טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 1. בנגקוק וסביבתה » Bang Krajao – הריאה הירוקה של בנגקוק

Bang Krajao – הריאה הירוקה של בנגקוק

 

למרבית התיירים קשה להאמין – במרחק קצר מאד של כמה דקות נסיעה ממרכז בנגקוק ומגורדי השחקים של סוקומוויט וסילום – מצוי "נווה מדבר" – שטח עצום של טבע פראי, בוסתנים, אגמים ופארקים, פרחים ופרפרים, שבילים ותעלות מים, ציפורים מצייצות והרבה שקט ושלווה…… ואפילו שוק צף חביב ביותר וכמובן אותנטי לחלוטין.

המקום נקרא – Bang Krajao  – บางกระเจ้า  – והוא מהווה את הריאה הירוקה הענקית של בנגקוק.

 

תיירים מארצות רבות, כולל ישראלים, כבר החלו לגלות את המקום 
המקסים הזה – אך מרביתם עושים זאת במסגרת טיולי האופניים של חברות רבות המפעילות טיולי אופניים באזור בנגקוק.

אפילו אותם תיירים אשר הגיעו למקום במסגרת טיולי האופניים, ברובם לא מודעים לשמו של האזור, המיקום שלו וכיצד ניתן להגיע למקום באופן עצמאי וללא קשר לאותם טיולי אופניים.

גם אלה שהתעניינו וטרחו להסתכל במפות ויודעים היכן נמצא האזור ואפילו תושבים וותיקים של בנגקוק, אינם יודעים כיצד להגיע אליו.

 

 

ישנן דרכים רבות וקלות מאד להגיע לאזור מכיוונים שונים, הן ברכב והן בסירה – אך הדבר דורש היכרות טובה מאד של בנגקוק ואזור הנהר על כל פיתוליו הרבים.

האמת היא שניסיתי לחפש עבורכם אתר באנגלית עם הסברים טובים על דרכי ההגעה – אך רוב האתרים באינטרנט על Bang Krajao הם של אותן חברות טיולי האופניים או שיש בהם תיאור יפה של המקום עצמו אך ללא הסברים על דרכי ההגעה.

לפיכך, החלטתי להרים את הכפפה ולהיות האתר הראשון בעברית ואחד הבודדים באינטרנט בכלל, בו יהיה ניתן לקרוא כיצד ניתן להגיע למקום באופן עצמאי. את ההסברים הנ"ל אתן בכתבה נפרדת – שתיוחד לנושא הזה.

 

ברשותכם, אוסיף משהו בנימה אישית – אזור Bang Krajao לא רק קרוב לליבי אלא גם קרוב אלי פיזית – אני משקיף על האזור יום יום ממרפסת ביתי הנמצא על גדת הנהר, ממש מול האזור.

כאן המקום לציין – חלק מהתיירים מכירים את Ko Kret, ה"אי" בנהר הצ'אופרייה שאף הוא אזור של טבע. יתכן ש"יד אלוהים" בדבר, אך Ko Kret נמצא סמוך למקום עבודתי ב Nonthaburi.

ה"אי" Ko Kret, עליו תהיה כתבה כאן בעתיד הקרוב, פחות יפה, פחות מעניין, מרוחק הרבה יותר ולמרבה הצער – נפגע קשה בשטפונות שהיו בשנה שעברה ועדיין בתהליכי שיקום.

 

 

כפי שניתן לראות במפה המצורפת – נהר ה Chaopraya יוצר לולאה ענקית החודרת ממש לתוך מרכז בנגקוק. לנוחיותכם, סימנתי את המקום ע"י כתיבת שמו במרכז האזור.

פורמלית ואדמיניסטרטיבית – אזור Bang Krajao שייך למחוז Samut Prakan ולתת מחוז Phra Pradaeng. מבחינה מעשית, הוא נמצא בתוך לב בנגקוק, במרחק של פחות מ 5 דקות נסיעה מצומת סוקומוויט/אסוק (שם ממוקם גם מרכז הקניות החדש והידוע Terminal 21).

 

עד לשנות ה- 70, היה מדובר בשטח שכוח-אל, ששמו כלל לא הופיע במפות. בשנת 1977, קיבלה ממשלת תאילנד החלטה לשמר את הטבע באזור ולהפוך אותו לריאה הירוקה של בנגקוק.

בתקציב של עשרות מיליוני דולרים נבנו פארקים ומסלולי נסיעה מיוחדים, מעץ ומבטון, לאופניים וקטנועים בלבד. כסף רב הושקע בבניית קירות מגן וסכרים על-מנת למנוע הצפות. למרות שמדובר על אזור בו גרים ועובדים אנשים – כל האזור מוקפד מאד מבחינת חוקי הבנייה. אסורה בו בנייה של למעלה מ 2 קומות ובצפיפות נמוכה.

 

 

באותה עת, היו באזור (ועדיין יש), מספר כפרים שעל שמו של אחד מהם קרוי האזור כולו. ממשלת תאילנד השקיעה כספים גם בתושבי המקום, הדריכה ועודדה אותם לפתח גנים, בוסתנים וכן סדנאות של עבודות יד – וזאת מתוך מטרה ליצור מקורות תעסוקה ופרנסה לאנשי המקום.

