ארכיון פוסטים מהחודש: אפריל 2017


טיולי האיכות הפרטיים שלנו בצפון תאילנד – כללי
מטרת טיולי האיכות הפרטיים שלנו בצפון היא לאפשר לקהל הישראלי לטייל בצפון באותן איכויות ורמה גבוהה המאפיינים את הטיולים שלנו בשאר חלקי תאילנד - מיטב האטרקציות, שפע של פעילויות לכל המשפחה הכלולות בעלות הטיול, בתי מלון משובחים והריזורטים הטובים ביותר בכל אזור ואזור, מסעדות שנבחרו בקפידה, מדריכים איכותיים שנבחרו על-ידי אישית, תכנון הטיול וסיוע אישי שלי לא רק בטיול אלא לאורך כל הביקור בתאילנד בזמן אמת – מרגע הנחיתה ועד רגע ההמראה חזרה הביתה.
 

טיול צ'אנג מאי / פאי / מה הונג סון – 8 ימים / 8 לילות – ׁ(קוד טיול – N101ׂ)
טיול של 8 ימים הכולל את האזורים: צ'אנג מאי, פאי ומה הונג סון. הטיול מרווח וכולל 2 לילות בפאי ו 2 לילות במה הונג סון כדי לאפשר לכם למצות גם את פאי וגם את אזור מה הונג סון. הטיול כמובן כולל גם בתי מלון משובחים והריזורטים הטובים ביותר בכל אזור ואזור, מסעדות שנבחרו בקפידה, מדריכים איכותיים שנבחרו על-ידי אישית, וכל הדרוש ליצירת טיול איכותי וחווייתי וברמה הגבוהה ביותר שישאר חקוק בזכרון במשך שנים רבות !! ** לתוכנית המפורטת, עלויות ופרטים נוספים - לחץ כאן !!
 

טיול צ'אנג מאי / פאי / מה הונג סון – 7 ימים / 7 לילות – (קוד טיול: N102)
טיול בן 7 ימים באזורים: צ'אנג מאי, פאי ומה הונג סון - הכולל את מיטב האטרקציות ושפע פעילויות כייפיות וחווייתיות (כלולות בעלות הטיול) . הטיול כמובן כולל גם בתי מלון משובחים והריזורטים הטובים ביותר בכל אזור ואזור, מסעדות שנבחרו בקפידה, מדריכים איכותיים שנבחרו על-ידי אישית, וכל הדרוש ליצירת טיול איכותי וחווייתי וברמה הגבוהה ביותר שישאר חקוק בזכרון במשך שנים רבות !! ** לתוכנית המפורטת, עלויות ופרטים נוספים - לחץ כאן !!
 

טיול צ'אנג מאי / פאי – 6 ימים / 6 לילות – (קוד טיול: N201)
טיול בן 6 ימים באזורי צ'אנג מאי ופאי הכולל את מיטב האטרקציות ושפע פעילויות כייפיות וחווייתיות (כלולות בעלות הטיול) באזורים אלה. הטיול כמובן כולל גם בתי מלון משובחים והריזורטים הטובים ביותר בכל אזור ואזור, מסעדות שנבחרו בקפידה, מדריכים איכותיים שנבחרו על-ידי אישית, וכל הדרוש ליצירת טיול איכותי וחווייתי וברמה הגבוהה ביותר שישאר חקוק בזכרון במשך שנים רבות !! ** לתוכנית המפורטת, עלויות ופרטים נוספים - לחץ כאן !!
 

טיול צ'אנג מאי / פאי – 5 ימים / 5 לילות – (קוד טיול: N202)
טיול בן 5 ימים הכולל את מיטב האטרקציות ושפע פעילויות כייפיות וחווייתיות (כלולות בעלות הטיול) באזורים: צ'אנג מאי ופאי. הטיול כמובן כולל גם בתי מלון משובחים והריזורטים הטובים ביותר בכל אזור ואזור, מסעדות שנבחרו בקפידה, מדריכים איכותיים שנבחרו על-ידי אישית, וכל הדרוש ליצירת טיול איכותי וחווייתי וברמה הגבוהה ביותר שישאר חקוק בזכרון במשך שנים רבות !! ** לתוכנית המפורטת, עלויות ופרטים נוספים - לחץ כאן !!
 

טיול צ'אנג מאי / צ'אנג ראי – 6 ימים / 6 לילות – (קוד טיול: N301ׂ)
טיול בן 6 ימים באזורי צ'אנג מאי וצ'אנג ראי הכולל את מיטב האטרקציות ושפע פעילויות כייפיות וחווייתיות (כלולות בעלות הטיול) באזורים אלה. הטיול כמובן כולל גם בתי מלון משובחים והריזורטים הטובים ביותר בכל אזור ואזור, מסעדות שנבחרו בקפידה, מדריכים איכותיים שנבחרו על-ידי אישית, וכל הדרוש ליצירת טיול איכותי וחווייתי וברמה הגבוהה ביותר שישאר חקוק בזכרון במשך שנים רבות !! ** לתוכנית המפורטת, עלויות ופרטים נוספים - לחץ כאן !!
 

טיול צ'אנג מאי / צ'אנג ראי – 5 ימים / 5 לילות – (קוד טיול: N302)
טיול בן 6 ימים באזורי צ'אנג מאי וצ'אנג ראי הכולל אטרקציות ושפע פעילויות כייפיות וחווייתיות (כלולות בעלות הטיול) באזורים אלה. הטיול כמובן כולל גם בתי מלון משובחים והריזורטים הטובים ביותר בכל אזור ואזור, מסעדות שנבחרו בקפידה, מדריכים איכותיים שנבחרו על-ידי אישית, וכל הדרוש ליצירת טיול איכותי וחווייתי וברמה הגבוהה ביותר שישאר חקוק בזכרון במשך שנים רבות !! ** לתוכנית המפורטת, עלויות ופרטים נוספים - לחץ כאן !!
 

טיול צ'אנג מאי בלבד – 4 ימים / 4 לילות – (קוד טיול: N401)
טיול איכות פרטי בן 4 ימים באזורי צ'אנג מאי בלבד הכולל את מיטב האטרקציות ושפע פעילויות כייפיות וחווייתיות (כלולות בעלות הטיול) באזור צ'אנג מאי. הטיול כמובן כולל גם בתי מלון משובחים והריזורטים הטובים ביותר בכל אזור ואזור, מסעדות שנבחרו בקפידה, מדריכים איכותיים שנבחרו על-ידי אישית, וכל הדרוש ליצירת טיול איכותי וחווייתי וברמה הגבוהה ביותר שישאר חקוק בזכרון במשך שנים רבות !! ** לתוכנית המפורטת, עלויות ופרטים נוספים - לחץ כאן !!
 

טיול צ'אנג מאי בלבד – 3 ימים / 3 לילות – (קוד טיול: N402)
טיול איכות פרטי בן 3 ימים באזורי צ'אנג מאי בלבד - הרבה טבע ושפע פעילויות כייפיות וחווייתיות (כלולות בעלות הטיול). הטיול כמובן כולל גם בתי מלון משובחים והריזורטים הטובים ביותר בכל אזור ואזור, מסעדות שנבחרו בקפידה, מדריכים איכותיים שנבחרו על-ידי אישית, וכל הדרוש ליצירת טיול איכותי וחווייתי וברמה הגבוהה ביותר שישאר חקוק בזכרון במשך שנים רבות !! ** לתוכנית המפורטת, עלויות ופרטים נוספים - לחץ כאן !!
 

העיירה פאי (Pai) / מה הונג סון
פאי היא עיירה קטנה אך מפורסמת מאד בקרב תרמילאים ותיירים אחרים, הממוקמת בעמק ציורי מוקף הרים ושדות אורז. צריך לזכור שפאי היא עיירה של תיירים ובעיקר של תרמילאים ורבים מכנים את פאי "הקאוסאן של הצפון" – יש הרבה אמת בכינוי הזה אם כי פאי נקיה, נעימה ויפה בהרבה מאשר הקאוסאן.
 

פאי – אטרקציות
בפאי ובסביבתה אין הרבה אטרקציות והיא מהווה בעיקר יעד לנופש וסתלבט האויירה נעימה ומיוחדת. מתוך האטרקצית שיש בפאי - חלקן טובות וראויות אך גם כאלה שהן פחות טובות ואפילו בזבוז זמן מוחלט. בכתבה זו אסקור את האטרקציות השונות, הטובות והפחות טובות, ועל הטובות שבהן גם ארחיב בנוסף בכתבות נפרדות.
 

מערת הדגים (Tham Pla) / מה הונג סון
פארק קטן, מטופח ונחמד הנמצא על אם הדרך בין פאי למה הונג סון. את פרסומו הרב הוא הרוויח בגלל "מערת דגים" הנמצאת בו. המערה זוכה אמנם לפרסום רב אך בעצם מדובר בפארק ובו בריכה עם דגים גדולים שאפשר להאכיל – בסך הכל פארק נחמד שמאד נעים לטייל בו. מי שנוסע על הדרך מה הונג סון - פאי, זמנו בידו ורוצה קצת לחלץ את עצמותיו – בהחלט יכול לעצור למנוחה בפארק הנחמד הזה.
 

מערת Tham Lod) Lod) / מה הונג סון
מערת Lod היא ללא ספק אחת מהמערות היפות והמרשימות ביותר בתאילנד. נמצאת בערך באמצע הדרך בין העיירה פאי לעיר מה הונג סון. המערה מרשימה מאד ובה 3 חללים גדולים עם תצורות מרהיבות, סטלקטיטים וסלגמיטים. בחלק מהמערה זורם נחל כך שחלק מהסיור בה נעשה בשייט ברפסודת במבוק, דבר המוסיף נופך הרפתקני לביקור במערה.
 

שבט ארוכות הצואר / מה הונג סון
אחת האטרקציות הידועות והמפורסמות ביותר של מחוז מה הונג סון היא ביקור בכפר של ארוכות הצואר. בניגוד גמור להצגות לתיירים ירודות ועלובות למדי (כמו שרואים בדרך לצ'אנג ראי) – כאן החווייה היא שונה לחלוטין ומעניינת. באזור ישנם 3 כפרים ובעיצת מקומיים בחרנו באחד מהם - הכפר Huay Pu Keng שהוא הכפר הוותיק ביותר.
 

פרוייקט המלך – Pang Tong Palace
אחד ממקומות ה UNSEEN המופלאים של מה הונג סון שאיננו מוכר כלל לתיירים ואפילו באינטרנט קשה למצוא עליו חומר באנגלית – פרוייקט של משפחת המלוכה התאילנדית שנועד לכפריי האזור ובו גנים מטופחים להפליא, מטעי קפה, חיות שונות (כולל חתול מיוחד ועליו ארחיב בכתבה), מגוון ציפורים ועוד. המקום יפהפה, משתרע על שטח נרחב וניתן לסייר בו ברכב.
 

גשר הבמבוק – Su Tong Pae bamboo bridge
גשר הבמבוק שאורכו כמה מאות מטרים מחבר בין כפר ובין מקדש הנמצא על גבעה המרוחקת כ 500 מטר מהכפר ומעבר לנחל. הגשר נבנה כדי לשרת את הנזירים היוצאים מוקדם בבוקר לקבל את תרומות המזון ומצרכים נוספים מידי הכפריים באזור. הגשר מצטלם יפה בעיקר בחודשים ספטמבר-אוקטובר כאשר שדות האורז ירוקים.
 

Pang Oung – שוויצריה התאילנדית
Pang Oung הוא שמו של אזור מרהיב ביופיו הנמצא כ 40 ק"מ מהעיר מה הונג סון. מדובר באחד מאוצרותיה הנסתרים של מה הונג סון - מי שמבקר באזור מתקשה להאמין שהוא נמצא בתאילנד – אגם מקסים עם ברבורים שחורים ולבנים, מוקף בעצי אורן וברכסי הרים – מראות שמזכירים יותר את שוויצריה מאשר את תאילנד ולכן גם זכה בכנוי " שוויצריה התאילנדית".
 

Wat Pa Tam Wua – מקדש המדיטציה המקסים
מקום קסום, מיסטי ופסטורלי הממוקם על אם הדרך בין מערת Lod לעיר מה הונג סון ומהווה מרכז ללימודי בודהיזם, רוחניות וויפאסאנה.
 

הכפר הסיני – Ban Rak Thai / מה הונג סון
בניגוד גמור ל"כפר הסיני" בפאי שהוא תפאורה מלאכותית בסגנון הוליוודי שהוקמה כדי למשוך תיירים – הכפר Ban Rak Thai הוא כפר סיני אותנטי הממוקם סביב אגם קטן ומוקף בשדות תה מרהיבים ונמצא לא רחוק מהעיר מה הונג סון וממש על גבול בורמה (Myanmar).
 

מפלי Pha Suea / מה הונג סון
מפלי Pha Suea נחשבים למפלים היפים ביותר במה הונג סון ונמצאים במרחק של כ 26 ק"מ מהעיר מה הונג סון. שמם של המפלים נובע מכך שבעת העונה הגשומה (יולי-ספטמבר), שפע המים במקום יוצר מראה של מחצלת.
 

Phu Klong Mud Spa / מה הונג סון
מעיין של בוץ חם אשר התגלה בשדה אורז במקום והפך לספא פשוט וחמוד מאד. טוענים שהבוץ עשיר במינרלים רבים ומזכיר את הבוץ מים המלח. טיפול גוף שלם ב 1,200 באט ומסיכת פנים ל 15 דקות - 80 באט. כייפי ונחמד.
 

Ban Jabo / מה הונג סון
הכפר Ban Jabo הוא אחד מה UNSEEN של מחוז מה הונג סון. מדובר על כפר אותנטי של שבט ה Lahu הנמצא על רכס הר ממנו נשקף נוף מרהיב ביותר של כל האזור. במקום גם ניתן לחזות בתרבות של בני ה Lahu – ריקודים, עבודות יד, טוויה ועוד. כמו כן - ניתן לצאת לטראק רגלי באזור בליווי מדריך מקומי כולל לינה ב Home Stay.
 

צ'אנג מאי (העיר) – כתבת סיכום
העיר צ'אנג מאי ידועה בכינוי "שושנת הצפון". זו העיר החמישית בגודלה בתאילנד אך בעלת אווירה תוססת וקוסמופוליטית ומהווה את הציר של ביקורי תיירים בצפון תאילנד. בעיר צ'אנג מאי וסביבותיה ישנם דברים רבים ולא אתיימר להביא את כולם בסקירה קצרה זו. כאן אסקור בקצרה מספר אטרקציות ידועות בעיר צ'אנג מאי וסביבותיה – כולל קישורים לכתבות מפורטות יותר.
 

אזור Mae Taeng / צ'אנג מאי – כתבה מסכמת
אזור Mae Taeng מהווה תת-מחוז של מחוז צ'אנג מאי ונמצא כשעה וחצי נסיעה צפונית לעיר צ'אנג מאי. באזור Mae Taeng מרוכזות רוב הפעילויות שהתיירים עושים באזור צ'אנג מאי – חוות פילים רבות, אומגות, ראפטינג, טרקטורונים ועוד – הכל מרוכז באזור קטן למדי. כמו כן - יש באזור אטרקציות כגון מקדש Ban Den שלדעתי הוא היפה בתאילנד, ה"גייזר" המפורסם, מפלים ועוד.
 

ראפטינג / צ'אנג מאי
אזור Mae Taeng בצ'אנג מאי, הנמצא כשעה וחצי נסיעה מהעיר צ'אנג מאי, פופולרי מאד לפעילויות שונות כגון פילים, טרקטורונים, אומגות וגם ראפטינג על נהר Mae Taeng הזורם באזור. בכתבה זו אסקור בקצרה את נושא הראפטינג באזור כולל סרטון.
 

הגייזר – Pong Dueat / צ'אנג מאי
ה"גייזר" (The Geyser) או בשמו המלא Pong Dueat Hot Spring נמצא בתת-מחוז Mae Taeng שבמחוז צ'אנג מאי ובתוך שמורת טבע בשם Huai Nam Dang National Park. הוא נמצא קרוב מאד לתת-מחוז פאי של מה הונג סון. סיכום: די סתמי וחסר עניין - לא שווה נסיעה מיוחדת לדעתי.
 

מקדש Ban Den / אזור Mae Taeng / צ'אנג מאי
מקדש Ban Den הוא מקדש מיוחד במינו, מדהים ביופיו וישאיר אותכם פעורי פה. התחושה בעת ביקור במקום היא שכאילו יצא מתוך סרטון מצוייר של אגדה מופלאה לילדים. מומלץ מאד ומתאים גם לאלה שאינם חובבי מקדשים וגם ילדים מאד יאהבו את הצבעוניות והעושר של המקום. מאד מאד מומלץ !!
 

שימשיות נייר ושאר עבודת יד – Bo Sang & Sankampaeng Villages / צ'אנג מאי
כ 13 ק"מ דרומית מזרחית לעיר צ'אנג מאי, באזור הנקרא Sankampaeng, נמצאים כפרים המשמשים כמרכז לתעשיות עבודות היד המפורסמות של האזור – כאן תמצאו מפעלים וחנויות רבות העוסקות במגוון גדול של עבודות-יד – עבודות נייר (שימשיות, מניפות), גילוף בעץ, תעשיית משי, אבני חן, קרמיקה, ברונזה ועוד. המקום קצת ממוסחר אבל נחמד, במיוחד עבור ילדים.
 

מעיינות חמים Sankampaeng/ צ'אנג מאי
המעיינות החמים Sankampaeng נמצאים כ 30 ק"מ מזרחית לעיר צ'אנג מאי. אין לי שום דבר חיובי לכתוב על המקום הזה - לטעמי המקום חסר עניין למרות שמככב בטיולי הסטנדרט הנדושים של הישראלים בצפון. ההמלצה הטובה ביותר שאני יכול לתת - לא תפסידו דבר אם תוותרו על הביקור במקום.
 

שמורת דוי אינתאנון / צ'אנג מאי – טראק רגלי, מפלים ועוד – חלק א'
שמורת דוי אינתאנון היא אחת השמורות המפורסמות בצפון תאילנד ונמצאת במחוז צ'אנג מאי, כ 60 ק"מ מהעיר צ'אנג מאי. השמורה מכונה גם "הגג של תאילנד" ובה נמצא ההר הגבוה בתאילנד - 2,565 מטר. האטרקציות העיקריות של השמורה הן: טראק רגלי של כשעתיים ופגודות המלך והמלכה – ללא 2 הדברים הללו מיותר לבקר בשמורה !! בחלק זה (חלק א') אסקור את האטרקציות הבאות: טראק רגלי בשמורה, מפלים ופסגת הר דוי אינתאנון
 

שמורת דוי אינתאנון / צ'אנג מאי – פגודות המלך והמלכה, שווקים ועוד – חלק ב'
שמורת דוי אינתאנון היא אחת השמורות המפורסמות בצפון תאילנד ונמצאת במחוז צ'אנג מאי, כ 60 ק"מ מהעיר צ'אנג מאי. השמורה מכונה גם "הגג של תאילנד" ובה נמצא ההר הגבוה בתאילנד - 2,565 מטר. האטרקציות העיקריות של השמורה הן: טראק רגלי של כשעתיים ופגודות המלך והמלכה – ללא 2 הדברים הללו מיותר לבקר בשמורה !! בחלק זה (חלק ב') אסקור את האטרקציות הבאות: פגודות המלך והמלכה, פרוייקט המלך, שווקים מקומיים.
 

שמורת Sri Lanna / צ'אנג מאי
שמורת Sri Lanna נמצאת צפונית לעיר צ'אנג מאי וכשעה וחצי נסיעה ממנה. בשמורה יש אגם גדול עם אפשרות שייט וכן לינה בריזורט צף. האטרקציה העיקרית של השמורה הם מפלי Buathong היפים והמיוחדים ועליהם גם תמצאו באתר כתבה נפרדת ומפורטת.
 

מפלי Buathong / שמורת Sri Lanna / צ'אנג מאי
מפלים אלה הם לא רק יפים אלא גם מיוחדים במינם ועם תופעה מיוחדת אשר גרמה לכינוי שלהם "המפלים הדביקים". רוצים לדעת מדוע ?? - בכתבה שלי באתר יש הסבר לתופעה ולמקור הכינוי.
 

מערת Chiang Dao / צ'אנג מאי
אזור Chiang Dao והעיירה בעלת אותו השם נמצאים במחוז צ'אנג מאי, כ 70 ק"מ צפונית לעיר צ'אנג מאי וסמוך לאזור Mae Taeng. הנופים באזור יפהפיים – המישורים הירוקים בשיפולי ההרים בסביבה וצוקי הענק ופסגות ההרים המתנשאים לגובה רב משווים לאזור מראה יפה ומרשים ביותר. האטרקציה העיקרית במקום – קומפלקס ענק של מערות – Chiang Dao Cave
 

Doi Ang Khang / צ'אנג מאי
אזור Doi Ang Khang נמצא בתת-מחוז Fang ועל גבול בורמה (Myanmar), כ 170 ק"מ מצ'אנג מאי. למרות קירבתו למסלול המתוייר של צ'אנג מאי - טה טון – צ'אנג ראי, המקום נשאר UNSEEN לרוב התיירים אך התאילנדים מגיעים הנה בהמוניהם בחודשי vחורף להתבשם מהאוויר הצלול והקר, מהנופים הנפלאים, מהטבע המקסים והפורח ומהזריחות והשקיעות הנפלאות שבמקום.
 

טה טון (Tha Ton) – העיירה והמקדש / צ'אנג מאי
העיירה טה טון היא עיירה קטנה מאד ושלווה הנמצאת בצפון מחוז צ'אנג מאי, על גדת נהר קוק (Kok river) וסמוך מאד לגבול בורמה (Myanmar). האטרקציה העיקרית במקום היא מקדש טה טון (Wat Tha Ton) – קומפלקס גדול של מבנים ומקדשים המשתרע על גבעה הצופה על העיירה, הנהר והאזור כולו עם נוף יפה הנשקף ממנו.
 

שמורת Op Luang / צ'אנג מאי
שמורת טבע קטנה אך בעלת קסם מיוחד ונופים מסתוריים ומיוחדים. שמורת Op Luang נמצאת דרום-מזרחית לעיר צ'אנג מאי ועל אם הדרך בין שמורת דוי אינתאנון ל Mae Sariang שבמחוז מה הונג סון. (כשעתיים נסיעה בין 2 השמורות ועוד שעתיים נסיעה עד ל Mae Sariang). האטרקציה העיקרית של שמורת Op Luang היא קניון Op Luang ובו יש 2 צוקי ענק וביניהם מתוח גשר קטן בגובה עצום מעל הנהר הזורם בתחתית הקניון.
 

The Giant / צ'אנג מאי
במרחק של כשעה וחצי נסיעה מצ'אנג מאי, באמצע הג'ונגל ובכפר קטן הנקרא Pok Village נמצאת אחת האטרקציות המדהימות והמפתיעות שבהן יצא לי להתקל לא רק בתאילנד אלא גם במסעותי בעולם – בית קפה שיושב כולו על צמרתו של עץ ענק (Banyan Tree) כאילו יצא מסיפור אגדה לילדים. במקום תוכלו להנות לא רק מנוף מרהיב וקפה משובח וטעים אלא גם מאומגה באורך של כ 200 מטר – חוויה כייפית בהחלט. ** ניתן לכלול את המקום במסגרת טיולי האיכות הפרטיים שלנו בצפון.