan.

סיכום: חוף Lonely Beach הוא אזור התרמילאים
והמסיבות של קו צ'אנג. קהל צעיר ברובו שמחפש מסיבות ואווירת סטלבט, אפשרויות לינה במחירים נמוכים, הרבה אלכוהול פשוט וזול והתרחקות מקהל התיירים הסטנדרטי שממלא את החופים האחרים, בעיקר את White Sand Beach ואת Klong Prao Beach.

האווירה כייפית אך עלול להיות מאד רועש עד לשעות הקטנות של הלילה.

אזהרה !!  האווירה בחוף Lonely Beach עלולה
מאד לפתות לעישון וצריכת סמים – קחו בחשבון ששלטונות תאילנד מתייחסים בצורה קשה ביותר לנושא הסמים ומאד ממליץ לכם שלא לקחת את הסיכון הזה !!

 

 

 

Bailan Beach

חוף Bailan הוא שכנו מדרום של ה Lonely Beach,
נמצא במרחק של כקילומטר אחד דרומית אליו אך שקט ורגוע ממנו בהרבה.

מדובר על אחד החופים הפחות מפותחים של קו צ'אנג ומיועד לאלה אשר מחפשים שקט ושלווה ולא את סצינת המסיבות וההמולה של ה Lonely Beach. החוף עצמו קטן למדי ומעט בעייתי – רדוד וזרוע בסלעים.

 

כפי שקורה ביתר חופי קו צ'אנג – גם Bailan beach מתחיל
להראות סימני פיתוח אך עדיין רחוק מאד מתנופת הפיתוח של החופים האחרים. עדיין תמצאו כאן מספר מצומצם של מסעדות, פאבים וחנויות.

בחוף Bailan תמצאו מספר ריזורטים קטנים שבכל אחד
מהם כמה בונגלוס ונכון לעכשיו, הריזורט הטוב ביותר בחוף זה הוא ה Mercure Hideaway – מלון שבנה שובר גלים והביא אלפי טונות של חול שבעצם יצרו חוף מלאכותי אבל שנראה טוב למדי.

Lisca Beach – בחלק הדרומי ביותר של חוף Bailan
תמצאו פנינה יפהפיה ושקטה שנקראת Lisca Beach על שם בית-קפה/מסעדה שנמצאת ממש על החוף וצמודה למלון Mercure Hideaway מצידו הדרומי.

כאן תמצאו חוף עטור דקלים עם הרבה צל, כסאות נוח ומיטות שיזוף, שולחנות וכסאות ממש על החול ואפילו מסג' תאילנדי.
** צמוד ממש ל Lisca Beach נמצאים האומגות של קו צ'אנג (TreeTop Adventure Park )

סיכום: אחיו הקטן והמאד שקט של ה Lonely Beach. מתאים פחות למשפחות ולאלה שמחפשים חוף ים טוב עם אפשרות רחצה נוחה בים. מתאים בעיקר לתרמילאים שמחפשים שלווה ושקט אך עדיין להיות קרובים לסצינת המסיבות של ה Lonely Beach הסמוך (כ 1 ק"מ בלבד) , לאלה שמעוניינים לשהות זמן ממושך באי בתקציב נמוך, ואלה שמתכננים שיוטי צלילות ודייג מחוף Bang Bao (כ 6 ק"מ דרומית ל Bailan Beach)

 

Klong Kloi Beach (נקרא גם Bang Bao Beach)

כאשר נמשיך דרומה מ Lonely Beach ו Bailan Beach ,
הכביש מתעקל מזרחה ולאחר העיקול יש צומת ופניה ימינה שתביא אותנו לאחת האטרקציות הידועות ביותר של קו צ'אנג – Bang Bao Village  והמזח הגדול של האי – בעבר כפר דייגים והיום אטרקציה תיירותית עמוסה להפליא עם שפע חנויות שונות, מסעדות ועוד
♦ כתבה על Bang Bao Village תוכלו למצוא בקישור הזה ⇐ לחץ לקישור (תעלה בקרוב)

 

עבור רוב רובם של המטיילים בקו צ'אנג שטורחים לצאת
מהחוף בו הם מתגוררים ולסייר קצת באי – כפר הדייגים והמזח של Bang Bao מהווים את הנקודה הדרומית ביותר והם אינם מודעים לכך שבמידה וימשיכו בנסיעה של עוד כקילומטר אחד בלבד מזרחה – הם יגיעו לאחד החופים המעניינים, המפתיעים והבלתי מוכרים של קו צ'אנג – Klong Kloi Beach (נקרא גם Bang Bao Beach)

כאן גם מסתיים בשלב זה (שנת 2020) הכביש המערבי ואיננו מתחבר לכביש המזרחי ליצירת כביש מעגלי למרות שבמשך שנים מדובר על התוכנית לעשות זאת – ז"א ש Bang Bao beach מהווה את החוף האחרון כאשר יורדים דרומה בכביש המערבי  ושם גם מסתיים הכביש.

בניגוד לשאר החופים שתוארו בסדרת הכתבות ושנמצאים
לאורך החוף המערבי של קו צ'אנג, Klong Kloi beach נמצא בצידו הדרומי של האי ויש לעובדה זו יתרונות מסויימים כפי שנלמד בהמשך.
♦ שימו לב לא לבלבל בין החוף לבין כפר הדייגים והמזח המתויירים לעייפה והנמצאים כקילומטר אחד מערבה מהחוף באשר לשניהם יש את אותו השם.

 

חוף Klong Kloi נמצא כ 25 ק"מ ממזח Sapparot ועד
לפני מספר שנים, לא היה ניתן למצוא דבר בחוף זה השייך למשפחת דייגים – אך כיום ניתן למצוא בחוף ריזורטים, מסעדות ובארים.

אורכו של החוף כולו הוא כקילומטר וחצי והוא נחצה ל 2 חלקים ע"י נחל קטן – בחלקו המערבי ,כ 800 מטר של חוף, יש חוף חולי נעים ורחב יחסית ובו נמצאים מספר ריזורטים, מסעדות חוף  ובארים פשוטים וכמובן מסג'. חלק זה של החוף עטור בעצים הנותנים מחסה מהשמש וכמו כן תמצאו שפע של כסאות נוח, שימשיות ואווירה נעימה ורגועה מאד, מי ים נקיים ונוף יפה של האיים הקטנים שבצידו הדרומי של קו צ'אנג.

כאן תמצאו מספר קטן של ריזורטים במגוון איכויות –
בעיקר ריזורטים פשוטים יחסית אך גם ריזורטים ברמה טובה עם בריכת שחיה ושאר הפינוקים.

כפי שניתן לראות במפה, חוף Klong Kloi נמצא בתוך מפרץ בחלק הדרומי של קו צ'אנג ומוגן מ 2 צדדיו ממזג האוויר הסוער של עונת המונסונים כך שמתאים לרחצה בכל עונות השנה.

יתרון נוסף של חוף Klong Kloi הוא בכך ששיפוע החוף איננו רדוד
ומתון כפי שקיים ברוב החופים האחרים – מה שהופך את חוף Klong Kloi לחוף העמוק ביותר באי קו צ'אנג – עובדה המאפשרת שחיה נוחה גם בזמני השפל.

חוץ מאלה השוהים באחד הריזורטים על חוף Klong Kloi, החוף גם זוכה למבקרים יומיים הבאים לשהות מספר שעות על החוף ולהנות מהאווירה הנעימה שבו. חלק ממבקרי יום אלה הם כאלה ש Lonely Beach עמוס וצפוף מידי עבורם וכן כאלה המתגוררים בכפר הדייגים הסמוך או בחוף Bailan.

התניידות מהחוף ואליו – החוף מבודד יחסית כך שאם אין ברשותכם
רכב צמוד (מכונית או קטנוע) – קחו בחשבון שבמשך שעות היום לא תהיה בעיה למצוא סונגטאו כדי לבקר באזורים אחרים באי אך אם תרצו הסעה בשעות הערב והלילה – המחירים כבר יקפצו מעלה.

הערה: סמוך מאד לחוף Klong Kloi ומערבית אליו יש חוף קטנטן בשם Hat Sai Noi  – כמה בונגלוס, בארים ומסעדות על החוף ונחשב לחוף ההיפים של קו צ'אנג.

חלקו המזרחי של החוף, כ 600 מטר, תפוס כולו על ידי
Koh Chang Boat Chalet – ריזורט יוצא דופן המשתרע על שטח גדול וכולל לאגונה, מבנים יוצאי דופן ואפילו ספינה גדולה בעלת 7 סיפונים ששימשה בעבר כמלון – כרגע סגור ולא פעיל.

 

 

סיכום: חוף Klong Kloi (או בשמו האחר – Bang Bao Beach)
הוא אחד החופים הלא-מוכרים של קו צ'אנג אך אחד הנעימים שבהם  ומתאים יותר לנופש ברוב עונות השנה מאשר שאר חופי קו צ'אנג.

האווירה בחוף בוהמיינית משהו והחוף מתאים לאלה המחפשים
חוף טוב ויפה, אווירה רומנטית והתרחקות מלהקות התיירים הממלאים את ה White Sand Beach ואת Klong Prao Beach או מהמולת התרמילאים והמוזיקה הרעשנית של ה Lonely Beach.

 

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים. 

באתר תמצאו מגוון כתבות שלי על כל הנושאים הקשורים לקו צ'אנג: הגעה, המזחים באי, התניידות באי ועוד ; עונות השנה ומזג האוויר ; סקירה על כל חופי האי ; בתי מלון וריזורטים ; פעילויות כייפיות לכל המשפחה ; אטרקציות ומקומות מעניינים לביקור (יעלה בקרוב) ; הצד המזרחי והלא מתוייר של קו צ'אנג (יעלה בקרוב) ; אטרקציות בדרך לקו צ'אנג (Chantaburi) (יעלה בקרוב) ; שייט יומי לאיים הסמוכים לקו צ'אנג
♦
לחיצה על כל אחד מהקישורים הנ"ל תפתח לכם את הכתבה בנושא

♥ נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור 
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
♦ צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

♣ לנוחיותכם – סרטון על חופי קו צ'אנג השונים

הפוסט קו צ'אנג – סקירת חופים – Lonely Beach ו Beach Bailan ו Klong Kloi Beach (כתבה רביעית בסדרה) הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
קו צ'אנג – ריזורטים ובתי מלון https://mythailand.co.il/%d7%a7%d7%95-%d7%a6%d7%90%d7%a0%d7%92-%d7%a8%d7%99%d7%96%d7%95%d7%a8%d7%98%d7%99%d7%9d-%d7%95%d7%91%d7%aa%d7%99-%d7%9e%d7%9c%d7%95%d7%9f Sat, 09 May 2020 07:44:24 +0000 https://mythailand.co.il/?p=11278 בקו צ'אנג יש מגוון רחב מאד של אפשרויות לינה - החל מבתי מלון טובים ואיכותיים דרך ריזורטים בינוניים למדי וכלה בריזורטים פשוטים ובסיסיים וגם לינה משפחתית (Home Stay). שימו לב להערה מאד חשובה שכתבתי בכתבה זו !! עבור המטיילים שלנו - בחרתי את הריזורים הטובים ביותר באי לשימוש בתוכניות הטיול החדשות שלנו לקו צ'אנג (דרך פאטאיה) להמשיך לקרוא

הפוסט קו צ'אנג – ריזורטים ובתי מלון הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>
בקו צ'אנג יש מגוון רחב מאד של אפשרויות לינה – החל מבתי מלון טובים ואיכותיים דרך ריזורטים בינוניים למדי וכלה בריזורטים פשוטים ובסיסיים וגם לינה משפחתית (Home Stay).

כל אפשרויות הלינה/שהייה מפוזרות לאורך החופים
השונים כאשר לכל חוף יש את האווירה המיוחדת והשונה שלו וכמובן שגם תנאי הלינה והמחירים מגוונים ושונים – החל מבתי מלון טובים וחדרים איכותיים באלפי באטים ללילה וכלה בבונגלוס בסיסיים ללא מיזוג אוויר במאות באטים ללילה ואפילו לינה משפחתית < Stay.

 

♥ לתשומת לב המטיילים שלנו – סרקנו בקפידה את
רוב רובם של הריזורטים ברמה הגבוהה יותר שיש בקו צ'אנג ובחרנו עבור המטיילים שלנו את הטובים ביותר !!

♦ בקרוב יעלו לאתר תוכניות הטיולים החדשות שלנו מבנגקוק לקו צ'אנג (דרך פאטאיה)

 

חשוב גם לציין שברוב הריזורטים יש סוגי חדרים
שונים – הם נבדלים לא רק בגודל החדר ובאיבזור אלא גם בקירבה לחוף – ואם אתם מזמינים בעצמכם – מאד רצוי לוודא מראש מה אתם מזמינים.

שימו גם לב להערה מאד חשובה בהמשך הכתבה בנוגע למיקום החדר !!

 

רוב רובם של הריזורטים ובתי המלון נמצאים בצד המערבי
והמתוייר של קו צ'אנג מכיוון שבצד זה של קו צ'אנג נמצאים רוב החופים החוליים של האי –  אך גם בצד המזרחי והבלתי מתוייר יש מספר ריזורטים ואפשרויות לינה טובות ומעניינות
.
♦ לכתבה שלי על הצד המזרחי של קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור (הכתבה תעלה לאתר בקרוב)

 

האורחים של בתי המלון והריזורטים שבצד המזרחי
של קו צ'אנג הם בעיקר משפחות תאילנדיות או בעלי יאכטות המשתמשים במעגנים שנמצאים בחלק מהריזורטים הללו – כאן לא תמצאו תיירים שגרתיים והאווירה מיוחדת ושונה אם כי אני חייב לציין שתייר ללא רכב פרטי יתקשה להסתדר באזור הזה של האי

 

 

הערה חשובה ביותר !! יש בקו צ'אנג בתי מלון
המחולקים ל 2 אגפים – אגף אחד של המלון נמצא מצידו האחד של הכביש (למשל ב White Sand Beach) וממש על החוף ואילו האגף השני של אותו מלון נמצא מעבר לכביש ולא על החוף !!

לטעמי האישי זו תחושה שונה לגמרי עבור מי שבא לנופש ורוצה לחוש את הים, את רעש הגלים ואת האוויר המלוח ולא מעוניין להיות מנותק ולחצות כביש בדרכו אל החוף. לכן – במידה ואתם מזמינים בעצמכם ולא מכירים את המלון והחוף – שימו לב לנקודה החשובה הזו !!

לינה משפחתית (Home Stay) בקו צ'אנג: במסגרת
השיטוטים שלנו ברחבי קו צ'אנג נתקלנו במשפחה תאילנדית חביבה ביותר שבבעלותה Home Stay המשקיף על מזח Bang Bao ונקרא Khao Nok Home Stay

המשפחה היתה חביבה ביותר והבטחתי לכתוב כמה מילים והנה אני מקיים את הבטחתי ….. מדובר בריזורט חמוד אך פשוט ובסיסי המוחזק ומנוהל ע"י משפחה תאילנדית חביבה ביותר המתגוררת באי כבר מספר דורות.

זהו הריזורט הדרומי ביותר בקו צ'אנג ויושב ממש על המים
וממנו נשקף מראה יפה של מפרץ Bang Bao והמזח המפורסם שבמקום.

הדרך ההגעה ל Khao Nok Home Stay – ממש לפני הגיעכם לצומת ממנה תפנו למזח Bang Nao, פנו ימינה לכיוון ריזורט בשם Nirvana ותמשיכו עם הדרך עד סופה – כאן נמצא ה Home Stay וגם מקדש קטן לזכרו של אבי הצי התאילנדי – האדמירל Krom Luang Chumphon Khet Udomsak  – ונבנה כדי להנציח את זכרם של המלחים התאילנדים שנפלו במלחמת העולם השניה בקרב על קו צ'אנג.

כפי שציינתי – הריזורט הוא בסיסי ביותר, ללא מיזוג אוויר
ומתאים לקהל צעיר המחפש חווייה שונה במקצת. רצוי להצטייד בקטנוע כי אין תחבורה ציבורית באזור אך בעלי הריזורט ישמחו להקפיץ אותם בסירת לונגטייל למזח Bang Bao הסמוך.

 

 

סיכום: בקו צ'אנג תוכלו למצוא שפע גדול של
אפשרויות לינה ברמות שונות – בתי מלון, ריזורטים, אכסניות ו Home Stay – כל אחד על פי טעמו וכיסו.  כל אלה מפוזרים בין החופים השונים והאווירה מאד שונה בין חוף לחוף ולכן אני מציע לבחור קודם כל את החוף בו תרצו לשהות ורק לאחר מכן חפשו את אפשרויות הלינה המתאימות לכם בחוף שבחרתם.

♦ כתבה שלי עם סקירת חופים מלאה ומפורטת תוכלו למצוא בקישור הזה ⇐ לחץ לקישור

לידיעת הגולשים/מטיילים שלנו

בקרוב תעלינה לאתר תוכנית טיול חדשות ומצויינות שתיקחנה אותכם מבנגקוק דרך פאטאיה ועד לקו צ'אנג. בתוכניות טיולים אלה כללתי את המייטב שיש לתאילנד להציע לאורך כל הדרך וכולל כמובן באי קו צ'אנג עצמו. בתום הטיול תוכלו להשאר בקו צ'אנג לנופש איכותי וכמובן אשמח לסייע לכם בבחירת החוף והמלון המתאימים.
♦ קישור לתוכנית הטיול לקו צ'אנג (דרך פאטאיה) ⇐ לחץ לקישור (יעלה בקרוב)

באתר תמצאו מגוון כתבות שלי על כל הנושאים הקשורים לקו צ'אנג: הגעה, המזחים באי, התניידות באי ועוד ; עונות השנה ומזג האוויר ; סקירה על כל חופי האי ; בתי מלון וריזורטים ; פעילויות כייפיות לכל המשפחה ; אטרקציות ומקומות מעניינים לביקור (יעלה בקרוב) ; הצד המזרחי והלא מתוייר של קו צ'אנג (יעלה בקרוב) ; אטרקציות בדרך לקו צ'אנג (Chantaburi) (יעלה בקרוב) ; שייט יומי לאיים הסמוכים לקו צ'אנג
♦
לחיצה על כל אחד מהקישורים הנ"ל תפתח לכם את הכתבה בנושא

♥ נשמח לראותכם בין מטיילנו ולהעניק לכם חווייה מיוחדת שתשאר חקוקה בזיכרון שנים רבות

קישורים לכתבות נוספות ותוכניות טיול

לתוכניות טיול:
לתוכנית "הטיול מחוף לחוף" – הטיול האולטימטיבי בתאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכל תוכניות טיולי האיכות שלנו בכל תאילנד (צפון, מרכז, דרום) ⇐ לחץ לקישור

לכתבות ואינפורמציה:
לכתבות נוספות על קו צ'אנג ⇐ לחץ לקישור 
לכתבות נוספות על איי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
לכתבות על כל אזורי תאילנד ⇐ לחץ לקישור
♦ צור קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ⇐ לחץ לקישור

 

הפוסט קו צ'אנג – ריזורטים ובתי מלון הופיע לראשונה ב-תאילנד.

]]>