גם הצד התיירותי נלקח בחשבון ובמקום הוקמו ריזורטים ו Home Stay, המושכים אליהם תאילנדים רבים ובשנים האחרונות גם תיירים לא מעטים.

 

השוק הצף Bang Nampeung – במסגרת המהפיכה שעבר האזור,
שוק קטן ששימש בעבר את הכפריים המקומיים , שינה לגמרי את פניו והפך לשוק צף גדול – Talat Nam Bang Nampeung.

בשוק המתחדש הוקמו חנויות רבות, דוכנים ושלל מסעדות – וכל סוף שבוע הוא מתמלא בהמוני תושבי בנגקוק הבאים לקניות, לטעימה משלל המאכלים והקינוחים המיוחדים הנמכרים בשוק ולהנות מהאווירה המיוחדת. בשנים האחרונות, השוק הפך ליעד פופולרי גם בקרב תיירים.

ניתן לקרוא יותר כאן בכתבה שפירסמתי בעבר ==> השוק הצף Bang Napeung.

 

Sri Nakhon Khuen Khan Park – באחד מאזורי Bang Krajao 
ממוקם אחד הפארקים היפים והמקסימים של בנגקוק. אגמים רבים, עצי ענק, גינות פורחות, גישרונים ושבילים בתוך הטבע – הפכו את
הפארק הזה לאחת מפינות החמד של בנגקוק.

בפארק ניתן לטייל, לשוט בסירה או לרכב על אופניים. כפי שניתן לראות בתמונה, טיולי האופניים של החברות השונות מגיעות גם אליו.

ניתן לקרוא מעט עליו ולראות מספר תמונות ==> באתר הזה

 

יתכן שכתבה זו שלי תפתיע רבים – לפתע צץ ועולה אזור גדול, ממש במרכז בנגקוק, מלא בטבע מקסים ובפעילות – שמעטים ידעו בכלל על קיומו.

אז טיילנו לנו בשבילי האזור, אכלנו מטעמים בשוק הצף, אולי קנינו כמה מזכרות ועבודות יד, שטנו בסירה באחד האגמים, רכבנו על אופניים ………… אז מה עוד נבקש ??   אולי סיבוב על כרכרה רתומה לסוס ? – בהחלט אפשרי !  ואם כל זה לא הספיק ופתאום בא לכם חשק לראות בית גידול לדגי קרב – גם את זה תמצאו באזור Bang Krajao…… בין לבין תוכלו להתפנק במסג' תאילנדי הנמצא אף הוא בשוק.

 

למעוניינים בחומר נוסף על Bang Krajao  – להלן מספר אתרים: 

אתר עם מלל והסברים אך ללא תמונות ===> קישור לאתר
באתר הזה תמצאו תמונות וקצת מלל ===> קישור לאתר
וכנ"ל גם בבלוג/אתר הזה ===> קישור לאתר/בלוג

נותר רק פרט קטן אחד – איך מגיעים לאזור באופן עצמאי ??

הסבר על ההגעה לאזור Bang Krajao ==> מאחר שאנשים רבים, הן תיירים והן ישראלים המתגוררים בתאילנד, פנו אלי עקב קשיים במציאת הדרך להגיע לאזור – החלטתי לפרסם כתבה המוקדשת רק לנושא ההגעה לאזור Bang Krajao והשוק הצף Bang Nampeung – והרי הקישור לכתבה ==> השוק הצף Bang Nampeung  – כיצד מגיעים באופן עצמאי ?

חשוב לציין – בקרוב יופיעו באתר תוכניות הטיולים השונים וכמובן שאזור Bang Krajao יכלל בהם. אני מודע לכך שלא רבים מעוניינים לבלות יום שלם ברכיבה על אופניים, במיוחד בחודשי החופשות בישראל כאשר בתאילנד חם מאד ו/או גשום.

לפיכך, בניתי טיול מיוחד לאזור זה המשלב נסיעה ברכב ממוזג עם אופציה לטיולי אופניים באזורים המתאימים ולפרקי זמן לא ארוכים, בהתאם לרצון המטיילים.

כמו כן, ניתן יהיה לשלב את אזור Bang Krajao עם אטרקציות נוספות ב Samut Prakan  כמו מקדש הפיל בעל 3 הראשים  ; חוות התנינים וגן החיות ; ה"עיר העתיקה" (Muang Boran) ועוד.

לתשומת ליבכם: אזור Bang Krajao (הריאה הירוקה של בנגקוק) כלול בתוכניות טיולי האיכות שלנו בבנגקוק ובסביבתה.

 לקריאת כל תוכניות הטיולים שלנו ברחבי תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

 ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ==> צור קשר

 

שלח קישור למאמר "Bang Krajao – הריאה הירוקה של בנגקוק"


1. בנגקוק וסביבתה  |   2. מרכז תאילנד  |   3. דרום תאילנד  |   4. צפון תאילנד  |   5. מזרח תאילנד  |   6. איים בתאילנד  |   7. הדרום הרחוק  |   8. מחוז איסאן  |   אורי – יומן מסע  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider