טיולי איכות בתאילנד

שוק הפרחים בבנגקוק

 

שוק הפרחים או בשמו התאילנדי – Pak Klong Talat 
שמשמעותו "השוק בפתח התעלה". השוק נמצא ברחוב Chak Phet, מעט דרומית לארמון המלך ול Wat Po וצמוד לגשר Saphan Phut. מצידו השני של הגשר (באותו צד של הנהר) נמצא שוק הלילה Saphan Phut. שוק הפרחים הוא שוק סיטונאי של פרחים, הגדול בתאילנד אבל ניתן למצוא בו גם פירות, ירקות ותבלינים. השוק פעיל בעיקר בשעות המאוחרות של הלילה ועד לשעות המוקדמות מאד של הבוקר.

 

לשוק מגיעים הפרחים מהאזורים הכפריים של תאילנד וממנו מתפזרים לכל החנויות, בתי העסק ובתי מלון בבנגקוק. כמויות אדירות של פרחים מגיעות לשוק עם משאיות וסירות דרך הנהר ובשוק ממיינים את הפרחים, אורזים, שוזרים, יוצרים זרים ושאר יצירות בפרחים – וזאת על-מנת שבשעת בוקר מוקדמת כבר יגיעו לשווקים, לחנויות, לבתי המלון ולכל צרכני הפרחים ברחבי העיר הענקית הזו.

זו הסיבה שבגללה רצוי להגיע לשוק ככל שניתן יותר מאוחר מכיוון שהוא פעיל בעיקר בלילה והרבה פחות במשך היום. מעניין מאד לבקר בשוק עם מישהו שמבין ומתמצא בתרבות התאילנדית כי לסוגי הפרחים, לצורת שזירתם ולצבעים יש משמעות רבה וזה דבר שמאד מעניין לדעת מעבר לצפייה המהנה בססגוניות של השוק והריחות הנעימים שהפרחים יוצרים בו.

מומלץ לשלב את הביקור בשוק הפרחים בסיומו של טיול ערב (למשל: שייט + ארוחת ערב) או ביקור ב שוק הלילה Saphat Phut הצמוד אליו או שיטוט בקאוסאן ואופציות נוספות.

הסיכוי שנהג המונית יבין מה זה "flower market" הוא קלוש למדי. אני מצרף כאן את שם השוק בתאילנדית כך שאתם יכולים להעתיק ולהדפיס ולהראות לנהג המונית:

ปากคลองตลาด

עדכון חשוב (אמצע שנת 2016):  שלטונות תאילנד החליטו לאחרונה לעשות סדר בשוק המקסים הזה והסירו את מאות דוכני הפרחים שנתנו למקום את האופי, המראה והאווירה המיוחדים ששררו בו. כשעברתי לאחרונה במקום – האזור נראה משמים וחסר עניין לחלוטין ואין שום טעם לבקר בו.
** החלטתי בכל אופן להשאיר את הכתבה (יחד עם העדכון) כזכרון למקום מיוחד במינו שהיה ואיננו עוד. מי יודע – אולי יבואו בעתיד ימים אחרים והשוק יתחיל לפעול שוב במתכונת שהיתה עד כה ואז כמובן אעדכן שוב.

 לקריאת תוכנית טיול הערב ==>  מגוון טיולי הערב שלנו

 לקריאת תוכניות הטיולים בבנגקוק וסביבתה ==>  טיולי האיכות שלנו בבנגקוק וסביבתה

 לקריאת כל תוכניות הטיולים שלנו ברחבי תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

 ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ==> צור קשר

 

אני מצרף כאן סרטון/מצגת שאני מקווה שיעביר לכם במקצת את האווירה במקום. זכרו שלא מדובר בתערוכת פרחים בינלאומית אלא בשוק סיטונאי של פרחים ולכן לא התמקדתי רק בצילומים של פרחים מקסימים אלא ניסיתי גם להעביר את תחושת השוק………מקווה שתהנו.

 

שלח קישור למאמר "שוק הפרחים בבנגקוק"


1. בנגקוק וסביבתה  |   2. מרכז תאילנד  |   3. דרום תאילנד  |   4. צפון תאילנד  |   5. מזרח תאילנד  |   6. איים בתאילנד  |   7. הדרום הרחוק  |   8. מחוז איסאן  |   אורי – יומן מסע  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider