טיולי איכות בתאילנד
דף הבית » אטרקציות בתאילנד » 3. דרום תאילנד » אזור פנג-נה » שמורת Ton Pariwat (אזור פנג-נה) – ראפטינג על מים גועשים ועוד הרבה אקשן …..

שמורת Ton Pariwat (אזור פנג-נה) – ראפטינג על מים גועשים ועוד הרבה אקשן …..

 

מחוז פנג-נה (Phang-Nga) מוכר לחלק מהמטיילים בזכות מפרץ פנג-נה
המרהיב והשייט בו (שכולל את האי ג'יימס בונד המפורסם). מבלי לקפח את מפרץ פנג-נה על נופיו המדהימים (בקרוב מאד כתבה), יש באזור Phang-Nga דברים נוספים שכדאי מאד לקחת אותם בחשבון בזמן טיול בדרום תאילנד !!

כפי שתראו בהמשך הכתבה – באזור ישנן פעילויות רבות כגון טראקים רגליים, מפלים, מסעות שטח בטרקטורונים, רכיבה על פילים ועוד …… אבל אין ספק שהראפטינג על מים גועשים (White water rafting) היא אחת החוויות המדהימות שבאזור.

 

מעט מאד מטיילים מודעים לטבע היפה והמיוחד שבאזור, ובמיוחד
חוויית הראפטינג המדהימה על מי הנהר השוצפים וקוצפים – חוויה
שאני ממליץ בכל פה לכל אחד !!

מדובר על אזור בשם Song Phraek (תת-מחוז של מחוז Phang-Nga) המרוחק כ 15-20 ק"מ מבירת המחוז, העיירה פנג-נה – עיירה קטנה וחביבה היושבת על מפרץ פנג-נה היחיד והמיוחד.

באזור Song Phraek נמצאת שמורת טבע בשם Ton Pariwat Wildlife Senctuary – שמורת טבע מקסימה שאקדיש לה מספר שורות כאן. * במחוז פנג-נה נמצאת עיירת הקייט המשובחת – Khao Lak שלה הקדשתי כתבה באתר.

 

שמורת Ton Pariwat Wildlife Senctuary – שמורת טבע מקסימה 
שלא נמצאת על המסלול השחוק והנדוש של המטיילים הסטנדרטים
בדרום תאילנד. השמורה נמצאת בתת-מחוז Song Phraek שבמחוז Phang-Nga, במרחק קצר מהעיירה Phang Nga.

שמורת הטבע Ton Pariwat משתרעת על שטח של כ 225 קמ"ר
ומהווה חלק מקומפלקס של אזורי טבע שמורים הנמצאים דרומית
לשמורת הטבע Khao Sok.

אחד היתרונות של השמורה הוא קלות ונוחות ההגעה – מכביש מס' 4 עולה כביש טוב ונוח לאורכו של הנהר היישר ללב השמורה ולכל האטרקציות והפעילויות בה – דבר שהופך את השמורה על שלל הפעילויות בה לנגישים מאד ובעיקר למשפחות עם ילדים.

 

בשמורה עצמה מצויים מגוון של חיות, ציפורים וצמחים מיוחדים 
(כולל הפרח הגדול בעולם – הרפסליה) ולכןהשמורה מהווה מוקד לחובבי טבע בדרום ולצפרים. אני מצרף כאן קישור מעניין לאלה שרוצים להעמיק בנושא ==> לחץ כאן לפתיחת הקישור

בשמורה מצויים שבילי הליכה בלב הטבע המקסים, נהר ומפל בשם Ton Pariwat Waterfall (אשר מכונה ע"י המקומיים Namtok Song Phraek) עם בריכה בה ניתן לרחוץ (בתמונה משמאל).

השמורה מהווה גן-עדן לחובבי נוף וטבע וכן לחובבי האקשן – הכל מרוכז תחת "קורת גג" אחת – טראקים רגליים בלב יער הגשם, טראקים רכובים על פילים, טיולי שטח אמיתיים עם טרקטורונים וכמובן הלהיט של המקום – ראפטינג על מים גועשים !

 

פעילויות ואקשן בשמורת Ton Pariwat – כפי שכבר ציינתי, השמורה 
מהווה גן-עדן לוחבבי טבע, אקשן והרפתקאות ובראש וראשונה –
ראפטינג על מים גועשים (white water rafting) שהוא ההיילייט של המקום.

אמנם בחודשים יולי-נובמבר זו שיא הזרימה בנהר, אך בניגוד למקומות אחרים בתאילנד – את הראפטינג כאן ניתן לעשות במשך כל השנה !!  התאילנדים בנו סכרים אשר מווסתים את עצמת המים כך שבעונות היובש – פשוט פותחים את הסכרים והנהר מתמלא במים שוצפים וקוצפים.

עשיתי את הראפטינג בעצמי ואני יכול לומר שזו היתה אחת החוויות המהנות ביותר שעברתי בתאילנד – fun אמיתי ופשוט לונה-פרק בטבע !! את סירות הגומי הגדולות משיטים שייטים מקצועיים ויש 2 מסלולים – האחד פשוט יותר לאורך 5 ק"מ והשני אתגרי יותר – לאורך של כ 9 ק"מ. * אסור להחמיץ !!! 

 

פעילויות נוספות בשמורה כוללות: 

* טראקים רגליים בשמורה – כולל ביקור ורחצה במפל.
* טראקים על גבי פילים
* טיול שטח אמיתי עם טרקטורונים
* אומגות

הערות:
* מסלול הראפטינג של 5 ק"מ מתאים לילדים מגיל 3.
* מסלול הראפטינג של 9 ק"מ מתאים לילדים מגיל 10 ומעלה.
* טרקטורונים – נהיגה עצמית מותרת מגיל 10. צעירים יותר יצטרפו לטרקטורון של אחד המבוגרים.
* ניתן לכלול פעילויות כרצונכם בחבילת הביקור במקום.

** מצרף קישור בו תוכלו לראות תמונות מקסימות של פעילות באזור ==> לחץ לפתיחת הקישור

 

לסיכום: שמורת Ton Pariwat נמצאת קרוב מאד למפרץ פנג-נה
המדהים ביופיו עם האי ג'יימס בונד הידוע (כתבה באתר בקרוב !)
כך שבקלות רבה ניתן לשלב בין 2 האטרקציות הללו.

הגעה: אזור הקייט המשובח בעל החופים המקסימים – Khao Lak – נמצא אף הוא במחוז פנג-נה והדרך ממנו לקראבי (כשעתיים וחצי נסיעה) עוברת דרך מפרץ פנג-נה ושמורת Ton Pariwat הנמצאים בערך במחצית הדרך (כשעת נסיעה מ Khao Lak). ניתן לקלות לבקר בשמורה ובמפרץ פנג-נה תוך כדי השהות בקאו לאק או לשלב אותו במסלול הנסיעה מקאו לאק או משמורת קאו סוק לכיוון קראבי.

 

 

לינה: במסגרת החריש העמוק שביצענו באזור גם בדקנו את אפשרויות
הלינה באזור – ניתן ללון באחד מהמלונות בעיירה פנג-נה (מלונות בינוניים למדי) או באחד הריזורטים בשמורה – ואכן גילינו ריזורט חדש ומקסים בלב השמורה שרק עתה הסתיימה בנייתו.

 

לידיעת המטיילים שלנו: חרשנו את אזור פנג-נה לעומק כדי למצוא את המייטב עבור המטיילים שלנו ואנחנו שמחים להודיע שאזור זה, על יופיו ושלל הפעילויות שבו, מצטרף בקרוב למסלול הטיול האולטימטיבי – ה"טיול מחוף לחוף"

חשוב לדעת: בסמיכות מקום נמצא Tree Top Adventure Park עם אומגות אתגריות וכייפיות ביותר וכן מפרץ פנג-נה המרהיב עם שייט הקאייקים המיוחד שבו.

לתשומת ליבכם: שמורת Ton Pariwat, הראפטינג על מים גועשים (חוויה שאסור להחמיץ !!) ועוד – כלולים בתוכניות טיולי האיכות שלנו בדרום תאילנד וכן בתוכנית הטיול האולטימטיבי בתאילנד – "הטיול מחוף לחוף" 

לתוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו בדרום תאילנד ⇐ לחץ לקישור

 לקריאת כל תוכניות טיולי האיכות הפרטיים שלנו תאילנד ==> כל מגוון טיולי האיכות שלנו בתאילנד

 ליצירת קשר לתכנון טיול איכות פרטי ברמה גבוהה ==> צור קשר

** כרגיל – מצורף סרטון על המקום ……… תהנו !!

שלח קישור למאמר "שמורת Ton Pariwat (אזור פנג-נה) – ראפטינג על מים גועשים ועוד הרבה אקשן ….."


Khao Lak  |   אזור פנג-נה  |   איים מיוחדים בדרום תאילנד  |   פוקט  |   קראבי  |   קראבי – אטרקציות ביבשה  |   קראבי – איים וחופים  |   שמורת קאו סוק  

בניית אתרים | GalD   
חזור למעלה
כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.
העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש ובכתב.
כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved
צור קשר
close slider