טיולי איכות בתאילנד

אזור Chatuchak – כללי

 

Khet Chatuchak הוא שמו של אחד מ 50 מחוזותיה של העיר בנגקוק
ואחד המחוזות המרכזיים והחשובים ביותר בחיי העיר הענקית הזו. לתיירים – השם Chatuchak מוכר בעיקר (ואולי רק) בגלל שוק סוף השבוע המפורסם בעל אותו השם הנמצא במחוז זה אבל ישנן עוד הרבה אטרקציות טובות ומעניינות הנמצאות באזור ובהחלט שוות ביקור. 
למבקרים בבנגקוק יש אולי תחושה ששוק סוף השבוע (Chatuchak market) נמצא אי-שם באזור נידח בשולי העיר אבל במציאות, האזור כולו הינו אחד מהאזורים העמוסים, התוססים והמרכזיים ביותר בחיי העיר. כאן נמצא הבניין היפה של חברת התעופה התאילנדית (Thai Airways) שוותיקי תאילנד בוודאי זוכרים בדרך לשדה התעופה הישן של בנגקוק.  (בתמונה: אחד הבניינים הידועים בבנגקוק והנמצא באזור – Elephant Building).

חוץ מאשר שוק סוף השבוע Chatuchak הידוע והמפורסם,
תוכלו למצוא באזור אטרקציות רבות ביניהם שווקים רבים, פארקים, מוזיאונים ועוד ….. את רובם הגדול אפרט להלן ברשימה. אפילו משרד הרישוי התאילנדי (הוצאת רישיון נהיגה ורכב) נמצא באזור. כדאי עוד לדעת ששוק הלילה הידוע – ה Suan Lum Night Bazar  – גם הוא יעבור בעתיד לאזור זה (נמצא בתהליך בנייה). 
מפאת חשיבותו ומרכזיותו של האזור בחיי העיר, לא פלא שאת האזור משרתים הן קו הרכבת העילית (ה BTS) והן קו הרכבת התחתית (ה MRT).

 

כפי שהבטחתי, להלן רשימה של מבחר האטרקציות שאזור Chatuchak מציע למבקריו. כתבה מפורטת על כל אטרקציה תופיע בהמשך וקישור אליה מכאן (לאור ריבוי החומר באתר, נא להתאזר במעט סבלנות…תודה) 

* Chatuchak Weekend market – שוק סוף השבוע המפורסם והידוע (הגדול באסיה) – פעיל בסופי שבוע בלבד.

* Chatuchak Plaza market – שוק צמוד לשוק סוף השבוע – פעיל כל ימות השבוע.

* JJ Mall – מרכז קניות הצמוד ל 2 השווקים הנ"ל.

* Central Plaza Ladprao  – אחד ממרכזי הקניות הטובים, הגדולים והתוססים בבנגקוק – חוויה לכל מי שרוצה לחוות משהו מבנגקוק האמיתית.

* Thai Airways market – אחד השווקים המפורסמים ביותר בבנגקוק, בעיקר בנושאי ביגוד, הנעלה,תיקים ואביזרי אופנה. זה המקום אליו הבנגקוקאים מגיעים כדי לקנות מותגים וסחורה איכותית במחירים זולים בהרבה מהמחירים במרכזי הקניות וכן מוצרים איכותיים של מעצבים מקומיים.  מזכיר במשהו את Lalai Sap market שברחוב סילום אך גדול ממנו בהרבה.

* Rot Fy market – שוק פשפשים, ענתיקות ועוד מבחר דברים פחות שגרתיים.

* Union Mall – מרכז קניות פופולרי מאד וענק בעל 8 קומות, שטח של 150,000 מ"ר ולמעלה מ 1000 חנויות !! … פונה יותר לקהל צעיר ומזכיר במשהו את ה MBK המתוייר לעייפה. נמצא ממול ה Central Plaza Ladparo. צמוד אליו מתקיים כל אחה"צ, החל משעה 17:00, שוק לביגוד, תיקים, אביזרי אופנה ועוד.

* Or-Tor-Kor Market – סמוך ממש לשוק סוף השבוע – שוק ירקות ופירות טריים ושאר דברי אוכל המשובח והאיכותי ביותר בתאילנד. הוא בעצם מין סופרמרקט פתוח , מבהיק בניקיונו ובו נמכרת הסחורה המובחרת והמשובחת ביותר בתאילנד. לא בכדי הוא נחשב לשוק הטרי של ה"חברה הגבוהה" בתאילנד. למי שזמנו בידו, מומלץ להתרשם מהשוק וגם לטעום ממיטב המאכלים המשובחים שדוכני המזון בשוק מציעים. מולו נמצא החלק של Chatuchak market בו נמכרים פרחים וצמחים וחלק זה פתוח גם בימי רביעי וחמישי (וגם כמובן בסופי שבוע).

* Chatuchak Park Complex – קומפלקס ענק של 3 פארקים המחוברים אחד לשני ויוצרים את אחד הפארקים היפים והגדולים ביותר בצפונה של בנגקוק. תמצאו בו הרבה צל, גנים פורחים, הרבה בריכות ואגמים (כולל שייט בסירות). ניתן לשכור אופניים במקום.

* Bangkok Children's Discovery Museum  – בניגוד לתפיסה המקובלת של מוזיאונים, כאן לא תראו שלטים "לא לגעת" וגם לא צריך לשמור על שקט. כאן מדובר על מוזיאון גדול ומיוחד לילדים המעודד אותם לגעת ולהתנסות בשלל המוצגים וההפעלות. נמצא בצד הצפוני של שוק סוף השבוע (בתוך הפארק).

* Major Cineplex Ratchayotin – קומפלקס גדול של חנויות ובתי קולנוע המשוכללים בתאילנד. ה IMAX הראשון בתאילנד הוקם בו ואח"כ הועבר ל Siam Paragon ובמקומו הוקם Digital IMAX חדיש ביותר. זהו קומפלקס בתי הקולנוע המשוכלל בבנגקוק והמתחרה היחיד שלו הוא הקומפלקס החדש (בבעלות אותה חברה) – ה Esplanade Cineplex אשר ברחוב Rachadapisek.

 * בעתיד הקרוב אמורות להצטרף לאזור זה עוד 2 אטרקציות (נמצאות בתהליך הקמה) והן תווספנה לרשימה הארוכה הזו:

ה IN Square – מרכז קניות בן 8 קומות ההולך ומוקם ממש מול שוק סוף השבוע.

ה Suan Lum Night Bazar  – שהועתק ממקומו הקודם ברחוב Sathorn והולך ונבנה באזור Chatuchak

כמובן שברגע ששני אלה יפתחו – תתפרסם עליהם כתבה כאן באתר.

 

 

 

שלח קישור למאמר "אזור Chatuchak – כללי"


בחירת מלון בבנגקוק  |   רחובות ואזורים מרכזיים בבנגקוק  |   תחבורה בבנגקוק  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider